FALKON 2009 [13 - 15 listopada, Lublin]
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
FALKON 2009 [13 - 15 listopada, Lublin]
Spider Użytkownik
 • Postów: 3
 • Skąd:
Dodane dnia 03-08-2009 10:12
Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" ma zaszczyt zaprosić na 10 edycję Falkonu, który odbędzie się 13 - 15 listopada 2009 roku w Lublinie. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na naszej stronie -> http://www.falkon.konwent.pl
 
Falkon jest jednym z największych konwentów fantastycznych w Polsce. Odwiedza go co roku mnóstwo ludzi, którzy oceniają go bardzo wysoko. W tym roku zamierzamy Was zadziwić jeszcze większym bogactwem atrakcji, wspaniałą atmosferą i niespodziankami, które będziecie długo wspominać.
 
Podobnie jak podczas ubiegłej edycji, będzie można wziąć udział w uroczystej gali wręczenia statuetek i dyplomów laureatom tegorocznej Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Odbędzie się ona w sobotę, 14 listopada. Szczegóły na stronie -> http://zulawski.nast.pl

Tegoroczny jubileuszowy Falkon odbędzie się w konwencji NIGHTMARE. W związku z tym jego organizatorzy przygotowali dla chętnych dwa konkursy związane z konwentową konwencją. Pierwszy z nich to konkurs literacki na opowiadanie o tematyce kryjącej się pod pojęciem NIGHTMARE. Temat konkursu można potraktować zarówno dosłownie, jak i metaforycznie. Drugi to konkurs plastyczny na rysunek dowolnej istoty w klimatach NIGHTMARE, gdzie jedyną granicą pozostaje Wasza wyobraźnia. W obu przypadkach można wygrać: wejściówki na Falkon 2009, książki, czasopisma, jak również publikację w materiałach konwentowych lub na oficjalnej stronie internetowej konwentu.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach i do zjawienia się na konwencie.

Pamiętajcie - to niegrzecznie nie przyjechać na urodziny...
Do góry
Autor
RE: FALKON 2009 [13 - 15 listopada, Lublin]
Woland Użytkownik
 • Postów: 178
 • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-08-2009 10:35
No tam to chciałoby się być :) Witam starego znajomego :)
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: FALKON 2009 [13 - 15 listopada, Lublin]
Vilya Użytkownik
 • Postów: 6
 • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 17:52
Przyjedźcie na Falkon !

http://www.youtube.com/watch?v=AmEHmNIQTgc&feature=player_embedded

Ignacy “Trzewik” Trzewiczek, Mateusz “Matti” Zaród, Artur “Garnek” Ganszyniec, John Wick i Maciej “Lucek” Sabat zapraszają na Falkon 2009! Obejrzyjcie i jeszcze dziś zaznaczcie piątek 13-go listopada w swoich kalendarzach.

Pamiętajcie : To niegrzecznie nie przyjechać na urodziny .....

http://www.falkon.konwent.pl/W menu Program pojawiła się nowa zakładka Pobierz pełny program, pod którą znajdziecie rozpiskę tegorocznych atrakcji. Mamy nadzieję, że jubileuszowy program konwentu przypadnie Wam do gustu.

http://paradoks.net.pl/falkon/.../?page_id=396

Na stronie programu dostępny jest już także program gier bitewnych oraz regulaminy turniejów falkonowych. Warto walczyć, gdyż na zwycięzców czekają trofea od Games Workshop, Urban Mammoth, Pegasus, Grendel, Sklepu Jama i innych oraz m.in. mroczne statuetki ufundowane przez Sponsora Głównego Falkonu 2009 - Monolith Icon.

http://paradoks.net.pl/falkon/.../?page_id=385

Poza tym: Jakub Ćwiek, Witold Jabłoński, Marcin Przybyłek, Tomasz Kołodziejczak, Magdalena Kozak, Rafał Kosik i Jerzy Szeja zapraszają na Falkon 2009! Czego trzeba więcej? Zobaczcie sami!

http://paradoks.net.pl/falkon/.../?page_id=501

Pamiętajcie: to niegrzecznie nie przyjechać na urodziny.... A urodziny tuż, tuż...- Wykonał pan kawał dobrej, czarnej roboty. - pochwalił Pan Bones, oddając gospodarzowi zabazgrany skrawek papieru, który wyglądał, jakby został wyrwany z trzewi Lewiatana. Nie był w stanie stwierdzić, czy trzymał w dłoni plan uroczystości, listę zaproszonych, spis potraw, czy życzenia. - W razie potrzeby wprowadzę odpowiednie poprawki. Wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

- Wyśmienicie - Profesor Zuovick wyszczerzył koślawe zęby w obłąkańczym uśmiechu i zabrał się za przeżuwanie swoich zapisków.

