Musicale
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Musicale
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-08-2009 21:36
Cytat:
ooo "Across...", jakże chciałam zobaczyć ten film No, może kiedyś się uda.
Kobieto w ciągu roku trzy razy oglądałem. Pokochałem The Baatles dzięki temu filmowi. Angielski znam tak, że z piosenek kojarzę średnio, a tam miałem napisy. Ci kolesie rządą. Aranżacja utworów też świetna, fabuła kompletna. Piękny film, i o czymś.

Cytat:
Także mimo, iż bolly kojarzy się raczej jako typowo babska rozrywka, są wyjątki
jak to mówią, Co typowe to ch... najważniejsze, że coś sprawia przyjemność.
Do góry
Autor
RE: Musicale
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2009 21:46
no tego jeszcze nie słyszałam :D ale zapamiętam.

No to mi całkiem sympatycznie zareklamowałeś. Jakiś czas już darzę uczuciem Żuczków, więc z polubieniem filmu nie powinnam mieć problemów - co do tego jestem pewna wręcz.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Musicale
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-08-2009 21:52
A Twój avatar dobrze mi się kojarzy z czymś filmowym i muzycznym?



I czymś bardzo podobającym mi się, i czymś co kojarzy mi się z nazwiskiem reżysera, który kojarzy mi się z J.Deppem?
Do góry
Autor
RE: Musicale
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2009 22:00
A tak, tak! Jak mogłam zapomnieć!

"Nightmare before Christmas" - toż to mój kolejny typ jest.Wspaniałe wykonanie i ten klimat :) Burton jest genialny :shy:

No, a jeśli już jesteśmy przy panu, który powinien być moim ojcem, to należałoby wspomnieć również o "Sweeney'u Toddzie" i świetnej "Johannie", czy "Epiphany". O stronie wizualnej samego filmu chyba wspominać nie muszę. Jak dla mnie bomba.
Dalej może być tylko "Charlie i fabryka..." - w końcu piosenki też się pojawiają :)

Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Musicale
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-08-2009 22:07
Cytat:
"Nightmare before Christmas" - toż to mój kolejny typ jest.Wspaniałe wykonanie i ten klimat Burton jest genialny
chętnie się zgodzę :)

Cytat:
Dalej może być tylko "Charlie i fabryka..." - w końcu piosenki też się pojawiają
tak to też lubię. Na kolana mnie nie rzucił, ale sprawił mi równie wielką przyjemność jak tabliczka deserowej czekolady Wedla. Może nawet większą.

Cytat:
No, a jeśli już jesteśmy przy panu, który powinien być moim ojcem, to należałoby wspomnieć również o "Sweeney'u Toddzie"
:( Znów jak przy Evicie, muszę stwierdzić z przykrością, że nie miałem przyjemności jeszcze obejrzeć.



ale nadrobię ;)
Do góry
Autor
RE: Musicale
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 04-08-2009 22:12
"Upiór w operze"
Nikt o nim nie wspomniał, a dla mnie to najpiękniejszy musical jaki kiedykolwiek widziałam :-)

Świetny jest zarówno spektakl teatru ROMA jak i film "Phantom of the Opera" z 2004 roku.

http://www.youtube.com/watch?v=h1cm5wV-3j4
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Musicale
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2009 22:12
Wiesz co, wiele osób się zawiodło. Że nudny, że nielogiczny, że brzydko śpiewają. Wystarczy spojrzeć na opinie na filmwebie. Ale ja byłam zachwycona - no bo Depp, Bonham-Carter i Rickman w jednym filmie, to nie lada gratka :) Pan, który grał Borata też jest, chociaż o tym dowiedziałam się dopiero na napisach, tak się skurczybyk zamaskował.
A "Gnijącą pannę młodą" widział?
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Musicale
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 04-08-2009 22:13
wspomniałem o nim, wspomniałem... :D
choć powiem szczerze, że mnie wcale tak nie zachwycił
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Musicale
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2009 22:15
"Upiora" na nieszczęście nie widziałam, choć zobaczyć muszę. A
le planuję wybrać się do Romy. Hm. W sumie to te plany ciągną się od początku roku, ale chyba w końcu musi dojść do skutku.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Musicale
kresowiak Użytkownik
  • Postów: 351
  • Skąd: Gdzieś na Kresach
Dodane dnia 04-08-2009 22:24
hih ja wiem czy gejowskie..;) ok Tomaszu, wiem, że żartowałeś, żeby nie było niedomówień :lol:

