Religijność Polaków
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Religijność Polaków
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-07-2009 20:33
oooo :)
Następny temat pt. 'Polacy to katolicy, a więc hipokryzja i ciemnogród' ?

;)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Religijność Polaków
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-07-2009 20:55
Cytat:
Następny temat pt. 'Polacy to katolicy, a więc hipokryzja i ciemnogród
Moi rodzice to katolicy nie będę nazywał ich ciemnogrodem. Sam w sobie katolicyzm jest ok. Jak większość religii. Nie ok są ludzie, którzy w imię tej filozofii starają się działać przeciw innym.
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-07-2009 21:01
Jaki fajny i zrównoważony pogląd. Nie poznaję Cię. To dzięki zmianie awatarka? :p
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Religijność Polaków
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-07-2009 23:23
Teraz przypomniał sobie o rodzicach :lol:
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Religijność Polaków
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2009 01:33
Cytat:
Ja jestem wierzący, a nie ma to związku z jakąkolwiek religią albo kultem, soczewica. Mój bóg nie ma swojej ambasady na Ziemi. Nie ma swoich przedstawicieli, łączników, pośredników ani swoich poborców podatkowych.

Co oznacza że kiedy ja zbłądzę, mam drogowskazy, po których mogę poznać, że zbłądziłem. Bo Bóg pozostawił na ziemi "ambasadę" właśnie po to, żeby było czym się kierować. Żebym wierni nie musieli gubić się w bezowocnych mędrkowaniach. Ty natomiast na takie bezsensowne filozofowanie jesteś skazany, bo nie wierzysz nikomu i niczemu poza twoim prywatnym zdaniem.
Cytat:
To dopiero bzdura. Wcześniej mówiłem o Noe, mężu bożym... Mogę podać takich śmieszności znacznie więcej.

Bzdurą są pretensje do księgi wiary, że nie jest wierną kroniką historyczną. Na tej zasadzie ja mógłbym udowadniać, że klasyka polskiej literatury to szmatławce bo historyczne realia się w tych książkach nie zgadzają...
Cytat:
Z Biblią jest taki problem, że niektóre rzeczy trzeba brać dosłownie (nie zabijaj bliźniego swego), a inne metaforycznie (Noe czy Jonasz). Tylko jak odróżnić jedne od drugich?

Jezus w Biblii całkie jasno i wyraźnie powiedział, kto ma paść jego owce i jakie ma kompetencje.
Cytat:
Podobnie jak tym, co wlecieli w WTC nie chodziło o religię...

Nie ma niepodważalnych dowodów na to, kto wleciał w WTC i z czyjego polecenia, o motywach nie mówiąc. Taśmy jakości uniemożliwiającej wykluczenie fałszerstwa i zeznania torturowanych to nie są żadne dowody.
Cytat:
Np to, że Jezus chodził po wodzie jest symboliczne, czy to jest fakt? Albo ożywienie Łazarza to symboliczny tekst o przyjaźni, czy fakt biblijny? A rozstąpienie morza?

Przepraszam, Paweł Apostoł napisał jasno i dobitnie: jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest nasza wiara, próżne jest nasze nauczanie i aż do tej pory pozostajemy w grzechach naszych. Czyli Jezus zmartwychstał - co notabene potwierdzają badania Całunu Turyńskiego (badanie węglem C14 zostało obalone jako przeprowadzone z rażącymi uchybieniami i niemiarodajne). Jeśli zmartwychstał, nie wiem czemu pozostałe cuda Jezusa miałyby być symboliczne.

Co do przejścia Żydów przez Morze Czerwone to symboliczny jest mur wód po lewej i prawej stronie, ale fakt przejścia jest historyczny. Żydzi przeszli bo jakimś cudem trafili na miejsce, gdzie wyjątkowo silny odpływ umożliwił im przejście. Czasami Bóg nie działa nadnaturalnymi metodami bo nie musi - wystarczą prawa przyrody.
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-07-2009 02:07
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Cytat:
Ja jestem wierzący, a nie ma to związku z jakąkolwiek religią albo kultem, soczewica. Mój bóg nie ma swojej ambasady na Ziemi. Nie ma swoich przedstawicieli, łączników, pośredników ani swoich poborców podatkowych.

Co oznacza że kiedy ja zbłądzę, mam drogowskazy, po których mogę poznać, że zbłądziłem. Bo Bóg pozostawił na ziemi "ambasadę" właśnie po to, żeby było czym się kierować. Żebym wierni nie musieli gubić się w bezowocnych mędrkowaniach. Ty natomiast na takie bezsensowne filozofowanie jesteś skazany, bo nie wierzysz nikomu i niczemu poza twoim prywatnym zdaniem.



Ciekawe, że piszesz "ambasador". W podobny sposób pisał sam Antoine Saint-Exupery (!). Kto to wymyślił?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Religijność Polaków
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2009 08:39
Cytat:
Moi rodzice to katolicy nie będę nazywał ich ciemnogrodem. Sam w sobie katolicyzm jest ok. Jak większość religii. Nie Ok są ludzie, którzy w imię tej filozofii starają się działać przeciw innym.
Nie zmieniłem poglądów, co do tego, że wg mnie osobiście jest to mało praktyczna ideologia, a bardziej samo chrześcijaństwo, niż katolicyzm. Tak uważam nadal. Ale uważam za szkodliwe też ideologię lewicowe, zbyt liberalne społecznie itd. Uważam je za błędne i niekorzystne. Ale są Ok, tak jak wszystko co bezpośrednio nie niszczy ludzi. Jestem zwolennikiem prawa do posiadania własnych poglądów nie jestem pochrzanionym nazistą. Coś co jest absurdalne dla mnie, może być mądre dla innych, a ja nie muszę mieć racji. Zresztą wciąż powtarzam, że nie mam nic przeciwko, homoseksualistom, konwesiom, lewicyPisowskiej, katolikom, czy mormonom. Niech sobie te wszystkie ideologię istnieją jeśli nie łamią prawa. Chociaż katolicyzm jest mi w jakimś stopniu bliski, w końcu czasem chodzę do kościoła.

Cytat:
Co do przejścia Żydów przez Morze Czerwone to symboliczny jest mur wód po lewej i prawej stronie, ale fakt przejścia jest historyczny. Żydzi przeszli bo jakimś cudem trafili na miejsce, gdzie wyjątkowo silny odpływ umożliwił im przejście. Czasami Bóg nie działa nadnaturalnymi metodami bo nie musi - wystarczą prawa przyrody.
mhm oglądałem program o tym, jest cała masa teorii o tym przejściu w różnych miejscach. A ja się zastanawiam, dlaczego jeśli Bóg istnieje, nie miałby sprawić, że morze się rozstąpi? Co to jest za problem, dla kogoś kto stworzył wszechświat?
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 11-07-2009 10:00
Cytat:
Jezus w Biblii całkie jasno i wyraźnie powiedział, kto ma paść jego owce i jakie ma kompetencje.

Te owce to też raczej metaforycznie brać trzeba...
A co zrobić, jeśli jeden uprawniony mówi tak, a drugi inaczej? Któremu wierzyć, skoro obaj mają takie same uprawnienia (i nie mów, że to się nie zdarza, bo zdarza nader często)?

Cytat:
Co do przejścia Żydów przez Morze Czerwone to symboliczny jest mur wód po lewej i prawej stronie, ale fakt przejścia jest historyczny. Żydzi przeszli bo jakimś cudem trafili na miejsce, gdzie wyjątkowo silny odpływ umożliwił im przejście. Czasami Bóg nie działa nadnaturalnymi metodami bo nie musi - wystarczą prawa przyrody.

W Newsweeku możemy o tym poczytać.
To w takim razie po co w Biblii te ściany wód, skoro ich nie było...? Żeby był lepszy efekt? Bóg stawiał na efekty specjalne? ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Religijność Polaków
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2009 10:03
Cytat:
A ja się zastanawiam, dlaczego jeśli Bóg istnieje, nie miałby sprawić, że morze się rozstąpi? Co to jest za problem, dla kogoś kto stworzył wszechświat?

A po co miałby marnować siły na zrobienie czegoś w trudniejszy sposób jeśli można łatwiej z takim samym skutkiem? Bóg to nie amerykański showman, dla Boga nie liczy się spektakularność ale efekt końcowy. Poza tym pamiętaj, że Bóg nie chce zmuszać do wiary tych którzy nie chcą wierzyć - toteż pozostawia możliwość zanegowania samego siebie no bo "jaki Bóg, toż to prawa natury i przypadek, nic więcej".



Cytat:
To w takim razie po co w Biblii te ściany wód, skoro ich nie było...? Żeby był lepszy efekt?

Pamiętaj, kto to pisał - człowiek wschodu lubujący się w barwnych opisach i dodawaniu różnych smakowitych szczególików by ulepszyć opowieść. W kulturze wschodu dodawanie takich detali nie jest uważane za kłamstwo ale jest częścią sztuki opowiadania historii.
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2009 10:09
Cytat:
A po co miałby marnować siły na zrobienie czegoś w trudniejszy sposób jeśli można łatwiej z takim samym skutkiem? Bóg to nie amerykański showman, dla Boga nie liczy się spektakularność ale efekt końcowy. Poza tym pamiętaj, że Bóg nie chce zmuszać do wiary tych którzy nie chcą wierzyć - toteż pozostawia możliwość zanegowania samego siebie no bo "jaki Bóg, toż to prawa natury i przypadek, nic więcej"
mhm? No, a jak pamiętam, niech będzie że to alegoria, cały fragment o wyprowadzeniu Żydów z Egiptu, Bóg robił masę rzeczy, aby udowodnić Izraelitom że ma moc. Zatwardzał serce Faraona, aby ich nie puszczał, i aby mógł w spektakularny sposób pokazać - Jestem Panem wszechmogącym. Mnie się zdawało, że miało być tak, że pokaże te wszystkie cuda, żeby później nie musiał. Bo skoro, Bóg tego wszystkiego, albo chociaż części rzeczy nie zrobił, tylko te najłatwiejsze, to niby na jakiej podstawie wierzyć, że jest tak potężny? Bo tak mówił? Jak mi ktoś mówi, że jest super kierowcą, a nikt tego na oczy nie widział, to mam powody wątpić.
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 11-07-2009 10:12
Cytat:
człowiek wschodu lubujący się w barwnych opisach i dodawaniu różnych smakowitych szczególików

Skąd wiesz, że dogmaty nie są takimi smakowitymi szczególikami? Może według kogoś były, a potem inni dorobili do tego ideologię?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Religijność Polaków
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2009 11:04
Cytat:
No, a jak pamiętam, niech będzie że to alegoria, cały fragment o wyprowadzeniu Żydów z Egiptu, Bóg robił masę rzeczy, aby udowodnić Izraelitom że ma moc. Zatwardzał serce Faraona, aby ich nie puszczał, i aby mógł w spektakularny sposób pokazać - Jestem Panem wszechmogącym

Ależ to były zwykłe klęski żywiołowe.:lol: Dopiero ostatnia plaga była prawdziwie boska. Poza wolą Boga było żeby Żydzi z Egiptu wyszli, więc widocznie nie było skuteczniejszego sposobu.
Cytat:
Bo skoro, Bóg tego wszystkiego, albo chociaż części rzeczy nie zrobił, tylko te najłatwiejsze, to niby na jakiej podstawie wierzyć, że jest tak potężny?

Władza nad naturą to nie jest potęga?
Cytat:
Jak mi ktoś mówi, że jest super kierowcą, a nikt tego na oczy nie widział, to mam powody wątpić.

Jeśłi ktoś ci udowodni że jest super kierowcą przestajesz mieć prawo do wątpliwości. Gdyby ci Bóg udowodnił że jest Bogiem przestałbyś mieć prawo do odcinania się od niego. Bóg nie chce cię zmusić do wiary, chce żebyś uwierzył z własnej woli. Dlatego daje przesłanki do wiary, ale nie daje dowodów na podstawie których możnaby być pewnym.
Cytat:
Skąd wiesz, że dogmaty nie są takimi smakowitymi szczególikami?