W imieniu Profesora Zuovicka i Pana Bonesa prezentujemy listę falkonowych LARP-ów.

Piraci z Asteroidów: Klątwa Czarnej Skrzynki

Prowadzący: Szymon “Siman” Charko
Liczba osób: 16
Czas trwania: 3 godziny
Konwencja: Space Opera

Opis:
Ciężkie jest życie kosmicznego pirata. Gdy po miesiącach przygotowań załoga straszliwego Svena Mackobrodego dokonała abordażu na kontenerowiec Megakompani Wschodniogalaktycznej, okazało się, że w tym samym momencie na identyczny pomysł wpadła także grupa cieszącej się złą sławą Księżycowej Mery. Każdy rozsądny pirat woli się dogadać niż powystrzelać, ale czy negocjacje są w ogóle możliwe, gdy w grę wchodzi największy znany transport najcenniejszego surowca we Wszechświecie: własności intelektualnej?

Klątwa posiadłości Whately

Prowadzący: Dorota “gwyn_blath” Trojanowska
Liczba osób: 13 (4 kobiety, 9 mężczyzn)
Czas trwania: 3 godziny
Konwencja: kryminał/Cthulhu

Opis:
Pełen emocji kryminał z domieszką Zewu Cthulhu. Połowa lat 60. Seria tajemniczych “Wampirzych Morderstw” pochłania kolejną ofiarę - Alexa Whately, słynnego miłośnika okultyzmu. Zgodnie z jego ostatnią wolą, dom aukcyjny March & Liddell urządza licytację dobytku zmarłego. Wśród wystawionych na aukcję przedmiotów znajduje się kopia Necronomiconu… Kto zostanie szczęśliwym nabywcą? I, co ważniejsze, czy wyjdzie z aukcji żywy?…

Wycie Kojota

Prowadzący: Paweł “Samuraj” Cholewa
Czas trwania: około 3 godziny
Liczba osób: 5 ról żeńskich, 10 ról męskich
Konwencja: Od zmierzchu do świtu

Opis:
Początek XX wieku, Meksyk, cholerna pustynia a na jej środku - nie wiadomo skąd i po co - najgorsza speluna jaką w życiu świat widział… Obskurna karczma o wdzięcznej nazwie “Wycie Kojota”. Nie wiadomo co bardziej zaskakujące: taka sceneria, czy to, że do tej speluny ciągnie cała masa różnych dziwaków, choć to w czasach rewolucji jest normalne… No cóż… Każdy musi czasem odpocząć nawet ty… Zresztą, przecież będziesz tam tylko od zmierzchu do świtu.

W Labiryncie

Prowadzący: Anna “Shauni” Szewczyk
Liczba osób: 14
Czas trwania: 3 godziny
Konwencja: klasyczne fantasy

Opis:
Jest Was wielu. Każdy trafił do Labiryntu z jakiegoś powodu i każdy ma swoją misję. Szukajcie a znajdziecie! Gdzieś tu, w Labiryncie, czają się odpowiedzi, wyjście i.. demony. Strzeżcie się albowiem czasu macie mało… I nie zgubcie się!
LARP będzie rozgrywany w całej szkole.

Urodziny Dona

Prowadzący: Marcin “Lynx” Jękot
Liczba osób: 15
Czas trwania: 3 godziny
Konwencja: Gangsterska

Opis:
Mamy rok 1924. W jedynej knajpie w niedużej miejscowości gdzieś w Arizonie głowa tutejszego półświatka Don Jovi organizuje przyjęcie z okazji swoich 59 urodzin. Zaproszone na nie są jedynie bliskie mu osoby. Jednak nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Oczywiście impreza nie jest powodem do zaprzestania robienia interesów, również tych niekoniecznie legalnych. Plotka głosi, że na ten dzień przewidziany jest transport dużej ilości nielegalnie wyprodukowanego wysokoprocentowego alkoholu.
Don Jovi organizuje przyjęcie - jesteście zaproszeni. Nie zapomnijcie zabrać drobnych podarunków!

