Modernizacja portalu. Pomysły.
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2009 14:34
W pasku "ostatnio komentowali" przydałyby się chmurki z tytułem komentowanego dzieła i autorem, żeby się nei trzeba było domyślać. Albo w ogóle zmienić pasek na "ostatnio skomentowane" - publicznie widoczny. A w pasku "twoje ostatnio skomentowane dzieła" przydałoby się wyświetlać wszystkie teksty, których komentarze nie zostały przeze mnie przeczytane.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-03-2009 15:27
Tak, chmurki byłby mile widziane w różnych miejscach. :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2009 14:06
Zgłaszam wniosek o niedodawanie automatycznie nicku autora do tytułu utworu, w dziale prozy.
Załóżmy, że zatytułowałbym swój tekst: "Ch..j do lania".
No i jak by to potem wyglądało >>> Ch..j do lania - Henryk Borowiec..? Protestuję! :smilewinkgrin:
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 15-03-2009 17:49
Uprzejmie proszę o rozszerzenie na trwale (a nie przyciskiem "więcej) ramek z ostatnio dodanymi tekstami. Uważam, że powinno być - w prozie, poetom nie chcę nic sugerować - 25 pozycji stale widocznych. Przy dodawaniu 6 tekstów dziennie to daje prozę z 4 dni, chyba ok?
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2009 17:51
Cytat:
Henryk Borowiec napisał/a:
Zgłaszam wniosek o niedodawanie automatycznie nicku autora do tytułu utworu, w dziale prozy.
Załóżmy, że zatytułowałbym swój tekst: "Ch..j do lania".
No i jak by to potem wyglądało >>> Ch..j do lania - Henryk Borowiec..? Protestuję! :smilewinkgrin:


To moda. Mnie też się to wydaje głupie, po co pisać nick w tytule, skoro na końcu tekstu i tak już on widnieje? :rol:
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 15-03-2009 18:09
A moim zdaniem właśnie powinien być :) Wiemy wtedy po czyją pracę sięgamy. To tak, jak po książkę. Po niektórych aktorów sięgam najpierw..
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2009 18:23
Cytat:
Rzepusia napisał/a:
Cytat:
Henryk Borowiec napisał/a:
Zgłaszam wniosek o niedodawanie automatycznie nicku autora do tytułu utworu, w dziale prozy.
Załóżmy, że zatytułowałbym swój tekst: "Ch..j do lania".
No i jak by to potem wyglądało >>> Ch..j do lania - Henryk Borowiec..? Protestuję! :smilewinkgrin:


Mnie nie chce się zjeżdżać na dół, żeby sprawdzić, czyj tekst czyta, Tracę czas, który mogłabym wykorzystać na komentowanie.


Rzepusiu, jeśli czytasz tekst od początku do końca, to i tak zobaczysz autora, i tak. :shy: Chyba, że dzielisz nas na tych, których prace czytasz, i na tych, których prace ignorujesz.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 15-03-2009 18:47
Outy, w pierwszej kolejności komentuje się prace osób, które czytają nasze teksty. Do reszty zagląda się później.

No przynajmniej ja tak mam :smilewinkgrin:
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2009 21:40
Sagit, przeczytałam. Możesz usunąć.

Rzepusiu, żeby było jasne - ja się Ciebie nie boję i po tym, co napisałaś, Twoje komentarze, jeśli w ogóle dostąpię łaski i zamieścisz je pod moim tekstem, nie będą miały dla mnie większego znaczenia.

Ja także przepraszam za offtop. ;)

Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2009 21:56
Cytat:
Rzepusia napisał/a:

Cytat:
[quote]nie będą miały dla mnie większego znaczenia.


To po co pisać, kiedy nie będzie to miało dla Ciebie znaczenia?


Nie musisz pisać, jeśli nie chcesz. Twoje prawo.

Cytat:
A w rewanżu za offtop:
Warto by było jakoś oznakować teksty nasycone brutalizmem i erotyką. Tego chyba nawet wymaga prawo. Cóż, na portalu może się zarejestrować nawet młodsza młodzież, a tę musimy chronić przed pewnymi rzeczami. Przynajmniej stwarzać pozory, ostrzegać.


