Konwerter znaków erkogennych
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Konwerter znaków erkogennych
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2009 14:01
Prosty skrypt PHP mający w założeniu eliminować z tekstu znaki powodujące występowanie erek na forum. Na chwilę obecną w jakimś stopniu działa, w jakim, tego nie jestem pewien. Proszę mi ewentualnie powiedzieć, jakie znaki jeszcze powinien zamieniać.

Obsługa:
1) wklejamy z Worda do konwertera
2) klikamy Wyślij
3) po przeładowaniu strony przeklejamy z konwertera na PP i erek nie powinno być.

lokalizacja skryptu: http://lunarbird.strona.lap.pl/pub/konwerter.php
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 01-06-2009 14:10
Cytat:
Request-URI Too Large

The requested URL's length exceeds the capacity limit for this server.
request failed: URI too long

Apache/1.3.41 Server at localhost Port 80


Taki błąd mi wyskakuje po kliknięciu "wyślij".



A teraz już nie, hmm, dziwne. Teraz nawet fajnie działa. :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-06-2009 11:35
Serwer jest co prawda komercyjny, ale z niskiej półki, toteż zdarza mu się kaprysić. Ale na dłuższą metę skrypt powinien działać. Jeśli pomija jeszcze jakieś znaki, dajcie znać, a poprawię.



Mała poprawka błędu zgłoszonego przez kersi - konwerter nie dawał sobie rady z długim myślnikiem. Poprawiłem też drobne niedociągnięcie odnośnie długich tekstów zgłaszane przez Valdensa, to była jednak wina konwertera (konkretnie to zapomniałem o ustawieniu MIME w formularzu na multipart/form-data gdyby ktoś był ciekawy).

Konwerter wszedł w fazę beta XD Uznałem, że działa względnie dobrze :)
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 02-06-2009 12:07
Lunar, mógłbyś zrobić to samo, ale dla tekstów już zarobaczonych (które leżakują w poczekalni)?

Myślę, że to nie problem, bo różnica tylko taka, że program zamiast zamieniać długi myślnik Worda na krótki, musiałby zamieniać r11; na myślnik krótki, r30; na trzy kropki... itd.

Mielibyśmy dwie wersje konwertera. :yes: To wykonalne, czy trudniejsze niż myślę?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-06-2009 13:17
Cytat:
Mielibyśmy dwie wersje konwertera.

Nie muszą być dwie, może być ta sama. Tylko poproszę kompletną listę tych erek ze znakami, na jakie mają być zamienione, a dodam to jak tylko będę miał chwilkę czasu.
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 02-06-2009 13:27
r11; to -
r30; to ...
rcytatr1 to "cytat"
r17; to ' (chyba, tego nie jestem pewny)

Więcej nie pamiętam, może inni admini uzupełnią listę.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-06-2009 21:43
Już widzę problem. Nie tak łatwo będzie zamienić r na " bez jednoczesnego wywalenia wszystkich wystąpień tej litery z tekstu (tu już nie wystarczy pojedyncza funkcja PHP) . Mogę zamienić " r" na spację i cudzysłów... ale i tak zamienię literę r w wyrazach zaczynających się na nią... ech... Będę musiał trochę nad tym pomyśleć. Pozostałe erki zamienić to nie problem.



wersja 1.1b - Eliminuje też erki za wyjątkiem cudzysłowów. Nad cudzysłowami już myślę.
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Abigail Użytkownik
  • Postów: 65
  • Skąd: Gdzieś w Polsce
Dodane dnia 03-06-2009 21:58
Lunar, ślę buziaka, bo ułatwiasz mi życie :lol:
Noc jest obietnicą poranka.
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 03-06-2009 22:02
jeszcze trochę i Lunar stanie się jakimś erkowym mistrzem :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-06-2009 22:10
Dobra maszyneria. :yes: Jakby jeszcze te cudzysłowy, to byłaby pienie, ale nawet w tej wersji ułatwi mi życie. Git majonez. Już biorę ją do zakładek. Inni też powinni sobie dodać.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-08-2009 23:49
Poproszę kogoś o zaerkowany tekst na PW, najlepiej taki, w którym cudzysłowy są szeroko eksploatowane. Ponieważ skrypt jest szeroko i daleko używany, nie mogę na nim teraz eksperymentować, bo byście mnie zabili, gdyby nagle przestał działać :p Będę próbował rozwiązać problem w ustronnym miejscu i przedstawię już działającą wersję :p



Żeby nie było nieporozumień śpieszę poinformować, że zaerkowany tekst dostarczyła mi kersi :) Wielkie dzięki! :)



Cytat:
jeszcze trochę i Lunar stanie się jakimś erkowym mistrzem

Aru Masta:D Brzmi nawet nieźle :p



Wersja 1.2 skryptu. Najprawdopodobniej ostateczna.

