Modernizacja portalu. Pomysły.
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 23-12-2010 11:23
Duże okno na nowe - oooo... marzenie :)

A jeszcze większe, to to, żeby można było znaleźć swoje/czyjeś komentarze pod tekstami...
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 07-02-2011 20:50
Cytat:
Sagitarius napisał/a:

Witam,

Punktacja zostanie całkowicie zlikwidowania po wejściu nowej odsłony portalu pisarskiego.


Ależ czemu?
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 07-02-2011 22:24
ja też lubię punktację - przynajmniej jak pracuję, np, pisze komentarze to widzę jakieś efekty i inni tez widzą
a tak, wszystko takie na nic, szara strefa
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2011 22:28
Cytat:
mariamagdalena napisał/a:
ja też lubię punktację - przynajmniej jak pracuję, np, pisze komentarze to widzę jakieś efekty i inni tez widzą
a tak, wszystko takie na nic, szara strefa


Efekty, bo przybywa punktów w profilu? No proszę Cię, bo brzmi to jak piaskownica ;)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 07-02-2011 22:53
dlaczego? jeżeli coś robię, to chcę widzieć że ma to jakiś efekt i inni też to widzą
rotacja użytkowników jest duża, a ja zostaję - i piszę
uważam się za osobę, która dosyć dużo komentuje, więc chcę żeby było to zauważone

po co jest sens mówić o tym, jak to potrzeba komentatorów i jaki to kryzys z tym jest, skoro ludzie nie chcą komentować bo po co. teraz przynajmniej wiadomo kto wkłada więcej pracy

z całym szacunkiem, ale nie sami admini tu coś wkładają w portal, większość komentarzy to nie admini tylko zwykli użytkownicy, którym też się coś z tego tytułu należy - jak na wielu normalnych forach
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2011 23:06
Mario Magdaleno, ale w profilu przecież masz wypisane, ile masz na koncie komentarzy, postów itp. :)

Wiesz, że Cię lubię i szanuje jako pisarkę i komentatorkę i ogólnie, ale Twoje argumenty w tym momencie trochę mnie rozśmieszyły :)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2011 23:11
Cytat:
mariamagdalena napisał/a:
dlaczego? jeżeli coś robię, to chcę widzieć że ma to jakiś efekt i inni też to widzą
rotacja użytkowników jest duża, a ja zostaję - i piszę
uważam się za osobę, która dosyć dużo komentuje, więc chcę żeby było to zauważone

po co jest sens mówić o tym, jak to potrzeba komentatorów i jaki to kryzys z tym jest, skoro ludzie nie chcą komentować bo po co. teraz przynajmniej wiadomo kto wkłada więcej pracy

z całym szacunkiem, ale nie sami admini tu coś wkładają w portal, większość komentarzy to nie admini tylko zwykli użytkownicy, którym też się coś z tego tytułu należy - jak na wielu normalnych forach



Tak? A mi się zdawało, że jesteśmy tutaj po to, żeby się uczyć od siebie czy pomagać sobie nawzajem, a nie w celu zbierania punktów czy ocen. No ale mniejsza z tym kto i po co tutaj przyszedł. Każdy na pewno zna odpowiedź na pytanie "Dokąd zmierzam?" i potrafi sam sobie odpowiedzieć ;)

Cytat:
większość komentarzy to nie admini tylko zwykli użytkownicy
Z bardzo prostej przyczyny :) Użytkowników jest ponad 4 tys., adminów chyba 11 i nie samym portalem żyjemy (choć pewnie fajnie by było nie musieć wstawać do pracy, no ale życie to nie bajka).

Nie gniewaj się mariomagdaleno, ale argumentacja do mnie nie przemawia. Raczej rozbawiła ;)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 07-02-2011 23:17
MM, każdy mobilizuje się inaczej i stawia sobie inne cele. Ale punkty akurat nic nie mówią. Będzie statystyka, ale ściśle związana z ilością i jakością komentarzy.

A co do podziału na redakcję i użytkowników, to chyba jednak argument z za grubej rury puściłaś, bo nikt z nas nie uważa się za super i w ogóle. Chyba, że się uważa i dobrze kamufluje. :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 07-02-2011 23:24
Cytat:
A co do podziału na redakcję i użytkowników, to chyba jednak argument z za grubej rury puściłaś, bo nikt z nas nie uważa się za super i w ogóle.
Prawdę mówiąc, redaktorzy raczej mają gorzej niż użytkownicy. No cóż mogą gdzieś zajrzeć, coś skasować, jakąś tam "władzę" mają. Ale żaden to prestiż i kupa roboty. Ja miałem propozycję powrotu, przemyślałem i nie chcę. Adminom należy się szacunek. Co do punktów nie wypowiem się, bo chyba z miesiąc nic nie komentowałem. Postaram się poprawić.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 07-02-2011 23:31
Co racja, to racja. Bycie redaktorem to drugi etat. W życiu Romana nie zostałbym redaktorem.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 08-02-2011 01:38
cóż, być może mam inne poglądy ale co piszę, piszę z własnego doświadczenia
albowiem doświadczenie admina też mam, bo na dwóch dużych portalach adminem jestem, kiedyś pracowałam również jako moderator dużego fachowego forum - więc nie trzeba mi tłumaczyć na czym ta robota polega
robota jest, władza jest, prestiż też - i to wg mnie widać

Cytat:
jesteśmy tutaj po to, żeby się uczyć od siebie czy pomagać sobie nawzajem, a nie w celu zbierania punktów czy ocen

i dlatego mamy deficyt "pomagających" z którym nie wiadomo co zrobić, za to dużo "młodzików", którzy wstawiają po trzy teksty po czym nie widać ich więcej, a komentują tyle co kot napłakał i podobnej jakości
Cytat:
Użytkowników jest ponad 4 tys.

a aktywnych, a zwłaszcza komentujących ile?

Cytat:
Będzie statystyka, ale ściśle związana z ilością i jakością komentarzy.

ok, według jakich kryteriów?
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 08-02-2011 09:36
MM kryterium chyba najliberalniejsze. Użytkownicy będą dawać punkty za te komentarze, które były dla nich pomocne. Ich wybór ich wola. Nie chodzi przecież o to, żeby była statystyka, która nic nie mówi, poza tym, kto ma dużo czasu i siedzi ciągle na forum, bijąc punkty za gadanie głupot i czerpanie z tego przyjemności, ale o to, żeby pokazać, kto naprawdę coś robi. A robią ci, którzy wartościowo komentują, nie nie ci, którzy dyskutują na forum, bo to nie jest portal dyskusyjny, więc nie widzę powodu, żeby promować za ilość postów.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2011 12:53
A jak zostać redaktorem/modem?
Mógłbym się wreszcie na kimś bezkarnie wyżywać :D
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2011 13:16
Cytat:
kryterium chyba najliberalniejsze. Użytkownicy będą dawać punkty za te komentarze, które były dla nich pomocne. Ich wybór ich wola. Nie chodzi przecież o to, żeby była statystyka, która nic nie mówi, poza tym, kto ma dużo czasu i siedzi ciągle na forum, bijąc punkty za gadanie głupot i czerpanie z tego przyjemności, ale o to, żeby pokazać, kto naprawdę coś robi. A robią ci, którzy wartościowo komentują, nie nie ci, którzy dyskutują na forum, bo to nie jest portal dyskusyjny, więc nie widzę powodu, żeby promować za ilość postów.


lepiej bym tego nie ujęła


już ktoś chyba wspominał, ale się powtórzę
fajne było by gdyby można było śledzić komentarze konkretnej osoby
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-02-2011 16:37
Elwira napisała:
Cytat:
Użytkownicy będą dawać punkty za te komentarze, które były dla nich pomocne. Ich wybór ich wola.


I w ten sposób punkty zaczną być przydzielane głównie za komentarze pozytywne, a za krytyczne – nie. Część użytkowników zacznie wobec tego pisać tak, by zdobywać punkty i nijak się to będzie miało do rzeczywiście konstruktywnego komentarza.
W tym układzie niektórzy rzetelnie komentujący zniechęcą się do komentowania.
Nie mówiąc o tym, że na komentowanego spadnie niejako obowiązek oceny komentującego i jeżeli takiej oceny nie wyrazi w punktach, to ktoś się może obrazić.

Moim zdaniem takie rozwiązanie mało ma wspólnego z rozsądkiem i ja na pewno nie będę ani polować na punkty, ani ich udzielać.
O czym uczciwie uprzedzam.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-02-2011 16:47
Komentarz "za pomocny" będzie można odfajkować tylko wtedy, gdy przekroczy pewien pułap limitu znaków. Jeśli system się nie sprawdzi i ludzie będą odznaczać jedynie pochlebne komentarze, to go po prostu zlikwidujemy. Pożyjemy, zobaczymy.

Dlaczego punktacja zostanie usunięta?


Bo zdarzały się sytuację komentowania (typu fajne, okej, bardzo mi się podoba), spamowania tylko po to, żeby nabić sobie punkty. Z doświadczenia wiem, że takie systemy generują więcej wad niż zalet (o których tutaj wspominała mariamagdalena).
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-02-2011 17:53
Szkoda, że taki jest świat (no, bardziej ludzie). Uczciwych ludzi karać trzeba. Cóż. Cóż. :rol: Ale i tak jestem za punktacją (gdyby kiedyś komuś zamarzyło się wprowadzić ją znów :shy: ).
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2011 18:43
Mi punktacja nie jest potrzebna do niczego. W końcu to ma być portal PISARSKI, a punktacja kojarzy mi się z jakimś plebiscytem popularności. Każdy z nas ma swój rozum i z założenia powinien się nim posługiwać, jeśli ktoś nie rozumie czym jest konstruktywna krytyka może już dziś skasować swoje konto. Każdy komentarz powinien być pożyteczny i pomocny i nie ma co "NAGRADZAĆ" za oczywistą oczywistość. Zastanowiłabym się raczej jak tępić nic nie wnoszące głaskanie się nawzajem po pustych główkach.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 08-02-2011 20:01
Cytat:
jeśli ktoś nie rozumie czym jest konstruktywna krytyka może już dziś skasować swoje konto.


albo poczekać na odezwę nr 2 i popatrzeć jak robi to redakcja

Cytat:
Zastanowiłabym się raczej jak tępić nic nie wnoszące głaskanie się nawzajem po pustych główkach.


no lepiej mieć pustą główkę niż puste serce
----------------------------------------------------
dobra, jestem dziś może złośliwa
ale tak właśnie myślę
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-02-2011 20:04
Cytat:
Durna_Baba:

Każdy komentarz powinien być pożyteczny i pomocny i nie ma co "NAGRADZAĆ" za oczywistą oczywistość.


A, jaka tam nagroda. Po prostu fajna jest i tyle - można zobaczyć na ten przykład, jak ktoś długo jest na portalu. :shy:
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.