Dlatego to jest wiara a nie wiedza, że nie wiem, tylko wierzę.
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2009 11:12
Cytat:
Ależ to były zwykłe klęski żywiołowe. Dopiero ostatnia plaga była prawdziwie boska. Poza wolą Boga było żeby Żydzi z Egiptu wyszli, więc widocznie nie było skuteczniejszego sposobu.
Nie podoba mi się twoja wiara. Ja kiedy wierzyłem, nie tłumaczyłem aż tak nauką wielu spraw. Miałem gdzieś, że ktoś może w to nie wierzyć. Ale skoro to były klęski, może okrutne wymordownaie z zimną krwią egipskich dzieci, też było tylko epidemią.

Cytat:
. Bóg nie chce cię zmusić do wiary, chce żebyś uwierzył z własnej woli. Dlatego daje przesłanki do wiary
mhm, już go nie lubię. Ma mnie widać głęboko w tyłku, skoro mi żadnych przesłąnek nie daje.
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2009 11:22
Cytat:
i następny fragment: Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

No i masz odpowiedzi.
super. Lipa straszna jak dla mnie. Loteria. Wszystko zależy kogo spotkasz w odpowiednim momencie życia. Czy katolkia który potrafi i chcę, bo z tą chęcią u was słabo, przekonać na swoją wiarę, czy mormona, prawosławnego czy muzułmanina. Masz szczęście to trafiasz na prawdziwą religię, masz pech to przegrałeś. Wole już w nic nie wierzyć, przynajmniej wygodniej się żyje.



Cytat:
Ja kiedy wierzyłem, nie tłumaczyłem aż tak nauką wielu spraw


No to nie za dobrze świadczy o tobie - normalnym katolikom wiara nie przeszkadza uznawać zdobyczy nauki.
ehhhh :( Nie mówię, na Odyna że nie uznawałem nauki, nauka była dla mnie odkrywaniem wspaniałości stworzenia kolego. Mówię o tym, że nie potrzebowałem tłumaczyć,że manna z nieba była jakkąś roślną co gdzieś tam kwitnie, przepiórki migorwały tamędy, a może rozstąpiło trzęsienie, ziemi czy przypływ. Ja potrafiłem uwierzyć, że zrobi to Bóg, jeśli tylko chciał. Po jakiego grzyba szukać dowodów naukowych, skoro się wierzy w moc Boga?



Cytat:
Ale weź chociaż przejrzyj tę Biblię, a potem bierz się za dyskusję. Bo z tego co piszesz, to widać że w ogóle jej nie znasz.
A ty ją znasz? Nie żartuj.



Poza tym ja nie rzucam pewnikami, zadaję pyatania ekspertom, takim jak Ty.
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2009 11:23
Cytat:
Ja kiedy wierzyłem, nie tłumaczyłem aż tak nauką wielu spraw.

Wiara odpowiada na pytanie "kto i po co".
Nauka odpowiada na pytanie "w jaki sposób".
W jaki sposób to jest ze sobą sprzeczne?
Cytat:
Wole już w nic nie wierzyć, przynajmniej wygodniej się żyje.

Na tym polega różnica między katolikiem a ateistą. Katolik dąży do tego, żeby żyć dobrze. Ateista dąży do tego żeby żyć wygodnie. Jedno zazwyczaj jest sprzeczne z drugim.
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2009 11:29
Cytat:
Ale weź chociaż przejrzyj tę Biblię, a potem bierz się za dyskusję
Kiedyś czytałem, ale teraz mam ciekawsze lektury, trochę szkoda czasu, zwłaszcza,że tyle znawców jest bibli, któzy chętnie objaśniają.



