Akcja książka za recenzję
Akcja „książka za recenzję” jest skierowana do wydawców i autorów, którzy pragną wypromować książkę na stronach Portalu Pisarskiego oraz do recenzentów, kochających czytać i chcących poznawać nowości wydawnicze.

Celem akcji jest nawiązanie przez Portal Pisarski współpracy z wydawnictwami i autorami. Owocem współpracy będą wartościowe recenzje książek oraz promocja utworu na Portalu Pisarskim.
W zakres promocji wchodzą:
1. Umieszczenie na Portalu Pisarskim newsa o książce, stworzonego na podstawie informacji przekazanych przez wydawcę / autora.
2. Umieszczenie na stronie Portalu okładki książki, odsyłającej do wskazanej przez autora / wydawcę strony internetowej promującej tekst. Okładka będzie widoczna na stronie przez dwa tygodnie.
3. Opublikowanie na Portalu Pisarskim recenzji książki, przekazanej przez wydawcę / autora.
4. Inne wymagania i propozycje wydawcy / autora będą ustalane indywidualnie z redakcją Portalu Pisarskiego.

Powinności wydawcy / autora

1. Wydawca lub autor, który chciałby, aby książka została zrecenzowana przez użytkownika Portalu Pisarskiego ma obowiązek przekazać na rzecz Portalu Pisarskiego dwa egzemplarze książki. Jeden egzemplarz powinien trafić do recenzenta, wskazanego przez redakcję Portalu Pisarskiego, a drugi do Superadministratora.
2. Wydawca / autor powinien udzielić redakcji informacji, niezbędnych do sporządzenia newsa o książce oraz przesłać link do okładki.
3. Istnieje możliwość rozszerzenia współpracy z Portalem Pisarskim. Pakiet rozszerzony obejmuje:
– możliwość korekty recenzji przed publikacją na Portalu Pisarskim
– wydłużenie czasu promocji okładki na stronie Portalu Pisarskiego do czterech tygodni
Jeśli wydawca / autor zdecyduje się na rozszerzony pakiet współpracy, zobowiązuje się do przekazania dodatkowego egzemplarza promowanej książki na rzecz Portalu Pisarskiego, czyli przesłania dwóch książek Superadministratorowi.
4. Jeśli wydawca / autor chciałby, aby powstało kilka recenzji książki, jest on zobowiązany do przekazania większej liczby egzemplarzy książek dla recenzentów.
5. Wydawców / autorów chcących podjąć współpracę z Portalem Pisarskim prosimy o kontakt mailowy z Sagitariusem (Superadministratorem) wiktororzel@portal-pisarski.pl

Obowiązki recenzenta

1. Recenzentem może zostać użytkownik Portalu Pisarskiego, który ma na swoim koncie co najmniej jedną opublikowaną recenzję.
2. Recenzent, po zapoznaniu się z propozycją wydawcy / autora, zgłasza się do redakcji celem uzyskania zgody na wzięcie udziału w akcji oraz przekazania danych kontaktowych.
3. Recenzent zobowiązuje się do przeczytania książki, napisania recenzji i przekazania jej do weryfikacji redakcyjnej w terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania książki. Książka, oczywiście, zostaje u recenzenta.
4. Recenzja powinna być napisana zgodnie z wymaganiem gatunkowymi. Nie może ona być streszczeniem ani luźną dywagacją o utworze.
5. Recenzja musi być napisana poprawną polszczyzną, bez błędów ortograficznych i literówek.
6. Jeżeli recenzent nie spełni powyższych warunków zostaje wpisany na „czarną listę” i nie będzie mógł brać udziału w akcji książka za recenzję.

Recenzentów, którzy chcieliby wziąć udział w akcji proszę o zgłoszenia w specjalnie założonym temacie na forum, czyli tutaj.
Elwira · 14:18 23.10.2011 · 9 ·
Komentarze
Usunięty dnia 27.12.2011 22:33
prosze uprzejmie podac mi adres na ktory przeslac ksiazki

pozdrawiam
Bozena Helena Mazur-Nowak
Wiktor Orzel dnia 02.01.2012 23:02
W sprawie akcji proszę pisać na mój adres e-mail :)
Jola dnia 20.05.2012 08:47
czy to jeszcze aktualne????
mruczol dnia 22.07.2012 16:23
Ja pisałam w sprawie e-booka, ale spotkałam się z brakiem odpowiedzi :( :no::(
PolaPane dnia 04.01.2013 23:30
Ja również nie otrzymałam odpowiedzi w tej sprawie, choć pisałam ponad miesiąc temu.
Zatem wysyłam pocztą portalową, o ile jest taka możliwość.
piorko dnia 01.02.2013 15:37
Sagitariusie,
W skróconych informacjach o książce brakuje pozycji na podanie autora polskiego tłumaczenia a taka informacja, moim zdaniem, jest ważna.
To tak przy okazji, po przeczytaniu najnowszej recenzji na PP - "Waga Prawdy" i zakładam, że autorka podałaby to nazwisko mając taką możliwość.

