Modernizacja portalu. Pomysły.
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 11-05-2009 14:00
Też byłbym za tym, żeby skala się rozszerzyła o jedną ocenę - między przeciętne a dobre.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-05-2009 14:01
popieram pomysł ;-)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 11-05-2009 14:05
żeby można było dać że coś jest w miarę. Nie przeciętne ale jeszcze nie dobre. bo tak to dobre to 3 a bardzo dobre 4... wiec jak wrzucam bardzo dobry to nie myślę ze bardzo dobry ale ze dobry.. ehh.. chyba się zaplątałam ;/
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-05-2009 15:55
Sagit, a może by tak gdzieś przy randze zrobić jakieś gwiazdki czy coś dla darczyńców http://portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=516

Można by tez zrobić "cennik" typu za 2 zł - zielona gwiazdka szt.1, za 5 zł - żółta gwiazdka szt.1, za dychę - czerwona szt.1 itd.

Hm?

Co na to ludzie i co na to władze? Zamieniam się w ucho. :p
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-05-2009 19:23
Nie wiem, czy to już było, czy nie... Nie wiem, może ja sobie po prostu jakiejś opcji nie włączyłem... czy cuś... ale postulowałbym o inny system oznajmień o komentarzach... Tzn. żeby nie trzeba było przeglądać wszystkich prac za każdym razem by zobaczyć czy nie pojawił się jakiś nowy komentarz... :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-05-2009 21:58
Cytat:
valdens napisał/a:
Sagit, a może by tak gdzieś przy randze zrobić jakieś gwiazdki czy coś dla darczyńców http://portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=516

Można by tez zrobić "cennik" typu za 2 zł - zielona gwiazdka szt.1, za 5 zł - żółta gwiazdka szt.1, za dychę - czerwona szt.1 itd.

Hm?

Co na to ludzie i co na to władze? Zamieniam się w ucho. :p


Gwiazdki tak, ale kolor takiego 'orderu' nie będzie na pewno zależał od ilości wpłaconej kwoty.

Oświadczem wszem i wobec, że już w tym tygodniu ruszają pracę nad nową odsłoną portalu :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-05-2009 23:16
myślę, że różowe kokardki wystarczą i żółte baloniki :p

Czy trochę nie przesadzacie z tym oznaczeniem, kto jest darczyńcą?

Zaraz padnie kilka zarzutów i po co Wam to?
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-05-2009 23:16
Moja sugestia - gdy ktoś zdecyduje się na likwidację konta, niestety, ale znikają wszystkie komentarze, czasem ważne dla innych autorów. Można byłoby zrobić tak, że mimo usunięcia konta danej osoby komentarze mimo wszystko pozostały?
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Tomi Użytkownik
  • Postów: 170
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-05-2009 00:03
Cytat:
Można byłoby zrobić tak, że mimo usunięcia konta danej osoby komentarze mimo wszystko pozostały?


Już kilka komentarzy mi w ten sposób uciekło.
Pomysł dobry.
Trzeba tylko odnotować ten fakt w regulaminie, żeby rejestrujący się użytkownik miał świadomość, a tym samym wyrażał zgodę na rozporządzanie jego wypowiedziami nawet po, że tak się wyrażę, portalowej śmierci. :)
Dziewictwo jest najbogatszym skarbem dziewczyny, ale trudno jest długo bronić skarbu, do którego wszyscy mężczyźni mają klucz.

Bassompierre
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-05-2009 00:07
Znikające hrabiny i pozostające po nich dziury, to jedna z największych zmor ostatnich miesięcy. Coś trzeba wymyślić.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Tomi Użytkownik
  • Postów: 170
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-05-2009 00:12
Cytat:
Znikające hrabiny i pozostające po nich dziury


Problem prawie jak z ozonowymi, chociaż czasami szkoda ciekawych komentarzy.
Dziewictwo jest najbogatszym skarbem dziewczyny, ale trudno jest długo bronić skarbu, do którego wszyscy mężczyźni mają klucz.