A zgadzam się. Nie lubię się natykać na pewne tytuły czy treści, które mnie nie interesują.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2009 22:18
Cytat:
Rzepusiu, żeby było jasne - ja się Ciebie nie boję i po tym, co napisałaś, Twoje komentarze, jeśli w ogóle dostąpię łaski i zamieścisz je pod moim tekstem, nie będą miały dla mnie większego znaczenia.

Ja się Rzepusi też nie boję, a jej komentarz miałby dla mnie znaczenie i to nawet duże :p
Cytat:
Warto by było jakoś oznakować teksty nasycone brutalizmem i erotyką. Tego chyba nawet wymaga prawo. Cóż, na portalu może się zarejestrować nawet młodsza młodzież, a tę musimy chronić przed pewnymi rzeczami. Przynajmniej stwarzać pozory, ostrzegać.

Ekhm, ale Rzepusiu, ja już poruszałem tę kwestię:
Cytat:
Myślę też, że dobrym pomysłem byloby wprowadzenie znaczników tekstów. Czyli ikonek informujących o czymś w stosunki do tekstu. Takie rozwiązanie stosuje serwis Tanuki. Znacznikami mogą być: magia, supermoce, yuri, yaoi, lekka erotyka, seks... można sobie dopowiedzieć resztę. Ogólnie mają za zadanie ułatwienie wyszukania tekstów takich, jakie czytelnika interesują.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2009 22:41
Zasugerowałem oznaczanie tekstów pod kątem treści w nich występujących za pomocą znaczników. Nie tyko w celu wyszukiwania, ale ogólnie - widzę tekst i od razu wiem, czego się po nim spodziewać. Jeśli jest w nim seks, widzę odpowiedni znacznik przy tytule. wtedy dodanie ostrzeżenia byłoby tylko formalnością.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2009 22:49
Poza tym myślę, że ostrzeżenie nie powinno się pojawiać dla użytkowników zarejestrowanych i pełnoletnich. inaczej byłoby to męczące.

Można się zastanowić czy nie wprowadzić systemu klasyfikacji wiekowej na PP. Taki system już stosują serwisy FanFiction i FictionPress.
http://www.fictionratings.com/guide.php

To znacznie bardziej szczegółowa skala.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2009 22:55
Cytat:
Umiem tylko włączyć i wyłączyć komputer, wszelkie inne działania kończą się zepsuciem czegoś.

Po to istnieją tacy jak ja, żebyś nie musiała umieć XD Jest wiele rzeczy, które ty potrafisz, a ja nie.

A poważnie to nic strasznego, Rzepusiu. Graficzny symbol informujący, dla jakiego wieku treść jest bezpieczna.

B - Intended for preschool level and younger children between the ages of 1 and 4. Content should be free of any coarse language, violence, adult themes, and ideas very young children cannot comprehend.
K - Intended for general audience 5 years and older. Content should be free of any coarse language, violence, and adult themes.
K+ - Suitable for more mature childen, 9 years and older, with minor action violence without serious injury. May contain mild coarse language. Should not contain any adult themes.
T - Suitable for teens, 13 years and older, with some violence, minor coarse language, and minor suggestive adult themes.
M - Not suitable for children or teens below the age of 16 with possible strong but non-explicit adult themes, references to violence, and strong coarse language.
MA - Content is only suitable for mature adults. May contain explicit language and adult themes.
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 17-03-2009 18:49
Proszę o stworzenie działu "Proza poetycka"

Chyba, że mi zostawicie wolna rekę to sam go stworzę...zajmie mi to kilka miesięcy/lat/żyć, ale jak sie uprę... :smilewinkgrin:
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 17-03-2009 18:50
ja się boje tego co stworzy Jack :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 17-03-2009 18:54
Aniu, a już myślałam, że tylko ja tak mam.. xD
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 17-03-2009 18:55
wiesz.. w sumie mamy tak samo w większości przypadków :p
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-03-2009 18:57
Jack, błagam, tylko nie zepsuj portalu, bo uduszę ;)

Do góry
Autor
RE: Modernizacja portalu. Pomysły.
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 17-03-2009 18:58
on go wybebeszy i złoży od nowa po swojemu :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]