Wyniki Konkursu Poetyckiego Portalu Pisarskiego „Lunaminacje 2012”
Na konkurs poetycki Lunaminacje wpłynęły trzydzieści dwie prace. Trzydzieści prac było zgodnych z Regulaminem i nawiązywało do tematu konkursu, a tym samym zostało dopuszczonych do oceny komisji. Dwie prace zostały zdyskwalifikowane ze względu na złamanie Regulaminu.

Komisja konkursowa w składzie: coca_monka, creep, Emily, zygfryd2007 teksty przeczytała, oceniła i zadecydowała, aby przyznać:

I miejsce
fuksiara za Somnambulizm
Obraz delikatny i liryczny, a zarazem tchnący świeżością, zostawiający Potencjalnemu Czytelnikowi dużo oddechu i wielorakie możliwości interpretacji. Można włóczyć się po tekście, wracać wielokrotnie, być między wersami, z zaciekawieniem czekać w ukryciu na to, co się wydarzy. Uczestniczymy w subtelnych przygotowaniach we śnie, w tle rozbrzmiewa Brahms, wreszcie eksploduje szalony ruch, który trwa i trwa, wiruje w głowie. Bohaterką być może jest dziewczę albo aktorka zbyt przejęta rolą, ale równie dobrze może to być zagubiony chłopiec albo smutny arlekin, lub też opuszczony właśnie mąż, kochanek przywdziewający atrybuty ukochanej, aby zatrzymać ją choćby jeszcze na tę ostatnią noc – nim czar pryśnie.

II miejsce
Arkadiusz Kwaczek za dziewczynkę ze świecą
Tekst z jednej strony płynąco-kołyszący, nostalgiczny i ciepły, z drugiej – pod pozornym ciepłem do głosu dochodzi niepokój, boląca zadra. Bo jest w dłoni paląca się świeca, ale jest też świadomość, że ona niedługo się wypali. Jest początek drogi, wspólne wędrowanie korytarzem, więc i wypalanie się (dla siebie, przez siebie, w sobie), ale jest też na horyzoncie nieubłagany kres. Jest obecność, ale również zapowiedź nieuchronnej nieobecności. Tekst z mocą, zaproszenie do głębszej refleksji, o tym co może zdarzyć się w drodze.

III miejsce
Zola111 za Laminacje
Księżyc jako świadek upadku człowieczeństwa – zniewolenie świecidłem i pod nim samym. Nie ciemną nocą i nie za dnia, który daje szansę życiu – czyż to nie w świetle latarni jest najciemniej? Okrucieństwo i zło mianowane dobrem, ubieranie niegodziwości w dogmaty. Fałszywe złoto, fałszywe srebrniki. Pozostaje pytanie, czy zapłata za zdradę, jaką otrzymał Judasz, nie jest i naszym udziałem.


Zachęcamy do zapoznania się z tekstami nagrodzonymi - warto.

Wszystkie teksty nadesłane na konkurs dostępne są TUTAJ.

Redakcja serdecznie gratuluje zwycięzcom. Nagrody prześlemy pocztą.

Autorzy nagrodzonych wierszy proszeni są o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, e-mail, ewentualnie również telefon) na PW Sagitariusa, ew. któregoś z Redaktorów Poezji.
Emily · 13:09 17.06.2012 · 6 ·
Komentarze
linkin dnia 17.06.2012 14:35
Ach, gratuluję mojej psiapsióle! KONIU wierzyłem w ciebie! <serce>
Usunięty dnia 17.06.2012 19:29
Gratuluję Zwycięzcom rewelacyjnych wierszy, a Redakcji Portalu pomysłu konkursu -- chętnie wezmę udział w następnym :p
coca_monka dnia 17.06.2012 22:04
gratuluję i ja ;)))
a Wszystkim Uczestnikom dziękuję za możliwość obcowania ze słowem :)))
i życzę powodzenia w kolejnych konkursach! ;)))
Zola111 dnia 18.06.2012 01:08
Bardzo mi miło, że znalazłam się "na pudle". Szczerze zdumiona, gratuluję laureatom I i II miejsca.

