Muzyka
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Muzyka
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2009 10:00
Muzyka na przełomie choćiażby 20 lat przeszła ogromną metamorfoze. Niegdyś artyści dokonywali wszelkich starań aby jego utwór był jak najlepszy(pomijająć kultowe Disco polo).Teraz nałóg dobrego dźwieku i tekstu poszedł nieco w inna strone. Co według Was sie zmieniło?? Czy to kwestia mody czy próbowania tworzenia czegoś nawego??
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2009 12:48
Głównie mody ;).
republika.pl/blog_yf_4875761/7517968/tr/helga_wyeth_2.jpg
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Volver Użytkownik
  • Postów: 79
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2009 13:14
teraz mamy powrót do lat 70. historia muzyki popularnej zatacza koło.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-05-2009 13:42
wydaje mi się - tzn: nie mi, tylko bardziej moim rodzicom, bo ja to tak muzyką typowo popową mało się zajmuję, że zawsze tak było. kiedy jakiś czas temu narzekałam, że teraz stacje radiowe karmią młodzież taką muzyczną sieczką, stwierdzili, że za ich czasów też tak było. tylko w pamięci ludzi przetrwało to, co miało jakąś większą wartość [choć jak słyszę raz dziennie "kocham cię jak irlandię", to powątpiewam...]
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Muzyka
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2009 16:33
hmmm Volver skąd to stwierdzenie że muzyka popularna powraca do lat 70.:)?? Szczerze nie zauważam tego bo wiele różnic jest miedzy popem lat 70. a popem który jest teraz
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2009 17:03
Niektóre utwory grane teraz sprawiają, że mam ochotę zejść. :@ A i parę granych w latach 90., 80., 70. i wcześniejszych jest nie do strawienia. Moim zdaniem kicz i wciskanie ludziom żałosnego brzmienia, beznadziejnego talentu - a to wszystko połączone z makijażem, który można szufelką zdzierać - zawsze było, jest i będzie. Nikt nie zabroni tym ludziom tworzyć czegoś takiego, nikt też nie zabroni nikomu tego słuchać. Jak się to komuś podoba, to jego sprawa. :rol:

Natomiast jeśli chodzi o dobrą muzykę... każde dziesięciolecie ma swoje hity, których porównywanie do tego wycia w radio jest obelgą. Ale z każdym dziesięcioleciem jest coraz mniej takich piosenek i takich artystów. :(
Do góry
Autor
RE: Muzyka
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2009 17:16
hmmmm.... no z tym trawieniem to racje:D ale jak tak posłucham to wcześniejsze przeboje miały inny smak bardziej bliższy radości niż wystawnego pawia jak teraz..;/
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 07-05-2009 17:18
To jakieś schematy.
Zawsze była muzyka kiczowata i wartościowa, obecnie po prostu mamy większą eskalację i wypromowanie tego kiczu.

Po za tym, pewne gatunki nie schodzą na psy tak bardzo jak reszta, bo są bardziej "niszowe". ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Muzyka
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2009 17:28
no wiesz nisza akurat jest super:) jest dużo niszowych zespołów które naprawdę są super:) a Co do wypromowania to też racja. Maskara z tym jest największe beztalencia pod kazdym względem potrafią wzbić sie nawyzyny. Wystarczy miec np. figure
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-05-2009 18:36
Cytat:
evivvalarte napisał/a:
hmmmm.... no z tym trawieniem to racje:D ale jak tak posłucham to wcześniejsze przeboje miały inny smak bardziej bliższy radości niż wystawnego pawia jak teraz..;/

wiesz, jak się szuka, to się ma - ja na przykład nadal odkrywam nowe zespoły, może nie za częśto i może mniej znane, ale w ten sam sposób w latach 90tych zdarzało mi się złazić pół katowic za czymś, co koniecznie chciałam mieć.

