Wyniki Konkursu Poetyckiego Portalu Pisarskiego "W (b)ramach. Limesy - 2011"
Na konkurs poetycki W (b )ramach. Limesy – 2011 wpłynęło szesnaście prac. Piętnaście prac było zgodnych z Regulaminem i nawiązywało do tematu konkursu, jedna praca została zdyskwalifikowana ze względu na złamanie Regulaminu w punkcie 5 „Prace konkursowe nie mogą być tekstami, które zostały nagrodzone w innych konkursach. Nie mogą to być również teksty wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.)”.

Jury w składzie: creep, Esy Floresy, Kresowiak i malpica, dokonało oceny tekstów i zdecydowało przyznać:

I miejsce

Zygfryd2007 za czegokolwiek

Jeśli nie wiesz, jak to jest pisać wiersze od tytułu lub szukasz odpowiedzi, skąd się biorą i co jest poza, to z pewnością powinieneś przeczytać tryptyk "graniczny" z frapującym obrazowaniem i przerzutniami. Tekst zatrzymuje, zmusza do refleksji.

II miejsce ex aquo

ks-hp za (de)laminacja

Jestem Pompeje, Stabie, Herkulanum - mówi podmiot liryczny, zdejmując warstwa po warstwie aż odsłania szpik uważnemu Czytelnikowi w tryptyku "wulkanicznym". Przemyślana struktura tekstu - rozwarstwiony na trzy cząstki zapętla się z każdą z nich, tworząc spójną całość.

oraz

liliium za ikarinerał

Tytuł zagadka/wskazówka zapowiada zabawę słowem i kontekstami. Treść pozwala błądzić Czytelnikowi między wersami, konsekwentnie jednak, prowadząc do nieubłagalnej pointy – Golgoty.




Wszystkie te teksty polecamy - warte są zatrzymania i przeczytania.

Redakcja gratuluje zwycięzcom. Nagrody prześlemy pocztą.

Autorzy nagrodzonych wierszy proszeni są o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, e-mail, ewentualnie również telefon) na pw Esy Floresy, ewentualnie na maila: kamila.golebiowska@portal-pisarski.pl
Esy Floresy · 19:21 20.06.2011 · 31 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 20.06.2011 19:40
Muszę przyznać, że wyjątkowo trudny wybór mieliśmy tym razem, ale udało się ostatecznie ustalić werdykt, o którym powyżej. Serdecznie gratuluję Zwycięzcom!

Wszystkich zaś zapraszam do zapoznania się z tekstami konkursowymi, które można znaleźć tutaj: http://portal-pisarski.pl/articles.php?cat_id=116
Autorzy będą zapewne wdzięczni za ślady pod nimi.;)
Usunięty dnia 20.06.2011 19:41
Gratuluję :) No i życzę dalszych sukcesów, nie tylko w naszych portalowych konkursach.
Usunięty dnia 20.06.2011 20:06
Bardzo się cieszę z nagrodzenia, pierwszy konkurs i już takie wyniki :) Mam maluteńką tylko uwagę - tam jest (de)laminacja, nie liczba mnoga :D Ale tak patrząc, zastanawiam się, czy nie zostawić i nie byłoby lepiej :)
zawsze dnia 20.06.2011 20:18
ks, już poprawione.:)

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i potwierdzam, iż konkursowe teksty stoją na wysokim poziomie i jest co czytać.
Esy Floresy dnia 20.06.2011 20:32
Co ślepemu po oczach. ;) Przyznam, że od początku czytałam sobie w liczbie mnogiej, nie wiedzieć dlaczego, w każdym razie przepraszam za tę omyłkę. Dzięki Zawsze za szybką reakcję. :)
Euridice dnia 20.06.2011 21:27
No to gratulacje! Poziom się podwyższa, brawa! :)
liliium dnia 20.06.2011 22:14
No cóż. To teraz mi przecież nie uwierzą, że tekst oddałem na chybka, na szybko - bo patrzę drugi już, a tu miałem spróbować. ? Heh.

Dziękuję bardzo i gratuluję koleżance/koledze stojącej obok na podium. Na tego z góry patrzę z zazdrością;p
Usunięty dnia 20.06.2011 22:17
Koledze. Stojącemu :D
Usunięty dnia 20.06.2011 22:21
Gratulacje :)
liliium dnia 20.06.2011 23:01
Niech będzie i kolega. Lepiej, bo nie będę flirtował ^^
Usunięty dnia 20.06.2011 23:16
Wcale bym się nie obraził, hahaha :lol:
liliium dnia 20.06.2011 23:22
Ok, ale bez konsumpcji, ok ? ;p
Zola111 dnia 21.06.2011 00:52
Gratuluję laureatom! Brawo! :)
Leszek Sobeczko dnia 21.06.2011 00:57
pierwszy raz w życiu jestem w czymś na pierwszym miejscu, dziękuję za gratulacje, ściskam rączki współpudłowiczom i proszę o wybaczenie, chyba się popłaczę
liliium dnia 21.06.2011 06:52
Na widły go! NA widły!
Albo na ręce, ramiona, nogi, kostki, ucho!
Zachary Ann dnia 21.06.2011 11:34
A rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce przed kolejnym końcem świata. Gratulacje dla pudłowiczów.
wodniczka dnia 21.06.2011 13:07
Gratulacje dla zwyciężców!:)
liliium dnia 21.06.2011 16:45
Swoją drogą - ja dostałem krótszy opis od reszty! To nie fair! ^^ Haha.
Sorki, że tak Wam tu śmiecę, ale cieszę jak jak dzieciak.
Opheliac dnia 21.06.2011 17:36
Serdeczne gratulacje!
Usunięty dnia 21.06.2011 19:41
Mam takie pytanie - nie wiem, czy głupie (słyszałem, że są tylko głupie odpowiedzi), no ale strzelam: czy teraz ten wiersz mogę publikować na innych portalach (nie w konkursach, to zrozumiałe), już po rozstrzygnięciu? Czy jako jeden ze zwycięskich jest objęty "zakazem publikacji gdziekolwiek"? :D
liliium dnia 21.06.2011 20:22
ja publikowałem;p
Leszek Sobeczko dnia 21.06.2011 23:16
jeszcze mnie trzyma wzruszenie

