Czy można bić dzieci?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 08-01-2010 19:47
Cytat:
Tak się zastanawiam, czy to rozważanie tego, czy można bić dzieci i do jakiego wieku, czy jak mocno dowodzi tego, że człowiek gdzieś w drodze ewolucji stracił swój zdrowy rozsądek. Zwierzęta wiedzą, jak skarcić swoje młode, a nie skrzywdzić. Nawet, jeśli robią to boleśnie, jednak żadna zwierzęca matka nie zrobi krzywdy dziecku...
[W sumie zdrowa psychicznie matka ludzka też, jak da klapsa, to nie zrobi krzywdy. Tylko, że dąży się do ograniczania tych zdrowych i niekrzywdzących, dlatego, że jest grupa popaprańców, dla których bicie jest formą artystycznego przetwarzania własnych zamysłów]


Moim zdaniem to najlepiej byłoby tak, żeby każdy miał prawo wychowywać dziecko po swojemu, tak, jak mu rozum i serce dyktuje. Bo każdy swoje dziecko zna najlepiej. Tylko u nas, ludzi, dzieci wychowuje oboje rodziców. Jest to również dobre, bo jeśli oboje są zdrowi, świetnie się dogadują i tak dalej, mają szansę wychować człowieka, który poradzi sobie w społeczeństwie i nie będzie jednostką patologiczną, destrukcyjną czy co tam jeszcze. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda rodzina jest "zdrowa". Myślę, że właśnie dlatego prawo miesza się do wychowania. Bo dla jednego klaps to jest klepnięcie w tyłek, a dla drugiego - przywalenie aż upadnie i jeszcze dokopanie. Cóż, pewni ludzie lubią wyładowywać ilustracje na słabszych.

Cytat:
Na szacunek to sobie trzeba zasłużyć, idiotyczny wymysł kultury - jak ktoś ma 60 lat to automatycznie jest godzien szacunku - ciekawe czemu, a może to ostatni sku........syn?


Ano właśnie... jeśli szacunek, to obustronny. Mam sąsiadkę, która każdemu potrafi łatkę przypiąć, a o dzieciach nigdy nie mówi inaczej niż bachor czy gówniarz (poza swoimi), ale niechby ktoś spróbował ją skrytykować... Bo ona ma 75 lat i nie wolno!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Markiza Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 08-01-2010 20:39
Jeśli dziecku tłumaczy się raz, drugi, trzeci i nie rozumie to przysłowiowy klaps się należy.
Ja mam 1,5 roczną siostrę i jest ciężko. Zwłaszcza, jak zachoruje itp. Totalna masakra. Ale nigdy nie bijemy. Chyba, że jej się tłumaczy, iż nie wolno, a ona nadal swoje. Wtedy ból fizyczny jest jedynym środkiem przekazu ;)
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 08-01-2010 20:49
Cytat:
Markiza napisał/a:
Jeśli dziecku tłumaczy się raz, drugi, trzeci i nie rozumie to przysłowiowy klaps się należy.
Ja mam 1,5 roczną siostrę i jest ciężko. Zwłaszcza, jak zachoruje itp. Totalna masakra. Ale nigdy nie bijemy. Chyba, że jej się tłumaczy, iż nie wolno, a ona nadal swoje. Wtedy ból fizyczny jest jedynym środkiem przekazu ;)



łooo matko:O jakoś strasznie to zabrzmiało.

Dawanie klapsa 1,5 rocznemu dziecko gdy zachoruje ...moim zdaniem jest lekką przesadą.

Tak jak wcześniej pisałam nie jestem zwolenniczką wychowania bezstresowego ale:

po pierwsze 1,5 dziecko jest jeszcze naprawdę małe
po drugie choroba usprawiedliwia nawet największe kaprysy
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 08-01-2010 21:01
Każdy jak choruje, to jest marudny, jęczy, wszystko mu przeszkadza, nawet płacze, jak nie może inaczej rozładować napięcia. 1,5 roczne dziecko ma do tego prawo. Karanie za to, że się cierpi i oczekuje pomocy... Hm... jak to nazwać?

A tak swoją drogą, widziałam kiedyś w tramwaju taką scenkę: Dziecko wymiotowało (miało pewnie chorobę lokomocyjną), a matka, zamiast coś zrobić, no cokolwiek, bo wiadomo, że w takiej sytuacji to trudno zadziałać, ale chusteczka, woreczek foliowy, no nie wiem... to przełożyła dzieciaka przez kolano i tłukła go po tyłku...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-01-2010 10:03
Mam nadzieję, że tylko żartujesz...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-01-2010 12:23
A możesz sam ukarać kogokolwiek, w ten sposób. Nie i to tyle na ten temat.

W karaniu trzeba zachować zdrowy rozsądek.
Kto z was uważa się za największego geniusza z dziedziny wychowania? Kto z was, uważa, że tylko w XX i XXI wieku ludzie mądrze myśleli, a wcześniej byli idiotami i kretynami, oraz sadystycznymi świniami?

Konkluzja, skoro przez tysiące lat, świat się nie rozpadł, ludzkość nie składała się z milionów zdegenerowanych frustratów, ale jakoś funkcjonowała, a wszystko to działało bez podręczników wychowania i super niani, znaczy, to że nie trzeba tu wprowadzać jakichś większych filozofii. Wystarczy zdrowy rozsądek. Jak ktoś jest czubkiem, to żadną metodą dobrze nie wychowa dziecka, jak ktoś jest w miarę ogarnięty, da sobie radę. A, że jedni dają klapsy inni nie to, nawet dobrze, bo przynajmniej ludzie są różnorodni. Wszyscy mają być tacy sami?
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-01-2010 13:14
ale przykuwanie do kaloryfera nie jest oficjalnym środkiem karania... Pozbawienie wolności chyba miałeś na myśli. A tym jest szlaban przecież...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-01-2010 13:37
Uważasz, że kilkuletnie dziecko jest szkodliwe dla otoczenia na tyle, żeby je zakuwać w kajdanki? No bez takich. ;)
Chociaż zdarzają się niszczyciele, ale to napad złości, który można opanować, przytrzymując na chwilę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-01-2010 13:53
To są dzieci, które nigdy nie były wychowywane albo z problemami nerwowymi, pewnie ich rodzice mają problemy emocjonalne i nigdy nie powinni się zabierać za wychowywanie dzieci.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-01-2010 16:47
Tak na marginesie - o co chodzi z tym "jeżykiem"?
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-01-2010 18:07
http://wiadomosci.onet.pl/2682,2114073,13-latek_sterroryzowal_rodzine,wydarzenie_lokalne.html

Cytat:
Ponad rok znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką i babcią. Bił, poniżał, wyzywał, żądał pieniędzy. W niedzielę, kiedy matka odłączyła 13-latkowi internet, ponieważ od września nie chodził do szkoły, zaatakował ją nożem. Chłopiec został zatrzymany. Decyzją sądu rodzinnego trafił na trzy miesiące do schroniska dla nieletnich.


Czy dzieci mogą bić rodziców?
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 19-01-2010 18:14
Dziecko można bić w samoobronie.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-01-2010 18:15
Cytat:
Sąd Rejonowy w Sanoku (Podkarpackie) uznał, że wiceprzewodniczący rady powiatu sanockiego i były poseł SLD Marian Kawa jest winny naruszenia nietykalności cielesnej trójki wychowanków sanockiego domu dziecka. Wymierzył mu karę 3 tys. zł grzywny. Kawa pracował w tej placówce jako wychowawca.
http://wiadomosci.onet.pl/2115571,11,byly_posel_bil_dzieci_50_stron_wyjasnien_w_sadzie,item.html


Skoro taka szuja dostała tylko 3000 kary (pewnie mniej niż jego miesięczna wypłata), to chyba znaczy że w Polsce można. :(
Albo przynajmniej można, jeśli się jest postkomunistycznym ścierwem.


Zobacz jak ten post wygląda.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
ox Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 08-04-2010 21:28
"Sprawa jest jasna: bić. Mi się wydaję, że bez tego dziecko nam rośnie na cholera wie co...". Musicie to obejrzeć: http://www.youtube.com/watch?v=t0dAUd5Kw4Y :D
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 08-04-2010 22:39
_VV_ Karny jeżyk sławnej Super Niani. Otóż już wyjaśniam.
http://c.wrzuta.pl/wi19126/.../karny%20jezyk%20-superniania
Dziecko ma siedzieć na jeżyku tyle minut ile ma lat. Jeśli zejdzie to znowu się tam je sadza.
A tu mamy karnego jeżyka w parodii super niani. Polecam :D
http://www.youtube.com/watch?v=VnES9DeFq1I
"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-05-2010 18:54
http://www.joemonster.org/filmy/.../Janusz_Korwin_Mikke_w_programie_RING

Mikke na temat szkoły. Ale wstęp jest fajny, o słynnej Ani co się powiesiła, o nauczycielu z koszem na głowie. Wypas klimatyczne sprawy to były :D
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-05-2010 19:27
Co do wstępu - nie ma to jak wybrać 2 skrajne przypadki i próbować na ich podstawie formułować wnioski ogólne.
Osobne zakłady dla "trudnej młodzieży" - są tzw. zakłady "poprawcze". Znacie kogoś, kogo one poprawiły?

Co do wypowiedzi p.Korwina-Mikke - nie chce mi się analizować poszczególnych ich fragmentów, ale zaprezentował w tym wywiadzie (w formie light) wszystko, bądź niemal wszystko, co myślących ludzi zniechęca do jego, w wielu punktach bardzo mądrego, programu: koedukacyjne szkoły (w sensie, że jest im przeciw), chłosta (żeby było w temacie), szowinizm, pochwała przemocy. Poza tym powołuje się na wolność i liberalizm, że niby przejawia się ona tym, że rodzice mogą robić z dzieckiem co chcą, nie zauważając w ogóle wolności dziecka.