Fuksiarze i Arkadiuszowi Kwaczkowi złożyłam wyrazy uznania pod wierszami.

Organizatorom - dziękuję za piękny, inspirujący temat konkursu.
Kłaniam się,

z.
Leszek Sobeczko dnia 18.06.2012 10:26
Moje szczere Gratulacje Zwycięzcom, oraz słowa podziękowania Wszystkim Uczestnikom. Niech wena będzie z Wami.
Emily dnia 18.06.2012 10:37
Ukłony dla nagrodzonych, dzięki wszystkim za chęć zmierzenia się z tematem.
Opcja komentowania została odblokowana, zachęcam zatem do zostawiania śladów pod konkursowymi tekstami :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
mike17
20/07/2024 17:15
Jarku, dobra mineta nie jest zła i warto ją uskuteczniać :)»
Jaaga
20/07/2024 09:12
Cóż, egzystencja jesiennej muchy nie do pozazdroszczenia.… »
Jaaga
20/07/2024 09:07
Berele, twój komentarz jest sam w sobie czymś pięknym dla… »
Berele
20/07/2024 08:30
Muszę się przyznać do tego, że z wielką przyjemnością… »
Berele
20/07/2024 08:13
Bardzo ładne "Czy pewnego razu nie wystygnie,"… »
Berele
20/07/2024 07:54
Jest to wiersz z pomysłem i ma bardzo klarowny, mądry wyraz.… »
Yaro
19/07/2024 21:39
Jesteś wybitnie stary doskonały:) Sztuka minety jak sztuka… »
Dar
18/07/2024 19:50
Kiedy pojawia się strach dobrze mieć wsparcie ze strony… »
mike17
18/07/2024 19:44
Sztuka robienia dobrej minety to już wyżyny. Oralny Bill… »
mike17
18/07/2024 19:35
Skroplami, lubię wzruszać i spełniam się w tym. co więcej,… »
Dar
18/07/2024 18:58
Jeśli erotyka jest powiązana z językiem miłości to wywołuje… »
Jaaga
18/07/2024 17:56
Dla mnie jest to wiersz erotyczny i podoba mi się.… »
Jaaga
18/07/2024 17:26
Dla mnie świetne. Perspektywy, rozwój, potem upadek. Co… »
Jaaga
18/07/2024 16:22
Bardzo dziękuję skroplami za pochylenie się nad moim… »
Jaaga
18/07/2024 16:03
Nie było mnie tu już bardzo dawno i twój komentarz Kazjuno… »
ShoutBox
  • Gramofon
  • 19/07/2024 19:56
  • Dziękuję bardzo Jago, a jakby ktoś nie chciał oglądać na facebooku to jest też już na youtube [link]
  • Jaaga
  • 19/07/2024 14:37
  • Powiem, Gramofon, że poeta jesteś pełną gębą i zaczynasz, jak nie przymierzając, Charles Bukowski, on też był listonoszem. Zrobił na mnie wrażenie zwłaszcza wiersz o dociskaniu. Pozdrawiam
  • Gramofon
  • 18/07/2024 17:51
  • Poproszę o feedback bo znajomi to wiadomo, poklepują po plecach :)
  • Jaaga
  • 18/07/2024 17:32
  • Gramofon, właśnie słucham jak czytasz.
  • Gramofon
  • 18/07/2024 16:44
  • siemanderrro. Jakby ktoś chciał posłuchać jak czytam wiersze i to przedpremierowo przy akompaniamencie gitary to zapraszam [link]
  • Jaaga
  • 18/07/2024 16:38
  • Zapraszam też do siebie, przygotowałam kilka nowych rzeczy, mam nadzieję, że się spodobają i porządnie je skomentujecie. Kształtuję się pod waszym okiem.
  • Jaaga
  • 18/07/2024 16:34
  • Po długiej nieobecności witam Wszystkich. Zaraz kogoś skomentuję. Już dawno nie miałam czasu, żeby tak sobie usiąść i poczytać.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek