Opowieści zimowe - wyniki konkursu
W kategorii PROZA zostały wybrane opowiadania, które wzbudzają świąteczną nostalgię, emanują emocjami, wywracają święta na drugą stronę, czyniąc je jedynie pretekstem do opowieści o miłości, życiu; są przy tym prawdziwe, nie ma w nich klisz myślowych i świątecznych schematów.

Wyróżnienie – „Opowieści zimowe” - Maciej Pietrasiewicz (godło „Serafin”). Za
ciekawą próbę zdemitologizowania postaci św. Mikołaja;

III miejsce: za opowieść świąteczną inspirowaną gwarą góralską dla „Igły”;

II miejsce: „List do św. Mikołaja” – Paulina Pestka (godło „Paula”).
Za niezwykłą prośbę do św. Mikołaja.
II miejsce exequo: „Opowiastka przedwigilijna” (godło „Karp w wannie”). Za świetnie skrojoną anegdotę literacką.

I miejsce: „List” – Katarzyna Jerzykowska („godło Ignis”). Za oryginalność.

POEZJA: Jury, ze względu na wyrównany poziom tekstów, postanowiło nie przyznawać Nagród, a kilka równorzędnych wyróżnień.

1. „Przykurzony Anioł – Gabriela Bartnicka (godło „Laszka”). Za humorystyczny charakter wiersza i spostrzegawczość;
2. „Tryptyk wigilijny” – Janusz Pyziński (godło „Smrek”). Za wyszukaną formę poetycką;
3. „Narodzenie” – Ania Krok. Za wyczucie SŁOWA.

WYRÓŻNIENIA Małgorzaty Kwiecień i Magdaleny Koperskiej

1. „Modlitwa na 24 grudnia 2011 r.”- Godło „Jahu”. Za nietypowy, nieco wywrotowy obraz świąt.
2. „czar zapachu” – Justyna Charkiewicz (godło „Antonina”);
3. „Wigilia 1936” – Janusz Kowalkowski (godlo „Rolad”) – Mimo niedociągnięć warsztatowych wiersz, który nie tylko wzrusza swoją historią, ale naucza, jak cenne jest życie.

Wszystkich laureatów i uczestników serdecznie zapraszamy 9 grudnia do Głównej Księgarni Naukowej, im. B. Prusa (Krakowskie Przedmieście 7) na uroczystość rozstrzygnięcia konkursu, która zacznie się o godzinie 15 (ogłoszenie wyników planowane jest na godzinę 17).
Wiktor Orzel · 21:03 07.12.2011 · 13 ·
Komentarze
Tomek i Agatka dnia 07.12.2011 21:31
Gabi, serdecznie Gratuluję:D Tak trzymać! Wszystkiego dobrego : ) Pozdrowienia;)
Wasinka dnia 07.12.2011 22:26
I ja szczerze, szczerząc się z radości, gratuluję, Gabi :)
Pozdrowienia księżycowe :)

PS. I pozostałym nagrodzonym również gratuluję, oczywiście.
Almari dnia 07.12.2011 22:29
Super! Gratulacje :)
Wiktor Orzel dnia 07.12.2011 22:37
Gratuluję!
Leszek Sobeczko dnia 08.12.2011 13:06
Gratulacje