Ta pani może nie mówi nic nowego, ale zna rzeczywistość szkolną.

W ogóle to się rozczarowałem tym linkiem, spodziewałem się ostrzejszej wymiany zdań. :D Może to dlatego, że ta pani była bardzo spokojną osobą (jak na nauczyciela przystało), a p.Korwin-Mikke na czas kampanii też trochę przystopował.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 17-05-2010 19:54
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
A możesz sam ukarać kogokolwiek, w ten sposób. Nie i to tyle na ten temat.

W karaniu trzeba zachować zdrowy rozsądek.
Kto z was uważa się za największego geniusza z dziedziny wychowania? Kto z was, uważa, że tylko w XX i XXI wieku ludzie mądrze myśleli, a wcześniej byli idiotami i kretynami, oraz sadystycznymi świniami?

Konkluzja, skoro przez tysiące lat, świat się nie rozpadł, ludzkość nie składała się z milionów zdegenerowanych frustratów, ale jakoś funkcjonowała, a wszystko to działało bez podręczników wychowania i super niani, znaczy, to że nie trzeba tu wprowadzać jakichś większych filozofii. Wystarczy zdrowy rozsądek. Jak ktoś jest czubkiem, to żadną metodą dobrze nie wychowa dziecka, jak ktoś jest w miarę ogarnięty, da sobie radę. A, że jedni dają klapsy inni nie to, nawet dobrze, bo przynajmniej ludzie są różnorodni. Wszyscy mają być tacy sami?


Popieram w całej rozciągłości. Teraz wychowanie dzieci stało się jakimś gigantycznym problemem. Za niedługo, przyszli rodzice będą zgłaszać się na obowiązkowe kursu. Jak zdasz egzamin, dostajesz pozwolenie na "bycie rodzicem", jak nie, to powtórka.
Chyba nikt już nie pamięta, że istnieje coś takiego jak instynkt macierzyński ( ojcowski też). Czasem naprawdę warto mu zaufać, zamiast obkładać się poradnikami.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 17-05-2010 20:25
Cytat:
Za niedługo, przyszli rodzice będą zgłaszać się na obowiązkowe kursu. Jak zdasz egzamin, dostajesz pozwolenie na "bycie rodzicem", jak nie, to powtórka.

Niektórym by się przydało. :yes: Mam na myśli tych, którzy nie posiadają wrodzonego instynktu rodzicielskiego i wypracowanej odpowiedzialności. Byli, są i będę egoistami zdolnymi myśleć tylko o sobie.

Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 17-05-2010 23:08
Podzielmy ''bicie dzieci'' na kilka możliwych przypadków:

1. Pojawiło się tutaj. 1.5 roczne dziecko jest chore i za to jest bite bo płacze, jęczy itd. Według mnie jest to sadyzm. Znam wielu dorosłych, którzy przy byle przeziębieniu jęczą leżąc na kanapie i wszystkich doprowadzając do szału. I co? Paskiem w cztery litery i już się uspokoi albo nie będzie chory? Jeszcze gorzej będzie jęczeć, ale jak mówimy o dorosłym to jeszcze odda.

2. Według rodziców nie ma innej metody żeby dziecko wyniosło śmieci czy zmywało naczynia. Tutaj też dzielmy na dwa przypadki kiedy to dziecko na prawdę jest chamskim nierobem, a kiedy rodzice popijają sobie wódeczkę, bzykają się na górze, a młody musi wszystko robić za nich i prowadzić pijanych z meliny do domu po nocy.

3. Jest to przestępca. Według mnie dopóki jest młody to własnie takiemu można ostro przyłożyć i to na tyle często aż się uspokoi.

4. Dziecko bijące rodziców w samoobronie. Czy mogą? Pewnie. Nie wiem dlaczego mają mieć mniejsze prawo od rodziców - powołujemy się na różne przypadki kiedy to młody bł gorszy, ale w rzeczywistości dziecko może być częściej niewinne i obrywające za nic dlatego uważam jego reakcję za słuszną.

5. Sadyzm rodziców jak przyczepianie do kaloryfera, głodówki itd. Według mnie obojętnie co dziecko zrobiło, to po prostu poniża je jako człowieka i jest gorszym okrucieństwem niż piłowanie żywcem. Dlaczego? Bo robiono tak z tymi, którzy mogli zasługiwać. A że dziecko wyzwie jakiegoś chorego rodzica to co ono jest winne? Po kim odziedziczyło taki temperament? I OD KOGO NAUCZYŁO SIĘ WYZWISK JAK NIE UJADAJĄCYCH PIJANYCH RODZICÓW? He? Telewizja? Gry? Najlepsza wymówka rodziców w XXI wieku, bo po prostu nie potrafią przyjąć na klasę odpowiedzialności za ich wychowanie. Niedaleko pada jabłko od jabłoni.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.