Książka "Człowiek, którego nigdy nie było"
15 lutego 2011 roku Wydawnictwo MyBook wydało książkę "Człowiek, którego nigdy nie było", autorstwa Dawida Łukasiewicza. Jest to debiutancka pozycja Autora. Poniżej nota Wydawcy:

Altair de Sao – z pochodzenia Aragończyk – przyłącza się do zakonu asasynów (nizarytów), by odnaleźć odpowiedzi na pytania, których zadanie sobie zabiło już wiele osób. „Ci, których wierzenia są ukryte” zostali wplątani w potężną machinę intrygi, kłamstw, mistyfikacji oraz zbrodni. Skąd mieć nadal pewność, iż moje czyny są aby na pewno mym zamiarem? Okupiona krwią Ziemia Święta w XII wieku stała się sceną zmagań trzech wielkich potęg: targanego wewnętrznymi konfliktami Kościoła katolickiego, podnoszącej łeb na zgliszczach państw Fatymidów dynastii Ajjubidów oraz kryjących się w cieniu izmailitów, skrytobójców – pełnych mistycyzmu zakonników, którzy odrzucili islam. Groza twierdzy Alamut wyludniła góry Elburs. Stamtąd na południowy zachód wylewa się rząd morderczych ostrzy sztyletów. Wszystkie posłuszne charyzmatycznemu władcy nieistniejącego na żadnych mapach dominium – Raszidowi ad-Din Sinanowi. „Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone”. Trzecia krucjata chrześcijan do Outremer tonie w morzu krwi. Opisane w książce wydarzenia zmienią na długi czas zakulisowy bieg historii…

Książkę nabyć można na stronie www.mybook.pl . W naszym portalu znaleźć można fragment I rozdziału owej pozycji wydawniczej.
lostdawid1 · 13:31 09.03.2011 · 3 ·
Komentarze
lostdawid1 dnia 13.03.2011 20:35
Książka kosztuje 81.50 zł. Owszem, cena jest wysoka, nie zależy wszak niestety zupełnie ode mnie. Pozycja ma 449 str.B5 (oprawa miękka), 17 rozdziałów. Jest to powieść historyczna, dla której głównym tłem jest III krucjata chrześcijan do lewantu. Poza historią życia nizaryta Altaira de Sao, wydarzeniami znanymi z podręczników historii, przedstawiam kulturę, organizację wewnętrzną, metody aktywności polityczno-religijnej oraz teozofię izmailitów. Duży nacisk położyłem na charakterystykę dominujących religii oraz wierzeń, które zderzyły się u wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego. "Na początku było nic. Wtedy rzekł bóg: niechaj stanie się światłość! I dalej nic nie było, tyle że teraz można to zobaczyć". Polecam.
John Rastheque dnia 25.03.2011 21:56
Sam polecasz swoją książkę? :rol:

Może ktoś inny poleci, kto pokusił się na to, nie warząc ceny (wybacz, lekko za wysokiej jak na polskie realia)?
lostdawid1 dnia 29.11.2011 13:40
"Człowiek, którego nigdy nie było" jest także dostępny w formie ebook'a, którego cena na stronie wydawnictwa wynosi 20 zł. Książkę kupić także można jako ebook'a w takich księgarniach internetowych, jak: empik.com, ebook.pl, gandalf.com.pl, amazonka.pl, virtualo.pl, inbook.pl. Wymienieni dystrybutorzy niejednokrotnie oferują jeszcze korzystniejszą cenę w ramach własnych działań marketingowych!
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
23/05/2024 22:35
Podobało mi się. Szczególnie ta reklma: Pozdrawiam »
Jacek Londyn
23/05/2024 14:32
Dzień dobry. Twój tekst jest skierowany do nielicznej… »
Jacek Londyn
23/05/2024 14:03
Zbyszku, trzymam Cię za słowo. :) »
Janusz Rosek
23/05/2024 10:23
Gabriel G. Serdecznie dziękuję za ten komentarz.… »
Kazjuno
22/05/2024 20:27
Cieszę się Gabrielu z Twoich odwiedzin i komplementów.… »
Gabriel G.
22/05/2024 17:56
Dobry tekst. Dobrze się czyta. Gdybym miał na cokolwiek… »
Gabriel G.
22/05/2024 16:03
Dzięki za komentarz Kazjuno. No właśnie muszę się… »
Gabriel G.
22/05/2024 15:46
Bardzo dobra historia. Uwielbiam klimat tamtych lat.… »
Kazjuno
22/05/2024 10:12
Sprawdziłem Januszu. W Languege Tool jest możliwość zamiany… »
Janusz Rosek
22/05/2024 09:24
Kazjuno Bardzo dziękuję za konkretny komentarz i porady.… »
Kazjuno
21/05/2024 22:07
Jacku Londyn, przesadzasz. Januszu, ten program, wprawdzie… »
Jacek Londyn
21/05/2024 21:22
Januszu, Kazjuno radzi: Kopiujesz każdy z rozdziałów… »
Kazjuno
21/05/2024 20:35
Karkołomne Januszu opisałeś przygody z dzieciństwa. Czyta… »
Janusz Rosek
21/05/2024 18:36
Valerio Cieszę się bardzo, że spodobał Ci się ten prosty… »
Zdzislaw
21/05/2024 12:36
Zbigniewie - może nie ze wszystkim się zgodzę, ale z ogólnym… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30
  • Kaziu, my to wiemy, że to czasem działa na zasadzie "łańcuszka szczęścia" ale denerwuje, gdy ktoś go "przerywa", w tedy wraca cisza i "bezkomentarz" opanowuje znowu kolejną falą
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 14:01
  • Piszcie, publikujcie i twórzcie komentarze!
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 13:58
  • Aż chce się pisać i publikować w PP. Toż to przedsionek do książkowych wydawnictw!
  • Zbigniew Szczypek
  • 14/05/2024 17:56
  • No nie może być, gwar jak dawniej! Warto było, tylko niech już tak zostanie!
  • Wiktor Orzel
  • 08/05/2024 15:19
  • To tylko przechowalnia dawno nieużywanych piór, nie jest tak źle ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 08/05/2024 10:00
  • Ufff! Kamień z serca... Myślałem, że znów w kostnicy leżę
  • Zbigniew Szczypek
  • 07/05/2024 20:47
  • Hallo! Czy są tu jeszcze jacyś żywi piszący? Czy tylko spadkobiercy umieszczają tu teksty, znalezione w szufladach (bo szkoda wyrzucić)? Niczym nadbagaż, zalega teraz w "przechowalni"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/05/2024 18:38
  • Dla przykładu, że tylko krowa nie zmienia poglądów, chciałbym polecić do przeczytania "Stołówkę", autorstwa Owsianki. A kiedyś go krytykowałem
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty