Konkurs poetycki Portalu Pisarskiego „Lunaminacje 2012”
Portal Pisarski ogłasza wiosenny konkurs poetycki Lunaminacje 2012 inspirowany cytatem:

Pozwól czasem światłu księżyca wejść w siebie. (Sidonie-Gabrielle Colette)

i/lub

obrazem: Judasz Iskariota (Nikolai Nikolajewitsch Ge)




judas_conscience_nikolaj_ge_1891.jpg?w=4





Regulamin:

1. Konkurs Lunaminacje 2012, zwany dalej "Konkursem", organizowany jest przez Portal Pisarski, zwany dalej "Organizatorem".
2. Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu.
3. Konkurs rozpoczyna się dnia 22.04.2012 i trwa do 31.05.2012 do godz. 23:59.
4. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez Uczestnika Regulaminu w całości. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
5. W Konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu. Każdy uczestnik Konkursu może nadesłać tylko 1 wiersz.
6. Prace konkursowe nie mogą być tekstami, które zostały nagrodzone w innych konkursach (do dnia zakończenia Konkursu). Nie mogą to być również teksty wcześniej publikowane (w czasopismach, drukach zwartych, Internecie - w tym również blogi, strony autorskie etc.) do dnia zakończenia Konkursu. Przez „zakończenie Konkursu” rozumie się ogłoszenie zwycięskich prac.
7. Aby wziąć udział w Konkursie, każdy uczestnik powinien:
a. Napisać wiersz stanowiący od początku do końca jego oryginalną twórczość.
b. Zamieścić na portalu w specjalnie w tym celu utworzonej kategorii Lunaminacje 2012, podając w tytule: Lunaminacje 2012 - tytuł utworu (np. Lunaminacje 2012 – Gruszki i róże).
8. Nie ma ograniczeń, co do długości czy formy wierszy, powinny jednak nawiązywać do jednego bądź obydwu podanych inspiracji. Dodatkowo wiersze nie mogą zawierać słów:

księżyc, światło, poświata


Użycie ww. słów dyskwalifikuje wiersz i nie będzie on podlegał ocenie.

9. Wiersze konkursowe pojawią się następnie we wspomnianej kategorii, nie będzie tam możliwości oceny ani dyskusji.
10. Poprzez zamieszczenie wiersza w sposób określony w pkt. 6. i 7. niniejszego Regulaminu uczestnik Konkursu oświadcza, że treść przesłanego przez niego wiersza nie narusza przepisów prawa ani prawem chronionych dóbr osób trzecich, a uczestnik Konkursu jest w pełni uprawniony do zgłoszenia wiersza do Konkursu oraz udzielenia zezwolenia na jego publikację.
11. Niespełnienie któregokolwiek z warunków przedstawionych powyżej w pkt. 5., 6., 7. i 8. spowoduje wycofanie wiersza z Konkursu.
12. Po 31 maja 2012 nadesłane teksty zostaną ocenione pod względem oryginalności, wartości artystycznych i językowych, a spośród nich wyłonione zwycięskie.
13. Oceny nadesłanych tekstów dokona grono redakcyjne w składzie: coca_monka, Emily, zygfryd2007, creep.
14. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w pokonkursowym newsie. Przewidziana jest nagroda książkowa za najlepszy wiersz - miejsce pierwsze. Możliwe są również wyróżnienia. Nagroda zostanie przekazana zwycięzcy drogą pocztową pod wskazany adres. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie przez uczestnika Konkursu niewłaściwego adresu lub innych danych uniemożliwiających jego identyfikację.
15. Wszelkie zapytania etc. proszę kierować do redakcji działu poezji (coca_monka, Emily, zygfryd2007, creep).
Emily · 21:16 22.04.2012 · 16 ·
Komentarze
Emily dnia 23.04.2012 19:32
Ludziska, pierwszy chętny już się pojawił, nie pozwólcie mu wygrać walkowerem! :D Piszcie, piszcie!
liliium dnia 23.04.2012 22:14
jeszcze trochę czasu, nie bój kijanki.

kurde, nie mam już żadnego swojego człowieka w komisji.
znaczy się - mam napisac naprawdę dobry tekst? bez żadnych forów? :p

(dla nietutejszych - żart oczywiście - wszyscy tu sa moimi ludźmi i kochają moją poezję!)

:)
Zola111 dnia 23.04.2012 22:29
Piękny temat :)

Trzeba podjąć wyzwanie. Koniecznie. :)
Leszek Sobeczko dnia 24.04.2012 00:41
lili a więc pióro w dłoń i miej nadzieję na wprowadzenie swojego człowieka do komisji/ jak by co, się nie znamy :) /

Zolu - nie chwaląc się, temat jest zasługą........ Emilki /ale nikomu nie rozpowiadaj :) /

a wszystkich zainteresowanych konkursowymi pracami, zapraszam w to miejsce
http://www.portal-pisarski.pl/articles.php?cat_id=123

niech wena będzie z Wami
liliium dnia 24.04.2012 06:57
No ale zablokujcie komentowanie, bo widzę można póki co
Emily dnia 25.04.2012 15:30
lil, napisz coś zabójczego, dawno nie czytałam niczego zabójczego.

Oj tam Emilki, Emilka tylko znalazła przypadkiem obraz, który zdał jej się niesamowitym, i śliczny cytat z ulubionej pisareczki. I tak się to jakoś poukładało razem.

