książki z dziedziny fantastyki.
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Harry Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 01-08-2009 21:25
Poleciłbym Tolkiena. Zaczynając od tworzenia 1 i 2 ery aż do bitwy o pierścień
The Legend Comes To Life...
Do góry
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-11-2009 12:14
czytam coście tu popisali. Rozpacz... sama papka popkulturowa, ewentualnie trochę rzeczy ktore "wypada znać" (tolkien & Rowling).

1) Polacy napisali wiele fajnych rzeczy o ktorych nie macie pojęcia.
2) Rosja nie kończy sie na Strugackich.
Do góry
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 01-11-2009 12:46
Jeśli chodzi o polskich autorów, to polecam Sapkowskiego, a z zagranicznych przede wszystkim Gaimana, np. "Rzeczy ulotne"
Do góry
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
koriat Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-11-2009 13:01
Horror. Skołuj w jakiejś bibliotece gruby, czerwony wybór opowiadań Stefana Grabińskiego. To są horrory międzywojenne, jeśli lubisz klimaty Lovecrafta, jest szansa, że Grabińskiego uznasz za geniusza :)
Sólo una cosa no hay. Es el olvido.
Dios, que salva el metal, salva la escoria
y cifra en Su profética memoria
las lunas que serán y las que han sido.

Borges
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-11-2009 23:43
problem z Grabińskim był taki że pisał rzeczy bardzo nierówne. Najlepsze opowiadania wznowił niedawno (8-10 lat temu) P. Dunin-Wąsowicz w ksiązeczce "demon ruchu" i generalnie wybrał większość najlepszych.

Polecałbym Wam raczej Aleksandra Grina.

siegnijcie też do 6-tomowej "Polskiej Noweli Fantastycznej" - można tam znaleźć naprawdę ciekawe tropy.
Do góry
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
koriat Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-11-2009 12:52
eee, wszyscy tak kochają Demona Ruchu... owszem, świetny zbiór, ale potem zdarzały się rzeczy równie ciekawe, zbiory Księga Ognia i Niesamowita Opowieść na ten przykład - w tym drugim klasyki Kochanka Szamoty i W domu Sary, a w pierwszym mój ulubiony Biały Wyrak - zdecydowanie jedno z najcudaczniejszych opowiadań, jakie w życiu czytałem.

Grina czytałem parę opowiadań, i widać rzecz gustu, bo dla mnie był niestrawny. Raz kiepska podróbka Poego, raz kiepska podróbka Kafki.
Sólo una cosa no hay. Es el olvido.
Dios, que salva el metal, salva la escoria
y cifra en Su profética memoria
las lunas que serán y las que han sido.

Borges
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-11-2009 23:21
przeczytaj "Drogę do nikąd" - jest tam świetna sena gdzie bohater położywszy trupem tuzin celników wyraza nadzieję że sąd go uniewinni "wszak walka nasza była tak piękna". ;)
"Biegnąca po falach" to śliczna bajka, ciepła i optymistyczna...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]