Muzyka
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Muzyka
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-10-2009 22:48
Nowa Chylińska? Podoba mi się to co ona sama mówi o tym czymś i o powodach tak drastycznej zmiany. Jak będzie miała ochotę nagrać disco polo, to też niech sobie nagra, co jej będę żałował.
Muzycznie... to nie jest muzyka :)
Ale powiem szczerze, dla mnie osobiście, to żadna strata, bo starej Chylińskiej też nie lubiłem. Oczywiście, że tamto było o niebo znośniejsze, ale żebym się miał zachwycać... W życiu.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2009 23:03
O a ja jestem fanką dawnej Agi :yes:.
republika.pl/blog_yf_4875761/7517968/tr/helga_wyeth_2.jpg
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 00:07
Lubię słuchać jej wypowiedzi, tej takiej ziomalskiej nawijki (mówię o tej "staraj", jeszcze niegrzecznej Chylińskiej). Z jej śpiewem już znacznie gorzej (o ile to śpiewem nazwać można).
Do góry
Autor
RE: Muzyka
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 00:59
Z jej śpiewem teraz czy kiedyś :) ?
republika.pl/blog_yf_4875761/7517968/tr/helga_wyeth_2.jpg
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 11:09
W wokalu nie słyszę większej różnicy.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 12:19
Chylińska ma świetny głos i duży potencjał. A jej nowy singiel wzruszył mnie przy pierwszym słuchaniu. I ostatnim :lol:
Do góry
Autor
RE: Muzyka
koriat Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-10-2009 15:12
no to co, pozostaje odpalić sobie "mrok":)
ale fakt, Chylińska w tym kostiumie kąpielowym z teledysku... no przecież to naprawdę warto zobaczyć :lol:

o.n.a. mi jakoś teraz podchodzi, razem z nastrojem na smuty. więc katuję Portishead i Burzum, bo i po co się ograniczać? :)
Sólo una cosa no hay. Es el olvido.
Dios, que salva el metal, salva la escoria
y cifra en Su profética memoria
las lunas que serán y las que han sido.

Borges
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 30-10-2009 15:29
mi się nowa muzyka Chylińskiej nie podoba ale skoro twierdzi że nagrywa to co w danej chwili czuje to potrafię ją jakoś zrozumieć, a biorąc pod uwagę to co mówiła o muzyce którą kiedyś słuchała (albo przynajmniej rzekomo kochała się w facetach z tych zespołów :smilewinkgrin: ), myślę o Modern Talking czy Papa Dance, to w końcu nagrywa to co również lubi, potrafię to zrozumieć bo sam słucham i metalu, i hip-hopu, i Grechuty na przykład ;) także niech nagrywa co chce i zarabia na synka ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 18:18
Cytat:
bury_wilk napisał/a:

Muzycznie... to nie jest muzyka :)


muzycznie to jest muzyka, muzyką jest też disko polo, a i pierdnięcie Heńka sączącego browarka pod całodobowym - pod jednym, ale jakże istotnym warunkiem!
Heniek musi ogłosić wszem i wobec, że teraz będzie koncert i chlasnąć bąkiem w portki, wtedy będzie to działanie celowe artysty Henryka, a nie Heńka menelka.



muzyka dzieli się tylko na dobrą i złą - ale to zależy od trendów, bo za Bacha jego muzyka była muzyką złą, więc lepszy jest podział na muzykę źle i dobrze wykonaną.

disko polo było muzyką źle wykonaną, Chylińska to muzyka dobrze wykonana, ale i tak de gustibus non est disputandum, więc przekonywanie nie ma żadnego sensu, ale i tak mnie się podoba... ;-)))


bassooner październik 2009
Do góry
Autor
RE: Muzyka
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 20:37
O Koriat widzisz, też lubię Burzuma, znaczy kiedyś bardziej lubiłam, teraz na Ozzy'ego i Black Sabath się przerzuciłam :bigrazz:. Ale często słucham Kulta jak ja to mówię ;p.
republika.pl/blog_yf_4875761/7517968/tr/helga_wyeth_2.jpg
Do góry
Autor
RE: Muzyka
koriat Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-10-2009 20:57
Cytat:
SmiercWFilizance napisał/a:
O Koriat widzisz, też lubię Burzuma, .


hm. właściwie nie jestem pewien, czy można powiedzieć, że ja go lubię. rozrywkowo, na codzień, mogę słuchać emperora czy limbonic art, ale ten gość jest przecież nienormalny, a sama muzyka na dłuższą metę niestrawna. ale ma w sobie coś takiego, że czasem przychodzi czas, zwłaszcza, kiedy się siedzi samemu, w nocy i robi się zimno i ciężko, i wtedy trzeba, to jest muzyka takiego czasu. zwłaszcza te długie, monotonne utwory. brrr.

a heavy jest nudny, jak już metal, to black, albo jakieś dziwadła :p
Sólo una cosa no hay. Es el olvido.
Dios, que salva el metal, salva la escoria
y cifra en Su profética memoria
las lunas que serán y las que han sido.

Borges
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 22:10
jesli chodzi o chylinska to wokal swietny , muzyka rowniez jest dosc dobra:) ja bym tak ocenil to jedynie co krwawi w tym zespole calym ona moim zdaniem to tekst i tylko to a co do Burzuma to poprosze aby ktos cos polecil bo nie sluchalem tego
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 23:31
Właśnie to mnie do p.Chylińskiej zniechęca, że ona cały czas mówi, że śpiewa to co chce, to co lubi, co jej w duszy gra, a tymczasem w ogóle nie słychać by tak było. Jej wokal brzmi sztucznie, jakby się do niego zmuszała, wręcz męczyła nim.
Do góry
Autor
RE: Muzyka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 23:42
Ja tam żadnych męczarni nie słyszę. A jedynie profesjonalne jęki ;)
Ale hiciora walnęła, to nie podlega dyskusji :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Muzyka
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 23:58
Hiciora, ale chyba dla fanów techniawy :rip:.
republika.pl/blog_yf_4875761/7517968/tr/helga_wyeth_2.jpg
Do góry
Autor
RE: Muzyka
koriat Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-10-2009 11:22
Cytat:
evivvalarte napisał/a:
a co do Burzuma to poprosze aby ktos cos polecil bo nie sluchalem tego



"Hvis Lyset Tar Oss", zdecydowanie, ewentualnie może "Burzum". Ale tylko, jeśli jesteś w stanie strawić przaśny i mroczny jak odbyt Saurona black metal z lat 90-tych :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=SwpQriG4MYQ
Sólo una cosa no hay. Es el olvido.
Dios, que salva el metal, salva la escoria
y cifra en Su profética memoria
las lunas que serán y las que han sido.

Borges
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 31-10-2009 11:55
Widzę, że niepotrzebnie wspomniałem o tych muzycznych podziałach transatlantyckich.

Cytat:
sirmicho napisał/a:
No to do off-topu jeszcze: Amerykanie mają świetnie zorganizowany sport u siebie. Ligi są przedsiębiorstwami, które obracają potężnymi pieniędzmi. Drużyny to franczyzy, z lig nie ma spadków ani awansów, nie ma korupcji. Ich sport oparty jest na zawodniku, nie na drużynie - zawodnik to niemal heros, bohater. Koszykówka, hokej, baseball, football - wszystko najwyższej klasy. Świetna organizacja zarówno na poziomie zawodowym, jak również uniwersyteckim, gdzie cała zabawa się zaczyna. Łożone są ogromne pieniądze na szkolenie zawodników od najmłodszych lat (studenci poza stypendium sportowym nie dostają żadnego wynagrodzenia za swoją grę).

Co by nie mówić na Amerykanów, że idioci, debile itp. itd. ale prawda jest taka, że to właśnie oni potrafią się świetnie zorganizować i bez kompleksów robią swoje. Nie wiem jak Wy, ale ja ten naród podziwiam.

Koniec off-topa.


