Skąd bierzecie książki?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 07-07-2011 19:11
:D Książki kupuję. Nie pożyczam od nikogo, nie pożyczam nikomu (a bo nie proszą), a teraz mam fazę na ich "wyrzucanie". Nie ma już miejsca, aby przechowywać, za to jest czytnik, internet. Biblioteki są zapchane wręcz makulaturą, mole szaleją. Świat się zmienia. To powieniem być temat: "skąd bierzecie literaturę?" ;) Bibliotek nie uznaję. Są dla mnie synonimem minionego reżimu. :( Za wyjątkiem naukowych!!! To inna bajka!!!:D
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
niks Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Miasto G.
Dodane dnia 28-07-2011 14:58
Cytat:
Patok napisał/a:
Zatrudniam najemną bandę Hunów, która napada na księgarnie, biblioteki i Empiki:D

Dobry pomysł, też muszę sobie takich Hunów odnaleźć.;D
Skąd biorę książki... Biblioteki, księgarnie, Internet. Większość wypożyczam, część ściągam z sieci (ebooki i książki na telefon), rzadziej kupuję. Fundusze ograniczają, niestety!
Bądźmy ludźmi choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy czym innym.
S. J. Lec
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Berserkerka Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-07-2011 18:48
W mojej bibliotece wyprzedają starsze książki (choć nie tylko) żeby mieć fundusze na nowe. Można kupić czasem coś bardzo fajnego za złotówkę:)
Istnieje teoria, że jeśli ktoś kiedyś się dowie, dlaczego powstał i czemu służy wszechświat, to cały kosmos zniknie i zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwaczniejszym i jeszcze bardziej pozbawionym sensu.

Istnieje także teoria, że już dawno tak się stało.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 28-07-2011 23:26
A gdzie ta biblioteka?
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-07-2011 01:19
Pytanie: "Skąd bierzecie książki?" jest trochę dziwne, bo to tak jakby zapytać "Skąd bierzecie przyjaciół?". Nasze lektury kształtują nas z podobną mocą jak nasze znajomości. Bywają źródłem fascynacji i rozczarowań. Niewątpliwie osoba pochodząca z inteligenckiego domu, kulturalna i ciekawa świata ma większe szanse znaleźć dla siebie interesującą pozycję. Ma jakieś punkty wyjścia, punkty zaczepienia... Ale czy nie tak samo jest ze znajomościami?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-07-2011 07:26
www.finta.pl jeszcze nie ale zamierzam ;)
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Berserkerka Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-07-2011 14:36
Zajacanka:
To biblioteka nr 27 na warszawskim mokotowie
Istnieje teoria, że jeśli ktoś kiedyś się dowie, dlaczego powstał i czemu służy wszechświat, to cały kosmos zniknie i zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwaczniejszym i jeszcze bardziej pozbawionym sensu.

Istnieje także teoria, że już dawno tak się stało.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-07-2011 21:16
:( Cały czas pytacie "skąd bierzecie książki", a ja wciąż oddaję, oddaję, teraz pewnie znów wyniosę na śmietnik... Panie w bibliotece pokazują tylko, gdzie postawić karton i uśmiechają się ładnie. A jak im zabraknie miejsca? W starych książkach mieszkają z apetytem zaleszczotki... A córa ma czytnik i patrzy na mnie z przerażeniem, gdy coś przyniosę do domu... Bo kupuję, nie powiem. Teraz zawsze kupuję...
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 18-09-2013 20:29
Miałam sobie dać na razie spokój z zamawianiem książek, bo mam sporo rzeczy do czytania , ale trafiłam na fajną promocję w wydawnictwie Dialog (http://www.dialog.edu.com.pl/index.php?route=product/special) – mnóstwo książek po obniżonych cenach. I tak moja biblioteczka wzbogaci się o dziesięć kolejnych pozycji z zakresu polityki zagranicznej i stosunków międzynarodowych, wszystkie w cenie 5 zł.
Oto lista książek, które zamówiłam:
1. Scraton Phil (red.) – „11 września. Przyczyny i konsekwencje w opiniach intelektualistów.”
2. Avioutskii Viatcheslav – „Aksamitne rewolucje”.
3. Marchand Stephane – „Arabia Saudyjska. Zagrożenie”
4. Kapor Momo – „Blokada Belgradu”
5. Bolesta Andrzej – „Chiny w okresie transformacji”
6. Edouard Husson – „Inne Niemcy”
7. Fath Sebastian –„Religia w białym domu”
8. Parzymies Stanisław – „Stosunki międzynarodowe w Europie 1945 – 2004”
9. Civokov Germinal – „Proces Miloszewicia. Relacja obserwatora”
10. Barbara Stępniewska-Holzer – „Egipt. Stulecie przemian”

