Ciężki temat o jedzeniu
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 11-12-2009 23:54
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
. Ale nie mówimy o takich piernikach? Tylko o takich z miodem, płaskich? Nie.


Tak, bo takie jak nie wyjdą to zawsze jeszcze na choince można powiesić ;)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-12-2009 00:14
Cytat:
Tak, bo takie jak nie wyjdą to zawsze jeszcze na choince można powiesić
A to prawda. Ale wole na choince jadalne. Jako dzieciak(chyba nadal nim jestem)lubiłem ukradkiem objadać choinkę z cukierków, orzechów i wszystkiego jadalnego co tam wisiało. Niby miałem to samo do jedzenia normalnie, ale zerwane z drzewa smakuje lepiej. :) Co potwierdza tezę, że nie tylko smak się liczy, ale warunki w jakich pokarm spożywamy.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
freya Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 12-12-2009 10:09
A ja się ostatnio rozsmakowałam w kuchni bułgarskiej i węgierskiej. Muszę przyznać, że wychodzą rewelacyjne smakołyki. Właśnie wczoraj przyrządziłam potrawkę z kapusty i papryki :) Wydawałoby się, że takie proste danie a smakuje wyśmienicie. Nawet mój mąż zajada dania z kapustą, choć jej nie lubi :) (w polskiej wersji się okazuje)
Ot tak mimochodem coś czegoś staje się powodem...
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-12-2009 11:18
U moich dziadków na choince zawsze wisi mnóstwo słodyczy. I to nic, że na talerzu na stole leżą te same cukierki - i tak wszyscy sięgają po te na choince. Są po prostu lepsze - koniec i kropka. Nie mm pojęcia, od czego to zależy... :)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-12-2009 12:20
Na choince moich rodziców też wiszą cukierki. I o dziwo, nikt po nie nie sięga przez całe święta :) Dopiero przy rozbieraniu okazuje się, że to już same papierki ;)
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 15-12-2009 11:24
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Na choince moich rodziców też wiszą cukierki. I o dziwo, nikt po nie nie sięga przez całe święta :) Dopiero przy rozbieraniu okazuje się, że to już same papierki ;)

Znany trik :D

Hmpf... Wczoraj wzięło nas na robienie pierniczków. Z żoną kuzyna Dużego wybrałyśmy sześć przepisów, i wczoraj cały dzień pierniczyłyśmy. Niestety - nie dałyśmy rady. Dziś będzie lukrowanie i pieczenie kruchych gwiazdek :) W całym domu pachniało cynamonem, imbirem, pieczeniem. Coś wspaniałego :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
CieplyDeszcz Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd:
Dodane dnia 20-12-2009 20:38
Ja praktycznie jem wszystko, oprócz:
-owoców morza
-flaków, móżdżków itp.
-grochówki

i różnych mięsnych wynalazków (do mięsa zaliczam także ryby)

Wyjdzie na to, że nic nie jem.
Jem, tylko nie to co wymieniłam ;p
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2009 16:37
Ja nie jem owoców morza (z której strony się do tego zabrać?), jagnięciny (nie nauczylam się jej przygotowywać) i wieprzowiny (nienawidzę). Z zup krupniku. Chyba nawet gdybym umierała z głodu, na widok tej zupy bym się krzywiła. Po prostu nie trawię i tyle.
Tak poza tym to raczej większość rzeczy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
lukasz44 Użytkownik
  • Postów: 110
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2009 16:42
Większość rzeczy które lubię inni nie lubią,a większość rzeczy które inni lubią ja nie lubię.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 21-12-2009 16:47
Nie jem żadnych podrobów ( wątróbka, flaczki itp) od samej nazwy mnie otrząsa.

Nie lubię owoców morza, nie ze względu na smak,ale na wygląd. Z zamkniętymi oczami może bym zjadła ;)

Generalnie jestem kulinarnym wzrokowcem, lubię jak to co jem ładnie się na talerzu prezentuje.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 21-12-2009 17:53
Ale wybrzydzacie :) A krewetki przecież wyglądają normalnie. Zresztą, looknijcie sobie kiedyś na kuchnia.tv najlepsi kucharze wszystko ładnie zrobią, a gwarantuję, że nie wszystko będzie wam smakować. Ala w jedzeniu chodzi o przyjemność, więc jeść należy tylko to co nam smakuje :)
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Hoshi no Yue Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd: Mikołów
Dodane dnia 21-12-2009 18:54
Jadłam raz krewetki i nawet mi smakowały.
Chociaż zazwyczaj jadam proste rzeczy. Niestety, brak zdolności kulinarnych mocno ogranicza mój jadłospis.
Dlatego jednym z najczęściej konsumowanych przeze mnie produktów znajdują się jogurty, serki i płatki.
Potrafię, o dziwo, ugotować takie rzeczy jak makaron, ryż, kluski i zrobić placki. Ale można je przyrządzić z tyloma rzeczami, że nie jest to monotonne.
Warzywa rzadko ruszam, przyznaję się. Owoce w ilościach hurtowych.
Słodycze próbuję trzymać z dala od siebie, ale teraz, przed świętami, jest to szczególnie trudne.
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

— Wisława Szymborska
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 21-12-2009 19:47
Cytat:
JaneE napisał/a:
Generalnie jestem kulinarnym wzrokowcem, lubię jak to co jem ładnie się na talerzu prezentuje.

