Wyniki konkursu Umrzeć w Deszczu
Oto lista zwycięzców:

1.hrabina59 - Deszcz
2.lina_91 - Noc
3.Jack the Nipper - Burza

List od Aleksandra Sowy:

"Zdecydowałem, że pierwsze miejsce powinno przypaść w udziale użytkownikowi hrabina_59 za opowiadanie pt. „Deszcz”, które najbardziej przypadło mi do gustu, a także zdecydowanie najlepiej nawiązało swą treścią, klimatem i emocjami do mojej powieści. Drugą nagrodzona pracą jest „Noc” użytkownika lina_91, w którym urzekła mnie dynamiczna treść, oraz subtelność nawiązania do tematyki konkursowej. O ile to możliwe, chciałbym także wyróżnić, jako trzeciego laureata użytkownika Jack the Nipper, za opowiadanie pt. „Burza”, które najbardziej pokrywa się z moją osobistą definicją opowiadania jako gatunku literackiego.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie macie trzeciej książki, ale oczywiście jeśli zgodzicie się na takie rozwiązanie prześlę jeszcze jeden egzemplarz na wskazany adres redakcji. W takim wypadku prosze o adres.

Chciałbym podkreślić również fakt, iż dla mnie osobiście zorganizowanie tego konkursu i wybranie mnie jako jurora jest ogromnym zaszczytem.

Pozdrawiam

Aleksander Sowa"

Redakcja Portalu Pisarskiego również serdecznie dziękuje za sponsoring książek i pomoc przy orgaznizacji konkursu. Mamy nadzieję, że współpraca nie zakończy się jednorazowo ;)
Wiktor Orzel · 22:32 07.12.2008 · 39 ·
Komentarze
bosski_diabel dnia 07.12.2008 22:49
Gratuluję sukcesu całej trójce :)
lina_ 91... tak trzymaj :)
zapomin dnia 07.12.2008 22:58
gratulejszyn:D
valdens dnia 08.12.2008 00:22
Gratki :yes: Zaraz wrzucę sobie Hrabinę na "ruszto". Ciekawym, co to, zwłaszcza, że widzę ją po raz pierwszy u nas.

(Sagit, przydałoby się zdjąć blokadę na komentowanie)
passi dnia 08.12.2008 09:41
gratuluję !!!

:)
valdens dnia 08.12.2008 10:36
Nawet fajne to, co wygrało. Takie zostające w pamięci. Co prawda parę wyrazów bym poprzestawiał i takie tam, ale i bez tego ta miniaturka jest całkiem smaczna.

(później se skonsumuję linkę i jacka)
Usunięty dnia 08.12.2008 10:44
Gratuluję całej trójce :)
lina_91 dnia 08.12.2008 11:07
Juhuuu :). Tomik poezji przeszedl mi kolo nosa, ale ksiazke przynajmniej mam :D. Dziekuje Szanownemu Panu Jurorowi :bigrazz:
lina_91 dnia 08.12.2008 11:10
A co do tej miniaturki... Mnie sie nie podoba i to wcale nie dlatego, ze ukradla mi pierwsze miejsce :p. W tak krotkim tekscie tyle bledow, to masakra normalnie...
Jacka tekst czytalam juz wczesniej. Smaczny ;)
valdens dnia 08.12.2008 15:19
Uwaga! Kurtyna milczenia opadła. Można już komentować i oceniać :yes:

I nie tylko te zwycięskie, ale wszystkie konkursowe (nie było ich na liście "ostatnio dodanych" ) Zaparaszam:
http://portal-pisarski.pl/articles.php?cat_id=74
lina_91 dnia 08.12.2008 15:21
Ja rowniez :lol:
Miladora dnia 08.12.2008 15:47
Nieprawda, poleciałam zobaczyć i nie mogę skomentować np. tekstu Basoonia. Tylko niektóre są odblokowane, Valdens. :no:
valdens dnia 08.12.2008 15:51
Hm. No to poczekajcie. Może coś z tym zrobię, a jak okażę się za głupi, to poproszę mądrzejszych.
alleluja con dnia 08.12.2008 15:52
Zgadzam się z Liną. Teksty wysyłane na konkurs powinny być chyba bardziej dopracowane. Chyba, że oceniający kieruje się wyłącznie gustem...No cóż.
ginger dnia 08.12.2008 15:58
Nie wiem jeszcze, jak teksty konkursowe wyglądają - ale zajrzę tam kiedyś ;)
W każdym razie wygranym serdecznie gratuluję :D
valdens dnia 08.12.2008 16:01
Dobra, teraz są odblokowane na 100%. Daję na to valdensową gwarancyję. :yes: Do boju pożeracze byków! ;)
Usunięty dnia 08.12.2008 18:17
Ja też gratuluję :) Wszystkim B)
Usunięty dnia 08.12.2008 19:08
Gratuluję :)
milla dnia 08.12.2008 19:10
Gratulacje:)
Jack the Nipper dnia 08.12.2008 19:40
O, jak fajnie :) Zostałem wyróżniony :smilewinkgrin: Gratuluję zwyciężczyni!
hrabina59 dnia 08.12.2008 20:08
Dziękuję.Bardzo się cieszę z nagrody.jest to moje pierwsze opowiadanie mam nadzieję, że następne będzie lepsze.Pozdeawiam wszystkich.
Usunięty dnia 08.12.2008 20:13
przyłączam się do gratulacji :)
Arkady dnia 09.12.2008 01:21
Gratuluję zwycięzcom. Tak trzymać:D
bury_wilk dnia 09.12.2008 20:42
gratuluję również!
bassooner dnia 09.12.2008 22:11
i ja również... ;-)))
bassooner dnia 09.12.2008 23:05
a ja skłamałem, że gratuluję... a co... ja miałem wygrać - bo zawsze byłem de best... mama mi tam mówiła: "jesteś najlepszy"... i żona też mi tak mówi: "byłeś de best"... a ja przegrałem... no to co??? mam gratulejszyn że mnie pobili na kwaśne jabłko??? wcale nie!!! to ja jestem najlepszy!!! nie wy!!! ja!!!


_____________________________________________________________
he he he... trza dodać ciut kapusty kiszonej, ale takiej mocno do tych wszy pochwał itd... kocham pa pa ide chlać... ;-)))
Jaga dnia 09.12.2008 23:10
Gratuluję i idę czytać:)
Jaga dnia 09.12.2008 23:46
Przeczytałam, skomentowałam. Moim zdaniem werdykt niesprawiedliwy. Pozdrawiam Wszystkich:)
Miladora dnia 10.12.2008 01:30
Po zapoznaniu się z nagrodzonymi utworami uważam, że wybór
I miejsca nie przysparza chluby jurorowi.
lina_91 dnia 10.12.2008 11:21
Ostro, Miladoro ;). Nie powiem, ze sie zgadzam, bo oberwe, ze jestem subiektywna. Ale w pewnej mierze masz racje.
frivia dnia 10.12.2008 21:41
Gratulacje :)
gabstone dnia 15.12.2008 13:02
Przeczytałam wszystkie, uważam że jury było bardzo subiektywne. Niestety. A najdziwniejszy jest fakt, że autor/ka nie ma żadnego innego tekstu na PP. Kolejne teksty są, wg mnie znacznie lepsze, też subiektywnie:)
Usunięty dnia 20.12.2008 18:12
Buuuu, a ja nic nie napisałam... :(

Gratulacje dla zwycięzców! :D
aleksander_sowa dnia 27.12.2008 23:25
Skrytykowano mnie słowami: wybór I miejsca nie przysparza chluby jurorowi, werdykt niesprawiedliwy, jury było bardzo subiektywne, uzasadnienie wyboru opowiadania [...] jest nierzetelne i wręcz śmieszne, od człowieka publikującego swoje książki można wymagać po prostu więcej.
---
Opowiadanie Deszcz najlepiej nawiązywało do treści, klimatu i emocji mojej powieści z którą jestem emocjonalnie związany. Może to być śmieszne, dla niektórych, ale zrozumie to tylko ten, kto publikuje prawdziwe historie. Przy okazji uznałem, że wygrywa opowiadanie usera, który się pojawił się na PP po raz pierwszy więc Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Portalu Pisarskiego obrzuciło mnie błotem, krzywdząc przy okazji jego autora(kę). Pozostałe dwie prace techniczne były wprawdzie lepsze, niemniej nie korespondowały z moimi emocjami, dlatego mój werdykt był właśnie taki.

Przy okazji zrozumiałem, że spojrzenie na amatorską twórczość części z Was przypomina mi akt patologiczne zachowanie seksualne. Skupiacie się na perfekcyjnym opanowaniu techniki pobudzania i stosowaniu wyrafinowanych pieszczot, zapominając zupełnie, że nie jest istotne, aby pokazać partnerowi co się potrafi ale... aby być blisko.
---
Korzystając z okazji jeszcze raz gratuluję zwycięzcom, oraz wszystkim tym, którzy uszanowali mój werdykt.
valdens dnia 28.12.2008 01:25
Cytat:
więc Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Portalu Pisarskiego obrzuciło mnie


oj, myślę, że nie ma tu czegoś takiego :confused: i mam nadzieję, że nigdy nie będzie, bo gorszej zarazy nie mogę sobie nawet wyobrazić. :no:
Miladora dnia 28.12.2008 03:56
Jeżeli można, chciałabym dopisać parę uwag.
Rozumiem, że Aleksander może czuć się lekko rozgoryczony przyjęciem Jego werdyktu, tym niemniej pierwszym obowiązkiem jurora jest maksimum obiektywizmu, a nie emocje.
W konkursie z zasady powinien wygrać najlepszy tekst, czyli nie tylko najbardziej dojrzały prozatorsko, ale także dopracowany pod względem technicznym, jak to określił nasz Kolega.
Nie było w warunkach konkursu zastrzeżenia, że utwór ma być jak najbardziej zbliżony do pierwowzoru, czyli powieści Umrzeć w deszczu, zwłaszcza, że wątpliwe, aby użytkownicy już ją znali, a więc tłumaczenie, że wygrało opowiadanie, które było najbliższe klimatowi książki, nie musi być dla niektórych satysfakcjonujące.
Towarzystwo Wzajemnej Adoracji nie występowało przeciwko laureatce konkursu, czyli Hrabinie, po pierwsze dlatego, że takie Towarzystwo nie istnieje na Portalu, a po drugie, że oceniany był wyłącznie tekst konkursowy, a nie jego Autorka.
Pozwalam sobie na zamieszczenie tych uwag także z tego względu, że osobiście nie czuję się w żadnym przypadku pokrzywdzona werdyktem, jaki by on nie był (swoje opowiadanie umieściłam właściwie dla zabawy - nikt w nim nie umiera, a więc na dobrą sprawę nie mieści się w regulaminie), a chodzi mi wyłącznie o docenienie pracy moich Koleżanek i Kolegów z Portalu, których bynajmniej nie adoruję, lecz darzę sympatią i przyjaźnią.
Jest to w końcu portal niezależny, prawda?
A więc mamy prawo do wyrażania swoich niezależnych poglądów.
Skłonna natomiast jestem przeprosić Aleksandra, jeżeli poczuł się urażony formą mojej jakiejkolwiek wypowiedzi. ;)
SzalonaJulka dnia 28.12.2008 15:49
Nie startowałam w konkursie więc jestem osobą postronną. Wypowiedziałam się pod opowiadaniem Hrabiny, bo zrobiło mi się przykro, że nowa tutaj osoba znalazła się między młotem a kowadłem - z jednej strony wygrana, z drugiej zmasowana krytyka.
Na pewno nie chciałam urazić jurora - niemniej nadal uważam, że podane przez Niego kryteria oceny są dziwne.
Jaga dnia 13.01.2009 01:08
Panie Aleksandrze,
nie przekonuje mnie Pana uzasadnienie.

