Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Autor
Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 05-04-2009 19:55
Sytuacje stresowe przeżywamy codziennie. Każdy inaczej je odbiera, jeden lepiej drugi gorzej. Tak samo złość/wściekłość. Jak często ktoś zdenerwował Was tak, że mieliście ochotę mu nakopać?
Zazwyczaj jak jestem "wyprowadzona z równowagi" muszę to odreagować. I tu najlepszym wyjściem jest wysiłek fizyczny, albo galop w terenie. Natomiast jak jest faktycznie tak, że muszę się wypłakać, po prostu rozmawiam ze znajomym kpt. Zawsze pomaga.
A jak Wy sobie radzicie z tymi problemami dnia codziennego?
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 05-04-2009 20:01
Po pierwsze medytacja, w najróżniejszych formach. Kto nieco się na niej zna, wie, że to nie tylko siedzenie w bezruchu - medytacją może być właściwie niemal każda czynność.

Po drugie - ostry wysiłek fizyczny. Coś, co pozwoli mi się wyżyć i wyładować. Rąbanie drewna na opał, ostre ćwiczenia, jakiś sport zespołowy...

Na deprechę - wyjście do przyjaciół, rozmowa, jakieś przyjemne zajęcia, które dodadzą energii. I sen. Dużo snu.

W skrajnych przypadkach - napieprzanie w coś, wykrzyczenie się, mentalne rozszarpanie na strzępy. Energia leci w eter i czuję się oczyszczony, bez szkody dla nikogo.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-04-2009 20:24
Ja się po prostu nie denerwuję aż tak mocno :)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 05-04-2009 21:05
dać upust agresji. Najlepiej kopiąc w stołek. Jesli stres jest duzy - kopac w stołek na którym ktoś stoi. Jesli agresja jest mega - kopać w stołek na ktorym stoi ktoś, kto ma załozona na szyje linę...

Pomaga w 100%, opamietanie i uspokojenie przychodzi predzej czy później...
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 05-04-2009 21:12
Cytat:
Asti napisał/a:
Po pierwsze medytacja, w najróżniejszych formach. Kto nieco się na niej zna, wie, że to nie tylko siedzenie w bezruchu - medytacją może być właściwie niemal każda czynność.

Po drugie - ostry wysiłek fizyczny. Coś, co pozwoli mi się wyżyć i wyładować. Rąbanie drewna na opał, ostre ćwiczenia, jakiś sport zespołowy...

Na deprechę - wyjście do przyjaciół, rozmowa, jakieś przyjemne zajęcia, które dodadzą energii. I sen. Dużo snu.

W skrajnych przypadkach - napieprzanie w coś, wykrzyczenie się, mentalne rozszarpanie na strzępy. Energia leci w eter i czuję się oczyszczony, bez szkody dla nikogo.

popieram. aczkolwiek nie stosuję, zwykle jak mnie chwyci wściekłość, to za szybko mija, żebym zdążyłam pomyśleć, a dobrych nawyków nie mam wyrobionych.

co do stresu, to chwyta mnie przed wydarzeniami, z których i tak wychodzę obronną ręką. mija, jak już się dzieje to, czego się bałam. zawsze martwię się na zapas.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-04-2009 21:35
Muzyka.
Muzyka łagodzi obyczaje.
Nawet jakaś hardkorowa sieczka czasem odstresuje.
Do góry
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
nod Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 05-04-2009 21:37
Seks. Ale nie zawsze można niestety ;)
Zapraszam do mojego świata:
http://zapisanestronice.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 05-04-2009 21:37
Cytat:
Nawet jakaś hardkorowa sieczka czasem odstresuje.


O, zapomniałbym o tym sposobie. Mnie ostra muzyka uspokaja. Tak, jakby moje emocje wypalały się w niej. Na zwyczajną "agresję" czy poirytowanie dobra metoda :)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 05-04-2009 22:10
Cytat:
nod napisał/a:
Seks. Ale nie zawsze można niestety ;)

właśnie jestem w sytuacji, kiedy nie można... poza tym seks mogłam uprawiać tylko wtedy, kiedy byłam odstresowana.
więc w momencie napięcia, to raczej niewykonalne.

muzyka, o, muzyka bardzo - smashing pumpkins to mój numer 1.