Jakby ktoś był zainteresowany, promocja trwa do końca września.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
suspekta Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2014 11:46
szukam po wyprzedażach, na targach, kupuję na aros.pl itp. Ale mam też zasadę, że książkę najpeirw sprawdzam, mam ograniczoną przestrzeń, więc nie kupuję w ciemno. W tej chwili chcę mieć komplet z tej listy: http://xiegarnia.pl/artykuly/.../najlepsze-ksiazki-2014-roku-literatura-polska/
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Darg27 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Lodz
Dodane dnia 19-12-2014 07:13
Ja najczesciej kupuje ksiazki juz uzywane w antykwariatach i na roznych bazarach. Chociaz bardzo czesto korzystam tez z allegro :)
środki czyszczące
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Elrondi Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2015 16:48
Lubię mieć własny egzemplarz książki. Jakoś poprawia mi to nastrój. Dlatego czasem zaczynam oszczędzać, by iść do Empiku, a wtedy bardzo szybko pięniądze znikają. Ale nie żałuję. Lubię antykwariaty. Można tam znaleźć świetne książki. Tam przekonałem się do horrorów. Biblioteki oczywiście również są niezastąpione. Zwłaszcza na okienkach w szkole.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2015 19:10
W bibliotekach jedynie lektury szkolne... resztę mam w domu, w swojej własnej bibliotece.... mam jeszcze tyle książek, że wystarczy mi na co najmniej 100 lat czytania... i jeszcze mogę się nie wyrobić... jestem mole książkowym :)
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
syrios Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Darłowo
Dodane dnia 12-01-2015 19:12
Czytam w księgarniach i to dobry sposób (często lepszy od bibliotek jeśli chodzi o nowe książki) a także fragmenty książek z internetu, e-booki (niszowe książki są często tylko tak dostępne), od znajomych i z księgarń. :p
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
julkakulka Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Koszalin
Dodane dnia 13-01-2015 14:55
ja najczęściej korzystam z pdf'ów dostępnych w internecie :) do biblioteki chodzić nie lubię, bo nie potrafię się tam skupić,podziwiam moją koleżankę,która kiedy tylko ma wolną chwilę to biegnie do biblio
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
ciepielak1 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 13-01-2015 17:10
ja tylko i wyłącznie kupuje książki. Wypożyczanie może jest i fajne ale wcale nie powiększa mojej kolekcji :) Raczej kupuje nowe książki przez internet
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Asiola Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2015 13:57
Ja zawsze w matrasie kupuje bo chyba najszybciej się pojawiają dzisiaj zdażyłam kupić nawet "Clariel" Garth Nix http://www.matras.pl/clariel.html za 28zl na przedsprzedaży, uwielbiam świat fantasy z tym jestem zawsze na bieżąco, a zwłaszcza jeżeli chodzi o świat Starego Królestwa
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
mazak Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2017 15:09
Mnówstwo małych księgarni internetowych wystawia książki na allegro, czasem w naprawdę dobrej cenie. No i są jeszcze antkwariaty, zawsze coś można upolować za kilka złotych.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
qianaa6 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 27-02-2017 13:09
Używanych książek warto szukać na aukcjach internetowych - ceny są niekiedy bardzo niskie, można też znaleźć wiele publikacji trudno dostępnych w klasycznych księgarniach. Z kolei nowe książki warto się zaopatrywać w księgarniach internetowych, spory wybór jest w księgarni PWN, na http://ksiegarnia.pwn.pl/bestsellery-pwn można przejrzeć ich bestsellery.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2017 00:17
Ostatnio częściej korzystam jednak z bibliotek niż z księgarni. A właściwie z filii biblioteki publicznej w Małym Płocku, która jest w mojej wsi.
Zawsze wtedy, kiedy książka się nie spodoba można ją oddać i w dodatku nie za pieniądze, ale za Bóg zapłać :)
W dodatku jest czas na decyzję(niełatwą, a przecież nie wypożyczam książek w wielkich bibliotekach).
Podczas ostatniej wizyty wypożyczyłam:
"Łowców głów" Jo Nesbo(właśnie kończę czytać, zostały mnie tylko cztery rozdziały)
"Mikołajka"
"Ogniem i mieczem"
I przy okazji można usłyszeć od bibliotekarki, że dzisiaj nie ma czegoś takiego jak klasyczny kanon lektur.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.