* całkowicie rozwiązany problem z długimi tekstami
* niemal całkowicie rozwiązany problem z konwersją cudzysłowów (w chwili obecnej skrypt nie bierze pod uwagę par cudzysłowów umieszczonych w innych akapitach, gdyż skutecznie uniemożliwiłoby to poprawne dzialanie)
* nieco zmieniony wygląd :p

Błąd 414 został wyeliminowany i już się nie powinien pojawić, nawet jeśli wklejane do skryptu teksty będą naprawdę bardzo dlugie, ale dla pewności proszę potorturować skrypt długimi tekstami i sprawdzić, czy jeszcze czegoś nie przeoczyłem.



Publiczny dostęp do skryptu został zablokowany do odwołania. Wszelkie pretensje proszę mieć do Sagitariusa, nie do mnie. Nie wspieram moją pracą ludzi, którzy nie potrafią jej uszanować i bezczelnie kłamią.
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-08-2009 00:48
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Publiczny dostęp do skryptu został zablokowany do odwołania. Wszelkie pretensje proszę mieć do Sagitariusa, nie do mnie. Nie wspieram moją pracą ludzi, którzy nie potrafią jej uszanować i bezczelnie kłamią.


Aleś ty mściwa bestia jesteś!?

I to chrześcijanin - chrześcijanom zgotował ten los...
To w imię krucjat ?
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-08-2009 01:08
Nie jestem mściwy, tylko znam wartość mojej pracy i nie jestem frajerem. Utrzymanie serwera mnie też trochę kosztuje i nie po to je opłacam, by cokolwiek ułatwiać ludziom, którzy mnie publicznie oczerniają. Maxowi napisanie podobnego skryptu nie powinno zająć dużo czasu.
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-08-2009 01:19

Kotuś - kuku to robisz... ale całemu towarzystwu, które tutaj korzysta, bo pisze i publikuje.
A Sagit, jeśli nawet, to prawie 0 publikacji w stosunku do reszty portalowiczów.
Chcesz pokazać, że masz władzę i się wywyższyć ?
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-08-2009 08:54
"Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera." emoty.blox.pl/resource/jezyk_oko.gif
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-08-2009 09:42
Cytat:
Kotuś - kuku to robisz... ale całemu towarzystwu, które tutaj korzysta, bo pisze i publikuje.

Nie mam innego wyboru. Po pierwsze nie należę do osób, którym się pluje w oczy a one mówią, że deszcz pada. Po drugie za ułatwienie życia użytkownikom PP odpowiedzialny jest Sagit, a ja w takiej sytuacji nie mam najmniejszej ochoty wyręczać w czymkolwiek właściciela tego portalu. Jeśli taki wielki z niego webmaster, niech sam rozwiązuje swoje problemy. Już pokazałem, że można działać szybciej i skuteczniej niż on. Jest adminem - niech więc dorośnie do tej roli.
Cytat:
"Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera."

Skrypt nigdy nie był public domain więc nikomu go nie dałem. Co najwyżej udostępniłem. A i perspektywa piekła nie przeraża mnie tak, jak kiedyś.
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-08-2009 09:57
Zachowujesz się tak, jak by Sagit błagał Cię na kolanach o ten konwerter...
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-08-2009 10:27
Nie. Zachowuję się tak, jakby admin przez ileś lat istnienia portalu nie był w stanie napisać banalnie prostego skryptu (względnie poprosić znajomego). I jakby ten sam admin w wyrazie niezmiernej wdzięczności za odciążenie go zaczął kłamać na temat jedynego użytkownika, któremu chciało się ruszyć tyłek w tej sprawie. W związku z czym tenże użytkownik uznał, że nie warto było ruszać tyłka i skrypt zablokował.
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-08-2009 10:36
Lunar to załóż swój Portal Pisarski i będziesz robił wszystko jak chcesz i wszyscy będą zadowoleni. Ja tego nie czaję. Nikt cię do niczego nie zmusza.
Do góry
Autor
RE: Konwerter znaków erkogennych
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 23-08-2009 11:05
Lunar, moim zdaniem to Ty jesteś niepoważny. Z powodu małego nieporozumienia z Sagitwem odbierasz wszystkim możliwość szybszego i wygodniejszego publikowania. Brawo. :rol: Moje pytanie brzmi: Co myśmy Ci zrobili?

Nie odpowiadaj. Nawet jak udostępnisz efekty swojej pracy, ja nie będę więcej z nich korzystać. Mogę usuwać erki ręcznie i też będzie dobrze. Miłej niedzieli.
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]