Seks (+18)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Seks (+18)
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 20-03-2009 10:40
tylko że tabletki są tańsze. kuracja dla mężczyzn może też mieć głębsze reperkusje jak stała bezpłodność i dopiero powstaje w miarę bezpieczna wersja chemii anty dla mężczyzn.

moja dziewczyna katastroficznych efektów ubocznych nie ma, a pamiętanie o wzięciu, to akurat żaden problem. teraz dochodzi do sytuacji, że żadne z nas nie chce kondoma.

a propo seksu i kościoła, to słyszałem teorię, że religie są takie cięte na seks, by mieć większą kontrolę nad wiernymi. zamiast się gzić i relaksować, muszą energię seksualną jakoś wyładować, więc są gorliwszymi wyznawcami, skupiają się na religii.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 10:41
Wpływać, wpływa na pewno. Ale nadal utrzymuję, że nie można stwierdzić, że zdrowie fizyczne się pogarsza. Są takie możliwości, ale nie zawsze one występują. Zresztą zacytuję z ulotki: Na podstawie wyników badań wiadomo, że długotrwałe przyjmowanie doustnych preparatów antykoncepcyjnych zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jajnika i endometrium, niektórych łagodnych chorób sutka, stanów zapalnych w obrębie miednicy mniejszej.
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:45
Cytat:
1) spokój psychiczny kosztem zdrowia fizycznego(w przypadku zażywania tabletek) albo,
2) niepewność i ostrożność, ale zdrowie fizyczne (w przypadku nie brania tabletek)

Nieprawda, to nie jest dobre stwierdzenie. Brak tabletek nie oznacza niepokoju. Szansa na zajście w ciążę bez tabletki ale przy rozsądnym postępowaniu wbrew pozorom nie jest wielka. Tylko po prostu takie metody działają najlepiej w stałym, długoletnim związku. Znam wiele małżeństw, które nigdy nie stosowały antykoncepcji. Średnia ilość dzieci wynosi coś około jednego-dwóch. Są i takie, które nie stosowały antykoncepcji chemicznej czy mechanicznej a dziecka się nie doczekały. Tak strasznie dużo?

Poza tym związek bez wzajemnego zaufania, seks bez akceptacji konsekwencji seksu to raczej nie są naturalne sytuacje. Owszem, można nie chcieć mieć dzieci. Ale to nie znaczy, że nie da się jednocześnie akceptować faktu, że mogą się pojawić. Bez tego nawet chemiczna antykoncepcja niewiele da - bo nawet wtedy nie ma stuprocentowej pewności.
Cytat:
al_qubain nie zgodzę się z takim postawieniem sprawy. Przyjmowanie tabletek nie oznacza pogorszenia się zdrowia fizycznego. Nie w tych czasach.

Chemia nigdy nie była, nie jest i nie będzie obojętna dla zdrowia. Bo chemia jest SZTUCZNA. Każda chemia szkodzi, od tego nie ma wyjątków. Daleko nam do doskonałości natury.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:48
Cytat:
waikhru napisał/a:
Na podstawie wyników badań wiadomo, że długotrwałe przyjmowanie doustnych preparatów antykoncepcyjnych zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jajnika i endometrium, niektórych łagodnych chorób sutka, stanów zapalnych w obrębie miednicy mniejszej.


A jednocześnie na ulotkach jest napisane, że tabletki mogą powodować te choroby.



Lunar, czy ty jesteś pewien, że możesz się wypowiadać w tym temacie i się nie ośmieszyć?
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 10:48
W naturze roi się od chemii :)
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:50
SYMPTOM:

Cytat:
koleś wraca do domu po pieszczotach, z seksowną narzeczoną. I czuję, że jądra mu eksplodują z bólu. Ona odda mu swe ciało, dopiero po ślubie.


DIAGNOZA:
To chora kobieta była.

LECZENIE:

1. Burdel.
2. Zmiana partnerki.

Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 10:50
Oke_Mani jasne, że mogą. Dlatego ważne jest ich odpowiednie dobranie - po konsultacji z ginekologiem. Poza tym nie można tego tak tłumaczyć, że to jest pewnik. Bo nie jest.


Agit - właśnie. Chemia jest już właściwie we wszystkim. Nic na to nie poradzimy.
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 10:51
Nie chodziło mi o to, że zle fabryki trują roślinki - w naturze jest masa związków chemicznych, na nich opiera się życie. Chemia to jedna z najbliższych naturze nauk - cała chemia organiczna przecież.

