Ciężki temat o jedzeniu
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 06-01-2010 04:34
Soczusiu, a ja myślałem,ż e to kolęda idzie, a to Ty dzwoneczkiem dzwoniłaś.... hi hi hi... A co do tematu: to ja grzecznie jem, na co żonka pozwoli, bo później cały rok musiałbym jej nie słuchać...:D A kto mówiłby mi co mam robić?:lol::smilewinkgrin:
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-03-2010 16:27
Zbliża się Wielkanoc, w sumie najważniejsze święto Katolików i większości chrześcijan. Mi kojarzy się także z jedzeniem? A wam? Jakieś tradycje kulinarne?

U mnie to tak. Żurek, biała kiełbasa oczywiście chrzan do niej, i ćwikła.
Najważniejsze jajka na twardo ;) muszą być ehhh

Z ciast mazurek i czasem sernik, ale ostatnio co roku ze sklepu :(

Obrzydliwego baranka z cukru chyba nikt nigdy nie je. To się wyrzuca prawda?
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 23-03-2010 18:21
O ile dobrze pamiętam z przed roku to chyba tak :D U mnie wszystkie ciasta obowiązkowo pieczone, część mięs także. Pasztetu nie może zabraknąć własnej roboty, sernika, jajka na wpół miękko, polędwicy pieczonej, obowiązkowo chrzan, ćwikła jak pan wyżej.
"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 23-03-2010 20:10
a ja to w tym roku to nawet nie wiem bo w Hiszpanii bede na wielkanoc u mamy wiec nie wiem co tam sie jada:) ale pewnie tez bedzie dobrze:) jak wroce to napisze co bylo:)
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-04-2010 10:17
Borek dobrze się je u ciebie. Na prawdę dobrze.



A znacie jakieś dobre piosenki o jedzeniu? W temacie alkohol znaleźliśmy dużo pieśni o różnych trunkach. Na temat jedzenia nic mi do głowy nie przychodzi. A może jakiś wiersz o jedzeniu?



Blur - Coffee And TV

http://www.youtube.com/watch?v=KCe5yiMWPbA&feature=fvst

Może nie o jedzeniu, ale wspominają kawę, a w teledysku biega sobie karton mleka :)



heh przypomniała mi się Kwaśnica Golców, ale to kijowa piosenka.



Czarno Czarni - Jedzą rybe

http://www.youtube.com/watch?v=pFk0mfyEzm4

:lol:


Łukasz Wąsowski - Czuję Głód - to jest wypas, jestem pewien, że każdy powyżej 23 lat zna tę piosenkę.
Uwielbiałem ją.

http://www.youtube.com/watch?v=TB9lbaqV7CA



To moi drodzy kolejne wielkie żarcie w tym roku :) Święto Zmartwychwstania Chrystusa. Święto to tę przewagę nad Bożym Narodzeniem, że objadamy się na śniadaniu, a nie na kolacji. Jest czas aby to skutecznie spalić :). Już się nie mogę doczekać żurku i innych pyszności. Mazurek też czeka :)



Sery :) Kupiłem sobie właśnie ser o nazwie Lazur, "Powszechnie znane jako sery niebieskie z przerostem pleśni. Sery Lazur swą nazwę
niebieskie zawdzięczają delikatnym zielonkawoniebieskim żyłkom przerastającym
kremowy miąższ sera. Produkowane z mleka krowiego do którego podczas produkcji
dodaje się kultury pleśni – penicillium roqueforti."
- uwielbiam sery pleśniowe.



No rozwinęła się dyskusja o herbacie i kawie. Niby herbata jest nie męska. To powiedzcie mi co pili Samuraje, albo brytyjscy oficerowie w przerwie między mordowaniem hindusów?
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 24-04-2010 10:25
Według prosby Tomku znalazły sie i wiersze o jedzeniu:

Ale pasztet


,,Być może nawet nie pojmiecie
czemu w tematów różnych tłumie
przyszło mi pisać o pasztecie,
lecz przyznam, że sam nie rozumiem.

Kręcony ojca twardą ręką
z mięs tak starannie dobieranych,
subtelne, smakowite piękno,
aromat zgoła wyuzdany.

Matki pieszczony miękką dłonią
rozkoszy zaznał zwanej pieprzem,
zmysły uwodzi wabiąc wonią,
jaja skrywając prze najświeższe.

W piątkowy wieczór wbrew regule
postu, z determinacją zgrzeszę
i oblizując usta czule,
spełniony, udam się w pielesze.

Tam w nadzwyczajnych spocznę niebach
w snach delektując się wciąż smakiem
wątróbek, dzika z nutką chlewa,
indyczą piersią i kurczakiem.

Niech się babunia kręci w grobie
niech swoją szynką kusi dziadka,
ja do obżarstwa się sposobię...

Pasztet mamuni - to ci gratka.'':);)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-04-2010 10:30
Czyje to Pokę? świetny kawałek o jedzeniu :D



Aż mi się ciepło zrobiło tam na dole, w brzuchu. Widzieliście jak wyglądam, albo na fotach, a wiele osób na żywo. Chudy jestem. Ale uwielbiam jeść. Kocham się delektować jedzeniem, myśleć o jedzeniu, czytać o jedzeniu, pisać o jedzeniu, i o nim mówić.

Jeśli miałby szukać powodów, które miałby udowodnić tezę, że Bóg istnieje, to jednym z nich nie byłoby powstanie oka, jako wybryku ewolucji, ale tak bardzo rozbudowany zmysł smaku, który sprawia tak wiele rozkoszy. Bo po co to wyewoluowało.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 24-04-2010 10:47
:)Tomasz przykro mi ,ale wstyd powiedzieć nie wiem, gdzieś go zasłyszałam i wygrzebałam z moich zapisków, a takich mam mnóstwo nawet nie wiem czy czasem go gdzieś nie znalazłam w necie:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-04-2010 11:17
Cytat:
soczewica napisał/a:
I, hehe, gejowato to wygląda facet, który słodzi więcej, niż ja. I pije kawę z mlekiem. Albo drinki. O, facet, który pije drinki też jest... Dziwny.
Facet, jak już musi, niech wali na czysto.
I nie popija...
:)

no to ja jestem gejem wg was, lubię herbatę, wprawdzie nie słodzę zazwyczaj ale jak piję kawę to tylko w mlekiem i to z dużą ilością, jak już mam pic wódkę to nigdy czystą, jedynie w drinkach lub z wielką ilością popity bo inaczej zwrócę natychmiast :smilewinkgrin: i wiecie co, dobrze mi z tym a faceci wcale mnie nie interesują, i co teraz z moją gejowatością? :p

Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
I wiesz co charakteryzuje samca alfa? Samiec alfa przede wszystkim robi to, na co ma ochotę i ma w d.pie, czy jest męski czy nie męski. Samiec alfa może popijać mleczko, ale i tak ku.wa budzi respect!

nie wierzę, Samuel i ja jesteśmy po tej samej stronie barykady w dyskusji :smilewinkgrin: to się nie dzieje :p i muszę się z tym całkowicie zgodzić, nawet jeśli komuś nie pasuje to że piję herbatę albo kawę z mlekiem kiedy już muszę wypić kawę bo nic innego mi nie chcą dać czy drinka bo dobrze smakuje a wódka jest ohydna, to nie musi się ze mną zadawać, nie będę za kimś takim płakać :smilewinkgrin:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-04-2010 11:19
No rozwinęła się dyskusja o herbacie i kawie. Niby herbata jest nie męska. To powiedzcie mi co pili Samuraje, albo brytyjscy oficerowie w przerwie między mordowaniem hindusów?
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-04-2010 11:22
Tomaszu, przecież dobrze wiesz że to pytanie retoryczne, dlatego nikt na nie nie odpowiada :) każdy wie że herbatkę ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-04-2010 11:39
No dobra :) masz rację. Ja osobiście herbatę piję tylko, jak mam kłopoty żołądkowe. Rzadko ją lubie, ale doceniam wkład herbaty do kultury światowej.
Cytat:
Zgodnie z pradawną legendą zieloną herbatę odkrył chiński cesarz Chen Nung już na 2737 lat przed Chrystusem - wiatr przywiał liść z dziko rosnącego krzewu herbacianego wprost do czarki z wrzątkiem.




