Informacja o rozstrzygnięciu XVII Ostrołęckiego Konkursu Liter
W XVII edycji Konkursu wzięło udział 69 uczestników z kraju i z zagranicy (Wielka Brytania, USA, Francja).

Dnia 1 września 2009 r. komisja w składzie:

Aleksander Nawrocki – poeta, redaktor naczelny „Poezji dzisiaj” (Warszawa),
Miłosz Kamil Manasterski - poeta, prozaik, redaktor naczelny portalu Literaci.eu ( Łomianki),
Sabina Malinowska – z-ca dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce,
Anna Nadwodna – kier. Działu Metodyki i Informacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostro-łęce

dokonała oceny wierszy nadesłanych na XVII Ostrołęcki Konkurs Literacki im. D. Maliszew-skiego.

Komisja przyznała:

3 nagrody główne:

I Radosław Sobotka
z Ostrołęki, woj. mazowieckie (godło: Gdybym poszedł do wojska)
II Paulina Gąsior z Jugowej, woj. dolnośląskie (godło: Jefelle)
III Karol Graczyk z Deszczna, woj. lubuskie (godło: Dwa słowa)


4 wyróżnienia:

1. Anna Dwojnych z Płocka, woj. mazowieckie (godło: Pi) za wiersze: Wariatka tańczy (paso-doble) i Widziałam film przyrodniczy
2. Agnieszka Ochenkowska z Ostrołęki (godło: Telimena) za zestaw wierszy
3. Przemysław Pakieła z Nowego Podosia, woj. mazowieckie (godło: Skorpion) za wiersz Współcześni aniołowie
4. Anna Sadłowska z Dylewa, woj. mazowieckie (godło: Niezapominajka) za wiersz ***(dla ciebie...)


Uroczyste Podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 24 wrze-śnia 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce podczas XIII Spotkań Literackich na Kurpiach

Wiersze nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane w tomiku wydanym przez MBP w Ostrołęce, a także w „Poezji dzisiaj” oraz na stronie www.literaci.eu.

Portalowicze to:
Tadzio i Telimena
od niedawna na PP
Gratulacje
Abi-syn · 20:19 27.09.2009 · 5 ·
Komentarze
Elwira dnia 27.09.2009 21:45
Cóż, Telimeny i Tadzia nie znam, ale cieszę się, że są wśród nas ci, którym udaje się coś wygrać i zostać zauważonym. Gratuluję :)
Abi-syn dnia 27.09.2009 21:49
Wystarczy kliknąć w szukaj, wybrać osoby ( na końcu z prawej ) i już zauważone zostają nicki i to co wklejali wcześniej, mało tego, lecz zawsze można się zorientować co to takiego oni reprezentują.
Elwira dnia 27.09.2009 22:03
Nie, no poczytać poszłam od razu, ale to pewnie i tak nie są te teksty, które wysłali na konkurs :) Chodziło mi o to, że wcześniej nie miałam przyjemności się z tymi osobami spotkać. Pomimo tego bardzo miło, że zostali zauważeni, bo są cząstką PP.
ginger dnia 27.09.2009 22:10
Gratulujemy :D
Usunięty dnia 27.09.2009 22:19
Gratuluję również :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
ajw
23/10/2021 22:43
Myslę, że w życiu nie warto dryfować, bo łatwo trafić w ręce… »
ajw
23/10/2021 22:38
Jest w nim esencja. Życie nie jest łatwe ani proste, dlatego… »
ajw
23/10/2021 22:34
Zaintrygował mnie ten wiersz, dużo w nim treści, choć nie za… »
annakoch
23/10/2021 22:32
Jak dla mnie, zbyt wyrafinowany tekst, za mało prawdy i… »
ajw
23/10/2021 22:30
Czasami wpadamy w rutynę i ciężko się z niej wykaraskać.… »
Yaro
23/10/2021 22:24
pomerdały bezbożne może , że wierzący jestem tak czy tak nie… »
voytek72
23/10/2021 22:19
ta niekonsekwencja w rymowaniu, w połączeniu z prostym… »
voytek72
23/10/2021 22:11
Na chwilę, ale jednak zostanę adwokatem diabła, a więc:… »
voytek72
23/10/2021 21:48
Kolejny... tutaj się nie do końca odnajduję. Sprawnie i… »
Gramofon
23/10/2021 21:47
No trzy nowe, które tu zamieściłem, są z nowego, trzeciego,… »
gaga26111
23/10/2021 21:45
Ktoś chyba nie zdążył na pociag który jechał na Woodstock i… »
Gramofon
23/10/2021 21:42
Niezmiernie mi miło, z tym, że tu nie mam zbyt dużo rzeczy.… »
voytek72
23/10/2021 21:40
Nadzieja pozwala cierpieć znośniej ;) Podoba mi się… »
gaga26111
23/10/2021 21:36
No chyba przeczytam twoje wszystkie wiersze duszkiem. Każdy… »
voytek72
23/10/2021 21:33
Myślę, że kiedy nie przesadzasz z metaforami (tak jak tu)… »
ShoutBox
  • mike17
  • 23/10/2021 18:56
  • A tu macie konkursowe info : [link]
  • mike17
  • 23/10/2021 18:54
  • Czas ucieka a tu trzeba coś napisać. Śmiałkowie pióra, do dzieła, nie dajcie się prosić, bo czeka kozacka sława i zacne nagrody muzyczne. Zatem to nic trudnego, jak napisać miniaturkę, czyż nie?
  • Dobra Cobra
  • 23/10/2021 18:16
  • Słodki Kaz, niech Ci się darzy, a książka niech osiągnie sukces na miarę nagrody Nike (choć trzeba napisać wiele wydumanych rzeczy, by zdobyć tę nagrodę).
  • Kazjuno
  • 23/10/2021 06:08
  • Wybacz Dobra Cobro, że spóźniłem się z podziękowaniem za ciepły wpis. Już od dawna głowię się nad fenomenem zimnokrwistego pełzacza z tak cieplutkim sercem. Thank you very much!
  • mike17
  • 22/10/2021 18:03
  • Jeszcze miesiąc do końca nadsyłania prac na konkurs dla prozaików MUZO WENY 10. Zbierzcie się do kupy i piszcie. [link]
  • Dobra Cobra
  • 22/10/2021 12:40
  • Wiadomix, że morderców swoich mamy. Ale w porównaniu z tymi Zachodnimi to zawsze nam brakowało polotu...
  • Carvedilol
  • 22/10/2021 11:10
  • A jak mnie zamordują, to niech ktoś o tym napisze, Polska nie Skandynawia, swoich morderców mamy (tzn. autorów kryminałów)
  • Carvedilol
  • 22/10/2021 11:08
  • Dobra Cobra w takim razie i ja tuszę, że muszę coś dodać, zacznę od usunięcia starych tekstów i dodam ponownie, sprawdzę czy trafią na te same półki
  • Dobra Cobra
  • 22/10/2021 08:02
  • Carvedilol, przypływ weny oczywiscie. Skończyło się radosne letnie hasanie, a jako, że tu nie Riviera - trzeba zabić jakoś coraz krótsze dni. Skandynawowie w takim czasie mordują, u nas się tworzy;)
  • mike17
  • 21/10/2021 15:15
  • Przypominam, że MUZO WENY 10 nadal czekają na Twój tekst. To tylko napisanie miniaturki pod piosenkę :) [link]
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty
Wspierają nas