oczywiście - w działalności niektórych zespołów, które mają za sobą powiedzmy dziesięć - piętnaście lat istnienia widzę wyraźnie "wypalenie" i pójście na łatwiznę [doskonałym przykładem jest np: "absolute garbage", który to album miał być niby podsumowaniem, w efekcie wyszła techniawka, ale z drugiej strony - może dzięki temu ktoś, kto lubi techno zainteresuje się tym zespołem, więc nie ma tego złego...]

nie można nawet powiedzieć, że teraz w muzyce jest więcej elektroniki, bo przecież gwiazdy sprzed lat, typu depeche mode też jej - w moich oczach - nadużywały, jako że za nią nie przepadam. i tak samo kiedyś w miejscu dzisiejszej britney spears była powiedzmy sandra, czy sabrina, które talentu to za wiele nie miały, za to dobrze się prezentowały...

oczywiście, kiedy słucham czasem polskiej muzyki i słyszę bodajże szymona wydrę z jego całkiem ciekawym głosem i rymami "temat-poemat", to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Muzyka
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 07-05-2009 19:15
Cytat:
to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać...


Tego na prawdę nie da się słuchać :no: Jak tylko zaczyna śpiewać w radio, to muszę chwycić pilota i przełączyć. Teksty kretyńskie na potęgę.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-05-2009 19:18
Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać...


Tego na prawdę nie da się słuchać :no: Jak tylko zaczyna śpiewać w radio, to muszę chwycić pilota i przełączyć. Teksty kretyńskie na potęgę.

jak dla mnie najgorsze jest to, że facet ma oryginalny głos i tylko dlatego, że uparł się, że sam se będzie pisał, traci - w moich oczach - wszelkie możliwości na jakąś karierę z prawdziwego zdarzenia...

oczywiście - moje oczy jeszcze nikomu kariery nie pomogły zrobić. ale nie uwierzę, że jestem jakimś szczątkowym przypadkiem, który lubi sobie posłuchać czegoś, co nosi cechy ambicji większej niż "ja sam".
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Muzyka
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 07-05-2009 21:03
Volver napisał/a:
Cytat:
teraz mamy powrót do lat 70. historia muzyki popularnej zatacza koło.

W muzyce, szczerze mówiąc, od lat 70-tych nie wymyślono wiele nowego. Może przełom lat 80-tych był twórczy, ale nic poza tym.
Stąd przeróbki, covery... Dlaczego? Bo nowi artyści, za wyjątkiem niewielu nie potrafią wnieść do muzyki nic oryginalnego, ani przełomowego. Nie oczekuję np. Depeche Mode na miarę naszych czasów, ale nie kręci mnie techno, trans, dance, czy tym podobne. Niewiele potrafię znaleźć w tej nowej muzyce dla siebie, więc grzebie w starociach. Nie powiem, zdarzają się perełki, ale jest ich stanowczo za mało.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2009 21:09
Cytat:
gabstone napisał/a:

Niewiele potrafię znaleźć w tej nowej muzyce dla siebie, więc grzebie w starociach.


Tak jak ja. Nie zachwycam się aktualnymi gwiazdeczkami typu Rihanna, Nicole Scherzinger, Monika Brodka... :O i Łukasz Zagrobelny. :uhoh: W przeciwieństwie do moich rówieśników. :p

Cytat:
Nie powiem, zdarzają się perełki


np. Mandaryna! :D
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 07-05-2009 21:11
Nie zapominajcie że świat muzyki nie ogranicza się do muzyki popularnej i technojebkopodobnych ;)

Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Muzyka
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-05-2009 21:12
jeśli chodzi o starocie, to mam swój ulubiony zestaw "na każdą pogodę" i w sumie nie zastanawiałam się, czy oni są twórczy, czy odtwórczy na dobrą sprawę - są tam zespoły z lat 60tych, ale są też sprzed dziesięciu lat, a także kilka "nowych" - tzn: mi się wydają nowe. lubię szukać nowości, nawet jeśli na sto zdarzy się jedna przyzwoita, a jedna na tysiąc jest rzeczywiście warta zapamiętania...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Muzyka
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 07-05-2009 21:16
Zdarza się:) Asti, ja mam skrzywienie bardziej w kierunku poezji śpiewanej np. i innych wybitnych jednostek. Ale uwielbiam np Nine Inch Nails ( szczególnie do filmu Davida Lyncha "Autostrada...), więc kierunek techno jest mi raczej obcy:)
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-05-2009 21:18
Cytat:
gabstone napisał/a:
Ale uwielbiam np Nine Isch Nails ( szczególnie do filmu Davida Lyncha "Autostrada...), więc kierunek techno jest mi raczej obcy:)

