Książki, których należy unikać
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Vendetta Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2008 14:07
To ja już wolę Lalkę!!
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-02-2008 16:40
Oj nie. Utknąłem gdzieś w pierwszym tomie i ostatecznie nie przeczytałem. Strasznie nierówna książka - widać, że momentami pisana wręcz na siłę. (Prus musiał się wyrobić z rozdziałami do kolejnych numerów gazety)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 03-02-2008 12:36
"Urodziny Karoliny", "Groźna noc Julki", "Ania z Zielonego Wzgórza", "O krasnoludkach i sierotce Marysi", "Krzyżacy", "Syzyfowe prace", "W pustyni i w puszczy", "Władca Pierścieni", "Król Maciuś Pierwszy", "Nieznośne dziewczyny", "Miecz Świtu", "Anielka"...
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-02-2008 13:08
Mary Shelley "Frankenstein"
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Nanna_91 Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Swarzędz
Dodane dnia 06-02-2008 08:38
"Ania z zielonego wzgórza" i "Władca pierścieni"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2008 12:27
Nie wiem, co wy chcecie od "Ani". Książka może infantylna, bohaterka naiwna, ale w czym to przeszkadza? U mnie na półce gości cała seria Rudowłosej. I często do niej wracam.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-02-2008 13:09
Anię się miło czytało... uwaga uwaga mówi to chłopak ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2008 22:28
Buuu, Wiktor, chowaj się :D. Pozdrawiam cieplutko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Dragon Użytkownik
  • Postów: 34
  • Skąd: Łuków
Dodane dnia 23-03-2008 00:19
(Wręcza użytkownikom plakietki z napisem "Precz z "Nad Niemnem";)
Jak dla mnie powieść dla samobójców.
http://www.dragonblog.ovh.org
Mój Blog.
http://www.lastfm.pl/user/.../MarcinGorski/
Co słucham
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Draculina Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd: Jasło
Dodane dnia 08-07-2008 17:57
chyba to kwestia gustu ;) ja także jestem fanką Ani, chłopi jak chłopi... nie lubię czytać książek o tematyce chłopskiej- u nas takie zacofanie, a np, w Anglii czy Kanadzie o sto lat do przodu. Wiem, że to przez rozbiory Galicja była zacofana że weź, ale- uwierzcie mi- niewiele się tu zmieniło.
Najgorszą książką jaką czytałam jest Faraon B.Prusa, alias A.Głowackiego. Mówię t z żalem, gdyż książka rozczarowała mnie na całej linii. Starożytny Egipt to mój konik, więc sięgnęłam po nią ochoczo, a tu sru! Męczyłam się bardzo, ale książkę przeczytałam, jako jedyna w klasieB). Nie wiem tylko, jak napisać, co mnie odrzuciło... chyba zbytnie skupienie się nad opisami przyrody, albo mało przejrzysty opis działania i istnienia Starego Państwa...

w moim przekonaniu, fenomenem jest Sienkiewicz. Powieści nie były wcale złe, nawet wciągające, a czytałam to w wieku 13 lat. Ale te jego nowele.... w 99% z nich uśmiercił albo skrzywdził głównych bohaterów, np. w za chlebem. Zboczenie? Ale i tak nie wyrzucę zbioru nowel, gdyż tam znajduję się moja najulubiona- Komedia z pomyłek. Za nią, wybaczę mu tamte. :D
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-07-2008 17:58
Ja w sumie połknąłem dwa tomiska chłopów w kilka dni. Reszty nie doczytałem, bo kolega zdradził dalsze losy :p
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Draculina Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd: Jasło
Dodane dnia 08-07-2008 18:00
Cytat:
lina_91 napisał/a:
"Słonie mają dobrą pamięć" - Agata Christie - fuj


a mnie się podobała, jak i wszystkie powieści Agaty. Niektóre lepsze, niektóre słabsze, ale tylko Biblia i Szekspir sprzedają się lepiej, więc to o czymś świadczy.
np. Spotkanie w Bagdadzie, Zatrute pióro - majstersztyki.
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2009 09:09
oj, tam, mi się podobała i "Lalka" i "Chłopi" i "Syzyfowe Prace", tylko "Nad Niemnem" nie dałem rady. Ogólnie lektury nie są złe. :smilewinkgrin:
za to nie doczytałem "Na zachodzie bez zmian" Remarque'a. :yes:
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 26-02-2009 09:28
siewca wiatru, kossakowskiej
opowieści cmentarne, gaimana

lektury pomijam, bo to były teksty nam narzucone.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2009 11:07
"Świat według Garpa" Johna Irvinga.

Książka toksyczna.
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2009 11:26
"Historia żółtej ciżemki" - :uhoh: film, owszem był ciekawy, a w ksiązce da się przeczytać max. pierwszy rozdział. Opis firanki zajmuje 3 strony :rip: BEZ PRZESADY!
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2009 12:14
Dorota Masłowska - "Wojna polsko-ruska" - było o niej dość głośno, więc chciałam przekonać się, co jest na rzeczy. Niestety, po przeczytaniu przekonałam się, że autorka nie ma wiele ciekawego do powiedzenia, a głównie stara się się szokować wulgarnością. Nie o to chodzi, żebym się szczególnie obruszała na to, że gdzieś padnie jakieś przekleństwo, jeżeli scena czy język postaci tego wymagają, to czemu nie. Tutaj niestety widać, że autorka nie miała pomysłu na fabułę, a jedynie chciała szokować swoim "menelstwem"

Joanne Rowling
- Harry Potter i insygnia śmierci - po bardzo dobrym szóstym tomie oczekiwałam od tej książki wiele, cukierkowe zakończenie bardzo mnie rozczarowało. Wiedziałam rzecz jasna, że to - bądź co bądź - książka dla dzieci i prawdopodobnie "dobro zatriumfuje nad złem", ale nie sądziłam, że może stać się to w tak banalny sposób. Już w ogóle najgorszy był epilog.

Ewa Białołęcka
- Róża Selerbergu - Mimo, że niektóre momenty śmieszne, to pomysł na fabułę niezbyt oryginalny, a na pewno nie głęboki. Ot, coś co można poczytać w autobusie, jak się już komuś bardzo nudzi. W dodatku wiele scen jest żywcem wziętych z fanficków tej autorki.

Stefan Żeromski - Ludzie bezdomni - nie jestem fanką twórczości Żeromskiego ani polskiego pozytywizmu w ogóle, ale i tak spodziewałam się po tej książce więcej. Czytając sobie myślałam: początek nudnawy, ale może dalej będzie lepiej. - No dobrze, może główny bohater pojedzie gdzieś tam i wtedy akcja książki się wreszcie rozkręci. No , teraz to już naprawdę powinno się rozkręcić... No i stanęło na tym, że książka się skończyła, a akcja książki się nie rozkręciła.

Paolini - Eragon - szczerze mówiąc to sięgnęłam po tę książkę jedynie dlatego, że siostra do domu przywlokła. Mimo to myślałam, że będzie to trochę lepsze. Nie doczytałam nawet do końca. Cóż, być może autor jak na swój wiek jest zdolny, ale nie ma szans w porównaniu z dorosłymi autorami. Jestem przekonana, że gdyby mieszkał w Polsce, a jego rodzice nie mieli wydawnictwa, trudno byłoby mu tę książkę w ogóle wydać.

To by było na tyle. Jak coś mi się jeszcze przypomni, to dopiszę.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-02-2009 12:42
a ja uważam,że nie ma takich książek.a jak mi ktoś odradza, tym bardziej przeczytam, wole sam sobie wyrobić zdanie, niż słuchać innych. I także nie chcę,aby ktoś mojego słuchał, więc nie podam listy lektur, których wg mnie nie warto czytać ;)
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 26-02-2009 13:26
Ja nie polecam- "Nigdy w życiu!" Pani Grocholi. Denna książka. Jedyna, która mi się nie podobała.
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2009 13:28
Ja widziałam tylko film "Nigdy w życiu", który zdecydowanie nie zachęca mnie do lektury książki
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]