Mozilla FireFox vs Internet Explorer
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Mozilla FireFox vs Internet Explorer
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 10-12-2006 21:03
Po ostatniej dość burzliwej wymianie zdań na pewien temat postanowiłem założyć ten. Nie zamierzam oczywiście nikogo przekonywać na siłę ani przysłowiowo "zmieniać świat". Chodzi raczej o wymianę poglądów, atutów, argumentów... Zacznę może ja :p. A dlaczego przeszedłem na FireFoxa, zamiast nadal używać Internet Explorera...??

- stabilność - to jest duży plus. Już kilka razy mi się zdarzyło, że komputer wszedł w stan lewitacji i musiał zostać resetem przywrócony do posłuszeństwa. Po restarcie Windowsa, przy ponownym uruchomieniu FF zapytał grzecznie, czy przywrócić sesję, czy też może zacząć od nowa. W większości przypadków odzyskiwałem nawet zawartość formularzy.

- zakładki - nowe okna otwierają się normalnie, bądź w zakładkach. To też o wiele wygodniejsze, bo bardzo mam otwarte pięć, sześć okien jednocześnie, do tego outlook, gg i już bym się pogubił... A tak - jedno okno z zakładkami i "po krzyku".

- pluginy - choćby takie, jak PDF Download - który po kliknięciu w link do dokumentu pdf pyta się, czy otworzyć, czy zapisać a nie od razu otwiera... Patrząc na wagę plików pdf to cenna zaleta.

- kolejna sprawa, to wyskakujące okienka - pewnie w IE można też je zablokować, choć gdy używałem IE, miałem z tym spory problem, w FF nie ma.

- moduł sprawdzania pisowni w wypełnianiu formularzy - kolejna genialna rzecz ułatwiająca forumowe istnienie. Podkreśla błędy a w wystawianiu propozycji ze słowami zastępującymi błąd często lepszy jest od Worda.

I to chyba wszystko. Jeśli coś przeoczyłem - to dopiszcie. Zapraszam do dyskusji :).
Do góry
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
not guilty Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 11-12-2006 07:12
tez wolę mozillę, choćby dlatego, ze jest ładniejsza ;)

ale ma ona i swoje wady. Bardzo czesto mi sie zdazą, zę przy jakimś zawieszeniu kompa kiedy muszę go zrestartować trace wszystkie zakładki które mam zapisane i hasła z menadżera. W IE mi sie tak nigdy nie zdażyło.

No i np MKS VIR ONLINE nie działa w mozilli, tylko w IE. I kila innych programow też wymaga własnie IE... wiec warto ją mieć chocby jako drugą przeglądarkę.
And I kind of, almost, could have the tiniest smidgen of respect for you.
Almost.
Do góry
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 11-12-2006 10:06
No tak... Ale to już jest kwestia polityki MKSu czy innych firm uznających tylko Microsoft. Mi się nigdy nie zdarzyło, żebym utracił hasła czy zakładki po zawieszce Windowsa w FF. Widocznie pecha masz ;).
Do góry
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-12-2006 11:02
mnie przekonały przede wszystkim panele. Zresztą IE rąbał mi się na tyle, że po kilku minutach użytkowania wywalał błąd i się zamykał :|
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 11-12-2006 12:03
Ja tam używam Opery, chociaż i Mozillę też mam zainstalowaną. Ostatnio Opera coś często mi się wyłącza i wyskakuje błąd, ale jeszcze walczę:smilewinkgrin: w Operze też zawsze jest możliwość przywrócenia sesji i nie ma żadnych daremnych reklam.
IE to jest spowalniacz i ściągacz wirusów.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 28-12-2006 20:22
Firefox.

Dlaczego? Dla mnie bardziej przejrzysty i ułatwiający korzystanie.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 29-12-2006 12:29
He he dokładnie. A do tego FF można zminimalizować do ikonki a nie tylko do paska :)
Do góry
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
Sweeter Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2007 23:20
FF
Do góry
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 28-01-2007 10:20
widzę, że IE zaczyna być zabytkiem :D
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-01-2007 10:31
i dobrze bo tymczasem nasza strona się na IE zacina :D :D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 28-01-2007 10:32
hahaah tak? jak mi przykro :)
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-01-2007 21:44
mi też :D Ale trzeba by to dopracować bo tracimy userów :p
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 28-01-2007 21:47
e tam, niech zmienią na lepszą przzeglądarkę ;)
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
mslonina Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Bełchatów, Toruń
Dodane dnia 28-04-2009 23:11
A mi brak lepszej przeglądarki niż FF i Opera... Jest coś ciekawego w projekcie Arora, odpala się błyskawicznie, działa w porządku, ma podstawową funkcjonalność i się rozwija. Jakby wbudować w nią WebDevelopera to byłbym w ósmym niebie. No i wygląd. Dla mnie to ważne. Tu Opera nie ma równych. A jeśli chodzi o IE - cóż, ósma odsłona to już prawie przeglądarka www, nawet poprawnie wczytuje większość stron i przezroczyste tła itp.
Szybkością - Safari, tylko niestety nie ma na Linuksa.
Prostotą - Chrome. Nie ma na Linuksa.

Przeglądarka to narzędzie, z którego korzystam najczęściej, zaraz po vim-ie, stąd jest dla mnie istotne jak szybko działa, jak dokładnie spełnia standardy, i jak wygląda.

Miłego korzystania z FF;)
próba słowa, zanim te rymy puszczę w obieg
zanim sen wieczny dotknie moich powiek
zanim usłyszysz ten rym na nowej płycie
opiszę w zeszycie w swoich słowach życie
Do góry
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-04-2009 23:15
Google Chrome - absolutnie, na pewno i przynajmniej do końca tego roku :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-06-2009 17:16
Cytat:
Jak można przeczytać w wielu miejscach w sieci, Apple pochwaliło się, że nowa wersja przeglądarki Safari 4 - której oficjalna premiera miała miejsce w poniedziałek - w ciągu zaledwie 3 dni została pobrana ponad 11 milionów razy, przy czym ponad 6 milionów razy pobrali ją użytkownicy systemu operacyjnego Windows.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11626&Duze+zainteresowanie+nowym+Safari+4

Rzeczywiście jest całkiem fajna (właśnie testuję), prawie jak Chrome. :yes: Sado-masochiści, którzy ciągle siedzą na Internet Explorerze, powinni się przesiąść.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
koriat Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-06-2009 20:25
A ja nie rozumiem, czemu wszyscy tak kochają Firefoxa. Dla mnie nie ma żadenj różnicy z nowym Explolerem.
Znaczy, mam Operę ;)
No ale pomyślcie- śliczne skórki (ja tam estą jestem ;), świetny klient poczty, niezły klient torrentów i pobierania, fajne widgety, wygodne zarządzanie hasłami- a to wszystko w jednym oknie. Do tego niesamowidzie ergonomiczne gesty myszą- rzecz tak wchodzi w nawyk, że co jakiś czas próbuję je zastosować w managerze plików. Dla mnie zdecydowanie neizrównana przeglądarka.
Choć jedno potrafi doprowadzić do szału- wersja linuxowa (!!!) potrawfi się zwiesić. I Flash jakby nieco gorzej niż u konkurencji działa.
Sólo una cosa no hay. Es el olvido.
Dios, que salva el metal, salva la escoria
y cifra en Su profética memoria
las lunas que serán y las que han sido.

Borges
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-06-2009 20:32
koriat, ja bacznie obserwuję rynek przeglądarek i jedno jest pewne - Google Chrome zaszokowało konkurencję i od czasu, gdy ta nowość się pojawiła Mozilla Firefox, i Safari, i Opera próbują się upodobnić. Safari najlepiej to wychodzi. (o IE wcale nie gadam, bo nie ma sensu)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
koriat Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-06-2009 20:34
Znaczy co takiego zrobić? Bo ja w sumie tego Chrome nie widziałem, tylko kumpel mówił, ze fajne. :uhoh:
Z drugiej strony, większej aktualizacji opery to już okrpecznie dawno nie było.
Sólo una cosa no hay. Es el olvido.
Dios, que salva el metal, salva la escoria
y cifra en Su profética memoria
las lunas que serán y las que han sido.

Borges
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mozilla FireFox vs Internet Explorer
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-06-2009 20:46
Cytat:
koriat napisał/a:
Znaczy co takiego zrobić? Bo ja w sumie tego Chrome nie widziałem, tylko kumpel mówił, ze fajne. :uhoh:
Z drugiej strony, większej aktualizacji opery to już okrpecznie dawno nie było.


Kliknąć tu: http://www.google.pl/chrome/index.html?hl=pl&brand=CHMA&utm_campaign=pl&utm_source=pl-ha-emea-pl-bk&utm_medium=ha


P.S.
Można mieć kilka przeglądarek w kompie, jedna drugiej nie szkodzi.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]