Cytat:
Rzepusia napisał/a:
A ja sobie z problemami nie radzę. Może dlatego, że ich ciężar ostatnimi czasy mnie przerasta i przeraża. Najgorsze jednak jest to, że nie mam prawa pokazać, że coś tam jest nie tak. Muszę żyć, jakby nie było sprawy, ale ona jest, a pogodzić się z nią trudno.

rzepusiu, czyżbyś miała objawy depresji poporodowej? nie dręcz się, masz prawo być niezadowolona i złamana, zwłaszcza jeśli to pierwsze...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 05-04-2009 22:20
Cytat:
Rzepusia napisał/a:
wylanie w siebie emocji w pewnym sensie przyniosłoby ulgę.

to też jest duży problem. ja też tak mam, że czasem, na przekór rozsądkowi zamykam się i nie chcę o niczym mówić.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-04-2009 22:41
Whisky - moja żono... :smilewinkgrin:
Jesteś dobra na wszystkie stresy, smutki i rozterki.
Do góry
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
nod Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 05-04-2009 23:19
Cytat:
soczewica napisał/a:
Cytat:
nod napisał/a:
Seks. Ale nie zawsze można niestety ;)

właśnie jestem w sytuacji, kiedy nie można... poza tym seks mogłam uprawiać tylko wtedy, kiedy byłam odstresowana.
więc w momencie napięcia, to raczej niewykonalne.


To tylko współczuć.

Cytat:
Zadysta napisał/a:
Whisky - moja żono... :smilewinkgrin:
Jesteś dobra na wszystkie stresy, smutki i rozterki.


A właśnie sączę sobie ze szklaneczki "Johnniego" :D :D :D
Zapraszam do mojego świata:
http://zapisanestronice.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 06-04-2009 05:33
Jak widzę najlepsze i najprzyjemniejsze rozwiązanie problemu znalazł Zaduś, ale nie każdy ma takie możliwości jak on.
Ja osobiście różne mam reakcje, ale na szczęście mój stres nie wyrządził nikomu jeszcze krzywdy, przynajmniej tak mi się wydaje.
To zależy od sytuacji, najczęściej jest to spacer po lesie, fizyczne zajęcia choćby taniec ( który uwielbiam), albo też nie rzadko zwykły płacz, taki do utraty tchu i potem zapadam w głęboki sen przychodzi zapomnienie i myśli są czystsze i człowiek o tonę lżejszy.
Ale generalnie to jest trudne i chyba nie ma jakiś ogólnych reguł, na każdego chyba działa coś innego.:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2009 08:21
ja zgadzam się z Astim. Medytacja jest najlepsza i zawsze skutkuje, może być taka jogiczna albo zazen, jak kto woli. Wystarczy obserwować swój gniew czy stres uważnie a on wówczas zniknie, no i zaoszczędzi nam zdrowia ;-)
:yes:
Do góry
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 06-04-2009 09:53
W moim przypadku najlepszym sposobem był trening (zwłaszcza taekwondo) - szybko i skutecznie wychodziły ze mnie emocje. Ewentualnie byłam tak zmęczona, że zapominałam, że jestem zła lub zestresowana;)


Od kiedy nie trenuję, najlepszym sposobem jest rzucanie przedmiotów po pokoju:rol: A w wersji light - pokrzyczenie sobie i wybuchnięcie rzewnym płaczem:D
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2009 10:03
mi trening (trenuję hapkido) pomaga tylko połowicznie...
Do góry
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 06-04-2009 10:15
ja jeszcze nigdy nie byłam tak zmęczona, żeby zapomnieć o gniewie. w wersji maksymalnie wykończonej gniew mi się jeszcze wzmaga. jak już jestem ak zmęczona, że padam na pysk, to nawet śni mi się to, co mnie wkurzyło.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2009 11:30
wściekłość i stres to moje nieodłączne atrybuty, więc cały czas szukam sposobu na ich rozładowanie. Myślałam, że dobrym pomysłem będzie powędrowanie sobie po górach w błocie i śniegu (rajd wiosenny 2009 pozdrawiam :)) - cóż, nie myliłam się. Problemy doczesne znikają, liczy się tylko, żeby mieć coś do picia i dotrzeć do kolejnego drzewa. Jednak - paradoksalnie - dopadł mnie inny rodzaj stresu związany z nowym otoczeniem, połączony z uderzeniami podekscytowania. To nie zawsze miła mieszanka, o czym się właśnie przekonałam.
Ogólnie rzecz biorąc pomogło, bo jak narazie jeszcze się na nikogo nie zezłościłam, ale zalążek tamtego uczucia pozostał, toteż wolę za dużo nie jeść ^^
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 06-04-2009 11:34
na stres i wściekłość akurat alkohol nie jest dobrym pomysłem, niektórzy są dośc agresywni po spożyciu więc tego nikomu nie radzę :)

jak na moje na stres najlepsze jest głośne puszczenie sobie muzyki, ewentualnie książka, a najlepiej po prostu wyjść sobie na spacer i pozbijać butelki w jakimś opuszczonym miejscu gdzie pełno szkła można znaleźć, rozładowuje prawie natychmiast :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Stres i wściekłość - najlepsze sposoby na ich rozładowanie
Samotny Wilk Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2009 13:52
Najlepsze lekarstwo - zamknij się w pokoju i nikogo nie wpuszczaj, wyrzuć ewentualnie to z siebie ale do ścian, mebli, urządzeń. Po co mieszać w to innych?;)
Moja recepta - cisza (prawda, że banał ale daje efekty:)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]