Turniej Mistrzów Pokemon

Prowadzący: Bartłomiej “Bartek” Wypych, Łukasz “Szpaku” Szpakowski
Liczba osób: 16 par: Pokemon i jego trener.
Czas trwania: 3 godziny

Opis:
Witamy na Centrii. Wyspie, na której od wieków odbywa się Turniej Mistrzów Pokemon. Biorą w nim udział przedstawiciele pochodzący z czterech prowincji: Northii, Suthii, Westlandu i Estii. Każda z nich wystawia czwórkę najlepszych trenerów, by zmierzyli się w pojedynku o Legendarny Medal Pokemon. Osoba, która go dzierży, nie tylko przynosi chlubę prowincji, z której się wywodzi, lecz także sprawuje legalną władzę nad całą wyspą. Do boju stają najlepsi z najlepszych, a każdy z nich ma swój powód by zwyciężyć. Czy Ty i Twój Pokemon sprostacie wyzwaniu rzuconemu przez los?

LARP z przymrużeniem oka zarówno jeśli chodzi o temat, jak i same stworki. Chcielibyśmy, by było klimatycznie, ale przede wszystkim śmiesznie. Prowadzący liczą na kreatywność uczestników co do wyglądu Pokemonów (pokażcie nowo odkryte gatunki!).

Stowarzyszenie Mrocznego Poniedziałku

Prowadzący: Łukasz Kowalski
Liczba osób: 15
czas trwania: 3 godziny
Konwencja: postapokaliptyczna/supernatural

Opis:
Na świat spada meteor, który powoduje, że pół globu zakrywa mrok. Z mroku wyszli chaoci, którzy postanowili pokryć ciemnością cały świat. Jedyni, którzy mogą powstrzymać chaotów to Stowarzyszenie Mrocznego Poniedziałku, organizacja skupiająca najpotężniejszych nadnaturali, stworzona do walki z chaosem.

LARP jest spotkaniem dwunastu chętnych nadnaturali przed Radą Trzech najpotężniejszych członków Stowarzyszenia Mrocznego Poniedziałku. Będą poddawani licznym próbom, by wykazać się, że nadają się na członków Stowarzyszenia. Z pośród tych dwunastu zostanie wybrana tylko trójka, która wykaże się przed Radą Trzech.

Parlament Chaosu

Prowadzący: Grupa Kolanko Przelotowe Fi25 - Michał “Miodowy” Pielecha, Dawid “Gecko” Krzysiak
Ilość graczy: 23
Czas trwania: ok 2,5 godziny
Konwencja: Warhammer 40 000

Opis:
Siewcy chaosu!
Z woli Archona Najwyższego Wybrańca Chaosu oznajmia się, co następuje: Zwołuje się aby wszyscy najpotężniejsi i najbardziej wpływowi wrogowie imperium i jego sojuszników zebrali się nocy Hexennacht roku 2519 w zamku Taubenkotstein pod Altdorfem. Na spotkaniu tym będziemy knuć i spiskować przeciw panującemu obowiązkowi rzeczy, zaś głównym jego celem jest wybranie tych, którzy w stosownym czasie poprowadzą nasze hordy na zgniłe Imperium. Pamiętaj, w oczach chaosu każdy jest równy, więc i ty masz szansę, by stanąć na czele powstania przeciw naszym znienawidzonym wrogom.

Nim poleje się krew, przedstaw swoją kandydaturę i zaproponuj swój program wyborczy, dzięki któremu najefektywniej wykorzystasz stanowiska powierzone twojej partii.Niech głosy wyborców zdecydują, kto osadzi stanowiska: Naczelnego wodza powstania, dowódcy wojsk i naczelnego kapłana.
Kto zaś się na sejm nie stawi, niech będzie przeklęty i niech go rozdziobią kruki wrony!

Space Opera - Awaria

Prowadzący: Andrzej “Loralion” Szczołko i Wojciech “Wallace” Ślemp
Liczba osób: 16
Czas trwania: 2 godziny.
Konwencja: Space Opera

Opis:
W przestrzeni kosmicznej unosi się nieznany wrak. Sygnał o nim zostaje przechwycony przez trzy różne statki przelatujące niedaleko. Zostają wysłane ekipy aby przeszukać wrak. Żadna z nich nie wie o innych. Podczas ekspedycji na pokładzie wraku dochodzi do awarii. Trzy ekipy w panicznej ucieczce zostają zamknięte w dwóch pomieszczeniach połączonych śluzą.

Kto zdoła się uratować? Czy poświęcicie swoich towarzyszy aby ocalić własne życie? Czy może uda się wam uratować razem?

Konwentowa noc

Prowadzący: Maciek “Filo” Związko
Liczba osób: 12
Czas gry: 2 godziny
konwencja: horror z elementami fantasy

Opis:
Chcesz przeżyć coś innego niż zwykły LARP, przyjdź na psychodramę. Tu nie ma mistrza gry, scenariusz ustalają wszyscy biorący udział i akcja może się wiele razy zmieniać. Prowadzący, a raczej osoba zaczynająca, daje tylko temat, a reszta toczy się sama. Ostrzegam, czasem bywa naprawdę strasznie…

LARPoKONKURS westernowy

Prowadzący: Dominika “jestem_wredna” Rycerz-Jakubiec & Andrzej “Ejdżej” Jakubiec
Liczba osób: 5 drużyn po 2 osoby (wcześniejsze eliminacje)
Czas trwania: 3 godz.
Konwencja: western

Opis:
Jesteś szybki jak rewolwerowiec? Sprytny niczym karciany szuler? Umiesz pędzić bydło? A wypalić całą fajkę pokoju? W takim razie ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zmierz się z nami… w samo południe! (prowadzący nie odpowiadają za zmianę godziny przez organizatorów!).

“Bal Strachów”
“Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…”

Władca Głębi wraz z oddaną świtą, zapraszają na Bal Pełni Księżyca w Noc Dziadów miejsce swe mający. Absencja niedopuszczalna!

Dziady są jedyną nocą w roku, która daje Wam szansę na zakończenie pewnych spraw oraz odnalezienie spokoju. Na corocznym balu u Lucyfera spotykają się niemal wszystkie istoty - demony, duchy, upiory oraz inni wyklęci skazańcy. Pan nienawidzi owego corocznego bałaganu, wszyscy zawracają mu głowę, każdy czegoś chce, czegoś oczekuje, o coś prosi. Lucyfer ma już wystarczająco problemów na głowie - wciąż wybuchają jakieś pucze, ktoś podobno zdradził, ktoś ma ochotę na cesarski tron. Jednak teraz nie czas na zmartwienia. Orkiestra gra. Goście tańczą i pływają w szampanie. Ten bal jest nie tylko dla Was mieszkańcy Głębi, również potępieni mają prawo do chwili szczęścia.

Larp oparty na prozie M.L.Kossakowskiej.Z okazji tak znakomitego wydarzenia, jakim jest nadchodzący jubileusz Falkonu, nie sposób nie sięgnąć pamięcią do wspomnień sprzed lat. Czasy się zmieniają ale niektórzy ludzie, miejsca i zdarzenia potrafią na zawsze zostać w pamięci.
Odliczając dni do konwentu, wspomnijcie z nami jak to niegdyś bywało....
Oto trailer wspominkowy oraz wszystkie bloki programu (21 bloków) dostępne na stronie Falkonu!


http://www.falkon.konwent.pl/


Zapraszamy !!!!!
Do góry
 • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
 • mike17
 • 14/09/2023 17:41
 • Ja mam w sumie różne puchary, i te piwne, i te za książki, łącznie 10 wydanych książek w ciągu 10 lat :)
 • genek
 • 14/09/2023 00:23
 • Jeden ma puchar za książkę, inny taki z piwem.
 • mike17
 • 13/09/2023 18:04
 • [link] mike wznosi puchar ktoś to w końcu musi robić :) Ahoy!
 • genek
 • 06/09/2023 19:33
 • Albo ku lepszym, niekoniecznie przejściom.
 • mike17
 • 06/09/2023 18:06
 • Lub może należałoby skierować się ku przejściom podziemnym, skoro te naziemne są wątpliwej jakości :)
 • genek
 • 06/09/2023 10:38
 • Dobrze, zwrócę uwagę, czy to przejścia dla pieszych, czy piesi z przejściami ;)