ja lubię Skrzypka na dachu, Grease i Hair ale wersję filmową Milosza Formana :)
Do góry
Autor
RE: Musicale
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-08-2009 22:25
Cytat:
A "Gnijącą pannę młodą" widział?
Też nie, chociaż po "Nightmare before Christmas" wciąż się zabieram. Obiecuję poprawę. Jutro oglądam Johnego i Bonham-Carter(zakoachałem się w niej w Fight CluB) bo mam dostęp. Następna będzie Gnijąca, albo Evita. Upiora kiedyś kiedyś widziałem, chyba w rewelacji miesiąca B.Kaczyński zapodał. Gdzieś na tvp2(czasem mają misję, po 23.00)
Do góry
Autor
RE: Musicale
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 04-08-2009 22:51
"Grease" z Travoltą i Olivią Newton- John , kultowy film muzyczny :-)

W 8 klasie podstawówki wygraliśmy tym Szkolny Festiwal Miniatur Teatralnych.

Cała szkoła była potem zakochana w tym musicalu :D

Eh to były czasy;)

Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Musicale
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2009 23:57
Przecież p.Depp nie umie śpiewać. :)
Do góry
Autor
RE: Musicale
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2009 00:04
Cytat:
Niech będzie kończyłeś gimnazjum to ci wytłumaczę. Nie napisałem, że Brecht jest gejowski, napisałem, oczywiście żartując, że facet oglądający musicale jest czasem postrzegany jako mniej męski. To jeden z tysięcy stereotypów, ale dość powszechny. Oczywiście mogłeś o nim nie słyszeć


Więc odpisałem, także w ramach żartu, że trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem, by uważać musicale choćby autorstwa Brechta, które są przecież już klasyką, za "gejowskie". Poza tym, ja wiem czy istnieje taki stereotyp? Raczej odnośnie komedii romantycznych, nie musicali. A że często musicale w jakiś sposób (choć nie zawsze) powielają schematy z komedii romantycznych, to być może stąd niektórzy są wobec nich uprzedzeni.

Btw. Skrzypka na dachu wystawiał (nie wiem czy nadal, ale chyba tak) Teatr Żydowski w Warszawie, jeśli ktoś jest ze stolicy, a nie wie ;)
Do góry
Autor
RE: Musicale
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-08-2009 17:15
Cytat:
"Grease" z Travoltą i Olivią Newton- John , kultowy film muzyczny
Uwielbiam tą pierwszą piosenkę z filmu, sumer night, jeśli się nie mylę.
Do góry
Autor
RE: Musicale
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2009 17:42
Skrzypek na dachu i Upiór w operze idą na bieżąco w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wciąż na dobrym poziomie... ;-)))
Do góry
Autor
RE: Musicale
Cute Użytkownik
  • Postów: 121
  • Skąd: Zielona Góra
Dodane dnia 05-08-2009 19:35
Cytat:
13outy napisał/a:
Znane mi są tylko musicale filmowe - "Chicago" i "High School Musical". :) Nawet mi się podobają.


Ech, o tym filmie lepiej nie wspominać. :rol:

Co do tematu - nie przepadam raczej, ale słyszałam, że Upiór w operze był świetny.
Najchętniej zamieniłabym się w grubego czarnego kota,
lecz zamiast na płocie, życie
przespałabym na Twoich kolanach...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Musicale
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 07-08-2009 07:20
Wreszcie zobaczyłem Sweeney Todda. Warto było, zwłaszcza dla śpiewającej Helen Bonham Carter, cała była nieziemska. Polecam film nie tylko tym co lubią musicale, warto obejrzeć.
Do góry
Autor
RE: Musicale
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 09-08-2009 17:46
No to jestem zadowolona, że się podobało :)

Ja "Grease" to najbardziej lubię ostatnią piosenkę "You're the one what I want", świetna energia.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Musicale
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 09-08-2009 20:10
Moim ulubionym m. jest - Upiór w Operze
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.