Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 06-02-2010 12:48
Epoka historyczna w której chciałbym żyć? Chciałbym żyć wiecznie ^^
a najlepiej za jakieś tysiąc lat
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-02-2010 18:59
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:

1) zakładamy że masz gdzie. Dokup krzeseł. Zainwestój w wystrój tej piwniczki czy strychu czy czego tam - żeby było ciekawie i niebanalnie. nie zapomnij o kominku lub choćby atrapie kominka (atrapy żarzących się polan kkupisz w markecie budowlanym).

2) załóż lokalne internetowe forum do dyskutowania o książkach.

3) wydrukuj ładne kalenadrzyki z jego adresem i popytaj w okolicznych księgarniach czy by wzięli na gratisy - do położenia przy kasie dla klientów.

4) jak sobie mądrze pogadacie na necie miesiąc albo dwa wytypuj grupę o wymaganym poziomie kultury i zacznij stopniowo przenosić dyskusje do swojego lokalu.

5) z tej grupy wytypuj kilku z zacięciem, załóżcie stonę www sprężoną z forum i piszcie fajne obszerne recenzje, dajcie cynk wydawcom niech na swoich stronach dadzą kawałki z przekierowaniem.

6) jak popiszecie duzo fajnych recenzji to zaproście kogoś z recenzowanych autorów - najlepij mieszkającego w waszym mieście. jak spojarzy że to Wy mu ppisaliście tkaie fajne to pewnie przyjdzie.

7) świece, szampan, kawior, chipsy, etc - na to musicie się zrzucić. jak mu się spodoba to za kwartał da się sciagnąc znowu - a wy polujcie na kolejnych.

8) nastaw sie na kameralności i elitarnośc - max 15 uczestników. Dobrze by było aby każdy poczuł się wyrózniony mogąc należeć do tego gremium.

9) tak, oczywiście, wieczorki poetyckie możesz robić w tym samym lokalu tylko dokup świeczek.

10) jak masz jeszcze na zapleczu kaciapę na pokoik gościnny możesz zapraszać gości z innch miast.

proste? proste.


Dziękuję za ten staranny komentarz do mojej wypowiedzi, ale... wydaje mi się że więcej w tym wydumanej teorii niż czegoś co miałoby jakieś pokrycie w rzeczywistości.

Nie twierdzę że to głupi pomysł, załóżmy że tak jest i że wszystko się układa tak jak trzeba, ale skąd niby mamy sobie wówczas wyczarować forsę - od tych piętnastu osób? Chyba prędzej im trzeba by płacić aby zechcieli łaskawie przyjechać, zresztą chyba koszty wystroju przerosły by ewentualne zyski.

Btw w naszym kraju mało kto jest w stanie określić z jakich elementów składa się książka i do czego w rzeczywistości służy (nie koniecznie jako materiał na podpałkę etc) nie mówiąc już o uczestnictwie w wieczorkach literackich.
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-02-2010 21:58
Cytat:
Martin napisał/a:

Btw w naszym kraju mało kto jest w stanie określić z jakich elementów składa się książka i do czego w rzeczywistości służy (nie koniecznie jako materiał na podpałkę etc) nie mówiąc już o uczestnictwie w wieczorkach literackich.


z takim podejściem raczej nie kupuj krzeseł. :lol:
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 06-02-2010 22:17
Cytat:
Vulpes napisał/a:
Epoka historyczna w której chciałbym żyć? Chciałbym żyć wiecznie ^^
a najlepiej za jakieś tysiąc lat


A ja bym nie chciała.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-02-2010 22:26
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:

z takim podejściem raczej nie kupuj krzeseł. :lol:


bynajmniej nie miałem takiego zamiaru. :p
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2010 10:50
Cytat:
Martin napisał/a:
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:

z takim podejściem raczej nie kupuj krzeseł. :lol:


bynajmniej nie miałem takiego zamiaru. :p


Cudowna polska mentalność... Wyrażamy wątpliwości nie dla ich rozwiania ale dla samej przyjemnosci ich wyrażania... :lol:

*

Może zatem Alisae skorzysta z mojej rady.
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 07-02-2010 12:06
Fascynuje mnie średniowiecze ze względu na swoją zabobonność i związane z nimi różne historyczne "ciekawostki" ;) Ale jako kobieta, z tych samych względów absolutnie nie chciałabym żyć w tamtych czasach.

