Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 17-05-2009 14:40
Tak, Rosja jest potęgą. Dlatego Rosjanie bali się wojny z USA.
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 17-05-2009 17:24
To, że Ruscy nie mogą pokonać Czeczenii nie świadczy jeszcze o tym, że tamci mają lepszą armię. W walce partyzanckiej armia zorganizowana ma słabe szanse.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-05-2009 17:36
Cytat:
minojek napisał/a:
Tak, Rosja jest potęgą. Dlatego Rosjanie bali się wojny z USA.


Ta? To spójrz jak Ruski sobie poradzili z Gruzją - szast prast i pozamiatane. :) A Amerykanie by się z tym babrali 10 lat, jak wszędzie.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-05-2009 18:05
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Jako miłośnik piłsudczykowej tradycji, to ja bardzo się drapię po głowie, gdy ktoś lekceważy Rosję
ja rosji nie lekceważę, tylko chodzi mi oto, żeby nie przesadzać ze słabością polski. Bo USA silne, a sobie rady z Talibami dać nie może. Oczywiście w otwartym konflikcie samą ilością wojska wygrywają, ale nie tylko to się liczy. To nie "Cywilizacja", tylko prawdziwa wojna, wygrywa się, jak się wygrywa, a nie jak się ma więcej punktów.


Z jakimi talibami?!
Człowieku, przecież USA "nie radzi" sobie w każdej wojnie, w której ma sobie "nie radzić". Nie radziła sobie w Wietnamie, to nie radzi sobie w Iraku i Afganistanie. Oni zawsze mają taką najlepszą technologię i zawsze sobie "nie radzą". -> Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ... ;)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 17-05-2009 18:46
Wydaje mi się, czy zboczyliśmy z tematu :yes:. Mieliśmy się wypowiadać o tym, co sądzimy na temat służby kobiet w wojsku, a mówimy o potędze/niepotędze Rosjan. Jednak ja lubi offtop :lol:.
republika.pl/blog_yf_4875761/7517968/tr/helga_wyeth_2.jpg
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-05-2009 22:55
a kiedy ostatnio jeden kraj podbił drugi kraj?? Dawno zdawałem maturę z historii i jakoś nie mogę sobie przypomnieć, aby coś się udało, bez znacznego przyzwolenia jakiejś silnej grupy wewnątrz danego kraju. Jak u nas za PRLu.
A co do wojny partyzanckiej to nadal wojna.Wojna jest wygrana wtedy kiedy partyzanci, nie biegają sobie niemal bezkarnie po całym kraju. Niemcy wygrali z Polską w 1939. I dlatego też kobiety się przydają w wojsku, jak przeszkolone w razie walki partyzanckiej mogę skuteczniej szkodzić wrogom. O tu na PP opowiadanie "Dekownik" polecam ;)
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 12:58
USA nie radziło sobie ani z Vietkongiem, ani z talibami, bo po pierwsze trudno walczyć z partyzantami, którzy za nic mają życie swoich ludzi. Czytałam kiedyś taką książkę...

"Wietnamczycy wierzyli w tą wojnę. Są gotowi poświęcić życie pięćdziesięciu, stu tysięcy i więcej, żeby zwyciężyć. W USA nie wierzył w nią nikt. Może jeszcze na początku, ale to są skutki propagandy. Nie wierzyli w nią ludzie, dziennikarze i żołnierze. A nie można wygrać walcząc o coś, w co się nie wierzy."

A co do Czeczenii... Gdyby chodziło o prawdziwą wojnę, nie daliby partyzantom biegać, jak to powiedział Tomasz, samopas po całym kraju. Bo to ani nie wojna, ani zwycięstwo. Proste.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 13:04
Nie wiem co to była za książka lina_91, ale "Wietnamczycy wierzyli w wojnę." - owo "tą" mówi mi, że tłumacz czy też autor za dobrze polskiego nie znał :)

"nie można wygrać walcząc o coś, w co się nie wierzy." - a takie słowa w odniesieniu do polityki czy też wojny brzmią moim zdaniem śmiesznie, troszkę jak złote słowa Paulo Coelho. Mogę się zgodzić na fakt, że morale jest ważne, ale nie czarujmy się, że są rzeczy ważniejsze.

a wracając do tematu - kobiety w wojsku - tak czy nie?
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 13:23
To mój błąd. Źle zapamiętałam.

Co do kobiet - tak. ALe z wyboru, nie z musu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 18-05-2009 13:26
Cytat:
lina_91 napisał/a:
ALe z wyboru, nie z musu.

ale mężczyźni też powinni mieć wybór. tak, jak mają wybór, czy być lekarzem, policjantem, czy takie tam. wojsko powinno być traktowane jako zawód - zawód wymagający oczywiście specjalnych cech charakteru, ale dowolny. i pod tym względem zgadzam się z tobą - trzeba pozostawić wybór. nawet, jeśli ma się on okazać po jakimś czasie błędny. w końcu całe życie ryzykujemy...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 13:30
Zgadzam się soczewica, ale w Polsce właśnie tak jest od niedawna, prawda? Nie wiem jak gdzie indziej. To dosyć trudna kwestia bo zależy od wielu czynników. Także od tego jak rozumiemy "wybór". Czy zawsze on jest w naszym życiu? Nikt Cię np. nie pyta czy chcesz posłać dziecko do szkoły państwowej, a do 18 roku życia musisz. Wyboru nie ma. Choć pewnie znalazłyby się osoby, którym taka sytuacja nie odpowiada. Wojsko to oczywiście coś radykalniejszego w środkach, ale kwestia wyboru? Raczej możliwości i potrzeb państwa na zapewnienie takiego wyboru obywatelom.
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 18-05-2009 13:39
trudno pogodzić zapotrzebowanie państwa z tym, że niektórzy ludzie nie nadają się do armii [oczywiście - możemy zawsze powiedzieć, że muszą się o tym przekonać na własnej skórze].
pozostaje wybór - zniszczyć ileś tam ludzkich żyć w imię "zapotrzebowań państwa" - i nie mówię tu o śmierci w okopach, ale także o tym, że samo wojsko zmienia ludzi, nie zawsze pozytywnie - czy pozwolić im wybierać. jednak człowiek, który może wybrać, nie działa pod przymusem, wykonuje lepiej swoje obowiązki. przynajmniej tak mi się wydaje.

jeśli da się im wybór - nie pójdą wszyscy. owszem - trafią tam ci, którzy nie potrafią znaleźć pracy. owszem, trafi tam kupa ludzi nieodpowiednich. ale czy bardziej obciąży to państwo, niż te ileś tam tysięcy corocznych "odbębniaczy"?

zresztą - specjalnie porównałam to do każdego innego zawodu - pracowałoby tyle, ile by było potrzebne.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 18-05-2009 15:08
Cytat:
"nie można wygrać walcząc o coś, w co się nie wierzy." - a takie słowa w odniesieniu do polityki czy też wojny brzmią moim zdaniem śmiesznie


Samuel mówi, że przegrywali, bo chcieli zapełnić sakiewki, ja mówię, że przegrywali, bo są mięczakami. Jak by nie było, podobne słowa trudno wyksztusić amerykańskim poetom, więc piszą jak Coelho.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-05-2009 15:29
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
a kiedy ostatnio jeden kraj podbił drugi kraj?? Dawno zdawałem maturę z historii i jakoś nie mogę sobie przypomnieć, aby coś się udało, bez znacznego przyzwolenia jakiejś silnej grupy wewnątrz danego kraju. Jak u nas za PRLu.


W 2003 (?) roku kraj o nazwie USA podbił wraz z Wielką Brytanią oraz tzw. Polską Irak. Do dzisiaj panuje tam wojskowa okupacja i wykorzystanie miejscoweych złóż ropy naftowej dla celów USA. Wobec powyższej sytuacji co prawda ciśnie się na usta pytanie po co tam pchała się Polska (zresztą wbrew własnej Konstytucji), ale pomińmy to milczeniem.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 20:44
Nie przesadzaj. Pod okupacją "dzicy" by tak nie szaleli.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-05-2009 21:45
Kto niby jest dziki i niby czemu szaleje? :/

Btw. pod okupacją hitlerowską AK i inne takie też "szalały" jak to nazywasz.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 21:50
Z tymi "dzikimi" to się lina rozpędziłaś :) zdaje mi się, że cywilizacja Sumerów jest starsza niż nasza :D więc to my wypadamy względem historii przy nich na "dzikich"
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 18-05-2009 22:04
uważasz,że Irak jest podbity.Miód na me serce niech żyje USA i ich potęga, pierwsza osoba to przyznała :D
Do góry
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 22:33
AK nie latało po całej Polsce i nie wysadzało cywili. To nie porównanie, tylko szkalowanie historii.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co myślicie o służbie kobiet w wojsku?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 21-05-2009 12:55
ja myślę że kobiety jeśli chcą służyć powinny mieć taką możliwość a jeśli ktoś nie chce, niezależnie czy to facet czy kobieta powinien móc z tego zrezygnować i być jedynie przeszkolony w obsłudze karabinu itp. ;) ja osobiście cieszę się z przeniesienia do rezerwy :p i czekam czy będą szkolenia bo bym się chętnie nauczył strzelać
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?