Skąd bierzecie książki?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Marcin Sierszynski Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 10-06-2009 13:01
Rymkiewicz za 7, a kolega pierwsze wydanie Wojaczka za 3.
Wniosek? Rymkiewicz za piwo, Wojaczek za średniego loda włoskiego. :D
nie będziemy królami nie będziemy królami
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 10-06-2009 13:01
Kupuję.
Czasem taniej, czasem drożej. Nie mogę korzystać z biblioteki, bo nie potrafię rozstać się z moimi książkami :-)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 13:12
Biblioteka to też dobry sposób, żeby sprawdzić czy coś warto kupić :)
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-06-2009 13:21
Jak byliśmy w Warszawie i jechaliśmy do Wieżycy, nie wysiadłam z tramwaju tyko dlatego, że przygnietli mnie tortem... A tam jest taaaki wieeelki Empik... :O

W maju obeszłam wszystkie tanie księgarnie w Bydgoszczy po kilka razy. Prawie za każdym razem kupiłam coś, bez czego nie mogłam dłużej żyć. Potem spacerowałam z D. po mieście, weszliśmy do jednej, drugiej... Doszliśmy do wniosku, że nie stać nas na więcej, poza tym trzeba to wszystko przeczytać... Przeszliśmy obok antykwariatu, doszliśmy do zakrętu i musieliśmy wrócić... Tu pomoże tylko długotrwała hospitalizacja... :rol:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Red Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-06-2009 15:26
Najczęściej czytam książki z biblioteki, ale jeśli nie ma tam interesującego mnie tytułu, to sprawiam sobie prezent i kupuję. ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Jucha Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2009 19:05
Korzystam z biblioteki i kupuje książki :)
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 23-06-2009 09:37
Znalazłam nowe księgarnie internetowe: ebuch.pl i selkar. Tu już książki nie są tak tanie, ale można znaleźć ciekawe pozycje. Przecenione też. Już zaczynam zbierać zamówienia ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2009 14:33
Co do mnie to ja kupuję tylko w Empiku i Matrasie. Nienawidzę używanych książek.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2009 14:43
Ja kiedyś byłam uzależniona od bibliotek, a teraz nie jestem zapisana nawet do tej, w której pracuję :D Też lubię kupować nowe książki, ale jak wpadnę na jakieś stoisko z używanymi, to kupuję na kilogramy.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 28-12-2009 14:43
A ja szperam po dość dużych pokładach książek mojej rodziny, zawsze się coś znajdzie. Chociaż zwykle są pochowane, bo nie ma tylu regałów :D
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2009 14:45
Nie lubię kupować książek.
Kupię, przeczytam... i co potem z tym robić?
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Hoshi no Yue Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd: Mikołów
Dodane dnia 28-12-2009 18:48
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Nie lubię kupować książek.
Kupię, przeczytam... i co potem z tym robić?


Zgadzam się, chociaż zdarzyło mi się.
Kupiłam kilka książek, które już przeczytałam wcześniej lub napisał je jeden z moich ulubionych pisarzy.
Rzadko stawiam na aukcje internetowe. Znam jeden sklep z tanią fantastyką, a na dworcu w Katowicach też można znaleźć ciekawe pozycje.
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

— Wisława Szymborska
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Redd Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 28-12-2009 19:14
Ja kocham czytać, kupować książki i móc patrzeć, jak pięknie zdobią półkę. Niestety rzadko mogę sobie na ów kupno pozwolić, toteż wypożyczam z biblioteki osiedlowej. Chwała istocie wyższej, że kupują także fantastykę.
Szczerze to kiedy zacznę zarabiać (ekhem... niestety żyję z pensji rodziców. Aż wstyd się przyznać) postaram się kupować jak najwięcej książek.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
lukasz44 Użytkownik
  • Postów: 110
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2009 19:17
Od kolegi się pożyczy:)
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-12-2009 23:13
Cytat:
Nienawidzę używanych książek.

Grzeszysz.
Starsze książki mają swoją historię, zapach, coś wyjątkowego. Nie wiesz, kto trzymał je w dłoniach, czytał do poduszki, w pociągu czy przy gorącej herbacie. Kto je komu podarował z wielkiej miłości, kto je skropił łzami wzruszenia, kto się przy nich śmiał tak głośno, że ludzie się za nim na ulicy oglądali. Uwielbiam takie książki - pożółkłe kartki mają swoją niepowtarzalną magię. Świeży druk nie może tego zastąpić.

Cytat:
Nie lubię kupować książek.
Kupię, przeczytam... i co potem z tym robić?

Trzymać na półce, pożyczać znajomym, rodzinie; czekać, aż Twoje dzieci po nie sięgną :)
Napawać się nimi i czytać po kilka razy.
To ja robię z książkami :)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 16:54
http://www.dedalus.pl/ - Tutaj też jest bardzo tanio.
A ostatnio jak byłam w Matrasie w Łodzi przy Piotrkowskiej, to promocję mieli minus 25% na cały asortyment. Do końca lutego trwa.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Deirdre Użytkownik
  • Postów: 134
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-02-2010 17:17
Podstawa dla mnie kupowanie książek. Mam silną potrzebę posiadania ich, co objawia się tym, że w jednym mieszkaniu, na biurku (całkiem sporym), mam z pięć książkowych wież. Nie ma znaczenia czy nowe czy stare, byleby to był tytuł, który chcę. Korzystam z bibliotek, ale naprawdę rzadko. Chyba tylko idę jak coś na studia potrzebuję.
'Sé do bheatha, a bhean ba léanmhar,
Do b' é ár gcreach tú bheith i ngéibheann,
Do dhúiche bhreá i seilbh méirleach,
Is tú díolta leis na Gallaibh.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 10-02-2010 18:03
Czasem lubię powrócić do jakiejś książki, wątku, pomysłu który mógłbym przerobić i wykorzystać. Ostatnio męczyło mnie opowiadanie, przeszukałem swój księgozbiór i ze smutkiem stwierdziłem że książka ta była z biblioteki szkoły do której już nie chodzę, więc nici z powtórnego przeczytania.

Dlatego zawsze gdy jadę w miejsce gdzie będzie jakakolwiek księgarnia (np Empik) zawsze zabieram znaczną sumę pieniędzy.

Nie cierpię za to bibliotek gdzie książki nie można dotknąć, zobaczyć, przejrzeć, przeczytać kawałek. Po samym tytule i autorze zazwyczaj ciężko określić czy coś jest ciekawe. (dość ciekawy przykład- mój wiersz, to gniot, ale tytuł "bezprawdzie" przyciągnął nieco osób )
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 18:21
Kiedyś chodziłem do biblioteki, a teraz mam mniej czasu, więc kupowane, pożyczane wystarczają.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-02-2010 18:41
Czasem przeczytanie nie wystarcza...
Lubię mieć książki na półce.
Blog

Facebook
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]