dziękuję za gratulacje
Esy Floresy dnia 22.06.2011 00:19
ks-hp, możesz publikować.;)

Czekam na pw od Zwycięzców.;)
Usunięty dnia 22.06.2011 12:50
Esy - ode mnie chyba dostałaś? ;) Jeśli nie, wyślę jeszcze raz
liliium dnia 22.06.2011 16:27
A co są za nagrody? W sensie co do wyboru?
Esy Floresy dnia 22.06.2011 16:48
Liliium, oczywiście książka, którą można wybrać z portalowej biblioteczki, ale o tym już prywatnie. ;)
liliium dnia 23.06.2011 12:14
już załatwiam ;p
bosski_diabel dnia 23.06.2011 17:38
Gratulacje :)
Arkadiusz Kwaczek dnia 26.06.2011 14:10
mogę dostać link do tej biblioteczki?
Esy Floresy dnia 26.06.2011 14:13
Arku, linka nie możesz dostać, bo dostęp do biblioteczki jest ograniczony, jednakże skoro interesuje Cię jej zawartość, podeślę Ci listę na pw.
Arkadiusz Kwaczek dnia 26.06.2011 14:47
wielkie dzięki ^^ Pozdrawiam.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zbigniew Szczypek
18/10/2021 18:17
Witaj Apisie A ja jakoś przegapiłem ten wiersz, mimo… »
mozets
18/10/2021 16:44
Aniat wie co mówi. Jej wiersz zdradza kobiecość w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:34
gaga26111 w ogniu miłości się spopielamy żarem co w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:15
Zbigniew Szczypek Zwabił mnie tytuł. Bowiem przypadkiem, w… »
ApisTaur
18/10/2021 15:45
KatarzynaKoziorowska jakże jest złudne piękno świata… »
Marek Adam Grabowski
18/10/2021 13:55
Dzięki za uwagę. Storo poprzednie bardziej ci się podobały.… »
ApisTaur
18/10/2021 11:05
Czy np. taka pani Wellman, też należy do łabędzioszyich? He… »
aniat.
18/10/2021 10:19
Kobieta ma delikatną , łabędzią szyję , hihi »
ApisTaur
18/10/2021 09:54
aniat. Oj, co do palta, bym polemizował, palto nie jest… »
Marian
18/10/2021 09:41
Dzięki Mozets, może skorzystam. »
aniat.
18/10/2021 09:24
mozets - dziekuję za komentarz. Jest o wiele piękniejszy niż… »
Carvedilol
18/10/2021 09:04
Marek Adam Grabowski Sporo błędów (raz np Honako, raz… »
Gramofon
18/10/2021 07:52
Prawdziwa ta fala, taka niewidzialna. »
Zbigniew Szczypek
17/10/2021 22:44
Witaj Niczyja Przebrnąłem przez tekst, doszukując się… »
kamyczek
17/10/2021 20:25
Strata bliskiej osoby zawsze boli, trudno jest się z nią… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 12/10/2021 19:26
  • Krytyka lenistwa w komentowaniu na PP, chyba coś daje. Dzisiaj było super, za co Wam wszystkim bardzo dziękuję, ciesząc się dawnym gwarem. Oby tak dalej ;-}
  • mike17
  • 05/10/2021 13:27
  • Zapraszam serdecznie do MUZO WEN 10, konkursu dla prozaików, gdzie piszemy miniaturę pod piosenkę : [link]
  • Zbigniew Szczypek
  • 04/10/2021 21:36
  • Jaka noc Iwoniko, tu dzień nie umiera nigdy - słońce odbija się od księżyca i nadal świeci, szczególnie dzisiaj dla Ciebie. Witaj serdecznie na PP
  • iwonika
  • 04/10/2021 20:45
  • Bylo ciemno, była noc
  • mike17
  • 28/09/2021 13:12
  • Przypominam o trwającym konkursie w prozie MUZO WENY 10, gdzie każdy może wykazać się umiejętnością napisania miniatury na 5000 znaków ze spacjami. To naprawdę nic trudnego. Zapraszam :)
  • Niczyja
  • 27/09/2021 21:52
  • Dobry wieczór dawnym znajomym i nowym nieznajomym. Witam po półtorarocznej przerwie. Miło tu znów być. Naprawdę. Czuję się jak w domu...:)
Ostatnio widziani
Gości online:20
Najnowszy:Padziejowa
Wspierają nas