Agata Christie znów wydaje zza grobu
"Nie znam innego zajęcia, które tak bardzo wzbudza we mnie chęć mordu" - zwykła mówić Agata Christie o zmywaniu naczyń. Twierdziła, że podczas tej czynności przychodziły jej do głowy najlepsze pomysły na książki. A. Christie jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów. Wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz drugi miliard przetłumaczonych na 45 języków obcych i pomimo tego, iż zmarła w 1976 roku, a ostatnia jej książka, która ukazała się pośmiertnie została wydana w 1997 roku („While the Lights Last and Other Stories”) to jutro, czyli 18.04.06 będzie miała miejsce Polska premiera wydawnicza (wyd. Prószyński i S-ka) jej kryminału-sensacyjnego pt. „4.50 z Paddington” w tłumaczeniu Tomasza Cioski.

Jane Marple, dama o bystrym umyśle i z pasją detektywa amatora, angażuje się w wyjaśnienie sprawy, która bez jej udziału najprawdopodobniej nigdy nie wyszłaby na jaw. Nikt bowiem nie wierzy pewnej starszej pani (fantazjuje!), opowiadającej o morderstwie (mężczyzna udusił kobietę!) popełnionym w pociągu. Mimo zastrzeżeń do wiarygodności relacji - pani McGillicuddy widziała zdarzenie, podróżując innym pociągiem - śledztwo dla porządku zaczyna się i szybko kończy: nie znaleziono ciała ofiary ani żadnych śladów zbrodni. Zostaje ono jednak wkrótce wznowione, a obiektem szczególnego zainteresowania staje się ekscentryczna rodzina Crackenthorpów. Panna Marple naprowadza stróżów prawa na tropy warte jej zdaniem sprawdzenia. Sprawa jest zawiła, śledczy raz po raz trafiają w ślepy zaułek. Wygląda na to, że mają do czynienia z wyjątkowo przebiegłym mordercą...

Informacje zaczerpnięte z: www.vivid.pl
Wiktor Orzel · 17:46 15.04.2006 · 13 ·
Komentarze
Tyler Durden dnia 15.04.2006 18:04
Też dziś zacznę "Zły wybór" Gilstrapa.B)
Tyler Durden dnia 15.04.2006 18:17
Znowu się nie rozpisywałem, bo dawno czytałem. Tej książki według mnie nie może tu zabraknąć.;)
Tyler Durden dnia 16.04.2006 19:18
Ciekawe kto to przeczytał...:|
Usunięty dnia 16.04.2006 19:25
komentarz, czy "Zły wybór"?
Tyler Durden dnia 16.04.2006 19:34
Newsa ;):p Nikt nie komentuje. Chodziaż komentarz i książkę pewnie niewiele osób widziało :p
Wiktor Orzel dnia 16.04.2006 20:21
stary to jest pierwszy news gdzie są komentarze :p
Wiktor Orzel dnia 18.04.2006 11:40
kto podmienił newsa? Wczesniej było o norwegach :O
Tyler Durden dnia 18.04.2006 12:58
Też się zastanawiam:|
Wiktor Orzel dnia 18.04.2006 14:19
dziwna sprawa..nastepnym razem, niech ten ktoś pisze nowego zamiast podmieniać obecne!
Usunięty dnia 18.04.2006 20:35
wielkie sorry! to był mój pierwszy raz i widocznie niezbyt udany:p nastepnym razem mi wyjdzie, ale to troche skomplikowane jest jak dla mnie prostaczka. jeszcze raz sorry
Wiktor Orzel dnia 18.04.2006 21:06
wybaczam ci synu :p
Tyler Durden dnia 18.04.2006 23:04
Dziwnie wyszedłeś na tym zdjęciu.
Usunięty dnia 19.04.2006 17:23
nie miejsce na to, lecz zapytam: lepiej?
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
22/05/2024 10:12
Sprawdziłem Januszu. W Languege Tool jest możliwość zamiany… »
Janusz Rosek
22/05/2024 09:24
Kazjuno Bardzo dziękuję za konkretny komentarz i porady.… »
Kazjuno
21/05/2024 22:07
Jacku Londyn, przesadzasz. Januszu, ten program, wprawdzie… »
Jacek Londyn
21/05/2024 21:22
Januszu, Kazjuno radzi: Kopiujesz każdy z rozdziałów… »
Kazjuno
21/05/2024 20:35
Karkołomne Januszu opisałeś przygody z dzieciństwa. Czyta… »
Janusz Rosek
21/05/2024 18:36
Valerio Cieszę się bardzo, że spodobał Ci się ten prosty… »
Zdzislaw
21/05/2024 12:36
Zbigniewie - może nie ze wszystkim się zgodzę, ale z ogólnym… »
Janusz Rosek
21/05/2024 11:00
Jacku Londyn. Dziękuję bardzo za cenne rady. Wezmę to sobie… »
dach64
21/05/2024 09:16
Zawsze warto jest próbować i angażować się w różne style,… »
Jacek Londyn
21/05/2024 09:15
Lustereczko, powiedz przecie... Ważne, że śmiejesz się z… »
Zbigniew Szczypek
21/05/2024 09:00
Kaziu Nie wszystkie eksperymenty zakończone były… »
Zbigniew Szczypek
21/05/2024 08:39
Zdzisławie "Szlachetne zdrowie..." Tak już jest,… »
Kazjuno
21/05/2024 08:32
Zbysiu. Rozumiem twój brak czasu. Z. Cybulski z B. Kobielą… »
Janusz Rosek
21/05/2024 08:23
Kazjuno Dziękuję bardzo za Twój komentarz. Z przykrością… »
Jacek Londyn
21/05/2024 08:09
Dzień dobry. Miałem okazję odwiedzić podobne,… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30
  • Kaziu, my to wiemy, że to czasem działa na zasadzie "łańcuszka szczęścia" ale denerwuje, gdy ktoś go "przerywa", w tedy wraca cisza i "bezkomentarz" opanowuje znowu kolejną falą
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 14:01
  • Piszcie, publikujcie i twórzcie komentarze!
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 13:58
  • Aż chce się pisać i publikować w PP. Toż to przedsionek do książkowych wydawnictw!
  • Zbigniew Szczypek
  • 14/05/2024 17:56
  • No nie może być, gwar jak dawniej! Warto było, tylko niech już tak zostanie!
  • Wiktor Orzel
  • 08/05/2024 15:19
  • To tylko przechowalnia dawno nieużywanych piór, nie jest tak źle ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 08/05/2024 10:00
  • Ufff! Kamień z serca... Myślałem, że znów w kostnicy leżę
  • Zbigniew Szczypek
  • 07/05/2024 20:47
  • Hallo! Czy są tu jeszcze jacyś żywi piszący? Czy tylko spadkobiercy umieszczają tu teksty, znalezione w szufladach (bo szkoda wyrzucić)? Niczym nadbagaż, zalega teraz w "przechowalni"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/05/2024 18:38
  • Dla przykładu, że tylko krowa nie zmienia poglądów, chciałbym polecić do przeczytania "Stołówkę", autorstwa Owsianki. A kiedyś go krytykowałem
Ostatnio widziani
Gości online:17
Najnowszy:dobibliotekipl