zawsze przy okazji konkursów mam ochotę przeczytać nagrodzone :)
JaneE dnia 08.12.2011 13:15
Gratulacje :-)
Ja również chętnie przeczytam nagrodzone teksty, jeśli będzie taka możliwość.
Usunięty dnia 08.12.2011 13:54
Gratulacje :)
gabi dnia 08.12.2011 16:11
Dziękuję Kochane Portalowe Ludki!
Dziękuję również Mariuszowi za powiadomienie :)
Leszku – mój „Przykurzony anioł” jest obecny na PP. Nie było zakazu przesyłania już publikowanych.
Nie lubię pisać na temat. Znacznie łatwiej jest wygrzebać coś z zapasów.
Ale pochwalę się innym nagrodzonym na OKP „Zmysły” i zaraz go wkleję :-) Tylko szkoda, że trzeba tak długo czekać aż się ukaże…
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
Poke Kieszonka dnia 08.12.2011 18:57
:)moje gratulacje:):):) a nasza Gabi wciąż w formie:yes:
wodniczka dnia 10.12.2011 21:51
gratki!:)
julanda dnia 11.12.2011 14:26
Brawo Gabi! :)
Usunięty dnia 14.12.2011 15:03
Serdecznie gratuluję Gabi! :)
gabi dnia 16.12.2011 14:47
Poke, wodniczka, julanda, Natalka - dziękuję dziewuszki!
Natalko - Twoja Entomologia tak bardzo mnie rozbawiła i zachwyciła, że pokusiłam się o napisanie wierszydła o swoich ciotkach i wujach :D Wkrótce go "wkleję" na PP...
Pozdrawiam i życzę:
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zbigniew Szczypek
18/10/2021 18:17
Witaj Apisie A ja jakoś przegapiłem ten wiersz, mimo… »
mozets
18/10/2021 16:44
Aniat wie co mówi. Jej wiersz zdradza kobiecość w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:34
gaga26111 w ogniu miłości się spopielamy żarem co w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:15
Zbigniew Szczypek Zwabił mnie tytuł. Bowiem przypadkiem, w… »
ApisTaur
18/10/2021 15:45
KatarzynaKoziorowska jakże jest złudne piękno świata… »
Marek Adam Grabowski
18/10/2021 13:55
Dzięki za uwagę. Storo poprzednie bardziej ci się podobały.… »
ApisTaur
18/10/2021 11:05
Czy np. taka pani Wellman, też należy do łabędzioszyich? He… »
aniat.
18/10/2021 10:19
Kobieta ma delikatną , łabędzią szyję , hihi »
ApisTaur
18/10/2021 09:54
aniat. Oj, co do palta, bym polemizował, palto nie jest… »
Marian
18/10/2021 09:41
Dzięki Mozets, może skorzystam. »
aniat.
18/10/2021 09:24
mozets - dziekuję za komentarz. Jest o wiele piękniejszy niż… »
Carvedilol
18/10/2021 09:04
Marek Adam Grabowski Sporo błędów (raz np Honako, raz… »
Gramofon
18/10/2021 07:52
Prawdziwa ta fala, taka niewidzialna. »
Zbigniew Szczypek
17/10/2021 22:44
Witaj Niczyja Przebrnąłem przez tekst, doszukując się… »
kamyczek
17/10/2021 20:25
Strata bliskiej osoby zawsze boli, trudno jest się z nią… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 12/10/2021 19:26
  • Krytyka lenistwa w komentowaniu na PP, chyba coś daje. Dzisiaj było super, za co Wam wszystkim bardzo dziękuję, ciesząc się dawnym gwarem. Oby tak dalej ;-}
  • mike17
  • 05/10/2021 13:27
  • Zapraszam serdecznie do MUZO WEN 10, konkursu dla prozaików, gdzie piszemy miniaturę pod piosenkę : [link]
  • Zbigniew Szczypek
  • 04/10/2021 21:36
  • Jaka noc Iwoniko, tu dzień nie umiera nigdy - słońce odbija się od księżyca i nadal świeci, szczególnie dzisiaj dla Ciebie. Witaj serdecznie na PP
  • iwonika
  • 04/10/2021 20:45
  • Bylo ciemno, była noc
  • mike17
  • 28/09/2021 13:12
  • Przypominam o trwającym konkursie w prozie MUZO WENY 10, gdzie każdy może wykazać się umiejętnością napisania miniatury na 5000 znaków ze spacjami. To naprawdę nic trudnego. Zapraszam :)
  • Niczyja
  • 27/09/2021 21:52
  • Dobry wieczór dawnym znajomym i nowym nieznajomym. Witam po półtorarocznej przerwie. Miło tu znów być. Naprawdę. Czuję się jak w domu...:)
Ostatnio widziani
Gości online:28
Najnowszy:Padziejowa
Wspierają nas