Witam wszystkich
Portal Pisarski » Z innej beczki » Pokój przywitań
Autor
Witam wszystkich
Nezumi Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 10:26
Nazywam się Karol ale znajomi mówią do mnie Szczur, i w sumie lubię ten pseudonim. Od niedawna piszę prozę a za sobą mam już pięć lat pisania z różnym skutkiem poezji. Wierszy w swoim dorobku mam niewiele i piszę je naprawdę rzadko. (Zazwyczaj jestem zalany w pestkę jak biorę się za pisanie poezji, więc proszę nie skreślać mnie od razu z tej listy bo to co na piszę w takim stanie czytam później na trzeźwo i poprawiam.) Z prozą rozpocząłem zabawę obecnie na poważnie i mam zamiar osiągnąć w tym kierunku przynajmniej jedną publikację na łamach czasopisma zajmującego sie fantastyką. A granicy maksymalnej nie określam bo i po co skoro jeżeli będzie się wytrwale pracować nad sobą tekstem i warsztatem można osiągnąć naprawdę wiele.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Witam wszystkich
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 10:33
witaj!
Twoje cele nam też nieobce (tzn. przynajmniej jedna publikacja)
czekamy na pierwsze teksty do przeczytania/oceny.
:yes::yes:
Do góry
Autor
RE: Witam wszystkich
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-03-2009 10:37
ambitnie i odważnie :) brawo. Pisanie po alkoholu :) mhm to całkiem niegłupie.
Do góry
Autor
RE: Witam wszystkich
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 25-03-2009 10:38
Witam :)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Witam wszystkich
Nezumi Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 11:28
Tomaszu z jednej strony jest to dobre pisanie na drugim gazie, bo nie masz wtedy hamulców społecznych i wyrażasz to co masz głęboko ukryte w sobie. Ale z drugiej strony masz potem strasznego kaca moralnego jak czytasz co powypisywałeś w takim stanie, i zastanawiasz się tylko czy to Ty masz takie zwyrodniałe wnętrze czy może ci się film urwał i ktoś inny to za ciebie napisał. Albo czy przez przypadek nie siedzi w tobie ktoś zupełnie inny niż to co pokazujesz wszystkim na około, bo boisz się że mogli by tego nie zaakceptować ci na których tobie zależy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Witam wszystkich
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 11:29
witamy Karol :)
Do góry
Autor
RE: Witam wszystkich
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 25-03-2009 11:34
co po trzeźwemu myśli, po pijaku powie :) WItam
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Witam wszystkich
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 11:37
co po pijaku powie, po trzeźwemu żałuje :yes:
Do góry
Autor
RE: Witam wszystkich
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-03-2009 11:40
eee tam nie ma się co wstydzić. Jak można w poezji kłamać. Plwaj na moralność i zstąp do głębi... :D
Do góry
Autor
RE: Witam wszystkich
kuros Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 25-03-2009 12:01
Ignacy Witkacy Witkiewicz pisał i malował po różnych dopalaczach. Przykładowo pod podpisem na obrazach pisał 6 pifko :) Sięgał także po cięższe używki :)

Jeśli chodzi o kłamstwa w poezji, to jest to osiągalne zjawisko. Za przykład można wziąć Bezdomnego, z "Mistrza i Małgorzaty" :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Witam wszystkich
Nezumi Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 12:58
Co nie zmienia faktu że kac moralny był i tak gorszy niż ból głowy po dwu flaszkach wódki 0,75 na pysk w pojedynkę. Dla uspokojenia co bardziej wrażliwych czytelników (moderatorów i administratorów) dodam że na chwilę obecną ma 22 lata i wolę dobre wino czy zimne piffko niż przezroczysty płyn z kopem. A takie zalewanie smutków zazwyczaj trafia mi się raz na rok o ile istnieje konkretny powód do wychylenia większej ilości % w spożywanych płynach. Zaś co do cięższego asortymentu to nie byłbym sobą gdybym nie spróbował, i szczerze powiedziawszy albo ja mam za mocny organizm na coś takiego albo moja zdolność do gwałtownego trzeźwienia wszystko niweczyła zanim się w ogóle zaczęło cokolwiek się dziać. Oraz może być taka ewentualność że trafiałem na chłam chociaż tu bym się zastanawiał bo wątpię by dobry kumpel sprzedał mi jakieś badziewie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Witam wszystkich
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-03-2009 13:52
heh ja też do polubienia wódki dochodziłem z czasem :) zresztą, jest tu u nas na forum temat alkohol :) pisz, może ktoś wyciągnie pozytywne przesłanie ;)
http://portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=19&thread_id=699
Do góry
Autor
RE: Witam wszystkich
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 25-03-2009 14:24
Witaj Nezumi, to ze mną dziś miałeś nocną pogawędkę więc chyba już trochę o Twoim pisaniu wiem. Życzę Ci połamania pióra:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Witam wszystkich
Nezumi Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 14:32
Dziękuję za miłe słowa mam nadziję że spodoba się moja wesoło szalona twurczość.
Wiersz się już pojawił teraz czekam na prozę aż wyjdzie z poczekalni. Więc pierwsze koty za płoty poszły. Z mną niczego nie mozna być pewnym.

Zapraszam do przeczytania i podzielenia się z mną spostrzerzeniami na temat wiersza pod tytułem "Z pamiętnika narkomana"
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.