Pewnie każdy kojarzy "aromat identyczny z naturalnym" - to odtworzona w laboratorium cząsteczka, którą wytwarza cytrynka/pomarańczka itd. Jest identycznie zbudowana i nie do odróżnienia. Podstępne cytryny były zatem nafaszerowane chemią odkąd powstały.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 20-03-2009 10:52
lunar, ja jestem z moją dziewczyną od jakiegoś czasu już i nie wykluczam, że z nią jeszcze długo będę. oboje chcemy mieć dziecko, która najlepiej jak pojawi się za jakieś 3 do 5 lat.

ale wcześniej musimy tak ustawić nasze życie, by można było nas i to dziecko utrzymać. dlatego tabletka daje komfort, że nie będzie wpadki po drodze.

to że jednym ludziom się udaje bez tabletki żyć, to żaden dowód, tyleż samo ludzi "wpadło", bo o antykoncepcji wiedzieli tyle ile im bogobojna matka powiedziała, powtarzając stale bajeczki o bocianach i pszczółkach.

chemia nigdy nie jest dobra, ale dziś jest mniej szkodliwa niż była 20 lat temu. zresztą często jest podstawą zdrowego życia, bo każdy ma jakąś przypadłość, która da się przynajmniej stłumić.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 10:53
Bo świat to jedna wielka chemia. Ale chodziło mi o to, że trudno znaleźć teraz cokolwiek, to nie miałoby w sobie chemii, w znaczeniu sztucznych związków.
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:54
Cytat:
waikhru napisał/a:
Oke_Mani jasne, że mogą. Dlatego ważne jest ich odpowiednie dobranie - po konsultacji z ginekologiem. Poza tym nie można tego tak tłumaczyć, że to jest pewnik. Bo nie jest.


Uwierz mi, żaden ginekolog nie jest w stanie przewidzieć, jak właściwie tabletki wpłyną na organizm. Może co najwyżej dobrać takie, żeby zbytnio nie szkodziły. Przyjmowanie każdych leków niesie ze sobą ryzyko.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:54
SYMPTOM:

Cytat:
Chemiczna antykoncepcja jest przede wszystkim oddziaływaniem na organizmy. Zmienia poziom hormonów, zmniejsza popęd, ale też zwiększa potrzebę jedzenia, więc kobitka tyje.



DIAGNOZA:
Mało ruchu fizyczego.

LECZENIE:

Więcej seksu.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:55
ja oczywiście wypowiadam się z własnego doświadczenia. "Szansa na zajście w ciążę bez tabletki ale przy rozsądnym postępowaniu wbrew pozorom nie jest wielka". Nie jest wielka, ale jest. A zgodnie z prawem Murphy'ego, jeśli coś może się spieprzyć to spieprzy się na pewno... :yes:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 10:55
Ale czy to oznacza, że mamy nie przyjmować ich w ogóle? Ryzyko jest zawsze. Ale wolę ryzyko związane z przyjmowaniem tabletek, które jest małe, od ryzyka niechcianej ciąży. Przynajmniej na ten moment.
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 10:57
Skutek uboczny tycia i zmniejszonego libido dotyczy głównie tabletek starszej generacji. Współczesne leki mają znacznie mniejszą dawkę hormonów. Nie są obojętne dla zdrowia, ale mają na nie coraz mniejszy wpływ.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:57
Cytat:
waikhru napisał/a:
Ale czy to oznacza, że mamy nie przyjmować ich w ogóle? Ryzyko jest zawsze. Ale wolę ryzyko związane z przyjmowaniem tabletek, które jest małe, od ryzyka niechcianej ciąży. Przynajmniej na ten moment.


dlatego mówiłem albo rybki albo akwarium...

Odnośnie chemii: To fakt, że cały świat to chemia, ale wolę przyjmować "chemię naturalną" niż tą stworzoną syntetycznie... Człowiek to nie bóg, tworzenie słabo mu wychodzi...:yes:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 10:59
al_qubain jasne, to jest jakiś wybór. Ale nie demonizujmy tabletek. Różne choroby mogą mi się przypałętać bez nich również.
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 20-03-2009 10:59
rzepusia, kościół zabrania przesadnej fantazji w życiu seksualnym, bo to objaw rozpusty. seks ma służyć reprodukcji i tyle. zresztą kto się żeni przed dwudziestką, kiedy jest się najbardziej pobudzonym seksualnie?
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 11:00
Cytat:
waikhru napisał/a:
Ale czy to oznacza, że mamy nie przyjmować ich w ogóle? Ryzyko jest zawsze. Ale wolę ryzyko związane z przyjmowaniem tabletek, które jest małe, od ryzyka niechcianej ciąży. Przynajmniej na ten moment.


No jasne, że nie znaczy. Chodziło mi o to, żeby nie rozpatrywać tabletki, jako największego odkrycia ludzkości, bo niesie ze sobą tyle dobrego, co złego.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 11:01
Cytat:
waikhru napisał/a:
al_qubain jasne, to jest jakiś wybór. Ale nie demonizujmy tabletek. Różne choroby mogą mi się przypałętać bez nich również.


owszem, w dzisiejszym świecie to raczej wybór pomiędzy złem a mniejszym złem.
:yes:
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]