:smilewinkgrin:
Emily dnia 25.04.2012 15:33
A tytuł to wręcz zygfryd wymyślił!
julanda dnia 26.04.2012 12:58
Kochani, ale po co pisać coś na siłę? Od czasu, kiedy można wyjść na wolność po szkolnej niedoli, warto tę małą cząstkę zachować, a właśnie pisanie może być źródłem, w którym gasi się pragnienie. Na cóż więc znów zakładać kajdany? :(
Emily dnia 26.04.2012 15:30
Tak sobie myślę, że chodzi nie tyle o kajdany, ile o inspirowanie się połączone z ambitnym podejściem - tj. nie będę kierować moich myśli na utarte tory, opierać się o księżyc i światło, spojrzę w innym kierunku, być może przyjdą mi do głowy rzeczy, na które w życiu bym nie wpadła, gdyby nie ograniczenia.
To z autopsji tak. Przypominam sobie, jak pisałam motyw z Pinokia.
julanda dnia 28.04.2012 19:16
Mobilizacja do tematu, ale chęć musi przyjść, bo tak na siłę, to chyba ciężka praca i zapewne wynik będzie nosił ślady trudu. Ale też w trakcie pracy, może się ona zamienić w zabawę, w sumie tak właśnie napisała się u mnie Tradycja, kiedy Miladora dała mi widełki czasu, bez możliwości powiedzenia nie , natomiast piosenka portalowa przyszła nagle, na przystanku tramwajowym, a daję słowo, nie planowałam, że coś napiszę. Może i te księżyce same się ukażą, chociaż też nie planuję. ;)
Emily dnia 28.04.2012 20:01
Wobec tego życzę, by się ukazały ;)
julanda dnia 28.04.2012 20:27
Już melduję! Zmobilizowałaś mnie Emily i napisało się, jutro wkleję! :) Czyli: działasz skutecznie, gratulacje! ;)
liliium dnia 07.05.2012 16:49
Ej. A teksty nie miały być od razu w kategorii? Tak automatycznie?
Emily dnia 07.05.2012 17:02
Każdy tekst wpada do Poczekalni. Acz staramy się przeglądać na bieżąco i wrzucać poza kolejnością, bo i tak nie przelatują przez stronę główną.
liliium dnia 07.05.2012 17:39
No tyle to ja wiem. Dziękował i kłaniał się, ale wymiękł ;p
Vanillivi dnia 09.05.2012 15:33
O, bardzo ciekawy temat, chyba się skuszę.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
mike17
20/07/2024 17:15
Jarku, dobra mineta nie jest zła i warto ją uskuteczniać :)»
Jaaga
20/07/2024 09:12
Cóż, egzystencja jesiennej muchy nie do pozazdroszczenia.… »
Jaaga
20/07/2024 09:07
Berele, twój komentarz jest sam w sobie czymś pięknym dla… »
Berele
20/07/2024 08:30
Muszę się przyznać do tego, że z wielką przyjemnością… »
Berele
20/07/2024 08:13
Bardzo ładne "Czy pewnego razu nie wystygnie,"… »
Berele
20/07/2024 07:54
Jest to wiersz z pomysłem i ma bardzo klarowny, mądry wyraz.… »
Yaro
19/07/2024 21:39
Jesteś wybitnie stary doskonały:) Sztuka minety jak sztuka… »
Dar
18/07/2024 19:50
Kiedy pojawia się strach dobrze mieć wsparcie ze strony… »
mike17
18/07/2024 19:44
Sztuka robienia dobrej minety to już wyżyny. Oralny Bill… »
mike17
18/07/2024 19:35
Skroplami, lubię wzruszać i spełniam się w tym. co więcej,… »
Dar
18/07/2024 18:58
Jeśli erotyka jest powiązana z językiem miłości to wywołuje… »
Jaaga
18/07/2024 17:56
Dla mnie jest to wiersz erotyczny i podoba mi się.… »
Jaaga
18/07/2024 17:26
Dla mnie świetne. Perspektywy, rozwój, potem upadek. Co… »
Jaaga
18/07/2024 16:22
Bardzo dziękuję skroplami za pochylenie się nad moim… »
Jaaga
18/07/2024 16:03
Nie było mnie tu już bardzo dawno i twój komentarz Kazjuno… »
ShoutBox
  • Gramofon
  • 19/07/2024 19:56
  • Dziękuję bardzo Jago, a jakby ktoś nie chciał oglądać na facebooku to jest też już na youtube [link]
  • Jaaga
  • 19/07/2024 14:37
  • Powiem, Gramofon, że poeta jesteś pełną gębą i zaczynasz, jak nie przymierzając, Charles Bukowski, on też był listonoszem. Zrobił na mnie wrażenie zwłaszcza wiersz o dociskaniu. Pozdrawiam
  • Gramofon
  • 18/07/2024 17:51
  • Poproszę o feedback bo znajomi to wiadomo, poklepują po plecach :)
  • Jaaga
  • 18/07/2024 17:32
  • Gramofon, właśnie słucham jak czytasz.
  • Gramofon
  • 18/07/2024 16:44
  • siemanderrro. Jakby ktoś chciał posłuchać jak czytam wiersze i to przedpremierowo przy akompaniamencie gitary to zapraszam [link]
  • Jaaga
  • 18/07/2024 16:38
  • Zapraszam też do siebie, przygotowałam kilka nowych rzeczy, mam nadzieję, że się spodobają i porządnie je skomentujecie. Kształtuję się pod waszym okiem.
  • Jaaga
  • 18/07/2024 16:34
  • Po długiej nieobecności witam Wszystkich. Zaraz kogoś skomentuję. Już dawno nie miałam czasu, żeby tak sobie usiąść i poczytać.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek