Regulamin portalu.
Autor
RE: Regulamin portalu.
Arkadiusz Kwaczek Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 30-08-2011 17:59
Jest jakaś szansa, aby wprowadzić taki sam system na Portalu Pisarskim, jaki panuje na Fabrice Librorum? Zwłaszcza, że system jest bardzo podobny ze względu na to, że teksty lądują w poczekalni i to redaktorzy portalu muszą je zaakceptować, aby zostały opublikowane. System ten podniósłby poziom portalu.

Uważam, że taka zmiana byłaby dla dobra portalu. Duża część wierszy zasługuje jedynie na przemiał. Jednym z powodów tego jest fakt, że autor ma pewność, że nawet jego najgorszy wiersz zostanie opublikowany, jeżeli nie kłóci się z regulaminem. Znaleźć dobry tekst w ramce, gdzie jest tytuł na tytule to sztuka. Ja osobiście nawet nie patrzę na ramkę tylko wchodzę do autorów, którzy starają się dbać o moją wrażliwość. Bardzo możliwe, że w ten sposób dużo tracę, ale ja naprawdę nie mam czasu na czytanie gniotów, a gdyby była selekcja podszedłbym do tego od bardziej zachęcającej strony.

Uważam, że dawanie równej szansy każdemu po kolei mija się z celem. Portal powinien działać przede wszystkim dla dobra ludzi utalentowanych, dobrze rokujących. To nie jest portal towarzyski, ale literacki.
nie moja wina, że robiąc mniej, umiem więcej niż inni
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Regulamin portalu.
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2011 18:17
Arku, nie wiem jak wygląda system na Fabrice Librorum, mógłbyś przybliżyć?

Wiem na pewno, że są szykowane nowe rozwiązania w Nowej Odsłonie Portalu (niestety wciąż nie wiadomo kiedy ona nadejdzie).

Oczywiście, masz rację z tymi gniotami, ale większość nich to teksty początkujących, dla których jest ważny fakt publikacji, a jeszcze ważniejsi są czytelnicy i ich komentarze. Myślę, że to jedyna droga do rozwoju - trochę krytyki. Kto chce pracować - zostaje i stara się (bo później teksty są już bardziej selekcjonowane niż przy debiutanckich). Pewnie powiesz, że selekcja jest niewystarczająca. Ale wiem z własnego doświadczenia, że to jest cholernie trudne przy każdym tekście, bo gdzie i jak narysować granicę? Jak uniknąć oskarżeń o stronniczość (przecież redaktorzy portali pisarskich niekoniecznie są "profesjonalnymi znawcami poezji", zresztą zawsze każdy kieruje się subiektywnym gustem).

Ostatnie co napisałeś to utopia, której ja też bym chciał - zgromadzić na portalu, wychować grupę zdolnych ludzi. Ale zdolni zwykle zawsze znajdą swoje miejsce. Może im tu pomóc na początku i pomóc tym mniej zdolnych, choćby na początek nauczyć się pisać bez błędów i czytać ze zrozumieniem. Moim zdaniem to już jest dużo.

A i jeszcze raz się odwołam do tych planowanych rozwiązań - będziesz mógł sobie wybrać ulubionych autorów w jakiejś zakładce, poezja ma być być może podzielona na "żłobek" i nieco lepsze utwory (tak kluczem jest poziom tekstów, nie osoby autorów) etc.



PS I jeszcze system premiowania najlepszych komentatorów, gdzie autor wybierałby np. jeden najbardziej wartościowy komentarz pod swoim tekstem.
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2011 18:24
A jak niby ten początkujący ma nauczyć się pisania "nie-gniotów"? Może lepsze rozwiązanie byłoby takie, gdyby pierwsze 10-20 tekstów debiutującego wrzucać do kategorii o nazwie DEBIUT. Gdyby nie PP, nie nauczyłbym się tego, czego się nauczyłem, a co jest bardzo pożyteczne. Dlatego przymknijmy oko na gnioty (osobiście nie lubię tego słowa, tak samo jak barachło) i omijajmy.

PS Omijajmy w sensie - jeśli nam się nie podoba i nie mamy ochoty komentować, choć warto byłoby powiedzieć debiutującemu, dlaczego nam się nie podoba i dlaczego tekst jest (znowu!) gniotem.
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 30-08-2011 19:29
Cytat:
Uważam, że dawanie równej szansy każdemu po kolei mija się z celem. Portal powinien działać przede wszystkim dla dobra ludzi utalentowanych, dobrze rokujących.


