Ciężki temat o jedzeniu
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 23-05-2011 19:44
Do wyciągania ślimaków są takie specjalne widelczyki z malm haczykiem na końcu :-)
Fakt w masełku są całkiem smaczne, mnie kojarzą się z grzybkami.

Lubicie kosztować takie niecodzienne potrawy? krewetki, małże, ostrygi itp smakuje wam coś z tego?
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-05-2011 20:13
No ja krewetki uwielbiam i nie są dla mnie już czymś niecodziennym. Nawet w Łodzi na zlocie, zamówiłem sobie naleśniki ze szpinakiem i krewetkami. Małż nie lubię bo smakują jak niedobra ryba. ostryg niestety jeszcze nie jadłem. Z dziwniejszych rzeczy to lubię golonkę :D Dziś odhaczam ślimaki, jeszcze zostały mi żaby i ostrygi. Zjadłbym też czerniny, bo nie jadłem nigdy, a lubię krwisto.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-05-2011 09:47
Żabie udka świetna sprawa, ale jak ktoś potrafi zrobić. Smakują ja delikatny kurczak. Krewetki super, ale tylko pikantne inaczej są zbyt mdłe. A co do zdrowego odżywiania, to nie mam nic wspólnego z tym terminem;). Uwielbiam golonkę w piwie, hamburgery, kebaby i frytki. Do tego słodycze, czekolada, cukierki i chipsy ;). Pije tylko czarną mocną herbatę. Z warzyw tylko ogórki konserwowe i od wielkiego święta rzodkiewki. Z owoców tylko wiśnie. Za smażone mięso mogłabym dać się zabić. A no i ziemniaki jak ja lubię pyrki:D.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-05-2011 13:44
Aaach! A mnie teraz naszła ochota na takie pyszne babeczki czekoladowe! Jeśli mam w domu wszystkie składniki, to chyba sobie zrobię. :D
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-05-2011 13:57
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Z dziwniejszych rzeczy to lubię golonkę :D

Golonka jest dziwną rzeczą? Przecież to najpyszniejsze mięso świata poza wołowiną oczywiście :D nic golonki nie przebije :) i tak samo lubię świńskie ogony :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 24-05-2011 14:35
Cytat:
JaneE napisał/a:
Lubicie kosztować takie niecodzienne potrawy? krewetki, małże, ostrygi itp smakuje wam coś z tego?


Jadłam kiedyś głowonoga. Był fioletowy. Trochę mnie ten kolor jedzenia odstręczał, ale nic. Najpierw odgryzłam mu ramiona, przymykając oczy żeby nie widzieć przyssawek. Potem zabrałam się za głowę, ale jak mi osłonka chrzęstna (na zwój mózgowy) chrupnęła w zębach, wymiękłam.
Ciekawe, że ci co nie znali budowy zwierzaka zażerali go ze smakiem. No przecież budowę świni też znam a kotletem nie pogardzę...
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
jacek sojan Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 25-05-2011 03:09
ale o winie mógłbym dywagować dzień i w nocy - oczywiście przy winie!
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-05-2011 20:30
No, to jest temat alkohol :D można coś napisać. Nawet przez jakiś czas, wypisywaliśmy piosenki i wiersze o alkoholu. Sporo ich.



Słuchajcie konkurs, bez nagród, w sumie nieatrakcyjny. Ale może ktoś mi pomoże z nudów :D Piszę opowiadanie. Fabuła fragmentu. Kobieta ze swoim kochankiem, bardzo dziana młoda para, umówiła się na kolację po małej kłótni. Ona się odezwała pierwsza, on ją zaprosił. Oboje lubią drogo i luksusowo. On potrafi świetnie gotować i lubi to robić. Zrobił dla niej ucztę najlepszą w swojej karierze, no wiecie, o co kaman ;) I teraz. Jak tak uczta powinna wyglądać? Jaki alkohol, jakie potrawy, on sam gotuje, ma na to kilka godzin. Budżet jest spory, ale nie przesadzajmy, mieszka w drogim, nowym, ale mieszkaniu i nie ma służby ;) ja już dziś zdania nie napiszę, jutro się tym zajmę, może ktoś ma jakieś propozycje?
Jaką byście przygotowali kolację, aby zrobić wrażnie na bardzo inteligentnej i oczytanej lasce, która jest przyzwyczajona do drogich rzeczy?
Dziewczyny (wszystkie jesteście inteligentne, na poziomie bohaterki -co najmniej) jaką byście chciały ucztę w zwiazku z przeprosinami?
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 25-05-2011 22:40
Koniecznie kuchnia włoska.

