Aktorzy i Aktorki
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
Aktorzy i Aktorki
Kuma Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-07-2009 22:16
Zdziwiłam się, widząc, że nie ma tutaj żadnego tematu o aktorach i aktorkach.

Jacy są Wasi ulubieni odwtórcy filmowych ról, a jakich nie znosicie?

Do moich ulubionych aktorów należą:
Johnny Depp
Tom Hanks
Al Pacino
Alan Rickman
Nicolas Cage
I ktoś jeszcze, ale... teraz sobie nie przypomnę.
Aktorki:
Julia Roberts
Sandra Bullock
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-07-2009 22:30
Mylisz się, Kumo, taki temat już był, a przynajmniej podobny, więc nie wiem, czy nie zablokują tego.

Hugh Grant, Mel Gibson, Jamie Lee Curtis, Drew Barrymore, Natalie Portman, Meryl Streep...
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-07-2009 23:29
Nie ekscytujcie się tak bardzo tymi aktorami :smilewinkgrin:
To tacy sami ludzie jak Wy i najczęściej o wielokrotnie mniejszej wiedzy i ciaśniejszym światopoglądzie niż my sami !
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-07-2009 23:42
Zadysto - mi nie chodzi o ich życie prywatne, a tym bardziej nie można powiedzieć, że się nimi ekscytuję. ;/
Uważam ich po prostu za dobrych aktorów, znających się na rzeczy, czasem powodujących na mojej twarzy uśmiech. Czy to znaczy, że uważam ich za bogów i modlę się do nich każdego dnia? Nie bardzo.
Chodzi mi tu o ich pracę, nie życie prywatne :sourgrapes:
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Volver Użytkownik
  • Postów: 79
  • Skąd:
Dodane dnia 20-07-2009 23:55
Clint Eastwood "Go ahead. Make my day punk"
Samuel L. Jackson "Ezechiel 25;17"

oni są najlepsi.
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 21-07-2009 07:25
Cytat:
To tacy sami ludzie jak Wy i najczęściej o wielokrotnie mniejszej wiedzy i ciaśniejszym światopoglądzie niż my sami !
jak będziesz potrafił zagrać tak jak AlPacino np to pogadamy.

Był temat o najpiękniejszych ludziach, tu mowa o fachowcach i atystach, tak myślę.
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 25-07-2009 10:51
Temat chyba odpowiedni.

Daniel Radcliffe (Harry Potter) - on mi kogoś teraz przypomina.

Czyż nie tego ASA?
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 25-07-2009 11:36
eric bana, hugh jackman, ale tylko w jednej serii, hehe, johnny depp, długo się do niego przekonywałam, ale jednak się przekonałam...

natalie portman, sheri moon zombie [wiem, aktorka z niej taka, jak z koziej d*y trąbka, ale za to jak ładnie wygląda...], hilary swank.

w ogóle ja często oglądam film dla aktora lub aktorki. pewnie jeszcze kilku mi się przypomni. a, kiedyś mnie ciągnął przed ekran vin diesel. ale mi przeszło.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Harry Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 25-07-2009 16:51
Ian McKellen
Robbie Coltrane
Michael Gambon
Gary Oldman
Daniel Radcliffe
Viggo Mortensen
Orlando Bloom
Hugo Weaving
Ian Holm
Keanu Reeves
The Legend Comes To Life...
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 26-07-2009 12:19
Jared Leto.
Brad Pitt.
Leonardo Dicaprio.
:shy::p
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-07-2009 15:56
Cytat:
Jared Leto.
Brad Pitt.
Leonardo Dicaprio.
Jaret Leto to tak dobry aktor jak Paweł Deląg. Ale Dicaprio jeszcze się doczeka statuetki, Brad może też.

Dla mnie klasa sama w sobie - Pacino, Deniro, Denzel Washington, Freman, Wielki Jack Nicholsopn, Hanks - profesjonalista, Johny Dep, no i Clint. - to wg mnie najlepsi. Z kobiet Swank, Charlize Theron, oraz Meryl Streep.
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 26-07-2009 17:10
A o naszych klasykach nikt nie pamięta.
Tadeusz Łomnicki, myślę, że osobowość warta wspomnienia, uwagi i westchnienia nad starą, dobrą szkołą aktorską.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 26-07-2009 19:18
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Jared Leto.
Brad Pitt.
Leonardo Dicaprio.
Jaret Leto to tak dobry aktor jak Paweł Deląg. Ale Dicaprio jeszcze się doczeka statuetki, Brad może też.

Dla mnie klasa sama w sobie - Pacino, Deniro, Denzel Washington, Freman, Wielki Jack Nicholsopn, Hanks - profesjonalista, Johny Dep, no i Clint. - to wg mnie najlepsi. Z kobiet Swank, Charlize Theron, oraz Meryl Streep.


