Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-05-2009 17:12
tak czytam wymianę zdań soczewicy i valdensa, i nie mogę zrozumieć, dlaczego soczewica nie rozumie argumentów valdensa. Np w szyku bojowym wojsk Wellingtona i pewnie później ogólnie w brytyjskiej armii, gdy doszło do starcia, żołnierz nie dźgał bagnetem przeciwnika który go atakował, ale tego, który atakował kolegę, tak było wygodniej. No to jasne, że trzeba było mieć mordercę obok.

Przecież żartem jest twierdzenie, że wojny mogą być humanitarne, nie może być humanitarne masowe zabijanie przeciwników. Bo wojna najczęściej polega na zabiciu tylu żołnierzy wroga, lub cywili, że ten się podda. To kurczę kto walczy jak nie zabójcy? Ja tam uważam, że kobiety mogą równie dobrze zabijać jak mężczyźni, kwestia prania mózgu i wyszkolenia.
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 15-05-2009 17:44
Cytat:
Przecież żartem jest twierdzenie, że wojny mogą być humanitarne


No pewnie. Tak samo jak żartem jest, że bywają romantyczne. W mikroskali to coś jak nawalanka kiboli po meczu, a w skali makro coś jeszcze głupszego.



Cytat:
Ja tam uważam, że kobiety mogą równie dobrze zabijać jak mężczyźni, kwestia prania mózgu i wyszkolenia.


W sumie ja też. Ale jej głowa musi być tak przeprana, że z kobiety stało się dzikie zwierzę, babochłop zabijaka i z kobiecości nic nie zostało. Wtedy mogę spokojniej iść z nią na akcję.



Cytat:
lina_91 napisał/a:
Wiesz, kogo mi przypominasz? Dr Gregorego House'a. Nie wiem czy jestes tak genialny, ale jezyczek to masz ciety jak on :smilewinkgrin:


Aż tak genialny nie jestem, ale bywam podobnie paskudny :smilewinkgrin:
Fajna ta czarna pielęgniareczka, tak a propos. :) (nie wiem, jak ona ma na imię, bo rzadko oglądam, ale wczoraj mówili na nią "trzynaście" )
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 15-05-2009 17:50
Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
Akurat w GROM-ie są kobiety.


I one normalnie, razem z chłopakami, idą na akcje wkłuwać oczy palcami, wyrywać krtanie itd.? Czy siedzą w biurach?


http://pl.wikipedia.org/wiki/GROM
http://grom.mil.pl/selekcja_pliki/SELEKCJA.HTM

Nie widzę tu nic o kobietach, więc powątpiewam.


Kryteria naboru do GROM-u, są jasno określone.
Poza warunkami typu wykształcenie, niekaralność, odpowiednia sprawność fizyczna itp., nie ma ani słowa o płci kandydatów. Decyduje wieloetapowa selekcja.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,12471,title,Kobieta-jak-grom,wid,4942975,wiadomosc_prasa.html?ticaid=18081
i
http://www.gruparezerwy.pl/nowosci/320 - vide: odpowiedź na ostatnie pytanie.
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 15-05-2009 18:03
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
nie mogę zrozumieć, dlaczego soczewica nie rozumie argumentów valdensa.

a dlaczego valdens nie rozumie, że będąc w armii złożonej z morderców bałabym się o własne życie, cię nie dziwi?

poza tym valdens nie rozumie tego, że kobieta idąca do wojska zwykle bardziej to sobie przemyśla.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-05-2009 18:06
Cytat:
W sumie ja też. Ale jej głowa musi być tak przeprana, że z kobiety stało się dzikie zwierzę, babochłop zabijaka i z kobiecości nic nie zostało. Wtedy mogę spokojniej iść z nią na akcję.
to kwestia instynktu. Kobieta potrafi dla miłości zrobić więcej niż większość facetów. z miłości do dziecka, z miłości do mężczyzny, czy z miłości do Chrystusa. Wystarczy, więc przekonać ją, że kocha armię i państwo, a w obronie ich będzie się poświęcać.

Cytat:
a dlaczego valdens nie rozumie, że będąc w armii złożonej z morderców bałabym się o własne życie, cię nie dziwi?
no tak, ja ciebie rozumiem. W takim razie mogłabyś służyć jedynie w armii w czasie pokoju, który trawa co najmniej jedną kadrę, no bo przecież w naszej armii polskiej są ludzie co zabijali i kazali zabijać(co przecież jeszcze bardziej chore), czyli są zabójcami i prawdę mówiąc może im odbić.

Kiedyś byłem na spotkaniu z szefem prewencji w Szczecinie(nie wojsko ale też mundurowi z bronią przecież) i mówił, że w policji dużo osób pije. Czyli taka praca siada na mózg.
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-05-2009 00:33
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Kiedyś byłem na spotkaniu z szefem prewencji w Szczecinie(nie wojsko ale też mundurowi z bronią przecież) i mówił, że w policji dużo osób pije. Czyli taka praca siada na mózg.


To jeszcze nic. Praca strażnika w więzieniu - po 30, 40 roku życia wszyscy na prochach :/
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 16-05-2009 13:36
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
W takim razie mogłabyś służyć jedynie w armii w czasie pokoju

nie mogłabym być w żadnym wypadku - cieszę się, że jestem kobietą i zawsze będę miała wybór.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-05-2009 15:03
Cytat:
W takim razie mogłabyś służyć jedynie w armii w czasie pokoju

nie mogłabym być w żadnym wypadku - cieszę się, że jestem kobietą i zawsze będę miała wybór.
aha. To w sumie dobrze. armię zostawiamy zabójcom wykwalifikowanym :D i tym, którzy zabójcy nie przeszkadzają :p
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 16-05-2009 15:05
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
W takim razie mogłabyś służyć jedynie w armii w czasie pokoju

nie mogłabym być w żadnym wypadku - cieszę się, że jestem kobietą i zawsze będę miała wybór.
aha. To w sumie dobrze. armię zostawiamy zabójcom wykwalifikowanym :D i tym, którzy zabójcy nie przeszkadzają :p

nie. ludziom o mocnych nerwach, którzy zdają sobie sprawę z ryzyka.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2009 16:41
Wiecie, co to dyskryminacja? Nie na darmo są różnice między kobietami a facetami, ale oboje mamy mózgi (czy aby na pewno) i potrafimy dokonać wyboru. Dobry czy zły, to trudno sądzić bez faktycznej wojny i sprawdzenia.
Kobietę można też wyszkolić. Mówią, że nawet lepiej.
Dlaczego z góry zakładać, że baby się do niczego nie nadają, tylko mają siedzieć w kuchni i gotować?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 16-05-2009 16:52
w izraelu i w australii kobiety są równie ważnym elementem armii co mężczyźni. no i co z tego?

każdy człowiek jest zdolny do zabijania i do uwarunkowania się, by słuchać cudzych rozkazów bez mrugnięcia okiem. wszystko kwestią warunków i sytuacji.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2009 16:55
Właśnie ;). Tyle może, że w Izraelu służba dla kobiet jest obowiązkowa. W Australii też?
Bo właśnie na tym polega różnica: mnie przymus zdecydowanie nie podnieca :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 16-05-2009 17:01
w australii z tego co pamiętam, to kobiety służą nawet w marynarce, co już samo w sobie winno świadczyć o poziomie tolerancji dla kobiet.

jeśli istnieje faktyczne zagrożenie wojną, to nie ma co się patyczkować. a jeśli go nie ma, to po co nam wojsko? osobiście bym ograniczył całą armię do gromu, by mieli należny im budżet. jak będzie wojna, to wyśle się grom, zabiją generałów wroga i koniec wojny : d
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2009 17:08
A jak wojna wybuchnie, to będziesz szkolił chłopów do broni? W czasie pkoju wojsko to profilaktyka.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 16-05-2009 17:19
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Właśnie ;). Tyle może, że w Izraelu służba dla kobiet jest obowiązkowa. W Australii też?
Bo właśnie na tym polega różnica: mnie przymus zdecydowanie nie podnieca :p

ja stawiam na to wręcz, że przymus ogłupia. i rodzi przekorę.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-05-2009 17:33
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Wiecie, co to dyskryminacja?


Oczywiście, wiemy. Wiemy też jaka jest różnica między kobietą i mężczyzną.

:)

<szowinista>

A tak na serio: jak się baba pcha do woja, to niech się pcha. Ale niech się nie zdziwi jak dostanie po mordzie w ramach 'fali', albo jak jej każą czyścić kibel szczoteczką do zębów, niech nie zdziwi się też jak zostanie zgwałcona (chociaż niektóre to pewnie mają takie fantazje), albo jeśli będą inne przykre sytuacje. Bo potem jest jak z tą książką amerykańską :/
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 16-05-2009 19:42
lina, jak będzie wojna to nas każde wojsko rozjedzie, bo polska armia to śmiech na sali, a nie armia. pieniądze marnowane są na przestarzałe uzbrojenie i niepotrzebne stanowiska. tylko grom posiada jakąś wartość.

zresztą wojny nie będzie, bo dziś liczą się tylko pieniądze, a tylko małe wojny produkują pieniądze.

sumując, wosjko w polsce istnieje tylko dla fanaberii generałów i paru panów w rządzie.

tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-05-2009 10:03
Cytat:
lina, jak będzie wojna to nas każde wojsko rozjedzie, bo polska armia to śmiech na sali, a nie armia. pieniądze marnowane są na przestarzałe uzbrojenie i niepotrzebne stanowiska. tylko grom posiada jakąś wartość.

zresztą wojny nie będzie, bo dziś liczą się tylko pieniądze, a tylko małe wojny produkują pieniądze.

sumując, wosjko w polsce istnieje tylko dla fanaberii generałów i paru panów w rządzie.
Czeczenia ma lepszą armię, bo ich Rosja pokonać nie może. Zresztą jakiś generał w Rosji się wypowiadał jakiś czas temu, że konwencjonalnie nic by nam nie zrobili, morale niskie, czy coś ;)
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-05-2009 10:46
Jako miłośnik piłsudczykowej tradycji, to ja bardzo się drapię po głowie, gdy ktoś lekceważy Rosję :/
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-05-2009 14:34
Cytat:
Jako miłośnik piłsudczykowej tradycji, to ja bardzo się drapię po głowie, gdy ktoś lekceważy Rosję
ja rosji nie lekceważę, tylko chodzi mi oto, żeby nie przesadzać ze słabością polski. Bo USA silne, a sobie rady z Talibami dać nie może. Oczywiście w otwartym konflikcie samą ilością wojska wygrywają, ale nie tylko to się liczy. To nie "Cywilizacja", tylko prawdziwa wojna, wygrywa się, jak się wygrywa, a nie jak się ma więcej punktów.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]