1. Przystawka: Mozzarella owinięta szynką parmeńska zapiekana z dodatkiem suszonych pomidorów
2. Zupa z liści winogron ( jadłam raz w życiu, była pyszna ale niestety nie mam pojęcia jak się ją robi) albo krem z pomidorów z kluseczkami i świeżą bazylią
3.Szaszłyk z łososia i cukinii
Do picia oczywiście wino, koniecznie białe wytrawne

Na deser sorbet cytrynowy z listkiem mięty :)

Aż mi ślinka pociekła a w lodówce tylko żółty ser :uhoh:
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-05-2011 22:45
ooo Zaj.... Dziękować :D Jak nikt nie da nic lepszego biorę.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-05-2011 06:52
Ja bym tu dorzucił jakieś owoce morza, dajmy na to mule.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
angi_e Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd:
Dodane dnia 26-05-2011 11:51
Super, oryginalne, ale nie aż tak wyszukane, żeby dziwewczyna głodna została. Ja bym tylko się upewniła czy cytrynowy deser to jest to na co Ona liczy, może coś bardziej słodkiego?
„Przychodzi kiedyś taki czas, gdy trzeba albo srać albo oswobodzić wychodek.”
- Andrzej Sapkowski (z książki Pani Jeziora)
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 26-05-2011 12:02
Na deser może też być klasyka czyli truskawki i czekolada

Jednocześnie jest to bardzo słodka gra wstępna, jeśli akcja ma się w tą stronę rozwinąć.;)

Tomek, tylko nie zapomnij o świecach i dobrej muzyce.
Mnie osobiście IVE MENDES by pasowała.
Włoską kuchnia i brazylijska, gorąca muzyka.
Mniam :)

http://www.youtube.com/watch?v=F_d1rCZvELk&feature=related
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
asiapodkowa007 Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 30-05-2011 14:03
chyba już konkurs rozstrzygnięty, swoją drogą dlaczego mi nikt takich kolacji nie szykuje kurcze, może gdybym była mniej realna a bardziej literacka :)
A tu zwykła rzeczywistość - wczoraj zrobiłam spaghetti na obiad i podałam mężowi elegancko na talerzu jak w restauracji a on do mnie: "a gdzie widelec skarbie?" No po prostu przygniotło mnie to i cały romantyzm :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
CelinaDolorose Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Dziki Wschód. Miasto Bug/a
Dodane dnia 30-05-2011 14:41
Przystawka: np. raki w winnym sosie, masełku i pietruszce lub winniczki ;)
Zupa: krem ze szparagów lub raków właśnie ;)
Danie główne: pieczony comber sarni (w miodzie i piwie z dodatkiem rozmarynu, cynamonem i goździkiem), polany sosem borówkowym lub żurawinowym z pieprzem, podany z małymi opiekanymi ziemniaczkami, posypane świeżym koperkiem (lub bez ziemniaczków) i jako dodatek mieszanka sałat z pomidorkami koktajlowymi i sosem winegret.
Ewentualnie sarninę mogłabym zamienić jakimś bażantem albo perliczką ;)
Deser: gruszka w sosie waniliowym i polewą czekoladową. Drugi wariant to truskawki w czekoladzie o posmaku brandy z pieprzem ;)
Do każdego dania odpowiedni alkohol i gotowe :)

Ha ha ha :lol: To pojechałam po bandzie B)
Myślę, że nowobogackim snobom by odpowiadało ;)
(...) noszę w sobie wielkie dzieła. Dzieła, które potrafiłyby sprawić, że Niebiosa załkają, a Piekło okaże skruchę. - C. Barker
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 31-12-2011 15:55
Dziękuję, ale już wykorzystałem propozycję JaneE, wkomponowało mi się idealnie. Szkoda tylko, że sam nic z tego jeść nie będę. Celine, też świetna propozycja. Mniam



A czy macie jakieś specjały sylwestrowe do jedzenia? Ja idę na domówkę i spodziewam się jakiegoś dobrego mięsa. Podobno ma być kurczak :D I jak tradycja nakazuje jajko w majonezie. Po przekroczeniu pewnego wieku, jajko w majonezie jest obowiązkowym daniem biesiadnym w polskiej kulturze. A może to tylko na pomorzu zachodnim?
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 01-01-2012 10:53
Polecam portal Ś.P. Macieja Kuronia http://www.kuron.com.pl/forum/viewforum.php?f=1
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Karol Nieporadny Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd:
Dodane dnia 01-01-2012 17:53
"I jak tradycja nakazuje jajko w majonezie" Tomku jaka tradycja?... gdybyś był tak uprzejmy rozwiń ten wątek.
Smutek to najgorsza pora dnia.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-02-2012 20:37
Karolu. Podstawą każdej nudnej domowej imprezy jest jajko w majonezie, ewentualnie jako w majonezie, udekorowane jakoś, lub majonze z dodatkami,ale jajko na twardo jest zawsze. Kolejna rzecz to plasterki wędliny. W dobrym tonie jest śledź. Jakiś tam. ;) Oczywiście to żart, ale z tym kojarzą mi się wszelkie spotkania przy wódce, w towarzystwie około trzydziestki.

I jak przewidywałem jajko było.


Jutro tłusty czwartek. Jakieś plany?
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 15-02-2012 20:44
Plany pączkowo- faworkowe, oczywiście :)

Bardzo proszę:



i.pinger.pl/pgr360/8178100c001318c8499d174b/paczki3.jpg
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]