Wg mnie Jared świetnie wczuwa się w role - dajmy na to "Samotne Serca" - zachwycił mnie swoją grą w tym filmie. Podobał mi się też w Requiem. :D
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 26-07-2009 21:45
Absolutnie i bezapelacyjnie Johnny Depp za wszystko co stworzył z Burtonem, ale też za całą resztę z "Piratami", "Marzycielem" i "Don Juanem" na czele. Później - Jean Reno, Gary Oldman, Colin Firth, Shakhrukh Khan :D:D Ostatecznie Brad Pitt mimo, że doceniłam go dopiero po "Ciekawym przypadku..." :)

Z kobitek natomiast: Angelina Jolie, Kate Winslet, Natalie Portman, Keira Knightley, Meryl Streep. Ach.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-07-2009 10:19
Cytat:
Jean Reno, Gary Oldman,Natalie Portman,
o i mamy Leona Zawodowca ;)

Tak Reno jest świetny, a Oldman mhm "Wieczna miłość" i "Dracula" i zresztą każda najgłupsza rola, zawsze na poziomie. Ten koleś nie potrafi źle grać.

Taaak Kate Winslet jest bardzo dobra, Angelina w sumie ma pecha,że musi grać w idiotyzmach, zupełnie jak Tom Cruise. Ale chuda wojownicza księżniczka, prawie najsłabsze ogniowo wspomnianych "Piratów", gorszy był tylko Legolas Balian Bloom, wg mnie nie Powinna się znajdować w towarzystwie Meryl, Angeliny i Kate. Zresztą Natalie też potrafi cuda kiedy dać jej szansę.



No i zapomniałem dodać do kobiet Juli Roberts, której nie cierpię, ale no przyznać trzeba jest wielka.

A co sądzicie o Edwardzie Nortonie? Ja uważam, że się kiedyś doczeka jakiejś wielkiej roli i udowodni,jakim jest aktorem. Myślicie,że go przeceniam?
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 27-07-2009 11:02
Cytat:
Nikczemna napisał/a:
Absolutnie i bezapelacyjnie Johnny Depp za wszystko co stworzył z Burtonem, ale też za całą resztę z "Piratami", "Marzycielem" i "Don Juanem" na czele.

depp jest jednym z aktorów, którzy fenomenalnie grają psychicznych popaprańców - polecam "libertine" [bodajże "rozpustnik" po naszemu] - jest w tym naprawdę porywający.
di caprio też w takich rolach jest przekonujący - za to w rolach amantów zawsze wygląda i brzmi jak rozwydrzony gówniarz - świetne porównanie pomiędzy tymi dwiema rolami [amanta i wariata] wyszło w "aviatorze", gdzie jako normalny człowiek był mdły, jako wizjoner - nieco lepiej, ale w scenach, gdzie gubił się we własnych obsesjach, po prostu aż go polubiłam.

jeśli chodzi o naszych, to bardzo lubię patrzeć, jak gra janusz gajos.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-07-2009 11:37
Wiesz to wynika z fizjonomii. Di Caprio wygląda tak, że jak zaczyna być normalny nie wzbudza zaufania, jak szaleje wychodzi jego talent.

Depp i Di Caprio jedno chyba moje ulubione rodzeństwo filmowe. Johny w Czekoladzie był prawie zwyczajnym człowiekiem ;) Wiem, że kiedyś zagra nudną postać i też będzie w niej świetny.

Jeśli mowa o Polakach mhm ;) Gajos a owszem, zwłaszcza w teatrze. Olbrychski Daniel, Pszoniak, Trela, Majchrzak, Ferency, Janda, Szapołowska. Z trochę młodszych Kinga Preis,Chyra, Kot, i oczywiście Szyc.
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 27-07-2009 15:16
Cytat:
Elwira napisał/a:
A o naszych klasykach nikt nie pamięta.
Tadeusz Łomnicki, myślę, że osobowość warta wspomnienia, uwagi i westchnienia nad starą, dobrą szkołą aktorską.


Oj tak, tak :) i idąc tym śladem, niedawno zmarły Zbigniew Zapasiewicz (szczerze, aż mi się płakać chciało, że nie zdążyłam zobaczyć Go na cenie "na żywo";)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-07-2009 15:23
Cytat:
Tadeusz Łomnicki, myślę, że osobowość warta wspomnienia, uwagi i westchnienia nad starą, dobrą szkołą aktorską.
o tak to wielki aktor i jeszcze Holubek w każdej roli dobry, czego nie można powiedzieć o F.Pieczce, co w Quo Vadis był prawie tak słaby, jak w tym debilmym serialu Ranczo.
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 28-07-2009 14:33
Troszkę ten twój post Tomaszu pokręcony był :D Mówisz, że Keira nie powinna znajdować się w tak doborowym towarzystwie. Cóż. Mam słabość do tej dziewczyny. Urocza w "To właśnie miłość" i dystyngowana w "Dumie i uprzedzeniu" - tego mi trzeba :) W sumie to ma jeszcze czas, żeby się rozwinąć. Może kiedyś dorówna takiej Winslet. Ja w nią wierzę.

Wiedziałam, że o kimś zapomnę. Oczywiście Helena Bonham Carter! Niesamowita kobieta - chciałabym być w jej wieku taka jak ona. Uwielbiam na tę kobietę patrzeć, bo ma w sobie jakąś energię, indywidualny styl i urok.

A co do Nortona, to muszę nadrobić zaległości z nim związane bo słyszałam wiele dobrego. Jakimś dziwnym trafem oglądałam z nim tylko "Fridę" (o czym dowiaduję się w tym momencie, przeglądając filmografię ;)).
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.