Ale wolę kawę "Jak tylko kawa ląduje w twoim żołądku zaczyna się ogólne poruszenie. Idee ożywają, pojawiają się uśmiechy, zapełnia się papier. Kawa to twój sprzymierzeniec w batalii pisarskiej."
Honoriusz Balzac




I jeszcze to;
"Nic tak nie stymuluje komórek mózgowych jak filiżanka kawy."
Sherlock Holmes
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 24-04-2010 12:03
Wiedziałam, że gdzieś już to widziałam:
http://www.kobieta.pl/wiersze/pokazwiersz.php?wierszid=1887982326

Wiecie co, nie mam pojęcia jak ma się do męskości picie bądź nie picie czegoś, lub też jedzenie tego, a nie tego... To są indywidualne gusta moim zdaniem i na męskość, kobiecość wpływu nie mają.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-04-2010 12:51
No tak, ja wiem, że ludzie nie lubią być obserwowani, ale mi sprawia przyjemność patrzenie jak piękna kobieta spożywa posiłek.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2010 12:55
A propos herbaty. Jakie są wasze ulubione gatunki, rodzaje? Osobiście uważam się za smakosza herbat (w szczególności czarnych - moja ulubiona odmiana). Mówię tutaj o tych liściastych. Dodam że Liptona z tzw. przeze mnie "pampersa" nie zdołam wypić :D
"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-04-2010 13:11
Ja lubię tylko czarną i zieloną. No w sumie miętową czasem. Ale się nie znam, herbata dla mnie smakuje zawsze podobnie, co innego kawa. Dodam, że lubię herbatę bez cukru i bez cytryny.
Z herbat to w sumie lubię tylko te mrożone w butelkach plastikowych.
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 24-04-2010 13:26
Ja tam mogę pić i herbatę i kawę w różnych smakach. Herbata czarna, zielona, czy czerwona, z owocami, czy tez bez smakują wszystkie. Chociaż zdecydowanie pierwsze miejsce zajmuje zielona mate. Poezja smaku nie umniejszając nic pozostałym. I tak jak herbat mogę wypić bez cukru, to kawę (nawet jeśli ktoś uzna to za profanację :smilewinkgrin: ) tylko z cukrem.
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-08-2010 21:44
Cytat:
"Kawa musi być gorąca jak piekło, czarna jak diabeł, czysta jak anioł, słodka jak miłość."
Z tego wynika, że picie gorzkiej kawy, to profanacja, ale ja nie mogę słodzić. Z mlekiem czasem lubię, ale cukier jest dla mnie obrzydliwością. Ale np kawałek sernika z rodzynkami i do tego kubek czarnej kawy. Rozpływam się w ekstazie.



Lubicie ryby? Ja nie. Ale jest wyjątek, ryby z puszki i śledzie w occie, oleju pomidorach itd. Jak się najadłem śledzika :D heh
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
Bezwodnik Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 03-08-2010 22:04
Ryby lubię. Staram się jeść najczęściej jak to tylko możliwe. Niestety czasem to tylko puszka z etykietą "Paprykarz Szczeciński" i nie do końca pewną zawartością, ale cóż. Jak pewnie każdy Polak, na święta karp i śledzik :) poza tym ubóstwiam filety z dowolnej ryby smażone. Do tego ziemniaki i jakaś surówka. Nie ma to jak piątek :)
Taki tam ze mnie grafoman...
Do góry
Autor
RE: Ciężki temat o jedzeniu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-08-2010 22:21
Ej człowieku wszystko co szczecińskie jest dobre. :) Ale większość paprykarzy jest z innych miast ;/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]