No... A utalentowany siada i z mety pisze "Iliadę" :lol: Nawet największy talent trzeba szlifować i ci Wielcy również gnioty pisali. W jaki sposób ja mam odgadnąć, kto ma talent? A co, jeśli wyrzucę teksty osoby młodej, utalentowanej, ale takiej, która potrzebuje wskazówki, naprowadzenia, garści rad? Jesteś w stanie udźwignąć tę odpowiedzialność, Arku? Ja nie. Dlatego każdy dostaje swoją szansę (3 szanse), jeśli nie wyciągnie wniosków, trudno.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Regulamin portalu.
Arkadiusz Kwaczek Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 30-08-2011 19:31
Cóż Fabrica, jak mówią sami redaktorzy, bardziej skłania się ku czemuś podobnemu do magazynu literackiego. Oni publikują poprawne teksty i wyróżniają te, które są naprawdę dobre. Ostatnio nawet była dyskusja, że wyróżnień jest za dużo.

Ogólnie to chyba rzeczywiście jestem zbyt mało przyziemny, żeby się wypowiedzieć. Ciągle żyję marzeniami... przepraszam

Nie chciałbym też wyjść na dupka, który jako ten, który sam połowy nauczył się na portalach literackich teraz próbuje odebrać to innym, a nuż są tam ludzie, którzy mają taki sam talent jak ja i przez wprowadzenie zmian (ja sam) odebrałbym im możliwość rozwoju.

Tylko, że ja nigdy nie ufałem komentarzom bardziej niż samokrytycyzmowi i tylko to mnie nie zgubiło.


p.s. nie narzekajcie. Przynajmniej dzięki mojemu wiecznemu narzekaniu jest o czym pogadać w ten piękny wieczór ;DD
nie moja wina, że robiąc mniej, umiem więcej niż inni
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Regulamin portalu.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2011 19:38
Skoro Fabrica w ten sposób funkcjonuje, dobrze - ale niech PP funkcjonuje na swój sposób. Jeśli wszystkie portale społecznościowe działałyby w ten sposób, nikt nie mógłby znaleźć swojego miejsca. Aktor-amator, kiedy idzie studia kierunkowe, nie zostaje wyrzucony, bo nie ma aktorskich ruchów, tylko jakieś sztywne gesty. Wszystko wymaga czasu, nauki i cierpliwości - zwłaszcza od tych, którzy uważają się za "starszych", czyli mogą pomóc debiutom.
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Agatonistka Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Bochnia
Dodane dnia 17-07-2012 16:55
Mam pytanie: czy wrzucanie tekstów wcześniej gdzieś publikowanych (np. na innym portalu) jest dozwolone? Niby nic na ten temat nie znalazłam w regulaminie, ale wolę się upewnić :)
Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.
J. W. Goethe

Blog popkulturalny
http://www.balagankontrolowany.pl
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 17-07-2012 18:20
Wszystko, co nie jest zabronione, jest dozwolone :)
Z tego co się zorientowałem, to tylko konkursowe teksty nie mogą być wcześniej publikowanie :)
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-07-2012 18:40
Cytat:
Agatonistka napisał/a:
Mam pytanie: czy wrzucanie tekstów wcześniej gdzieś publikowanych (np. na innym portalu) jest dozwolone? Niby nic na ten temat nie znalazłam w regulaminie, ale wolę się upewnić :)


Można. Tak jak wspominał ekonomista, tylko prace konkursowe nie mogą być wcześniej publikowane :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Ozar Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Skórzewo
Dodane dnia 21-06-2013 20:40
Mam pytanie: napisałem bardzo dużo recenzji książek i filmów i chętnie wrzucę je na portal, ale nie widze czegoś takiego jak dodaj recenzję. Druga sprawa to dodanie zdjęcia okładki książki: Czy to jest obligatoryjne ( żaden problem)
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2013 21:42
Ozarze, masz w panelu użytkownika pod awatarem (po prawej stronie) dodaj: artykuł - i tutaj dodajesz recenzje (gdy klikniesz "dodaj artykuł", wówczas pojawi się strona, gdzie umieszczasz tekst, i jest tam też okienko "wybierz kategorię" - tutaj w publicystyce masz recenzje.
Jeśli chodzi o dodanie zdjęcia okładki do recenzowanej książki, zwróć się do Sagitariusa (przez pw), on się tym zajmuje, a ja nie chcę wprowadzać w błąd.
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Ozar Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Skórzewo
Dodane dnia 22-06-2013 11:01
Widziałem. Dzięki za szybką odpowiedź :p
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-04-2016 21:02
Proszę o wytłumaczenie podanego niżej punktu regulaminu

Cytat:
2.3.1 Zakaz pisania postów pustych lub bezsensownych.