O wiele bardziej odpowiadałoby mi życie w pogańskich plemionach dawnych Słowian :D
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2010 13:57
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cudowna polska mentalność... Wyrażamy wątpliwości nie dla ich rozwiania ale dla samej przyjemnosci ich wyrażania... :lol:


Nie tyle wątpliwości co użalanie się nad sobą i wszystkim dookoła :bigrazz:

Trzymam kciuki za Alisae. Jak już zostanie milionerką to może dofinansować ten portal, tylko mając na uwadze czas kiedy to się stanie to myślę że epoki historyczne o których tutaj mowa mogłyby sobie śmiało błysnąć ze sto razy:lol:
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 07-02-2010 14:03
Gdybym mógł spakować torbę i przenieść się w czasie, to do prehistorii. Zostałbym bogiem za pomoca kilku gadżetów i niexle by mi sie wiodło (do momentu wyczerpania sie zapasu pasty do zębów :D )
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 07-02-2010 15:10
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Cytat:
Vulpes napisał/a:
Epoka historyczna w której chciałbym żyć? Chciałbym żyć wiecznie ^^
a najlepiej za jakieś tysiąc lat


A ja bym nie chciała.


A dlaczego? Ja bym chciał wiedzieć, co będzie za tysiąc lat... :smilewinkgrin:



Cytat:
Martin napisał/a:
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cudowna polska mentalność... Wyrażamy wątpliwości nie dla ich rozwiania ale dla samej przyjemnosci ich wyrażania... :lol:


Nie tyle wątpliwości co użalanie się nad sobą i wszystkim dookoła :bigrazz:


Życzenia dla wszystkich polaków i polek: niech cud Tuska się spełni, niech spadnie bezrobocie, wszyscy Polacy niech będą milionerami, niech służba zdrowia działa idealnie, niech ZUS i PZU nie sprawiają kłopotów I NIECH JESZCZE BĘDZIE NA CO NARZEKAĆ! :lol:
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2010 15:31
Cytat:
Vulpes napisał/a:
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Cytat:
Vulpes napisał/a:
Epoka historyczna w której chciałbym żyć? Chciałbym żyć wiecznie ^^
a najlepiej za jakieś tysiąc lat


A ja bym nie chciała.


A dlaczego? Ja bym chciał wiedzieć, co będzie za tysiąc lat... :smilewinkgrin:



Wiedzieć - może i tak, choć moim zdaniem my toczymy się po równi pochyłej na dno autodestrukcji. Ale żyć, żyć i kolejno żegnać każdą osobę, którą kocham, nie mogąc być z nikim, bo oni odejdą, a ja zostanę? Nie. Nie zazdroszczę wampirom.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Gavron Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2010 17:45
Cytat:
Ale żyć, żyć i kolejno żegnać każdą osobę, którą kocham, nie mogąc być z nikim, bo oni odejdą, a ja zostanę? Nie. Nie zazdroszczę wampirom.

Chyba, że trzymałabyś się wyłącznie z wampirami - wtedy z kochaną osobą mogłabyś spędzić i tysiąc lat.

Wydaje mi się, że mimo iż wciąż jest źle to nigdy na świecie lepiej nie było, więc zmuszony jestem wybrać mniejsze zło - teraźniejszość.

A gdybym już musiał wybierać z przeszłości to chciałbym być, albo husarzem z końcówki XVI wieku, albo żyć między 1900, a 1950.
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 07-02-2010 20:48
Ja bym mogła żyć w czasach Franciszka Józefa I oczywiście najlepiej jako jakaś księżniczka, one miały się całkiem dobrze:lol:, w okresie ok. 1890 - 1945 - oczywiście wtedy pewnie byłabym po kolei: strzelcem (jak teraz zresztą), żołnierzem, partyzantem (najlepiej w oddziale mjr Dobrzańskiego "Hubala";) albo czymś podobnymB), albo w okresie późniejszym mniej więcej w końcu lat 80tych, pod warunkiem, że służyłabym w 1PSK :smilewinkgrin: ech... ja to mam marzeniaB)
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2010 20:59
Cytat:
faith napisał/a:
Fascynuje mnie średniowiecze ze względu na swoją zabobonność


w porównaniu z naszą epoką i jej zabobonami średnowiecze było epoką głęboko racjonalną :lol:
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2010 23:37
Moim zdaniem żyjemy w uniwersalnych czasach, kiedy można się poczuć jak w każdej z wyżej wymienionych epok, toteż wasz dylemat mnie nie dotyczy. :)Ale gdybym miał wybierać to byłoby mi obojętne w której bylebym żył w dostatku i przekonaniu że dożycie dnia jutrzejszego nie jest czymś nadzwyczajnym, byle nie w średniowieczu...



Cytat:
Vulpes napisał/a:



Cytat:
Martin napisał/a:
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cudowna polska mentalność... Wyrażamy wątpliwości nie dla ich rozwiania ale dla samej przyjemnosci ich wyrażania... :lol:


Nie tyle wątpliwości co użalanie się nad sobą i wszystkim dookoła :bigrazz:


Życzenia dla wszystkich polaków i polek: niech cud Tuska się spełni, niech spadnie bezrobocie, wszyscy Polacy niech będą milionerami, niech służba zdrowia działa idealnie, niech ZUS i PZU nie sprawiają kłopotów I NIECH JESZCZE BĘDZIE NA CO NARZEKAĆ! :lol:


Ostatnie życzenie jest najważniejsze, bo jak tu żyć bez narzekania, takie życie przecież nie ma sensu:lol:
Do góry
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 08-02-2010 11:10
Zgadzam się. Ideały są nudne Moi Drodzy, więc narzekajmy ile wlezie! ;)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 16:26
Cytat:
Gavron napisał/a:
Cytat:
Ale żyć, żyć i kolejno żegnać każdą osobę, którą kocham, nie mogąc być z nikim, bo oni odejdą, a ja zostanę? Nie. Nie zazdroszczę wampirom.

Chyba, że trzymałabyś się wyłącznie z wampirami - wtedy z kochaną osobą mogłabyś spędzić i tysiąc lat.



To mialoby sens tylko w przypadku, gdybym miala te druga osobe i w przypadku milosci doskonalej, wiecznej, a taka nie istnieje. W przeciwnym razie sama przez tysiace lat? Nie, dzieki, to ja juz zostane przy smiertelnosci.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 08-02-2010 17:08
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Cytat:
Gavron napisał/a:
Cytat:
Ale żyć, żyć i kolejno żegnać każdą osobę, którą kocham, nie mogąc być z nikim, bo oni odejdą, a ja zostanę? Nie. Nie zazdroszczę wampirom.

Chyba, że trzymałabyś się wyłącznie z wampirami - wtedy z kochaną osobą mogłabyś spędzić i tysiąc lat.



To mialoby sens tylko w przypadku, gdybym miala te druga osobe i w przypadku milosci doskonalej, wiecznej, a taka nie istnieje. W przeciwnym razie sama przez tysiace lat? Nie, dzieki, to ja juz zostane przy smiertelnosci.



Lina, popieram... Bóg musi mieć przerąbane...
Próbował gostek umrzeć, a po trzech dniach z grobu wstał niepocieszony
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 08-02-2010 17:59
Vulpes, faktycznie miał pecha biedactwo:lol:
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Epoka historyczna, w której chcielibyście żyć...
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 08-02-2010 18:06
Tak to jest jak nieśmiertelny próbuje umrzeć, ale to przecież poddaje w wątpliwość jego wszechmoc
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.