Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 17-05-2009 14:56
Tak, gdyż wtedy zaczęto uważać, iż człowiek większą wagę powinien przywiązywać do czystości duszy, a nie ciała.

Ja chciałbym przenieść się na pewien czas do Chicago lat 30-tych, ten mafijny okres zawsze mnie fascynował.

Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
93sowka93 Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 24-05-2009 11:42
Właśnie, renesans otwierał nowe możliwości (inaczej by chyba spalili Leonardo da Vinci, nie?).
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 27-05-2009 18:24
A on i tak zapisywał notatki trudnym do odczytania pismem lustrzanym.
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Mak Sym Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 29-05-2009 21:51
Trudne. Ale samo umiejscowienie w czasie nic nie daje. Dopiero kombinacja czasu, przestrzeni i zajmowanej przez nas pozycji umożliwia podjęcie racjonalnej decyzji. Zatem kilka wariantów:

1. Starożytna Grecja? Okres antyczny, poznać Agamemnona, walczyć u jego boku... Lub być politykiem w którymś z greckich polis, oddawać cześć światłej Atenie, Marsowi czy samemu Zeusowi. Mogłoby być ciekawie. ^^
2. Republika rzymska? Jako konsul, albo wódz, który mógłby się równać z samym Scypionem Afrykańskim. Ceterum censeo Carthaginem esse delendam!
3. Okres "Historii Trzech Królestw". Chiny, lata 169-280. Być niczym Zhuge Liang, Cao Cao a może nawet sam wielki Lu Bu, postrach całych Chin?
4. Na dworze u któregoś z Kalifów Prawowiernych. To tam kwitła kultura, sztuka i nauka, gdy w Europie trwały mroczne wieki.
5. Epoka wielkich odkryć geograficznych, jako dowódca jednej z wypraw odkrywczych.
6. Czasy Reformacji, jako jeden z książąt Rzeszy, którzy przyjęli nauki Lutra. Albo i sam Luter? :-D
7. Wojna trzydziestoletnia, jako Lew Północy.
8. Skok do wieku XIX. "Dr. Livingston, I presume?"
9. Przyszłość, gdy będziemy wreszcie kolonizować inne planety. :-)
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Trist Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Z
Dodane dnia 30-05-2009 14:57
Føroyar (Wyspy Owcze) sprzed 100 lat lub to samo miejsce gdzieś koło roku 900
I would rather fly with eagles, to the snow hills
I would rather run with wolves, between the trees
I would rather be with trees, than in the middle of noisy streets...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Asliae Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd: Radziejowice
Dodane dnia 31-05-2009 12:54
Mmm, ja bym się chętnie przeniosła do epoki romantyzmu. Może Francja, w Polsce się wtedy nie za ciekawie działo. Oczywiście marzy mi się być panienką z dobrego domu, u której obowiązkiem jest otrzymać dobre wykształcenie muzyczne, jakieś robótki ręczne, pogaduchy z innymi sobie podobnymi, salony, koncerty, Chopin, Liszt... Nosić piękne długie suknie i mieć błogie życie. Chociaż z drugiej strony te pogaduchy dobrze wychowanych panienek pewnie szybko zaczęłyby mnie denerwować swoją pustością ^^'. Ale za to stroje, nauki, elegancja i wszechobowiązyjące dobre maniery i temu podobne, koncerty salonowe, wieczory poetyckie, bale... Tak, to coś dla mnie :)
A przynajmiej czegoś podobnego chciałbym zaznać w swoim życiu - być otoczona sztuką, dobrze wychowanymi i światłymi ludźmi, nosić piękne stroje (bardzo mi się podobają suknie z epoki, eh...), toczyć ciekawe spory (kobiety już jakiś tam dostęp do niech zaczynały mieć wtedy...)...
"Uśmiechaj się, bądź uprzejmy, gdy twój przeciwnik się z tobą kłóci. Tak nam nakazuje Ewangelia, to dopiero doprowadzi faceta do szału." - Janina Ipohorska
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
93sowka93 Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 10-06-2009 15:53
Gdyby tak można było wyrzucić gorsety i częściej się myć to też z chęcią bym w te czasy się przeniosła:) Acha, no i chciałabym sama sobie wybrać męża, choć wtedy chyba już to nie było takie trudne?
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 20:48
Te piękne długie suknie... Myślisz, że wygodnie w takim czymś chodzić? :)



Wiktoriańska Anglia :-)
Choć wtedy miałabym trudność z czytaniem książek mojej ukochanej autorki :D

Cytat:

Za zbędną często uważano literaturę "lekką", romanse, powieści. Sądzono, że może zatruć umysł młodego, nieukształtowanego i podatnego na wpływy stworzenia. Dziewczętom nie miał się marzyć rycerz na białym koniu - miały być solidnie przygotowane do roli żony i matki, która czasem musi wiele znieść. Stąd w wieży zostały zamknięte powieści Dickensa, Conan Doyle’a, książki sióstr Bronte, Henry’ego Jamesa i Sir Waltera Scotta - dziś klasyków literatury, którymi Anglia się szczyci.
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Monsun Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 21:20
Chyba doba romantyzmu jest mi najbliższa. Choć jeżeli miałbym wybierać to na pewno II rzeczpospolita i pokolenie Kolumbów i mój ukochany poeta Kamil Karol Baczyński.

"Zbyt jest trudno łzy przetapiać w męską szorstkość,
Zbyt jest trudno gorzkiej prawdy w ustach nie czuć,..."
- "Pożegnanie żałosnego strzelca"
Życie to pasmo porażek. Mistrz życia umie je przyjmować.
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 22:02
Hej, przecież o wiktoriańskiej Anglii to nie ja napisałem!
Ja nie znoszę wiktoriańskiej Anglii i za nic nie dałbym się tam przenieść!
(chyba że za jedyną alternatywę miałbym Kambodżę za Czerwonych Khmerów) :)

Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 22:03
Asliae właśnie to też miałam na myśli. Mi marzy mi się taka Anglia w dobie Jane Austen. Życie nie było wtedy tak ciekawe dla młodych panien, jak się wydaje - całe dnie siedziały w domu, czytały, plotkowały i doskonaliły naukę na instrumentach, no a jedynymi jako takimi rozrywkami były bale. No ale znów cóż to były za bale! Jedyna okazja by w tańcu sam na sam pobyć i dotknąć się z adoratorem. Coś pięknego. To było takie łatwe - zaloty, etykieta. Wszystko w cały świat się teraz porobiło. Ach. Nic tylko wzdychać :)
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Hoshi no Yue Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd: Mikołów
Dodane dnia 22-12-2009 20:16
Inkwizycja średniowieczna i nowożytna. Romantyzm przez kilka lat... I mnie wystarczy ;)
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

— Wisława Szymborska
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-12-2009 10:34
Chyba czasy Oświecenia :) I może epoka romantyczna :p Życzę powodzenia tym, którzy marzą o średniowieczu - w brudzie, chorobach, ogólnym rozpieprzeniu :)
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 23-12-2009 12:29
Każdy z nas ma takie czasy gdzie chciałby się przenieść. Ja nie ukrywam, że średniowiecze znajduje się w moich marzeniach (i nie z tych przyczyn, które podaje koega :D), ale nie pogardzę epoką wielkich odkryć i czasami romantyzmu. :yes:Chroń mnie Panie przed rewolucyjną Francją :smilewinkgrin:
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-12-2009 14:19
Rewolucyjna Francja to marzenie. Pod warunkiem, że stoi się z boku :p
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-12-2009 14:50
Przełom XIX i XX wieku, Paryż, bohema, absynt, sztuka, rewolucja... B)
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 23-12-2009 17:14
Japonia w czasach epoki Edo i być samurajem. Jak dla mnie wyśmienite połączenie.:p
Na drugim miejscu Dziki zachód wiadomo kiedy.;)(Te zainteresowanie westernami.:))
Ciekawie byłoby jeszcze być szlachcicem, lub lepiej hetmanem w Polsce sarmackiej, lub żołnierzem Macedońskim za czasów Aleksandra Wielkiego.(A jeszcze lepiej nim samym;))
A z tych bardziej pokojowych czasów to podoba mi się Polska 2 poł. XIX wieku, czy Japonia lat 50-tych, 60-tych XX wieku.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-12-2009 19:11
Ja ze szlachty to chciałbym być muszkieterem.
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Nova Użytkownik
  • Postów: 27
  • Skąd: Bosia
Dodane dnia 30-01-2010 09:40
Jestem ciekawska, więc na chwilkę wpadłabym w przyszłość, potem kupiłabym malutki kapelusik,długą lufkę, poćwiczyła charlestona i z SzalonąJulką obskoczyła te wszystkie" imprezy" polskiego dwudziestolecia międzywojennego, po czym zabrałabym ją do Paryża. Julka co Ty na to?Na stałę jednak nie mam zamiaru się przenosić, bo gdzie, jako kobiecie, byłoby mi tak dobrze:nie grozi mi otrucie, spalenie,miano ladacznicy, ba nawet miano wolnomyślicielki:lol:, myślę, działam,jestem,decyduję, ponoszę konsekwencje-raj:smilewinkgrin:
"... świat, w którym gówno jest zanegowane i wszyscy się zachowują, jakby nie istniało. Ten estetyczny ideał nazywa się kiczem."
Milan Kundera
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 30-01-2010 10:03
2300 rok w Polsce. Czyli np na obecnym Krymie. Chciałbym być jednym z urzędników cara Donaldowicza z dynastii Tuskowiczów, którego władza sięga od dalekiej syberii po morze irlandzkie.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.