Ciężki temat o jedzeniu
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 11:55
zdarza się :yes::yes:

wracając do tematu żarcia, dobre jest też takie coś:
afryka.org/images/cache/785cc4126fa282e4896d2bade902cf26.jpg
trzcina cukrowa,
ociosana w sam raz do jedzenia, jest bardzo słodka (w końcu robi się z niej cukier).

:yes::yes:
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 25-03-2009 11:58
takie coś bym zjadła :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-03-2009 12:41
ja lubię słodycze. Ale samego smaku cukru nie za bardzo. Trzcina raczej nie sprawiła by mi przyjemności ;)
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 12:52
Trzcina cukrowa przechodzi tysiące procesów zanim powstanie z niej cukier.
Stąd smak też jest zupełnie inny. Ja osobiście białego cukru prostego w ogóle nie spożywam ale taka trzcinka jest całkiem apetyczna.:yes:
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 25-03-2009 13:00
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
najlepsze kebaby są w Szczecinie. To znaczy słyszałem takie opinie przyjezdnych. Ja tylko w Wawie poza Szinem jadłem, okropne coś tam.


Tak!
Za tym chyba najbardziej tęsknię... musze sobie zrobić sentymentalne szczecińskie party, z pasztecikami i kebabem, ale skąd je wytrzasnąć?

Z dziwnych potraw polecam krokodyla - zaskakująco mniam.
Nudne są za to żabie udka, lepiej zjeść kurczaka.
Dla odważnych też frytki z majonezem, naturalnym dodatkiem w Holandii (i Belgii chyba też).

Jedzenie to jedna z większych przyjemności życia, można podchodzić do niego na wiele sposobów - zdrowotnie, praktycznie albo całkiem rozpieszczalnikowo,. a najlepiej wszystkiego po trochu.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-03-2009 13:03
mhm no to jestem zaciekawiony. Ja jednak najbardziej chyba lubię polskie jedzenie. Schabowe, Pierogi(zwłaszcza ruskie) , ogólnie dużo mięsa, smażone potrawy, cebulka do tego. O np kaszanka :D mniam. I uwielbiam kawę. Pod warunkiem, że bez cukru. Chyba, że to jakaś kawa mrożona.

Z słodyczy przede wszystkim czekolada - gorzka.



jak będziesz w rodzinnych stronach daj znać pójdziemy na browara z PW.
Paszteciki też u nas rządzą.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 20:20
Ja w pewnym sensie przyzwyczaiłam się do jedzenia - nawet jak nie jestem głodna, to ciągnie mnie do kuchni. Jest to dość denerwujące, bo wiadomo, chciałoby się być szczupłym, a tu się nie da. Zaczęłam ostatnio upijać się zieloną herbatką, ograniczyłam spożycie cukru i staram się nie jeść mięsa ani tłuszczów zbędnych. Co z tego będzie - nie wiadomo. No a z rozpoczęciem wiosny postanowiłam się troszkę poruszać czasami sama z siebie :)

Uwielbiam herbatę - moje uzależnienie. Kawę też, rozpuszczalną z mlekiem i cukrem. No i zimne kakao! Wszelkie płatki śniadaniowe, museli itp. również trawię, ale z zimnym mlekiem. Jogurty, serki (Danio biszkoptowe *_*). Do obiadu to naleśniczki, gołąbki, fasolka po bretońsku, spahetti, pizza, wszelakie zapiekanki (czyli same niezdrowe jedzenie :D). No i kurczak. Jedyny rodzaj mięsa, który jem bez szczególnych oporów. Ogólnie to lubię jeść, bardzo B)
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 25-03-2009 20:27
Cytat:
al_qubain napisał/a:
Trzcina cukrowa przechodzi tysiące procesów zanim powstanie z niej cukier.
Stąd smak też jest zupełnie inny. Ja osobiście białego cukru prostego w ogóle nie spożywam ale taka trzcinka jest całkiem apetyczna.:yes:


ja cukier jem łyżeczkami z cukierniczki :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Ren Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 20:55
Najlepsze kuchnie świata ( i koniec kropka ) to :

1.polska
2.włoska
3.hiszpańska

Najgorsze :

1.amerykańska
2.brytyjska
3.amazońska ( tubylcza - choć oni jedzą ,żeby przezyć, a nie delektować się, stąd duża wyrozumiałość i mijesce trzecie)

Jedzenie najlepiej smakuje prosto z garnka, to samo żarcie smakuje inaczej na cudzym talerzu, dziwnie się czuje kiedy dostaję rzezbę na talerzu a potem się wkurzam kiedy płacę/ktos płaci za wyrzeżbienie żarcia więcej niż warte są jego walory smakowe.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-03-2009 21:52
Cytat:
Ja w pewnym sensie przyzwyczaiłam się do jedzenia - nawet jak nie jestem głodna, to ciągnie mnie do kuchni. Jest to dość denerwujące, bo wiadomo, chciałoby się być szczupłym, a tu się nie da.
e tam fajnie, jak dziewczyna nie jest szkieletem.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 22:30
Cytat:
Jedzenie najlepiej smakuje prosto z garnka
Nie jadam z garnka bo mi się głowa nie mieści.:(



Ale polecam wszystkim pizza ze śledzikami Anchovies i kaparami !
Niebo w gębie dla koneserów frutti di mare.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 25-03-2009 22:38
Cytat:
Najlepsze kuchnie świata ( i koniec kropka ) to :

1.polska
2.włoska
3.hiszpańska

Najgorsze :

1.amerykańska
2.brytyjska
3.amazońska ( tubylcza - choć oni jedzą ,żeby przezyć, a nie delektować się, stąd duża wyrozumiałość i mijesce trzecie)

OIstnieją tylko 3 prawdziwe kuchnie. Chińska, żydowska i francuska. Reszta to popłuczyny.
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 07:30
Kuchnia chińska (tak różnorodna że obejmuje w sobie chyba wszystkie pozostałe)
Kuchnia indyjska
Kuchnia bliskowschodnia

i długo, długo nic...
:lol:
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-03-2009 08:36
nie wiem, co są popłuczyny co nie.
Ale najlepsze jedzenie jest nasze, albo włoskie. Ewentualnie amerykańskie - czyli hod dogi, hamurgery, itd nie mówcie, że nie lubicie wpaść do Mc'a ;)
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 09:09
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
nie wiem, co są popłuczyny co nie.
Ale najlepsze jedzenie jest nasze, albo włoskie. Ewentualnie amerykańskie - czyli hod dogi, hamurgery, itd nie mówcie, że nie lubicie wpaść do Mc'a ;)


no niestety, ale nie. :yes:
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 10:23
A kto był w rzeźni i widział jak się robi mieso na hamurgery ?
OBRZYDLIWOŚĆ, na dodatek bez przypraw!
Ja Mc`Donaldy i inne Coca-cole czy KFC omijam welkim łukiem.

Brak tam PIWA (wina też),
PRZYPRAW,
brak warzyw,
TALERZY I SZTUĆCÓW (wszystko cieknie po brodzie i palcach),
wygodnego siedzenia,
kelnera (lub miłego właściciela),
sympatycznego wystroju (a nie komunistycznej rozległej stołówki McDonald w stylu kołchoz).
Za dużo biegających i drących mordy bachorów (mam ochotę zjeść w spokoju)
Na domiar złego to jedzenie - o zgrozo! - robione jest z myślą o dzieciach i ich durnych rodzicach).


Żartujecie, że to jedzenie jest smaczne?! Zero przypraw, zero smaku, zero trwałości
(po 10minutach już się nie nadaje do jedzenia, a jak wrzucisz do mikrofali to śmierdzi zjełczałym tłuszczem)

Do kuchni wschodnich nie namawiam, bo niewielu jest ludzi, którzy potrafią zjeść bez popijania papryczkę chili, ale na miłość Boską - kuchnia europejska jest tak rewelacyjna i zróżnicowana, że jedzenie potraw pseudoamerykańskich to już profanacja własnego żołądka !