Nie napisał Pan bowiem w regulaminie konkursu, że najważniejsze kryterium, to bycie blisko Pana. Jeśli natomiast mam być szczera, to jeszcze nikomu nie zaszkodziło opanowanie techniki pobudzania i wyrafinowanych pieszczot. To dobrze, że ludzie dążą do perfekcji. Czasami nie wystarczy tylko być:)
Pozdrawiam
Avones dnia 04.03.2009 16:15
Gratulacje:)
Monsun dnia 11.03.2009 23:27
Gratuluje wszystkim nagrodzonym.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zbigniew Szczypek
18/10/2021 18:17
Witaj Apisie A ja jakoś przegapiłem ten wiersz, mimo… »
mozets
18/10/2021 16:44
Aniat wie co mówi. Jej wiersz zdradza kobiecość w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:34
gaga26111 w ogniu miłości się spopielamy żarem co w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:15
Zbigniew Szczypek Zwabił mnie tytuł. Bowiem przypadkiem, w… »
ApisTaur
18/10/2021 15:45
KatarzynaKoziorowska jakże jest złudne piękno świata… »
Marek Adam Grabowski
18/10/2021 13:55
Dzięki za uwagę. Storo poprzednie bardziej ci się podobały.… »
ApisTaur
18/10/2021 11:05
Czy np. taka pani Wellman, też należy do łabędzioszyich? He… »
aniat.
18/10/2021 10:19
Kobieta ma delikatną , łabędzią szyję , hihi »
ApisTaur
18/10/2021 09:54
aniat. Oj, co do palta, bym polemizował, palto nie jest… »
Marian
18/10/2021 09:41
Dzięki Mozets, może skorzystam. »
aniat.
18/10/2021 09:24
mozets - dziekuję za komentarz. Jest o wiele piękniejszy niż… »
Carvedilol
18/10/2021 09:04
Marek Adam Grabowski Sporo błędów (raz np Honako, raz… »
Gramofon
18/10/2021 07:52
Prawdziwa ta fala, taka niewidzialna. »
Zbigniew Szczypek
17/10/2021 22:44
Witaj Niczyja Przebrnąłem przez tekst, doszukując się… »
kamyczek
17/10/2021 20:25
Strata bliskiej osoby zawsze boli, trudno jest się z nią… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 12/10/2021 19:26
  • Krytyka lenistwa w komentowaniu na PP, chyba coś daje. Dzisiaj było super, za co Wam wszystkim bardzo dziękuję, ciesząc się dawnym gwarem. Oby tak dalej ;-}
  • mike17
  • 05/10/2021 13:27
  • Zapraszam serdecznie do MUZO WEN 10, konkursu dla prozaików, gdzie piszemy miniaturę pod piosenkę : [link]
  • Zbigniew Szczypek
  • 04/10/2021 21:36
  • Jaka noc Iwoniko, tu dzień nie umiera nigdy - słońce odbija się od księżyca i nadal świeci, szczególnie dzisiaj dla Ciebie. Witaj serdecznie na PP
  • iwonika
  • 04/10/2021 20:45
  • Bylo ciemno, była noc
  • mike17
  • 28/09/2021 13:12
  • Przypominam o trwającym konkursie w prozie MUZO WENY 10, gdzie każdy może wykazać się umiejętnością napisania miniatury na 5000 znaków ze spacjami. To naprawdę nic trudnego. Zapraszam :)
  • Niczyja
  • 27/09/2021 21:52
  • Dobry wieczór dawnym znajomym i nowym nieznajomym. Witam po półtorarocznej przerwie. Miło tu znów być. Naprawdę. Czuję się jak w domu...:)
Ostatnio widziani
Gości online:38
Najnowszy:Padziejowa
Wspierają nas