Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 11-07-2009 11:53
To temat chyba bardziej dla Pań ( chociaż męski punkt widzenia jak najbardziej pożądany). Ciekawa jestem co was urzekło, co zapadło w pamięć.

Ja mam dwa pierwsze miejsca :-)

FILM :

" Uwierz w ducha" - miłość wśród glinianych garnków :-)

KSiĄŻKA :

"Kwiat sniegu i sekretny wachlarz"

W pamięci utkwił mi także erotyczny klimat pewnych fragmentów
"Przedwiośnia"
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 11-07-2009 11:56
najbardziej zapadająca w pamięci scena erotyczna? w "krainie traw". może trochę niesmaczna, bo z udziałem dziecka, ale...

generalnie mało oglądam filmów ze scenami, które można nazwać miłosnymi. raczej z czystą erotyką...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2009 12:00
"Przedwiośnie"??? 2 razy czytałem, gdzie tam erotyka? Pytam poważnie, bo jakoś sobie nie przypominam...
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-05-2010 21:28
Może nie będę oryginalny, ale "Bezsenność w Seatle" Meg i Tom na ostatnim piętrze Empire State Building :) Piękna i romantyczna scena. Ogólnie w Meg jestem zakochany, ale nie ma takich kobiet, nawet w filmach ich mało. :rol:
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 12-05-2010 21:36
Jeżeli chodzi o książkowe sceny miłosne, ale raczej bardziej podsycone erotyką, no to chyba Graham Masterton :) Hehe. Ten to ma fantazje:)
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
edan Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 12-05-2010 21:42
Książka: "Jeździec Miedziany" w całości. A chwile w Łazariewie w szczególności.
Film: "Miasto Aniołów". W całości.
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-05-2010 21:57
Cytat:
Cytat:
Film: "Miasto Aniołów". W całości.
Oczywisie z Meg :) Wiadomo.
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 12-05-2010 22:10
Hmmm, a jak film z miłością w tle to mi się kojarzy Źródło (The Fountain) Aronofsky'ego i epizod naukowca (Jackman) desperacko poszukującego lekarstwa dla śmiertelnie chorej żony (Weisz).

Choć tak naprawdę cały film jest właśnie o tym. Genialny moim zdaniem.
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-05-2010 22:11
"Mistrz i Małgorzata" - wszystkie ich wspólne sceny! :yes:

Ona przechodziła przez furtkę tylko raz, ale nie skłamię, jeśli powiem, że zanim weszła, serce zaczynało mi walić przynajmniej z dziesięć razy. A potem, kiedy zbliżała się godzina, o której ona miała przyjść, kiedy wskazówki zegara zbiegały się na dwunastej, serce w ogóle już nie przestawało łomotać, dopóki ona, nawet nie stuknąwszy furtką, niemal bezgłośnie, nie zjawiała się, dopóki nie zobaczyłem za okienkiem jej pantofli z czarnymi kokardkami z zamszu, ściągniętymi przy pomocy stalowych sprzączek.
Niekiedy swawoliła zatrzymując się koło drugiego okienka i stukając w szybę czubkiem bucika. W tejże chwili dopadałem okna, ale pantofelek znikał, znikał czarny jedwab przesłaniający światło, i biegłem, "by jej otworzyć drzwi.
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-05-2010 22:41
Cytat:
Hmmm, a jak film z miłością w tle to mi się kojarzy Źródło (The Fountain) Aronofsky'ego i epizod naukowca (Jackman) desperacko poszukującego lekarstwa dla śmiertelnie chorej żony (Weisz).

Choć tak naprawdę cały film jest właśnie o tym. Genialny moim zdaniem.
:bigeek: No nie mogę się zgodzić, mamy skrajnie różne zdanie na ten tema ;)
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
edan Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2010 08:33
Cytat:
marcinsen napisał/a:
"Mistrz i Małgorzata" - wszystkie ich wspólne sceny!


"Duma i uprzedzenie" - wszystkie sceny Elizabeth Bennet oraz pana Darcy'ego.

Jesteś zbyt wielkoduszna, by igrać z moimi uczuciami. (...) Jeśli twoje uczucia są takie same, jak wtedy w kwietniu, proszę powiedz mi. Moje uczucia i pragnienia się nie zmieniły, lecz na jedno twoje słowo, ucichnę na zawsze. Jeśli jednak twoje uczucia się odmieniły, musiałbym Ci powiedzieć, że oczarowałaś mnie, moje ciało i duszę... I kocham... kocham... kocham Cię. Od dziś nie chcę już nigdy się z Tobą rozstawać".
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2010 10:17
Hm... W filmie:
Wrog u bram - malo romantyczne i dlatego wlasnie tym bardziej wstrzasajace - kochac sie z zolnierzami obok, na bezdechu, koniecznie cicho, wiedzac, ze to moga byc ostatnie chwile...

Ostatni Mohikanin

Crusade

Dirty dancing - wiem, ze malo oryginalnie, ale nic na to nie poradze.

W ksiazce:
Niech bedzie Jezdziec Miedziany, ale ja bym tez dodala Wichrowe Wzgorza (choc o ile dobrze pamietam, to do seksu tam nie doszlo).

Jak mi sie cos przypomni, to dodam.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
miraeryka Użytkownik
  • Postów: 207
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-05-2010 11:14
Jestem pod wrażeniem historii z Za wcześnie umierać z Julią Roberts i Campbellem Scottem. Wzruszająca jest scena końcowa, bo nie daje odpowiedzi na pytanie o przyszłość bohaterów ani czy chory na białaczkę Victor przeżyje. Niesamowite są też ujęcia w labiryncie, w którym
Hilary znajduje nieprzytomnego bohatera. W ogóle, jak dla mnie to cudowna opowieść o rodzeniu się miłości przy ciągłym zagrożeniu śmiercią, uciekaniu przed nią.
"Pamiętaj, musisz mieć kredens. Twój świat się zawali
a kredens jeszcze będzie stał. All you need is kredens
i dużo, dużo naczyń, które łatwiej zapełnić
niż pustkę."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2010 11:18
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Hm... W filmie:
Wrog u bram - malo romantyczne i dlatego wlasnie tym bardziej wstrzasajace - kochac sie z zolnierzami obok, na bezdechu, koniecznie cicho, wiedzac, ze to moga byc ostatnie chwile...

Ostatni Mohikanin

Crusade

Dirty dancing - wiem, ze malo oryginalnie, ale nic na to nie poradze.

W ksiazce:
Niech bedzie Jezdziec Miedziany, ale ja bym tez dodala Wichrowe Wzgorza (choc o ile dobrze pamietam, to do seksu tam nie doszlo).

Jak mi sie cos przypomni, to dodam.


To samo u mnie :lol:
Zwłaszcza ''Wróg u Bram''. Wszyscy śpią, strażnik robi obchód, a wiedząc że to może być ostatnia chwila leży z jednym z nich i po cichu wyznają sobie miłość. Prawie jak przed ogromną bitwą - może to być ostatni raz więc robimy po czym jedno z dwojga dostaje kulką w głowę, a drugie wspomina te najmilsze chwilę. Na prawdę miłość na wojnie jest wstrząsająco piękna.
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2010 11:35
Cytat:
Wszyscy śpią, strażnik robi obchód, a wiedząc że to może być ostatnia chwila leży z jednym z nich i po cichu wyznają sobie miłość.

Strażnik wyznaje jednemu z nich miłość? Oglądałem ten fil, ale nie przypominam sobie. ;-)
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 13-05-2010 11:40
Cytat:
Robert napisał/a:

To samo u mnie :lol:
Zwłaszcza ''Wróg u Bram''. Wszyscy śpią, strażnik robi obchód, a wiedząc że to może być ostatnia chwila leży z jednym z nich i po cichu wyznają sobie miłość. Prawie jak przed ogromną bitwą - może to być ostatni raz więc robimy po czym jedno z dwojga dostaje kulką w głowę, a drugie wspomina te najmilsze chwilę. Na prawdę miłość na wojnie jest wstrząsająco piękna.


O tak, miłość i wojna to mieszanka, która zawsze wywołuje u mnie najsilniejsze emocje. Być może dlatego, że historia takiej miłości, bardzo często zastępowała mi bajkę na dobranoc, gdy byłam jeszcze dzieckiem.:)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2010 11:43
Sorki, ale muszę Wam powiedzieć, że macie coś z głowami :) Na pewno takie zboczenie ma jakąś nazwę.
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2010 11:45
No to jak nic trzeba wywołać wojnę, żeby odkryć prawdziwą miłość :)
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2010 12:22
sirmicho źle to sformułowałem :)
I nie rozumiem dlaczego zboczenie... jest wiele opowieści o miłości na wojnie i są to bardzo piękne aczkolwiek smutne chwile. Najczęściej z tragicznym zakończeniem. Jeśli jestem zboczony bo potrafię docenić piękno i takie coś no to... jestem zboczony :D A bardziej ci, którzy pisali scenariusze.
Do góry
Autor
RE: Najpiękniejsza scena miłosna w filmie i książce :-)
miraeryka Użytkownik
  • Postów: 207
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-05-2010 12:28
Cytat:
Robert napisał/a:

Jeśli jestem zboczony bo potrafię docenić piękno i takie coś no to... jestem zboczony :D A bardziej ci, którzy pisali scenariusze.


aż strach pomyśleć teraz o producentach, którzy za to zapłacili;)
"Pamiętaj, musisz mieć kredens. Twój świat się zawali
a kredens jeszcze będzie stał. All you need is kredens
i dużo, dużo naczyń, które łatwiej zapełnić
niż pustkę."
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.