Rozejrzyjcie się wokół siebie! Nie trzeba już dzisiaj jechać do Tailandii czy Zambezi, aby zjeść coś oryginalnego. Te czasy się już skończyły !
Ale ham-burger (jak nazwa niesie- powinien być z szynki),
GorącyPies - sama nazwa odrzuca i wskazuje dla kogo przeznaczone jest to jedzenie.

SMACZNEGO!
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 26-03-2009 13:03
Kuchnie narodowe dzielimy na te wykwintne i proste, ludowe (tu też regionalne).
Amerykanie swojej kuchni wykwintnej nie posiadają (chyba za młody to naród by wytworzyć własną tradycję kulinarną) a fast food (zresztą sam pomysł nie pochodzi z USA tylko z Anglii słynna ryba z frytkami) to próba (moim skromnym zdaniem znanego obżartucha nie udana i obrzydliwa smakowo) stworzenia takiej kuchni właśnie.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Ren Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 13:47
Cytat:
Zadysta napisał/a:
Cytat:
Jedzenie najlepiej smakuje prosto z garnka
Nie jadam z garnka bo mi się głowa nie mieści.:(



Ale polecam wszystkim pizza ze śledzikami Anchovies i kaparami !
Niebo w gębie dla koneserów frutti di mare.



Hahaha, a próbowałeś z koryta ?
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-03-2009 13:50
świńskie skórki z grilla jadlem przed chwilą. Polecam. rewelacja :D
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 09-04-2009 11:44
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Ja w pewnym sensie przyzwyczaiłam się do jedzenia - nawet jak nie jestem głodna, to ciągnie mnie do kuchni. Jest to dość denerwujące, bo wiadomo, chciałoby się być szczupłym, a tu się nie da.
e tam fajnie, jak dziewczyna nie jest szkieletem.

nie każda szczupła jest szkieletem.
ja lubię jeść. nie wiem, czy mam tendencje do tycia w chwili obecnej [to znaczy właściwie w chwili obecnej raczej powinnam mieć i powinnam je zwiększać], zawsze byłam drobna, ale obżerać się potrafiłam tylko wtedy, kiedy miałam zwiększone zapotrzebowanie energatyczne - okres rośnięcia, czy uprawiania sportów.
ssanie w żołądku traktuję jako normalny objaw. nie uważam głodu [oczywiście takiego trwającego góra dwie godziny] za tragedię, fajnie się potem je.

co do maca, to wpadam tam tylko do toalety. i czasem na lody, ale tylko jak jestem z kimś, kto ma AKURAT POTRZEBĘ NIEZBĘDNEGO ZJEDZENIA CZEGOŚ Z MC DONALDA. hamburgery stamtąd są beznadziejne - za małe nawet jak na mój żołądek i jak to zadysta powiedział - bez smaku.
wolę eksperymentować.
swego czasu w krakowie odkryłam "gruzińskie chaczapuri" i "smak ukraiński". pierwsza to dobre miejsce na obiad, druga na deser.
w poznaniu jadłam najlepsze na świecie naleśniki z twarożkiem, ogórkiem, szczypiorkiem i jeszcze czymś. w katowicach jest "fiesta", w samym centrum. w siemianowicach - "u małego", w ustroniu "karczma góralska", w bielsku gdzieś na obrzeżach, coś z diabłem w nazwie. no i "olimpijska" w wiśle. lubię chodzić po knajpach, jedno, co mnie przeraża, to to, że muszę płacić za całą wielką porcję, z której zjadam góra dwie trzecie...

co do kuchni, którą preferuję, to moja własna. po prostu sama sobie najlepiej przyprawię, wysmakuję.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]