Cytat:
Na tym polega różnica między katolikiem a ateistą. Katolik dąży do tego, żeby żyć dobrze. Ateista dąży do tego żeby żyć wygodnie. Jedno zazwyczaj jest sprzeczne z drugim.
Ja nie miałbym nic przeciwko aby dobrze żyć. Ale musiałbym mieć pewność. Skoro nie mam, to cieszę się z tego co jest. Gdybym miał pewność, że macie rację, katolicy, chociaż 40% pewności, jutro bym się poszedł wyspowiadać, ale jesteście dla mnie jednymi z wielu. Niby dlaczego wy macie rację?



Cytat:
Nauka odpowiada na pytanie "w jaki sposób".
W jaki sposób to jest ze sobą sprzeczne?
mhm? W jaki sposób Jezus chodzi po wodzie? Co powie na ten tamet nauka? Za pomocą sił umysłu dokonał lewitacji? Był odpływ? Kra lodowa? Wiesz wiaa też da ci odpowiedź. Posłuchaj wiara daje ci odpowiedź - Jezus jest Bogiem, może chodzić powodzie, może latać, i zmartwychwstać.Wiara daje ci odpowiedź, w jaki sposób. W taki sposób, że jest Bogiem wszechmocnym. Gdybyś miał jakieś pytania Anubis zna Biblię na pamiec chętnie odpowie.
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2009 11:47
Cytat:
Ja nie miałbym nic przeciwko aby dobrze żyć. Ale musiałbym mieć pewność.

Wtedy nikt by ciebie o zdanie nie pytał. Nie miałbyś prawa, ale obowiązek. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego Szatan został natychmiast potępiony? Bo znał Boga, wiedział, przeciw komu się buntuje. I tym samym jego wina jest nieskończona, tak jak Bóg jest nieskończony. Jeden błąd oznacza potępienie w takiej sytuacji. Nie wiem jak ty, ja wolę nie wiedzieć do końca i mieć drugą szansę.
Cytat:
Niby dlaczego wy macie rację?

Jakiej innej wiary nauczał osobiście Bóg? Albo mamy rację, albo jesteśmy najgorszymi kłamcami z możliwych.
Cytat:
W jaki sposób Jezus chodzi po wodzie? Co powie na ten tamet nauka?

To jest teoretycznie możliwe, tak jak lewitacja. Jak? Ano tak, że wszystkie cząsteczki ciała jednocześnie mają prędkość zwróconą przeciwnie do grawitacji :lol: Niemożliwe? Możliwe, tylko skrajnie nieprawdopodobne.
Cytat:
Posłuchaj wiara daje ci odpowiedź - Jezus jest Bogiem, może chodzić powodzie, może latać, i zmartwychwstać.Wiara daje ci odpowiedź, w jaki sposób.

To nie jest odpowiedź, w jaki sposób. To jest co najwyżej potwierdzenie że to możliwe. Co do zmartwychwstania to nauka zaczyna domyślać się w jaki sposób:bigrazz: Badania Całunu Turyńskiego doprowadzają naukowców ze STURP do wniosku, że ciało Jezusa wypromieniowało z Całunu w jednej chwili - jednocześnie wypalając na Całunie wizerunek. Kłania się wzór na równoważność masy i energii Einsteina.
Do góry
Autor
RE: Religijność Polaków
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 11-07-2009 11:51
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Jakiej innej wiary nauczał osobiście Bóg? Albo mamy rację, albo jesteśmy najgorszymi kłamcami z możliwych.

ale to ty w to wierzysz. niewierzący [lub wierzący w co innego] biorą biblię za bajkę, czy zbiór symboli.
wiesz, lunar, kiedy się tu pojawiłeś, cieszyłam się, że jakiś zapalony katolik, że może pomoże mi jakoś wrócić do praktykowania. przez ciebie jednak jeszcze mi dalej do boga. i zrobiło się pod górkę.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Religijność Polaków
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 11-07-2009 12:03
Cytat:
Anub1s napisał/a:
Biblia może być ciekawa nawet dla niewierzących, pod warunkiem że chcą z niej coś wynieść, a nie czytają jej z ateistycznym zacietrzewieniem.