Ja też, z tym, że mój gust jest nieco spaczony - jeśli coś wygląda, jak ciapletka, to tym chętniej jem. Uwielbiam smażone krewetki. Inne owoce morza - mniej.

Dzisiaj mój mąż dokonał mordu na karpiu. Pies się do niego nie odzywa, a mi ślinka cieknie. Mówiłam już, że od Wigilii dziecko idzie na butelkę?
Pierwszy raz w życiu planuję obżarstwo świąteczne [a zawsze to krytykowałam...].
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 21-12-2009 20:42
Cytat:
Pierwszy raz w życiu planuję obżarstwo świąteczne
Rany to jest piękne :)

Ja jestem niewierzący, ale przecież można być chrześcijaninem i także się obżerać. Wiadomo, trzeba pamietać, co jest najważniejsze w tych świętach, ale skoro ktoś jest szczęśliwy z urodzin Chrystusa, oraz spotkania z bliskimi, to warto szczęście pogłębić, dogadzając sobie kulinarnie.

Oj już nie mogę się doczekać, na te wszystkie tradycyjne pyszności. Zwłaszcza wszystkie pierogi, uszka itd. Najbardziej lubię te rzeczy. Mięsa u mnie nie ma, w wigilię, ale zaraz po pasterce opycham się cudownymi wędlinami. Mamy niezłe dojścia do domowego mięsiwa.

I aż do drugiego dnia świąt, jem i zapijam to czerwonym winem. Mniaaam :)


A macie coś oryginalnego na stolę w noc przed świętami? Może krewetki? Ktoś je wtedy mięso, czy polsko-tradycjnie?
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 21-12-2009 23:25
Tradycyjnie:D

Zupa rybna z grzankami, karp, kapusta z grochem, ziemniaki, kompot z suszonych śliwek i makówki

Szynką obiadami się na Świątecznie śniadanie.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 21-12-2009 23:48
Cytat:
Zupa rybna z grzankami
:confused: Pierwszy raz słyszę, o takiej formie jedzenia zupy, więc na wigilijnym stole też mi obca. Ciekawe. Sama potrawa nie jest jakoś bardzo ciekawa, ale nie wiedziałem, że może być trasdycyjna.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 22-12-2009 07:56
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Mięsa u mnie nie ma, w wigilię, ale zaraz po pasterce opycham się cudownymi wędlinami. Mamy niezłe dojścia do domowego mięsiwa.

I aż do drugiego dnia świąt, jem i zapijam to czerwonym winem. Mniaaam :)


A macie coś oryginalnego na stolę w noc przed świętami? Może krewetki? Ktoś je wtedy mięso, czy polsko-tradycjnie?


Ja tradycyjnie - w Wigilię nie jem mięsa. To podobno właśnie jest kwestia tradycji, a nie religii. Ale to taka sama tradycja, jak w mojej rodzinie robienie w konia dzieci dzwoneczkiem.
Bez tego nie ma Świąt. To znaczy byłyby, bo przecież to wszystko tylko oprawa, nie powinno się zapominać o najważniejszym - oczekiwaniu na narodzenie Jezusa.
Jednak mimo to - tradycyjnie na stole musi być karp i pierogi - prawdziwe robione, nie kupione i nie uszka. Kapusta. Fasola, żur i barszczyk.

A co do obżarstwa, to ja się nie lubię obżerać - zresztą to chyba widać po mnie - ja tylko degustuję. W tym roku będzie inaczej, bo brak mi wolności w jedzeniu.

Aha - a jak z tym tradycyjnym postem u Was? Dla mnie to był jeden ze smaczków Wigilii - przed ostatnimi Roratami tylko wodzionka, ewentualnie po jakaś kromka, a potem dopiero kolacja. Oczywiście - wszystko zmieniło się, gdy poszłam do pracy, bo o takim napędzie długo bym nie uchodziła, ale brakuje mi tego...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 22-12-2009 10:09
Cytat:
Zupa rybna z grzankami


Kroisz w kostkę czerstwą bułkę i podpiekasz na maśle. Potem zalewasz rosołem ugotowanym na kawałkach karpia.

Cytat:
Aha - a jak z tym tradycyjnym postem u Was?


U nas pości się przez cały dzień w Wigilię. To znaczy tylko rano można zjeść mały kawałek kołacza z serem albo jabłkiem.
Potem już nic aż do Wigilii.

Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 05-01-2010 21:05
W Wigilię tradycyjnie - bezmięsnie.
U jednej Babci - karp w galarecie, pierogi piekarnikowe z pieczarkami, uszka i groch z kapustą - moje ulubione. Na deser - makowiec i piernik.
U drugiej - karp smażony, a w drugi dzień Świąt tatar - mmm... I też piernik - inny, ale cudowny.
I oczywiście sałatka jarzynowa mojej Mamy - najlepsza na świecie.
Wszystko produkcja własna :)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-01-2010 21:17
Ja kiedyś pościłem w Wigilię, ale teraz tylko nie jem mięsa. Poza tym jem normalnie. Bo to nie praktycznie. Żołądek się kurczy i mniej można wepchnąć przy stole. Do kolacji wigilijnej trzeba się rozgrzać, jak przed meczem :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.