świetna jest.
ale ogólnie NIN uwielbiam za "starsuckers". bo na dłuższą metę, tak osobiście to mnie nudzi. ale właśnie - to warto wrzucić w temat z muzyką z dreszczykiem

:)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Muzyka
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 07-05-2009 21:22
NIN - jeden utwór znam i jest świetny ;)

Poezja śpiewana choćby. Muzyka symfoniczna. Masa, masa zespołów grających ostrzejszą muzykę. Jazz. Nie wszyscy dają się "skiepścić"
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Muzyka
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 08-05-2009 15:57
A ja dorzucę właśnie to:

Lesiëm PATIENTIA

Amethystium Garden of Sakuntala

Ostatnio wykopałam na Last.fm.
Świetne, o ile ktoś lubi.



Cytat:
"W muzyce, szczerze mówiąc, od lat 70-tych nie wymyślono wiele nowego. Może przełom lat 80-tych był twórczy, ale nic poza tym.
Stąd przeróbki, covery... Dlaczego? Bo nowi artyści, za wyjątkiem niewielu nie potrafią wnieść do muzyki nic oryginalnego, ani przełomowego." Powiem tak że co do tych niewielu to to jest kwestia tego że nie mają oni takiej śiły przebicia bo wszystko zależy od ludzi w końcu to oni kształtują poziom muzyki jakiej chcą słuchać. Jeśli chcą coś kiczowatego to kicz dostają grunt żeby sie prezentowało. Jest dużo artystów którzy wnoszą coś nowego i to jest całkiem fajne, np. zespół "Coma" albo "Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach" to tylko nie liczni. Dużo jest też takich zespołów które miesza rózne gatunki dość dobrze i to też jest nowe spojrzenie typu : "Sweet Noise" - te zespoł oczywiscie nie są aktualnie super nowością ale no napewno nie twkią w tej muzyce takiej tradycyjnej ( trzymanie sie ustalonego rytmu jaki przystaje na dany gatunek muzyki). <br><br><br><br>"W muzyce, szczerze mówiąc, od lat 70-tych nie wymyślono wiele nowego. Może przełom lat 80-tych był twórczy, ale nic poza tym.
Stąd przeróbki, covery... Dlaczego? Bo nowi artyści, za wyjątkiem niewielu nie potrafią wnieść do muzyki nic oryginalnego, ani przełomowego." Powiem tak że co do tych niewielu to to jest kwestia tego że nie mają oni takiej śiły przebicia bo wszystko zależy od ludzi w końcu to oni kształtują poziom muzyki jakiej chcą słuchać. Jeśli chcą coś kiczowatego to kicz dostają grunt żeby sie prezentowało. Jest dużo artystów którzy wnoszą coś nowego i to jest całkiem fajne, np. zespół "Coma" albo "Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach" to tylko nie liczni. Dużo jest też takich zespołów które miesza rózne gatunki dość dobrze i to też jest nowe spojrzenie typu : "Sweet Noise" - te zespoł oczywiscie nie są aktualnie super nowością ale no napewno nie twkią w tej muzyce takiej tradycyjnej ( trzymanie sie ustalonego rytmu jaki przystaje na dany gatunek muzyki).



Gabstome przepraszam ze tak jakos pod Toba jestem ale tak wyszło:) podpisuje sie - EVIVVA LARTE


Evivvalarte edytowałam nie gniewaj się, ale to tylko po to żeby było wiadomo, o co kaman:)
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.