Książki, których należy unikać
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Książki, których należy unikać
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 15-02-2007 22:48
Każdy ma na pewno taką książkę, której nie przeczytałby po raz drugi za skarby świata, która po prostu - według konkretnej osoby - jest słaba. Jakaś lista? Będę wiedziała, czego unikać ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 16-02-2007 08:16
Eragon. Straszny syf. Nigdy by nie ujrzał światła dziennego, gdyby nie rodzice Paoliniego, którzy mają dom wydawniczy. Próbowałem to przeczytać kilka razy, samemu przy tym będąc miłośnikiem fantastyki, i nie dałem rady. O k r o p n e. Grafomania totalna.
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 16-02-2007 11:58
Hmm, a ja Eragorna przeczytałem i mi się spodobał :p. Ale podobnież, jak Ty o Eragornie, wielu się wypowiada o Harrym Potterze... Za to ja nie poleciłbym książki "Forrest Gump". Film świetny, ale książka to już spód dna.
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 17-02-2007 17:06
ja zawsze czytam ksiązki polecone rpzez kogoś wiec w sumie jeszcze taie nie trafiły, które bym wyrzuciła za okno :)
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Książki, których należy unikać
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 17-02-2007 17:10
Szczęściara ;). Ja bym nie polecił książki "Ostatni lot" spod pióra Stephena Coontsa. Książka jest "w porządku", nie ma jakiś wyjątkowych błędów i fabuła jest OK, tylko jest taka bardzo "amerykańska", jeśli dobrze rozumiecie, o czym mówię. A jak nie rozumiecie - to polecam filmowe superhity na którejś z polskich telewizji ;)
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-02-2007 17:16
Ja uznaję książkę za złą, jeśli mnie nie zainteresuje i po prostu jej nie doczytam. Takim przykładem może być wielki marsz Stephena Kinga. Idiotyczna fabuła, nic nowatorskiego i ciekawego. Odradzam.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
not guilty Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2007 22:57
Cytat:
wielki marsz Stephena Kinga
:bigeek:
And I kind of, almost, could have the tiniest smidgen of respect for you.
Almost.
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2007 22:58
A u mnie na marną ocenę zasłużył sobie "Jeździec bez głowy", czego bardzo żałuję, bo film jest ok.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-02-2007 09:36
Cytat:
not guilty napisał/a:
Cytat:
wielki marsz Stephena Kinga
:bigeek:


Moje subiektywne zdanie :p Jakoś tak się składa, że ile razy wezmę lekturę S.K to po prostu mi się nie podoba.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 18-02-2007 16:54
Trudno określić, która książka jest zła, bo każdy inaczej odbiera dany utwór. Nie lepiej samemu się dowiedzieć na podstawie doświadczenia?
Ja najpierw szukam "najlepszych" książek, dopiero jak nie wiem co czytać biorę popularne czy pierwsze z brzegu tytuły.
Nie polecam "Harrego Pottera" bo to jest chłam jakich mało. Jak pisał atreides o "Eragornie", toż "Harry Potter" też razi grafomanią totalną. Zdania takie jakieś proste. Jedynie co mogę oddać to, że nawet przyjemnie i szybko się czyta.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-02-2007 16:13
Przecież nie zawsze się mylimy. Temat jest dobry, bo daje do myślenia przed kupnem czy zamiarem czytania jakiejś pozycji.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-02-2007 22:24
Harry Potter ma jedna przewage nad Eragonem - jest pisany takim językiem i ma taką fabułę z premedytacją. Stylizacja na prostote, a prostota niezamierzona to dwa różne "zabiegi". Eragon próbuje udawać dojrzałą literaturę, a Harry Potter z założenia jest książką dla młodszych (choć nowsze tomy podobno są coraz "dojrzalsze" i mroczniejsze). Osobiście przeczytałem tylko Komnatę Tajemnic (dostałem w prezencie, taka złośliwość od znajomych ;) ) i... nie żałuję. Szczerze.

Kawałek prostego czytadła, nieskomplikowanego, niegłębokiego, ale połknąłem w dwa wieczory. To o czymś już świadczy, nieprawdaż?

To jeden z moich rekordów - choć bezsprzecznym rekordzistą jest "Czarny Anioł" Mastertona. Książka gruba jak nie powiem co, a przeczytałem w jeden dzień. Usiadłem o 10 rano, skończyłem przed północą, w międzyczasie pijąc parę piw i jedząc obiad. POLECAM!
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Liftangel Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2007 21:18
Ja wiele zniosę, ale "Lalki" nawet nie tknęłam... Za nic...

A poza tym jeszcze nie spotkałam się z taką książką, której bym chętnie nie przeczytała. W końcu sama wybieram co chcę przeczytać :)
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 23-02-2007 17:13
"Lalka" Bolesława Prusa jak dla mnie była rewelacyjna. W ogóle uwielbiam epokę pozytywizmu. "Nad Niemnem" Orzeszkowej. Grube książki, ale dostrzec w nich to piękno:smilewinkgrin:.

Cytat:
Kawałek prostego czytadła, nieskomplikowanego, niegłębokiego, ale połknąłem w dwa wieczory. To o czymś już świadczy, nieprawdaż?


właśnie, świadczy o prostocie. Czasem lubię przeczytać coś prostego, ale dla mnie to jest zwykła historyja, nic więcej. Proste, szybkie, rzekłbym banalne, ale trzeba było też stworzyć ten świat Pottera. Ja przeczytałem pierwsze cztery części.
Ja wolę czytać książki bardziej trudniejsze, wymagające od czytelnika dość dużego zaangażowania i "medytowania" nad utworem, np.: "Ulisses", "W poszukiwaniu straconego czasu" czy też utwory Salmana Rushdiego.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 24-02-2007 10:33
oj lift lalka jest boska :) jak widać kwestia gustu z tymi ksiązkami które trzeba omijac....
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-02-2007 16:45
Ja z reguły nie czytam zbyt skomplikowanych książek :D Taki mam gust :p
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 24-02-2007 16:58
A ja, aż wstyd się przyznać, nie tknęłam "Ogniem i mieczem", po prostu utknęłam na piątej stronie i ni w ząb dalej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-02-2007 17:00
Ja będę zabierał się za potop :D Czytał ktoś :D?
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 24-02-2007 17:06
Nie mów mi nic... To nie dla mnie
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 25-02-2007 18:04
Trylogia Henryka Sienkiewicza... majstersztyk. Jak pisał Gombrowicz "pierwszorzędny autor drugorzędowy".
"Potop" czytałem z trzy razy. Sagit przeczytaj warto. Może to nie są książki z najwyższej pułki, ale są naprawdę dobre. To jest nasza Polska literatura.
Pamiętam, że całą Trylogię pochłonąłem w piątej klasie podstawówki, gdy leżałem w gorączce w trakcie zapalenia płuc.:D
lina pięć stron? Hmm... i tak nieźle.;)
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]