Wasze pierwsze opowiadanie
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
mayita Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 10:34
"Kundel" przyśnił mi się pewnej nocy, a dokladniej jedna ze scen, która potem "weszła" do tekstu. to moje pierwsze "dojrzałe" opowiadanie, ma dla mnie wartość sentymentalną i uważam, że pomimo pewnych niedociągnieć (do zbioru musiałam je poskracać i dopracować) jest "skończone".
niektóre z opowiadań uważam za udane, niektóre napisałam, ale jestem z nich średnio zadowolona - co ciekawe, czytelnicy często najbardziej lubią te z moich opowiadań, które ja uważam za "takie sobie". ironia losu :)
jako nastolatka pisałam do szuflady, wciąż mam te zeszyty z opowiadaniami, czasami do nich zaglądam i śmieję się z dziecinnego stylu, wielu mądrych wyrażeń (słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych był natenczas moją biblią) i naiwnych historyjek. nie wyrzucę ich jednak, bo to moja przeszłość, zgodna z wiekiem i ówczesną wrażliwością, chociaż wątpię szczerze, bym komukolwiek pokazała te bazgroły.
piszę opowiadania, wydałam zbiór "Bliżej, niż myślisz", kocham prozę E. Hemingway'a i uwielbiam kryminały :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-06-2009 23:54
Ja niestety usunąłem. Konto na portalu, w którym ów tekst się znajdował też już nie ma. Także przpadło. A tytuł mojego pierwszego opowiadania to "Chłodne Lato" :D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-06-2009 01:17
Nawet nie pamiętam. Opowiadania pisywałem do szkoły, bo mi kazali, z reguły szło mi nieźle ;) nie pamiętam pierwszego, ale z tego co sobie przypominam napisałem w podstawówce na historię jakiś tekst o wehikule czasu ;) innym razem jakieś nawiązania do mitologii skandynawskiej, bo pasjonowałem się mitami akurat w tym okresie mojego życia ;)

natomiast pierwszą poważniejszą rzeczą, jaką popełniłem jest mój debiut na tym portalu dramatem "Grunberg".
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 11-06-2009 21:25
oo ja pamiętam, jak w 4 klasie chyba, było opowiadanie napisać na lekcji. No to ja zainspirowana bajką "Knyps z czubkiem", czy jakoś tak, napisałam o brzydkiej księżniczce bodajże i pięknym księciu (odwróciłam role nieco :D). I pamiętam taki fragment z brudnopisu, z którego później śmiałam się do rozpuku - mianowicie w efekcie zbyt szybkiego myślenia napisałam, że "Książę miał czarne, lśniące zęby". Chodziło o włosy! :lol: Nawet teraz chce mi się śmiać jak sobie przypominam :)
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-06-2009 11:28
Takie pierwsze opowiadanka na wypracowania w szkole raczej pominąłem w swoim pierwszym poście ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2009 11:50
czytam między wersami :D

wybacz, nie zauważyłam, a Anub1s tak wspomniał o tej szkole... :rol:

Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2009 23:29
heh... :uhoh:
Trzecia klasa podstawówki i żadne tam opowiadanie - od razu powieść (rękopis w czterech zeszytach 32-kartkowych, wtedy będących towarem deficytowym ;) ).
Tematyka: quasi historyczna, Bieszczady 1945-46, polski western :yes:
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2009 23:38
to o czym to było? o walce z Ukraińcami? ;) dobre mogło być.
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2009 23:44
ano o walce z braćmi-Ukraińcami, ale smutne bardzo, bo wszyscy bohaterowie na końcu ginęli ;)
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2009 23:47
no to ładne, takie Szekspirowskie - u niego też zawsze na końcu była rąbanka i wszyscy ginęli ;) trzeba to było wydać za komuny, dodałbyś jeszcze postać generała, co się kulom nie kłaniał i miałbyś miejsce w kanonie lektur do dziś :)
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2009 23:51
Generałem Karolem to wówczas mentalnie womitowałem, albowiem zmuszony byłem uczęszczać do szkoły której ów patronował - dlatego nikt wyżej sierżanta u mnie ze spluwą po połoninach nie biegał :yes:
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:06
no masz ci los. I przez dziecięcy antykomunizm nikt cię teraz w szkole nie czyta ;)
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:09
jaki antykomunizm..?
10 lat miałem i żadne "izmy" dla mnie wówczas nie istniały, jedynie wymiana ognia zza węgła :yes:
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:11
no ale jakbyś w szkole powiedział, że wymiotujesz generałem Świerczewskim, to pewnie nie byłoby to zbyt dobrze odebrane :lol:
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:16
Jakbyś co roku w końcu marca (w rocznicę śmierci) musiał rysować, ewentualnie malować na temat: Śmierć generała Waltera i uczestniczyć w obchodach ku czci (święto szkoły), które dziwnym trafem zawsze wypadały w wolną sobotę (tak, tak - nie wszystkie soboty były kiedyś wolne), to trudno byłoby Ci się powstrzymać od... ;)
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:18
to gdzie ty do tej szkoły chodziłeś? do Baligrodu, że go tak sławili ;) ? (byłem w Bieszczadach, to znam okolice B) )
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:23
nie - Dolny Śląsk, ale wieczna sława bohatera z Hiszpanii nie znała granic między województwami

Tak na marginesie, to wiesz skąd Karol nabył ksywkę "Walter"?
Podczas nocnego ostrzału artyleryjskiego w Hiszpanii, w pijanym widzie wyskoczył z ziemianki w samych kalesonach i z walterem w ręku wylazł z okopu rażąc pozycje wroga z pistoletu kaliber 7,65 mm.
Gdyby miał wówczas w ręku Parabellum, pewnie inne pseudo przeszłoby do historii....
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:29
:lol: ale poważnie? ale to, że on się może i kulom nie kłaniał, za to zwykle się słaniał na nogach z pijaństwa, to słyszałem ;)
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:35
Podobno równie poważnie, jak to, że w boju pod Wiaźmą z dowodzonej przez niego dywizji piechoty sowieckiej (ok. 6 tysięcy chłopa) zostało przy życiu jeno czterech ludzi.
Odebrali mu dowodzenie po tym popisie i... wysłali jako wykładowcę do szkoły oficerskiej :D
A że się słaniał (skutecznie) to fakt - pamiętasz Eroicę Munka i sceny z pijanym Górkiewiczem przedzierającym się do Podkowy Leśnej? Na trzeźwo by się przedarł! :no:
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:38
Cytat:
Odebrali mu dowodzenie po tym popisie i... wysłali jako wykładowcę do szkoły oficerskiej

ja się niedawno dowiedziałem, że wybitny profesor mojego wydziału był oficerem politycznym w LWP i attache wojskowym w Moskwie tuż po wojnie ;)

a tak swoją drogą - ciekawe czyjego imienia jest teraz twoja szkoła? Jana Pawła II? ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.