Czym są "puste posty" i "bezsensowne posty"? Takie określenia zależą tylko i wyłącznie od kondycji intelektualnej czytającego. Nie ma postów bezwzględnie pustych i bezsensownych.

Proszę o usunięcie powyższego punktu, bo jest on furtką do manipulowania forum i/lub hamowaniem dyskusji na wyższym poziomie.
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 30-04-2016 11:30
Jeśli mogę swą opinię wyrazić, to ja bym tylko usunął słowo bezsensownych, albo słowo pustych, bo mi się wydaje, że one na siebie zachodzą. Bezsensowne jest pisanie postów pustych, oraz pustą czynnością jest pisanie postów bezsensownych. Albo jeszcze inaczej, np.: zakaz pustki we wpisach. Ale Panie Dupacycki - ulubione moje. Mmmmm! Najlepsze na świecie! Żeby Panie nie Dupacycki, to ja bym już dawno poszedł się z Pendolino przywitać. Taka prawda. Dlatego ja nie mogę koło Pana nazwiska przejść spokojnie i muszę swoje trzy grosze wcisnąć. Tym bardziej, że i pańskie posty bywają rozkoszne - jako i ten powyższy. Ja za Pana wyjdę za mąż, jeśli Pan się zgodzi na genderyzm we własnej chałupie. A pańska ewentualna żona, czy kochanek wcale nie muszą się wyprowadzić. Dzisiaj można kupić większe wyra, niż te na których dawniej się plebs kotłował. Zmieścimy się wszyscy. Może dajmy spokój władzy i ustawodawstwu, a zajmijmy się wreszcie naszą miłością?
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 30-04-2016 11:44
Dla przypomnienia - obecnie obowiązującym regulaminem jest ten
http://www.portal-pisarski.pl/regulamin

Można go znaleźć w zakładce w nawigacji.
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 30-04-2016 12:06
Przeczytałem i stwierdzam, że nie ma sensu najmniejszej dyskusji z tym regulaminem. Jedyne na co mogę liczyć, to na pobłażliwość administracji, albo że nie mają czasu wszystkiego czytać. Pan Dupacycki, może na coś więcej, bo chyba jest dłużej na forum. Ja liczę tylko na pobłażliwość. Ale jeśli bym miał odrobinę odwagi cywilnej w sobie, to sam bym sobie najwyższą karę wymierzył. Dlatego że jestem w stanie sobie udowodnić, Panie Dupacycki, że każdy z punktów regulaminu sprofanowałem. Przyznaję: Administracja jest niezwykle wyrozumiała. Nie biję się w piersi, ale przyznaję! . Ze względu na treść regulaminu uczciwie mówię: racja zawsze będzie po stronie administracji. Nie ma, że boli! Trzeba się tylko cieszyć, że pobłaża. Tak to mniej więcej wygląda, Panie Dupacycki,
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-04-2016 14:22
Heisenberg napisał:
Dla przypomnienia - obecnie obowiązującym regulaminem jest ten
http://www.portal-pisarski.pl/regulamin

Można go znaleźć w zakładce w nawigacji.

O, to dobrze, dzięki za uspokajające info.
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 30-04-2016 16:54
Ekszyn Dupacycki napisał:
Proszę o wytłumaczenie podanego niżej punktu regulaminu

Cytat:
2.3.1 Zakaz pisania postów pustych lub bezsensownych.


Czym są "puste posty" i "bezsensowne posty"? Takie określenia zależą tylko i wyłącznie od kondycji intelektualnej czytającego. Nie ma postów bezwzględnie pustych i bezsensownych.

Proszę o usunięcie powyższego punktu, bo jest on furtką do manipulowania forum i/lub hamowaniem dyskusji na wyższym poziomie.


Przychylam się do prośby Ekszyna - uprzejmie proszę Administrację Portalu o wyjaśnienie sensowności istnienia tego punktu w regulaminie, albo jego usunięcie/zmianę.
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 30-04-2016 20:09
Silvusie, można oczywiście wykasować to zdanie z postu sprzed dziesięciu lat z od dawna nieobowiązujacym regulaminem. Jednak ja sensowności w takim działaniu nie dostrzegam ;)
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Regulamin portalu.
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 01-05-2016 09:31
Tak, lepiej zająć się tym obowiązującym obecnie.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]