"ciekawe" to są również baśnie z tysiąca i jednej nocy.
z biblii można oczywiście wiele wynieść. ale w to, że to bóg przemawia, trzeba wierzyć, a nie tylko uznać, że to "ciekawe".
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Religijność Polaków
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2009 12:07
Cytat:
Bełkot.
I ty to mówisz? ;) Jestem zbyt głupi, aby w inny sposób ci to wytłumaczyć, liczyłem,że skoro jesteś ekspertem zrozumiesz.

Cytat:
Jeśli Bóg istnieje, a nie wierzysz, to po śmierci czeka cię kara, podobnie jak gdybyś wybrał wiarę niewłaściwą. Więc patrząc logicznie, jesteś w takiej samej sytuacji, co ktoś wyznający jak sam ją nazwałeś "nieprawdziwą religię", z tym że tamten przynajmniej ma nadzieję, że po śmierci nie stanie się jedynie pożywką dla robali, a ty takiej nadziei nie posiadasz.
No nie, ale jako rekompensatę mam życie bez nakzów religijnych.

Cytat:
Ale to nie zmienia faktu, że kompletnie nie rozumiałeś znaczenia Biblii, która nie jest w pełni realistyczną kroniką.
No tak, a Ty w pełni zrozumiałeś. Z łaski swojej mógłbyś oświecic setki milionów ludzi. Nie powiedziałem, że wszystko jest faktami, ale dlaczego większość tłumaczyć naukowo?

Cytat:
A ty ją znasz? Nie żartuj.


Lepiej niż ty.
No tak nie wątpie, ale ja znam słabo. Prwaie wcale nie znam. Przyznaj się, że znasz ja lepiej niż Jezus.

Cytat:
Nie jestem ekspertem i nigdy się nim nie nazwałem. Nie zadajesz także pytań, bo jakoś mało widzę u ciebie znaków zapytania.
Liczysz mi pytajniki miło. Wiesz lepiej, że jestem czegoś pewny ode mnie. To bardzo interesujące. Nie nazwyasz się ekspertem przez skromność zapewne. Ale z tonu twoich wypowiedzi można wywnioskować, że nim jesteś. Skoro jedenak, zaprzeczasz, będę musiał zmienić zdanie.

Cytat:
kiedyś czytałem, ale teraz mam ciekawsze lektury, trochę szkoda czasu


Oj chyba nie czytałeś.
Chyba będę musiał zmienić zdanie co do tego, że czytałem. Skor ty tak mówisz.

Cytat:
Ale musiałbym mieć pewność


No aż żal bierze. Jaka pewność w wierze?
A ty nie masz w wierze pewności? Żal, tak to wydaje mi się chrześcijańskie, a już zacząłem wątpić w ciebie.

Cytat:
Wiara daje ci odpowiedź, w jaki sposób. W taki sposób, że jest Bogiem wszechmocnym


Lol. No i gdzie tu odpowiedź? Nie ma napisane jak Jezus to zrobił.
;) Ateista?

Cytat:
Niby dlaczego wy macie rację?

Jakiej innej wiary nauczał osobiście Bóg? Albo mamy rację, albo bjesteśmy najgorszymi kłamcami z możliwych.
Tak prawda. Tylko, widzisz kogoś kto nie wierzy nie łatwo przekonać. Prawosławni znajdą pewnie setki argumentów, że to oni są bardziej chrześcijańscy niż wy. Wiem, że tu nie chodzi o jakieś zawody sportowe.

Cytat:
Badania Całunu Turyńskiego doprowadzają naukowców ze STURP do wniosku, że ciało Jezusa wypromieniowało z Całunu w jednej chwili - jednocześnie wypalając na Całunie wizerunek. Kłania się wzór na równoważność masy i energii Einsteina.
Lunar czy to jest oficjalne stanowisko kościoła? Przerazą mnie to. Temat o duchowosci. A religia tłumaczona nauką przestaje być religia. zaczyna się udowadnanie. Skromny biblijny ekspert, który twierdzi,że ekspertem nie jest, prof Anubis, zacytował słow Chrystusa, że błogosławieni, którzy nie widzieli, po co katolicy chcą udowadniać naukowo historie biblijne. Nie lepiej zostawić to wierze?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]