Sirmicho, tu możesz się rozpisać bardziej i masz gwarancję, że nie będzie to offtop:
http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=31&thread_id=844&rowstart=60

Cytat:
SmiercWFilizance napisał/a:
A co sądzicie o nowej Chylińskiej? Ja może jednak się nie wypowiem, bo ponoć należy się tu wyrażać kulturalnie, a czymś takim to nie umiem :@.


Wiele powiedzieć o niej nie mogę, tak dobrego jak i złego, ale z dobrego powiem przynajmniej to, że kilka jej niegdysiejszych kawałków nawet lubiłem. A tych ostatnich nie słyszałem, to się nie wypowiadam.

Cytat:
bassooner napisał/a:
muzycznie to jest muzyka, muzyką jest też disko polo, a i pierdnięcie Heńka sączącego browarka pod całodobowym - pod jednym, ale jakże istotnym warunkiem!
Heniek musi ogłosić wszem i wobec, że teraz będzie koncert i chlasnąć bąkiem w portki, wtedy będzie to działanie celowe artysty Henryka, a nie Heńka menelka.


Bass, że się zajmujesz profesjonalnie muzą, to już z nicka można odcyfrować, ale że jesteś zwolennikiem kakofonii, to pierwsze słyszę :lol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 31-10-2009 13:29
kakofonii?! pierdnięcie nie musi wcale tego oznaczać, bo jeśli Heniek jest w stanie wypierdzieć Ave Maria i to czysto?

poza tym kakofonia oznacza raczej dysonans, a odbytnica wyda raczej dźwięk pojedynczy... ;-)))
Do góry
Autor
RE: Muzyka
koriat Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-10-2009 13:39
spoko, przecież pan Heniek ma pewnie kumpli? wtedy może i jeden by pierdział basem, a inny sopranem :p
Sólo una cosa no hay. Es el olvido.
Dios, que salva el metal, salva la escoria
y cifra en Su profética memoria
las lunas que serán y las que han sido.

Borges
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Muzyka
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 31-10-2009 17:22
"muzyk solista z zainplantowaną sopranową dupą był właśnie w newralgicznym momencie arii. orkiestra grała wspaniale; tenorowe, barytonowe i basowe dupy popierdując zgodnie i czysto (nie o kleksach mowa, a raczej o strojności) były właśnie w trakcie długiego i wciąż narastającego crescenda, dyrygent zamaszystymi ruchami wciąż prowokował muzyków do jeszcze intensywniejszego esspressivo, a kiedy nadeszła kulminacja, a fanki z pierwszego rzędu omal nie omdlały, a jedna nawet lekko popuściła w majtki, na przeciągniętej cokolwiek fermacie, solista "wchodząc" po dźwiękach gamy na wysokie "c" nie wypierdział go i się posrał... ;-(((

zamiast dźwięcznego "la" zabrzmiało zduszone "pfff" i solista łapiąc się za pośladki wybiegł z sali koncertowej. ale nic to. fanki nie zrażone tym niefortunnym incydentem wybiegły za swoim idolem, który zapewne udał się do łazienki w celu przebrania bielizny oraz fraka.
maestro krzyknął w stronę orkiestry"la paloma z ce" po czym muzycy położyli "gie siedem" i przy piskach fanek oraz tupaniu zniesmaczonych melomanów cała sala wypełniła się dźwiękami songu "la paloma". wszyscy zaczęli bić brawo, śpiewać oraz popierdywać raz po raz.
maestro zarzucając lwią grzywę, charakterystycznym, energicznym ruchem, który to ćwiczył latami przed lustrem, prawie tak długo jak i samą dyrygenturę, odwrócił się do publiki i wciąż dyrygując zaintonował refren, wtapiając się w chóralny śpiew całej sali;

Si a tu ventana llega Una Paloma,
Tratala con cariño, Que es mi persona.
Cuentale tus amores, Bien de mi vida,
Coronala de flores, Que es cosa mia.
Ay! chinita que sí!
Ay! que dame tu amor!
Ay! que vente conmigo,
Chinita, a donde vivo yo!
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]