"The Children of Hurin" J.R.R. Tolkiena.
Wiosną 2007 roku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii ukaże się niedokończona książka J.R.R. Tolkiena.

Tolkien rozpoczął pisanie "The Children of Hurin" w 1918 roku, ale nie ukończywszy jej, porzucił ją. Czytelnicy mieli okazję zapoznać się już z tymi fragmentami. Jednak tym razem ukaże się całość - przez ostatnie 30 lat bowiem syn Tolkiena, Christopher, pracował nad jej dokończeniem. W "The Children of Hurin" obecni są bohaterowie znani z "Władcy Pierścieni" i innych dzieł pisarza, m.in. elfy i krasnoludki.

- Byłem przekonany, że warto zaprezentować pełną wersję legendy "The Children of Hurin" w osobnej książce - powiedział w oświadczeniu Christopher Tolkien.

Nowa książka zostanie wydana przez Houghton Mifflin w Ameryce oraz przez HarperCollins w Anglii.

Trylogia J.R.R. Tolkiena "Władca Pierścieni" sprzedała się w ponad 50 milionach egzemplarzy. Została również z sukcesem przeniesiona na ekran przez Petera Jacksona. W przyszłym roku będzie można zobaczyć jej sceniczną wersje.

Źródło: czytelnia.onet.pl
Wiktor Orzel · 19:12 19.09.2006 · 3 ·
Komentarze
atreides dnia 27.09.2006 07:21
A może jednak by weryfikować treść podawanych za innymi serwisami informacji? Na litość Boską, Tolkien sie w grobie przekręca! "krasnoludki"?
Dzon dnia 30.09.2006 15:33
Bjcie w dzwon!! na TRWOGE!! na TRWOGE!!!!!
Usunięty dnia 04.10.2006 19:18
"elfy i krasnoludki"?:D hahaha...
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
23/05/2024 22:35
Podobało mi się. Szczególnie ta reklma: Pozdrawiam »
Jacek Londyn
23/05/2024 14:32
Dzień dobry. Twój tekst jest skierowany do nielicznej… »
Jacek Londyn
23/05/2024 14:03
Zbyszku, trzymam Cię za słowo. :) »
Janusz Rosek
23/05/2024 10:23
Gabriel G. Serdecznie dziękuję za ten komentarz.… »
Kazjuno
22/05/2024 20:27
Cieszę się Gabrielu z Twoich odwiedzin i komplementów.… »
Gabriel G.
22/05/2024 17:56
Dobry tekst. Dobrze się czyta. Gdybym miał na cokolwiek… »
Gabriel G.
22/05/2024 16:03
Dzięki za komentarz Kazjuno. No właśnie muszę się… »
Gabriel G.
22/05/2024 15:46
Bardzo dobra historia. Uwielbiam klimat tamtych lat.… »
Kazjuno
22/05/2024 10:12
Sprawdziłem Januszu. W Languege Tool jest możliwość zamiany… »
Janusz Rosek
22/05/2024 09:24
Kazjuno Bardzo dziękuję za konkretny komentarz i porady.… »
Kazjuno
21/05/2024 22:07
Jacku Londyn, przesadzasz. Januszu, ten program, wprawdzie… »
Jacek Londyn
21/05/2024 21:22
Januszu, Kazjuno radzi: Kopiujesz każdy z rozdziałów… »
Kazjuno
21/05/2024 20:35
Karkołomne Januszu opisałeś przygody z dzieciństwa. Czyta… »
Janusz Rosek
21/05/2024 18:36
Valerio Cieszę się bardzo, że spodobał Ci się ten prosty… »
Zdzislaw
21/05/2024 12:36
Zbigniewie - może nie ze wszystkim się zgodzę, ale z ogólnym… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30
  • Kaziu, my to wiemy, że to czasem działa na zasadzie "łańcuszka szczęścia" ale denerwuje, gdy ktoś go "przerywa", w tedy wraca cisza i "bezkomentarz" opanowuje znowu kolejną falą
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 14:01
  • Piszcie, publikujcie i twórzcie komentarze!
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 13:58
  • Aż chce się pisać i publikować w PP. Toż to przedsionek do książkowych wydawnictw!
  • Zbigniew Szczypek
  • 14/05/2024 17:56
  • No nie może być, gwar jak dawniej! Warto było, tylko niech już tak zostanie!
  • Wiktor Orzel
  • 08/05/2024 15:19
  • To tylko przechowalnia dawno nieużywanych piór, nie jest tak źle ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 08/05/2024 10:00
  • Ufff! Kamień z serca... Myślałem, że znów w kostnicy leżę
  • Zbigniew Szczypek
  • 07/05/2024 20:47
  • Hallo! Czy są tu jeszcze jacyś żywi piszący? Czy tylko spadkobiercy umieszczają tu teksty, znalezione w szufladach (bo szkoda wyrzucić)? Niczym nadbagaż, zalega teraz w "przechowalni"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/05/2024 18:38
  • Dla przykładu, że tylko krowa nie zmienia poglądów, chciałbym polecić do przeczytania "Stołówkę", autorstwa Owsianki. A kiedyś go krytykowałem
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty