Modernizacja portalu. Pomysły.
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-02-2011 20:16
Punkty są ważne. Ale powinno być od 1 do 10, i np jakieś bonusy za punkty? Np Złote Serduszko, jak ktoś zdobędzie 100, za 200 zielne jabłuszko, a za 300 kryształowy osiołek. Można by też wprowadzić, np order uśmiechu za najbardziej zabawne opowiadanie. A komentarze to właściwie strata czasu. Słuchajcie może punkty i symbole. Np 5pkt i czerwony pomidor - zrobi się legendę.
I tak:
Czerwony pomidor - stylistyka
Szmaciana laleczka - postacie
Kwiatek - interpunkcja
i do tego punktacja. Np ktoś ma kwiatek i trzy punkty, to znaczy, że powinien poprawić interpunkcje.

To jest ważne dla autorów.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 08-02-2011 20:17
Cytat:
I w ten sposób punkty zaczną być przydzielane głównie za komentarze pozytywne, a za krytyczne – nie.


To zależy kto czego szuka na PP. Jeśli krytyki i wskazania drogi rozwoju, to pewnie głaskanie uzna za mlusie, ale nieprzydatne. Jeśli głaskania - głaszczmy do woli jak ktoś lubi komuś w pupę wchodzić.
Fajnie jest usłyszeć, że tekst się podoba, ale jeszcze fajniej usłyszeć to, kiedy się na te słowa zapracowało, kiedy się pod innymi tekstami dostało za to i owo.

Cytat:
Moim zdaniem takie rozwiązanie mało ma wspólnego z rozsądkiem i ja na pewno nie będę ani polować na punkty, ani ich udzielać.


Jeśli z taką samą obojętnością będziesz traktować konstruktywne komentarze co głaskanie z sympatii, to pewnie dobry komentator nie będzie chciał sobie głowy zawracać, skoro się okaże, że jednak nie pomaga :) Ty decydujesz, Ty ryzykujesz. Przymusu nie maB)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-02-2011 20:18
Cytat:
TomaszObluda:

Np ktoś ma kwiatek i trzy punkty, to znaczy, że powinien poprawić interpunkcje.


Mi takie różne "kwiatki" bardziej z nagrodą, niż z karą, kojarzą się.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-02-2011 20:22
Slilvus, ale kwiatek i 9 pkt to, znaczy, że jest prawie idealnie.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-02-2011 20:36
A, to inna sprawa. Punkty mogą zmylić, no, chyba że przywyknie się. Do wszystkiego można przywyknąć, tylko, czy chce się? Się chce? Ale jakby nagradzać za to, że jest się poprawnym? Co najmniej dziwne.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2011 20:37
Hmmm, ale to już straszny offtop zaczyna się robić i znowu trzeba będzie sprzątać.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2011 20:45
Cytat:

albo poczekać na odezwę nr 2 i popatrzeć jak robi to redakcja


tego zdania pozwolę sobie nie skomentować

Cytat:

no lepiej mieć pustą główkę niż puste serce



nikt nie zabroni mieć pustej głowy, ale w takim przypadku portal pisarski, którego ideą jest rozwój, nie jest chyba najwłaściwszym miejscem egzystencji i to co kto ma w sercu nie ma tu nic do rzeczy, coraz wyraźniej jednak widzę, że niektórzy interpretują negatywne komentarze jako przejaw antypatii, a pochlebne jako dowód sympatii, a to chyba nie o to w tym wszystkim chodzi prawda?
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 08-02-2011 21:50
Cytat:
ale w takim przypadku portal pisarski, którego ideą jest rozwój, nie jest chyba najwłaściwszym miejscem egzystencji i to co kto ma w sercu nie ma tu nic do rzeczy



nie wszyscy muszą umieć komentować inaczej niż sercem, wg ważnych-i-mądrych-wskazań, ale też mają swoją rację bytu na portalu - nawet, jeśli umieją tylko wydukać podobało mi się / strasznie zaplątane / wzruszyłam się
to jest serce i to ma do rzeczy to, że sercem też można twórczość odbierać