Pozdrawiam :)
PolaPane dnia 12.04.2013 22:13
Witam.
Uważam, że propozycja "Książka za recenzję" powinna być usunięta ze strony głównej Portalu Pisarskiego, bo wprowadza w błąd autorów i jest niezgodna z prawdą.
Autorów nie traktuje się poważnie. Najpierw jest kłopot z uzyskaniem jakiejkolwiek odpowiedzi od Redakcji, a jak już po kilku mailach autor takową otrzyma i jest ona niby pozytywna, to i tak, mimo obietnic, nie skutkuje żadną współpracą. No chyba że czas oczekiwania powinien wynosić kilka miesięcy.
Zatem dziękuję za współpracę i życzę poważniejszego traktowania autorów.
Pozdrawiam,
Pola
P.S. :no:
magpi dnia 04.01.2014 17:00
Chciałabym wysłać egz. nowej książki. Czy to ogłoszenie jest nadal aktualne?
Michael Tequila dnia 17.02.2014 20:07
Witam,

Co z recenzjami książek wydawanych w formie elektronicznej? Czy nie zasługują one na recenzowanie? Nawiązuję do uwag dwóch autorek Mruczol i PolaPane, które nie otrzymały odpowiedzi w tej sprawie na niniejszym forum. Sam wydałem 4 książki w formie elektronicznej i jestem zainteresowany ich recenzjami.

Proszę o pomoc, komentarze lub sugestie.

Pozdrawiam,

Michael Tequila
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
ivonna
25/07/2024 01:40
Hej Jagiello, Podoba mi się, ciekawie napisane - te Twoje… »
Wiktor Orzel
23/07/2024 11:23
tutaj poprawnie będzie niczego niewarte Ten… »
mike17
20/07/2024 17:15
Jarku, dobra mineta nie jest zła i warto ją uskuteczniać :)»
Jaaga
20/07/2024 09:12
Cóż, egzystencja jesiennej muchy nie do pozazdroszczenia.… »
Jaaga
20/07/2024 09:07
Berele, twój komentarz jest sam w sobie czymś pięknym dla… »
Berele
20/07/2024 08:30
Muszę się przyznać do tego, że z wielką przyjemnością… »
Berele
20/07/2024 08:13
Bardzo ładne "Czy pewnego razu nie wystygnie,"… »
Berele
20/07/2024 07:54
Jest to wiersz z pomysłem i ma bardzo klarowny, mądry wyraz.… »
Yaro
19/07/2024 21:39
Jesteś wybitnie stary doskonały:) Sztuka minety jak sztuka… »
Dar
18/07/2024 19:50
Kiedy pojawia się strach dobrze mieć wsparcie ze strony… »
mike17
18/07/2024 19:44
Sztuka robienia dobrej minety to już wyżyny. Oralny Bill… »
mike17
18/07/2024 19:35
Skroplami, lubię wzruszać i spełniam się w tym. co więcej,… »
Dar
18/07/2024 18:58
Jeśli erotyka jest powiązana z językiem miłości to wywołuje… »
Jaaga
18/07/2024 17:56
Dla mnie jest to wiersz erotyczny i podoba mi się.… »
Jaaga
18/07/2024 17:26
Dla mnie świetne. Perspektywy, rozwój, potem upadek. Co… »
ShoutBox
  • Gramofon
  • 19/07/2024 19:56
  • Dziękuję bardzo Jago, a jakby ktoś nie chciał oglądać na facebooku to jest też już na youtube [link]
  • Jaaga
  • 19/07/2024 14:37
  • Powiem, Gramofon, że poeta jesteś pełną gębą i zaczynasz, jak nie przymierzając, Charles Bukowski, on też był listonoszem. Zrobił na mnie wrażenie zwłaszcza wiersz o dociskaniu. Pozdrawiam
  • Gramofon
  • 18/07/2024 17:51
  • Poproszę o feedback bo znajomi to wiadomo, poklepują po plecach :)
  • Jaaga
  • 18/07/2024 17:32
  • Gramofon, właśnie słucham jak czytasz.
  • Gramofon
  • 18/07/2024 16:44
  • siemanderrro. Jakby ktoś chciał posłuchać jak czytam wiersze i to przedpremierowo przy akompaniamencie gitary to zapraszam [link]
  • Jaaga
  • 18/07/2024 16:38
  • Zapraszam też do siebie, przygotowałam kilka nowych rzeczy, mam nadzieję, że się spodobają i porządnie je skomentujecie. Kształtuję się pod waszym okiem.
  • Jaaga
  • 18/07/2024 16:34
  • Po długiej nieobecności witam Wszystkich. Zaraz kogoś skomentuję. Już dawno nie miałam czasu, żeby tak sobie usiąść i poczytać.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek