Miasta marzeń.
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Miasta marzeń.
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 31-03-2009 20:05
O właśnie! Te zdjęcia były boskie ;]
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-07-2009 17:55
Kilometry tuneli, a jeszcze wszystko nie odkryte. To jest Szczecin ;) http://podziemnyszczecin.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 polecam obejrzeć sobie zdjęcia, zwłaszcza nietoperzy. Klimaty fantasy Szczecin ukrywa.
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 08-07-2009 15:04
Koniaków, wieś w Beskidzie Śląskim znana z koronkowych stringów. :D
Miejsce pełne życzliwych ludzi, przepięknych widoków i gdzie indziej zapomnianych już tradycji.
To wspaniała miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta.

www.strykowski.net/klimatycznie/Milowka_-_zdjecia_Milowki_3471.jpg
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 08-07-2009 16:00
Jane to rzeczywiście śliczny zakątek:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Miasta marzeń.
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 08-07-2009 16:03
Hmm, a ja polecę kolejne zagraniczne miasto, które wywarło na mnie niesamowite wrażenie. A ponieważ jest czas wakacji, może skorzystacie z mojej propozycji.

Otóż będąc w Hiszpanii, koniecznie trzeba odwiedzić Barcelonę! To niesamowite miasto pełne różnych ciekawych miejsc i malowniczych zakątków. Warto wiedzieć, że mieszkańcy Barcelony to głównie Katalończycy, którzy przez długi czas starali się, by Katalonia była osobnym państwem [mam nadzieję, że pamięć mnie nie zawodzi i mówię dobrze ;)] Dlatego też na tablicach informacyjnych itp. widnieją napisy w trzech językach: katalońskim, hiszpańskim i oczywiście angielskim.

Trzeba zobaczyć Sagradę Familię, zaprojektowaną przez Gaudiego. Wygląda, jakby była ulana z wosku. Niesamowity widok. Niestety od drugiej strony wygląda zupełnie inaczej.
http://www.dziennik.pl/files/.../FR_Barcelona_1_77418g.jpg

Warto też odwiedzić park Guell z najdłuższą ławką świata, czy Las Ramblas. Zagłębiając się w dzielnicę Bari Gotic, trzeba pójść do katedry (najbardziej podobały mi się gęsi na głównym dziedzińcu :smilewinkgrin: )

Najbardziej zachwyciły mnie pokazy fontann na Montjuic. Podświetlona woda wzniosiła się i opadała w rytm muzyki. Niesamowity widok...
http://lh3.ggpht.com/_Iztk5hsD_TU/.../100_3660.JPG

Koło Barcelony, w miasteczku Montseratt, na górze wybudowano najważniejsze sanktuarium religijne. W niedzielę można posłuchać chóru chłopców, a także zobaczyć znalezioną w jaskini Czarną Madonnę (jak nasza Matka Boska Częstochowska). Widoki z góry są niesamowite.


Ludzie tam są niezwykle sympatyczni i otwarci. Bardzo dobrze wspominam tą wycieczkę i naprawdę polecam Barcelonę.
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 09-07-2009 09:29
Cytat:
Anaris napisał/a:


Najbardziej zachwyciły mnie pokazy fontann na Montjuic. Podświetlona woda wzniosiła się i opadała w rytm muzyki. Niesamowity widok...
http://lh3.ggpht.com/_Iztk5hsD_TU/.../100_3660.JPG


Potwierdzam. Pokaz światła i dźwięku jest niezwykły. Idealne miejsce na romantyczny wieczór. :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 02-09-2009 17:03
Dobra, to ja znowu się tu trochę poudzielam, żeby odświeżyć temat, ale mam nadzieję, że ktoś tu coś jeszcze doda - na pewno ktoś odwiedził w wakacje jakieś niesamowite miejsce?


Ja gorąco polecam małe miasteczka na południu Francji. Niesamowity klimat. Wąskie uliczki, suszące się pranie, koty i palące słońce. Nieziemska wprost mieszanka, ale widoki cudowne! :D
Zresztą całe lazurowe wybrzeże warto zwiedzić. :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 02-09-2009 21:31
O tak, Francja to całe Państwo Marzeń! Ale Paryż tak samo, mimo iż jest tłoczno, ale trzeba wiedzieć jak i gdzie chodzić. Tego samego tyczą się Włochy! Wąskie uliczki z kocich łbów i głośni włosi, których rozmowy rozchodzą się po całych uliczkach to jest dopiero klimat... no i te ciepłe noce :] Polecam także Hiszpanię nocą.
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 02-09-2009 22:01
Włoskie uliczki dorównują francuskim, to prawda. Tam panuje niesamowity klimat, a zgubienie się w tym labiryncie dodaje niezwykłego uroku. Najlepsze jest to, że w takich małych mieścinach wszyscy wszystkich znają i jest dzięki temu fajna atmosfera.
Co do Hiszpanii to widziałam nocą jedynie Barcelonę, ale nie mogę narzekać :yes:
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 02-09-2009 23:04
Hi hi hi... Ale wymieniacie miejsca... Czytam i czytam i przypominam sobie. A sam ujmę to tak: cały świat jest piękny, cała Ziemia jest piekna, a z Kosmosu... cudoooo...:D
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 02-09-2009 23:24
To ja wrzucam Eger i wcale nie z powodu muzeum marcepana, obok którego jest sklep z odmianami jakich w Ojczyźnie nie nabędziecie (dla fanki marcepana ma to jednak znaczenie). Po prostu miasto bez przepychu a z urokiem, kocham takie.
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 06-09-2009 22:31
Ooo, Izoldo, a może dasz jakieś zdjęcia? :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 06-09-2009 22:56
Anaris - mówisz, masz.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.