bo inaczej wyjdzie nam Portal jako TWA jesteśmy-mądrzy-więc-fajni-a-wy-nie
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-02-2011 22:02
Cytat:
nie wszyscy muszą umieć komentować inaczej niż sercem, wg ważnych-i-mądrych-wskazań, ale też mają swoją rację bytu na portalu - nawet, jeśli umieją tylko wydukać podobało mi się / strasznie zaplątane / wzruszyłam się
to jest serce i to ma do rzeczy to, że sercem też można twórczość odbierać
Tu się muszę zgodzić. Dla mnie jest np ważne, czy ktoś mi mówi że komuś się podobało, czy nie podobało, nawet jak nie napisze nic więcej, ale punkty i ocenki i tak zawsze miałem gdzieś. A np komentarz - zwaliło mnie z nóg, genialne! - nie jest wartościowym komentarzem jeśli jest szczery? Moim zdaniem jest lepszy niż wymuszony pseudointelektualny bełkot, kogoś komu się wydaje, że ma większe IQ niż 100 pkt.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2011 22:14
MM całkowicie się zgadzam, że można odbierać sercem - sama odbieram tak dosłownie wszystko - możesz mi wierzyć lub nie, ale niejednokrotnie brakowało mi słów po przeczytaniu czyjegoś znakomitego wiersza i większość moich komentarzy na nic się nie przydaje autorom, bo opisuje w nich emocje jakie wiersz we mnie wywołał.
Na poezji nie znam się w połowie tak jakbym chciała.
Tylko że trzeba widzieć różnice pomiędzy odbieraniem świata sercem, a klepaniem pochwał pod słabymi tekstami by nie robić przykrości autowi lub po to, by dostać PUNKTY.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2011 22:23
Chyba z deka wchodzicie w offtop (PRAWIE jak admin, fanfary)
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2011 22:29
Niestety - czy się to komuś podoba czy nie - komentowanie, to świat krytyki, a ta ma swoje zasady. Nie że wspólne, wręcz przeciwnie, każdy krytyk ma (powinien mieć) swoje. Tak się tutaj dzieje; są ludzie od interpunkcji, od lekkości języka, od powtórzeń, od ciągłości tradycji ( ;> ). Nie ma jeszcze żadnego Boya-Żeleńskiego od myślenia samodzielnego...
Opinię ze serca wyraża kolega po fachu czyli artysta, albo konsument/smakosz. Nie ujmował bym analitykom wartości ich sądów, bo to ważna umiejętność wspomagająca piszących pięknoduchów syntetyków, a pozostałe opinie niekonstruktywne coś tam robią naszemu ego.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2011 12:31
A czemu mojego bloga nie poleca się w portfolio? :)



A, w profilu dodajcie też ''skomentowane artykuły'' bo tego mi akurat brakło. Czytałem coś dobrego, ale już nie pamiętam jak się nazywało i gdzie to było...
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2011 12:58
Nie wiem, czy to już gdzieś nie było omawiane, ale ostatnio na innym portalu wyczaiłam taki fajny "gadżet", że przy komentowanych tekstach, do których pojawiły się nowe komentarze, błykają gwiazdki. Coś na zasadzie naszego forum, że zaznaczone są tematy, w których pojawiły się nowe posty.

Nie dałoby się czegoś takiego u nas zrobić?
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
OWSIANKO Użytkownik
  • Postów: 137
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 17-02-2011 16:13
A gdyby tak zamiast promować teksty, promować – komentarze? Przy czym robiłby to sam autor omawianego utworu i on by decydował, kto faktycznie mu pomógł w lepszym pisaniu?
"Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T. Pratchett "Piekło pocztowe"
ważniejsze jest co robisz, a nie co mówisz
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2011 16:16
wazeliny w sklepach by zabrakło ;)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
OWSIANKO Użytkownik
  • Postów: 137
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 17-02-2011 17:01
mowiłem o komentarza FAKTYCZNIE POMAGAJĄCYCH LEPIEJ PISAĆ, a nie o całowaniu w Ego
"Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T. Pratchett "Piekło pocztowe"
ważniejsze jest co robisz, a nie co mówisz
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2011 17:03
Ekszyn, że Ci się w ogóle chce zaczynać ;)
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
OWSIANKO Użytkownik
  • Postów: 137
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 17-02-2011 17:08
Oke, że też Ci się chce nie wiedzieć, o co chodzi:no:
"Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T. Pratchett "Piekło pocztowe"
ważniejsze jest co robisz, a nie co mówisz
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2011 17:11
Cytat:
OWSIANKO napisał/a:
A gdyby tak zamiast promować teksty, promować – komentarze? Przy czym robiłby to sam autor omawianego utworu i on by decydował, kto faktycznie mu pomógł w lepszym pisaniu?


Taka funkcjonalność została już przewidziana w nowej odsłonie. A żeby uspokoić Ekszyna, to przewidziany jest też mechanizm kontrolny.;) O szczegółach dowiecie się w swoim czasie. :)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]