Bassompierre
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 12-05-2009 09:13
Zablokować możliwość usuwania całego konta - jak ktoś bardzo chce uciec, niech się ręcznie kasuje.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-05-2009 09:27
oj, to ja moją własność intelektualną już usunę.

W taki sposób nie zachęcicie ludzi do tego, aby nie uciekali.
Jakiś szowinizm? Hrabiny tylko uciekają?!
Czytam, czytam i odechciało mi się, groźby, kary, odznaczenia dla najlepszych, a dla zwykłych userów - pilnik?!

Uważam, że mankamentem jest brak możliwości przeglądania wystawionych komentarzy, nie chce mi się przeglądać prac w poszukiwaniu odpowiedzi na mój komentarz, zbyt dużo czasu na to tracę. Zaobserwowałam jeszcze kilka niepokojących zachowań i do dobrego to nie prowadzi, oj nie.

Szkoda, wydawaliście się całkiem mili.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-05-2009 09:44
Nie, Małgorzato, nie tylko niewiasty zachowują się u nas jak hrabiny. Nazwałem te osoby zbiorczo, a że akurat wyrazem rodzaju żeńskiego, to przypadek. Miało być obrazowo i tyle, a szowinizmu brak.

Ale nie ukrywam, że wkurza mnie takie uciekanie. Nie dlatego, że ubywa nas, bo wręcz przeciwnie (ponad 100 nowych osób miesięcznie przybywa, a tylko jedna odchodzi), ale dlatego, że takie zachowanie jest zwyczajnie "fuj". Jest totalnym samolubstwem, egoizmem. Jak można zapominać, ze pod niektórymi wierszykami, które pisało się nieraz krócej niż 3 minuty, koledzy i koleżanki z portalu przeprowadzili bardzo obszerne i pracochłonne analizy. Często te komentarze są wartosciowsze niż nasze wypociny; choćby z takiego powodu, że inni się na nich uczą. A więc mamy do czynienia z egoistami, hrabinami bez wyobraźni.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-05-2009 09:45
Cytat:
Szkoda, wydawaliście się całkiem mili.


i już się nie wydajemy? A kto dokładnie?
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 12-05-2009 10:02
NIe chodzi o to, żeby zablokowac możliwość usuwania swoich prac - to autor jest ich właścicielem i może z nimi robić co chce - ale o to, by nie ginęły komentarze.
Jesli autor chce coś usunąć - powinien mieć taką możliwośc zawsze. Mnie chodzi o likwidajcę automatu do usuwania - jedno "klik" i nic nie zostaje po użytkowniku który siedział tu od lat. Teraz opcja "usuń konto" czyści wszystko. Ja proponuję usunąć tę opcję. A jak ktoś się uprze, to ręcznie i tak może wszystko wyczyścić, jesli mam cierpliwość usuwania swoich na przykład 1900 postów.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Tomi Użytkownik
  • Postów: 170
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-05-2009 10:04
Cytat:
Uważam, że mankamentem jest brak możliwości przeglądania wystawionych komentarzy, nie chce mi się przeglądać prac w poszukiwaniu odpowiedzi na mój komentarz, zbyt dużo czasu na to tracę.


Ta kwestia była już wielokrotnie poruszana. Rzeczywiście, mi również brakuje możliwości prostszego śledzenia swojego komentarza.

Cytat:
Zaobserwowałam jeszcze kilka niepokojących zachowań i do dobrego to nie prowadzi, oj nie.


Warto napisać o tych zachowaniach (niekoniecznie publicznie - można na Pw do administracji), bo samo "oj nie" nie rozwiązuje sprawy i kojarzy się z kiwaniem paluszkiem do przedszkolaków.
Dziewictwo jest najbogatszym skarbem dziewczyny, ale trudno jest długo bronić skarbu, do którego wszyscy mężczyźni mają klucz.

Bassompierre
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-05-2009 10:18
Małgorzato, jestem prawie pewny, że inaczej byś to widziała, gdybyś była na moim miejscu. Ci ludzie, odchodząc, czasem ogołacają nasz portal ze swoich, czasem wartosciowych tekstów + wartościowych komentarzy (własnych, pod tekstami innych i tych cudzych, pod swoimi tekstami) + robią potworny zamęt na forum w skutek zniknięcia ich wypowiedzi. Takie usunięcie konta w oczach adminów wygląda jak eksplozja granatu w autobusie, a ktoś musi to przecież posprzątać.



Najgorsze w tym wszystkim jest to, że "hrabiny" najbardziej cieszy to, że trzeba po nich sprzątać.



(Jack, wczoraj zastrzelił jedną hrabinę zanim zdążyła podłożyć ładunki. strzał ostrzegawczy w tył głowy :lol: )
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-05-2009 10:48
Ale musicie zrozumieć, że jeżeli ktoś odchodzi to pod wpływem emocji, impulsu?! Takie serwisy społecznościowe to naprawdę zlepek najróżniejszych osobowości, a piszu piszu na szkiełku, jest płaskie, i taki jeden z drugim plują, szarpią się i w końcu jedno klik i spokój.
Ja tam wrażliwa jestem jak porcelanka, pukniesz za mocno i bye bye. Zawsze jasno o tym mówiłam i wprost, żeby później nikt mnie od hrabin nie tykał.
Jak człowiek czuje się pokrzywdzony nieprawdziwymi opiniami, kłamliwymi postami, to zwyczajnie chce, aby każda jego kropka zniknęła z serwisu. Są ludzie którzy potrafią manipulować grupką ludzi, którzy uwierzą w każdą bzdurę.

ech, myślę, każdy powinien mieć wybór, byle bez krwawych jatek :)

al_qubain - nie wiem, czy jesteś miły, czy nie, nie mam zdania - chyba, że trzymasz obok klawiatury nóż nr 8, to wydziergaj w biurku serduszko dla mnie :)

towarzystwo dość hermetyczne, trudno i nic na siłę.

Mam wrażenie, że bardziej wam zależy na komentarzach niż na ludziach, a chyba bardziej chodzi o to, żeby pielęgnować relacje, bo człowiek powinien być najważniejszy. Rozumiem, że jeżeli ktoś po kilku latach odchodzi, to nieźle musiał dostać w kość. I nie mam na myśli trolli, bo takich to z korzeniem należy wyłuskać i po kiego po takim ślad?

Dbajcie o relacje, aby wartościowi ludzie nie odchodzili, a nie zamykacie się w swoich światach i zastanawiacie się jak sobie wręczyć ordery za dotowanie serwisu. Uważam, że pomaganie Wiktorowi nie powinno być przedmiotem dyskusji, jeżeli ktoś czuje emocjonalną więź, wspomoże portal, bez proszenia i nagradzania, ale do tego trzeba być dojrzałym.




howk




będę dziubać te dwa tysiące postów, spokojnie.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-05-2009 10:56
Cytat:
I nie mam na myśli trolli, bo takich to z korzeniem należy wyłuskać i po kiego po takim ślad?


A tak się składa, że z technicznego punktu widzenia, po zniknięciu "trolla" mamy taki sam bałagan, jak po zniknięciu "nie-trolla". Korzeń to korzeń, po wyrwaniu go pozostają dziury w trawniku. Czasem ktoś coś z tego "korzenia" cytował, a kiedy ten zniknął, to jego wypowiedź zmienia się w bełkot zza światów z cytowaniem duchów. Czasem całe tematy zamieniają się w bulgoczący budyń.

Mówisz, że ludzie są najważniejsi. I masz rację. Ja myślę tak samo, ale myślę o większości, a nie o skrajnościach.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?