Konkurs "Zegar" - wyniki końcowe
Redakcja Portalu Pisarskiego ma przyjemność oznajmić, że ostatecznie rozstrzygnięty został konkurs "zegarowy". Zwycięzcą został Szuirad i jego praca pt. "Henio"
Gratulujemy!

W uzasadnieniu werdyktu, nasz juror specjalny Andrzej Pilipiuk napisał:

Bardzo przyzwoity tekst. Jest parę potknięć i usterek stylistycznych na pierwszej stronie. Pod drobnej redakcji spokojnie można próbować wydać. Przesłanie też bardzo ciekawe, niebanalne.
Ocena 8/10


Pozostałe teksty zostały ocenione następująco:

"Umarł król, niech żyje..." peggy

Drobne usterki stylistyczne. Początek trochę ni przypiął ni przyłatał do reszty.
Treść ponura. Nie straszna ale właśnie ponura. Magiczny złowróżbny artefakt – a jednocześnie nie jest to horror.
Ocena 7/10


"Zegareczek" Yamna

Język niezły, fabuła szczątkowa. Pięć stron i w zasadzie niewiele się dzieje. Przesłania brak.
Ocena 6/10

"Powrotu nie ma" Matuszewskiego

Język ok. fabuła – no w miarę. Przemyślenia bohatera – cóż na, miarę naszych żałosnych i skundlonych czasów. Żałosne i życiowe. Brak jakiegoś haczyka – czegoś co sprawia że chce się czytać.
Ocena 6/10


"Za sześć dwunasta" JaneE

Mętne, szarpane, rozpada się narracyjnie. Przesłanie nieczytelne.
Ocena 4/10



Wszystkim uczestnikom, jak również jurorowi specjalnemu, dziękujemy!
Zapraszamy do naszych następnych konkursów.
Jack the Nipper · 19:57 27.02.2010 · 9 ·
Komentarze
Elwira dnia 27.02.2010 20:08
Gratuluję ;)
Szuirad dnia 27.02.2010 20:16
Dzięki Elwiro
Gratuluję wszystkim finalistom i dziękuję za rywalizację :)
Yamna dnia 27.02.2010 21:29
Gratuluję:))

I dziękuję wszystkim jurorom za ocenę.
Usunięty dnia 28.02.2010 00:46
Gratuluję :)

Zawsze sobie obiecuję, że muszę zacząć zaglądać czasem do prozy i wiecznie brakuje mi czasu, ale Henia sobie nie odmówię chyba
Poke Kieszonka dnia 28.02.2010 05:37
:)ja również dołączam się do gratulacji i życzę dalszych sukcesów i mocnego pióra:)
Berserkerka dnia 28.02.2010 08:55
Moje gratulacje:)
Miladora dnia 28.02.2010 23:56
Drogi Szu - z prawdziwą przyjemnością przeczytałam wiadomość o Twojej wygranej w konkursie. Na pewno przeczytam Henia... ;)

Gratuluję także wszystkim pozostałym uczestnikom. :D
peggy dnia 01.03.2010 06:52
Gratulacje Szuirad, mnie twoj tekst tez bardzo sie podobal!!! gratuluje rowniez pozostalym wspoluczestnikom i do spoktania w kolejnym konkursie! :D
Esy Floresy dnia 01.03.2010 07:05
Moje gratulacje! Też obiecuję zajrzeć do "Henia". :D
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
ajw
23/10/2021 22:43
Myslę, że w życiu nie warto dryfować, bo łatwo trafić w ręce… »
ajw
23/10/2021 22:38
Jest w nim esencja. Życie nie jest łatwe ani proste, dlatego… »
ajw
23/10/2021 22:34
Zaintrygował mnie ten wiersz, dużo w nim treści, choć nie za… »
annakoch
23/10/2021 22:32
Jak dla mnie, zbyt wyrafinowany tekst, za mało prawdy i… »
ajw
23/10/2021 22:30
Czasami wpadamy w rutynę i ciężko się z niej wykaraskać.… »
Yaro
23/10/2021 22:24
pomerdały bezbożne może , że wierzący jestem tak czy tak nie… »
voytek72
23/10/2021 22:19
ta niekonsekwencja w rymowaniu, w połączeniu z prostym… »
voytek72
23/10/2021 22:11
Na chwilę, ale jednak zostanę adwokatem diabła, a więc:… »
voytek72
23/10/2021 21:48
Kolejny... tutaj się nie do końca odnajduję. Sprawnie i… »
Gramofon
23/10/2021 21:47
No trzy nowe, które tu zamieściłem, są z nowego, trzeciego,… »
gaga26111
23/10/2021 21:45
Ktoś chyba nie zdążył na pociag który jechał na Woodstock i… »
Gramofon
23/10/2021 21:42
Niezmiernie mi miło, z tym, że tu nie mam zbyt dużo rzeczy.… »
voytek72
23/10/2021 21:40
Nadzieja pozwala cierpieć znośniej ;) Podoba mi się… »
gaga26111
23/10/2021 21:36
No chyba przeczytam twoje wszystkie wiersze duszkiem. Każdy… »
voytek72
23/10/2021 21:33
Myślę, że kiedy nie przesadzasz z metaforami (tak jak tu)… »
ShoutBox
  • mike17
  • 23/10/2021 18:56
  • A tu macie konkursowe info : [link]
  • mike17
  • 23/10/2021 18:54
  • Czas ucieka a tu trzeba coś napisać. Śmiałkowie pióra, do dzieła, nie dajcie się prosić, bo czeka kozacka sława i zacne nagrody muzyczne. Zatem to nic trudnego, jak napisać miniaturkę, czyż nie?
  • Dobra Cobra
  • 23/10/2021 18:16
  • Słodki Kaz, niech Ci się darzy, a książka niech osiągnie sukces na miarę nagrody Nike (choć trzeba napisać wiele wydumanych rzeczy, by zdobyć tę nagrodę).
  • Kazjuno
  • 23/10/2021 06:08
  • Wybacz Dobra Cobro, że spóźniłem się z podziękowaniem za ciepły wpis. Już od dawna głowię się nad fenomenem zimnokrwistego pełzacza z tak cieplutkim sercem. Thank you very much!
  • mike17
  • 22/10/2021 18:03
  • Jeszcze miesiąc do końca nadsyłania prac na konkurs dla prozaików MUZO WENY 10. Zbierzcie się do kupy i piszcie. [link]
  • Dobra Cobra
  • 22/10/2021 12:40
  • Wiadomix, że morderców swoich mamy. Ale w porównaniu z tymi Zachodnimi to zawsze nam brakowało polotu...
  • Carvedilol
  • 22/10/2021 11:10
  • A jak mnie zamordują, to niech ktoś o tym napisze, Polska nie Skandynawia, swoich morderców mamy (tzn. autorów kryminałów)
  • Carvedilol
  • 22/10/2021 11:08
  • Dobra Cobra w takim razie i ja tuszę, że muszę coś dodać, zacznę od usunięcia starych tekstów i dodam ponownie, sprawdzę czy trafią na te same półki
  • Dobra Cobra
  • 22/10/2021 08:02
  • Carvedilol, przypływ weny oczywiscie. Skończyło się radosne letnie hasanie, a jako, że tu nie Riviera - trzeba zabić jakoś coraz krótsze dni. Skandynawowie w takim czasie mordują, u nas się tworzy;)
  • mike17
  • 21/10/2021 15:15
  • Przypominam, że MUZO WENY 10 nadal czekają na Twój tekst. To tylko napisanie miniaturki pod piosenkę :) [link]
Ostatnio widziani
Gości online:41
Najnowszy:delzy91d
Wspierają nas