Reżyserzy
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Reżyserzy
nuwanda_89 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Kalisz
Dodane dnia 18-07-2010 15:10
To, że Indianinowi nie udało się uciec, to chyba nie wina Formana, a Kena Keseya :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Reżyserzy
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 18-07-2010 17:26
Wajda moim skromnym zdaniem nie robi dobrych filmów, tylko filmy które dobrze się sprzedają.
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Reżyserzy
nuwanda_89 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Kalisz
Dodane dnia 18-07-2010 17:38
Cytat:
niewidoczna napisał/a:
Wajda moim skromnym zdaniem nie robi dobrych filmów, tylko filmy które dobrze się sprzedają.


z wiekiem pasja mija, co nie zmienia faktu, że nadal wiele się od Wajdy wymaga. Według mnie są w Polsce lepsi reżyserzy, ale musimy przyznać, że jednak za coś Wajda jest w świecie filmowym ceniony:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Reżyserzy
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 18-07-2010 18:25
Coś znaczy, ale to tylko jest zasługa dobrej reklamy jego filmów. Weźmy np. "Katyń" film na który ludzie rzucili się, bo to ta słynna nowość. Wajda zarabiał na nim tysiące, opowiadając przy okazji historię swego ojca i komuny za czasów której tak trudno było zrobić dobry film. Tylko zapomniał o tym że to za czasów komuny jego nazwisko było rozsławiane na świat. OK, ale zostawmy tą szarą komunę, bo to nie o niej miałam pisać. Czy każdy dobry reżyser musi opowiadać ze szczegółami dzieje swojego życia. Wspomniany wcześniej Polański też wiele przeszedł, ale nie mówi na prawo i lewo "Jakie to On miał przeżycia...". Poza tym Wajda to pyszałek, a Polański zostawił jeszcze choć odrobinę skromności dla siebie.
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Reżyserzy
gkieregk Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: lublin
Dodane dnia 27-09-2010 22:11
Kubrick, tak, jeszcze jakiś czas temu, kiedy nie przeżułem go tak na fest.
Obecnie Jarmusch(może poza ostatnim limits of control), Tarantino, von Trier, czasem Lynch(nie za dużo na raz oczywiście).

Endrju Wajda jest jak najbardziej świetnym reżyserem, jego badziewne filmy, na które wyganiają całymi klasami, nie przekreślają takich perełek jak "Popiół i diament", "Kanał" lub "Ziemia obiecana".
A Krzychu Kieślowski? to był artysta, z którego możemy być dumni.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Reżyserzy
link a Użytkownik
  • Postów: 146
  • Skąd:
Dodane dnia 27-09-2010 22:34
Cytat:
gkieregk napisał/a:
A Krzychu Kieślowski? to był artysta, z którego możemy być dumni.

kiereg,
widziałeś może Heaven? Niezła mieszanka: reżyseruje Tykwer; scenariusz (ostatni, jaki napisali) Kieślowskiego i Piesiewicza; główna rola - Cate Blanchett; akcja we Włoszech:)
Do góry
Autor
RE: Reżyserzy
gkieregk Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: lublin
Dodane dnia 27-09-2010 22:40
widziałem, dobre kino, ciche, solidne, czuć Kieślowskiego. "biegnij, lola, biegnij" też jest na podstawie scenariusza K.K(chyba;p ), też niezłe, ale już nie powala.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Reżyserzy
link a Użytkownik
  • Postów: 146
  • Skąd:
Dodane dnia 27-09-2010 22:58
Cytat:
gkieregk napisał/a:
widziałem, dobre kino, ciche, solidne, czuć Kieślowskiego.

O, to tutaj się zgadzamy:)

Cytat:
gkieregk napisał/a:
"biegnij, lola, biegnij" też jest na podstawie scenariusza K.K(chyba;p ), też niezłe, ale już nie powala.


Do Loli, o ile pamiętam, scenariusz pisał Tykwer:), nie tylko reżyserował.
A Alejandro Amenábar? Co o nim myślisz? Ciekawi mnie. Teza? W stronę morza? Agora?
Do góry
Autor
RE: Reżyserzy
gkieregk Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: lublin
Dodane dnia 27-09-2010 23:48
na agorze wynudziłem się jak nigdy w życiu, "w stronę morza" - świetna kreacja Javiera Bardem. A "Otwórz oczy"? Dla mnie kapitalny, niestety, nie widziałem amerykańskiego remake'u z cruisem.
Zapomniałem o Michael'u Haneke - przede wszystkim kapitalne "Funny Games" i "Biała Wstążka"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Reżyserzy
EdwardH Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Соколка
Dodane dnia 01-12-2012 21:07
Cytat:
niewidoczna napisał/a:
Wajda moim skromnym zdaniem nie robi dobrych filmów, tylko filmy które dobrze się sprzedają.

Możliwe. Jednak jako że lubię filmy historyczne to jestem na niego skazany ;)
Ale przyznam że podobał mi się Katyń, Kanał, Ogniem i mieczem (pewnie dlatego że jestem zakochany w Ukrainie) i Pierścionek z orzełkiem w koronie. Pewnie znalazłoby się coś jeszcze, czego nie pamiętam w chwili obecnej.

Powyższe filmy prawdopodobnie nie podobają mi się dlatego że Wajda, tylko dlatego że dotyczą rzeczy które mnie interesują.

A wracając do reżyserów ogółem, to Quentin Tarantino jest moim mistrzem, i wątpię by ktokolwiek by go przebił
edwardhorsztynski.blog.pl/ - mój blog
https://www.facebook.com/pages/.../234295336732681?ref=hl - mój fanpage
https://www.facebook.com/pages/.../128293687346723?fref=ts - fanage mojego zespołu
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Reżyserzy
mauryc Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 05-12-2012 10:39
jak dla mnie numerem jeden jest Quentin Tarantino. następnie bardzo cenie Ridley`a Scotta - bo robi świetne filmy na faktach - American Gangster, Helikopter w ogniu. Również Martin Scorsese ma mnóstwo filmów, które z przyjemnością mi się ogląda ;)
Do góry
Autor
RE: Reżyserzy
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-12-2012 12:15
John Schlesinger, bo nakręcił mój ulubiony film - "Nocny kowboj"
George A. Romero, bo nakręcił mój drugi ulub. film - "Noc żywych trupów"
Werner Herzog, bo nakręcił mój trzeci ulub. film - "Nosferatu, wampir"
Do góry
Autor
RE: Reżyserzy
Leszek Sobeczko Użytkownik
  • Postów: 1303
  • Skąd: Rydułtowy
Dodane dnia 05-12-2012 12:22
Bareja - za całokształt, doskonale obnażył socjalistyczną rzeczywistość
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Reżyserzy
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 05-12-2012 12:54
Poza tym, że to genialny aktor, to także genialny reżyser - CLINT EASTWOOD.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Reżyserzy
fatal Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2014 14:40
Charlie Chaplin to naprawde utalentowany reżyser z wielką wyobraźnią. Potrafi stworzyć coś z niczego...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.