Śpieszmy się kochać ludzi...
Z przykrością zawiadamiamy, iż nasza portalowa Koleżanka slonecznywers odeszła zeszłej nocy.
Justyna Patini od ubiegłego roku leżała częściowo sparaliżowana, 7 lipca dostała ponownie wylewu i pomimo zabiegu operacyjnego zmarła rano 12 lipca...








w powietrzu uwiązł niemy krzyk
i chłód
odeszłaś
w bezruchu wskazówek
milczeniu ust
w dławiącym łkaniu
potykamy się o ból


WT i BD


Justyna skończyłaby we wrześniu 25 lat.


Wiktor Orzel · 14:02 13.07.2012 · 52 ·
Komentarze
niewidoczna dnia 13.07.2012 14:08
Zapamiętam ją jako dziewczynę z avatarka.
Usunięty dnia 13.07.2012 14:24
Tyle w niej było ciepła...
coca_monka dnia 13.07.2012 14:31
Cytat:
skrzydła motyle anielskie ptasie
dostałam w spadku po twoim uśmiechu

dlaczego więc jestem nielotem


a jednak poleciała...
zawsze pełna energii i uśmiechu...
Wasinka dnia 13.07.2012 14:52
Odeszła osoba wrażliwa, pełna ciepła, o słonecznej duszy.

(...)
Miladora dnia 13.07.2012 14:56
:(
RattyAdalan dnia 13.07.2012 16:57
:( wielka szkoda...
julanda dnia 13.07.2012 17:33
Slonecznywersie, czytasz już po drugiej stronie, której my jeszcze nie widzimy. Być może jeszcze piękniej, mocniej słoneczniej, tak jak nie znamy, a poznamy kiedyś.
Tu zostajesz w pamięci, zapisana delikatnym śladem: poezją...
Leszek Sobeczko dnia 13.07.2012 18:16
Jeśli słowa coś mogą, niech to będą wiersze - trzymaj się i nie dawaj żadnym recenzentom. Pokój z Tobą slonecznywersie
Silvus dnia 13.07.2012 20:07
Teraz twoje wersy mogą być prawdziwie słoneczne.
JaneE dnia 13.07.2012 20:14
Będziesz.... w wersach, które stworzyłaś.
pierzak dnia 13.07.2012 20:16
:( słów tak pełno, a teraz...
creep dnia 13.07.2012 20:22
:(
Wieczne pisanie racz dać, Panie
Olaf Tumski dnia 13.07.2012 21:22
[*]
Wasyl dnia 13.07.2012 21:34
.
Zachary Ann dnia 13.07.2012 21:53
Cytat:
Teraz twoje wersy mogą być prawdziwie słoneczne.

Amen.
bosski_diabel dnia 13.07.2012 22:02
Przyjaźń i pamięć nie umierają, zostajesz z Nami, już na zawsze.
Justynko Twój uśmiech będzie Nam towarzyszył.
Zola111 dnia 13.07.2012 22:11
:(
msh dnia 13.07.2012 22:18
Życie ma w sobie coś smutnego i jest to śmierć. Przykro mi...
Darksio dnia 13.07.2012 23:06
Bardzo żałuję, iż znałem ją tylko wirtualnie. To wielka wada internetowych społeczności, że znamy sie dobrze, a jednak wcale. Widywałem jej nick wielokrotnie, jednak ze względu na to, iż jestem prozaikiem, niezbyt przywiązywałem wagę do twórczości poetów. Dziś jest ten moment, że bardzo tego żałuję. Cóż mogę powiedzieć więcej? Wstydzę się własnej niedoskonałości, ignorancji i braku zainteresowania osobami, które żyją obok mnie. Słonecznywersie, żałuję, że nie poznałem Cię osobiście. Będę Cię pamiętał, bo byłaś blisko mnie, tylko nie potrafiłem tego zauważyć.

Spoczywaj w pokoju.
Usunięty dnia 13.07.2012 23:16
Chętnie bym się zamienił bo mam dość tego trwania. Śmierć jest jedynie początkiem.
Usunięty dnia 13.07.2012 23:33
dusza snu pieczęcią zamknięta
znikł we mnie trwogi ślad
bo ona zda się lśnić nietknięta
dotykiem ziemskich lat

Ja tam byłem i wciąż jestem.
wodniczka dnia 14.07.2012 00:06
:(
... gdy słów braknie mówimy milczeniem.
zajacanka dnia 14.07.2012 01:06
Istotnie, słów brak, gdy się czyta tak smutne wiadomości, szczególnie dotyczące tak młodych ludzi.
Tworzysz już po drugiej stronie, słoneczko. Wiem, że lepszej!
Hedwig dnia 14.07.2012 07:58
Śpij spokojnie Justynko o miłym uśmiechu
Wiolin dnia 14.07.2012 09:18
Łzy mi się cisną - tak nie powinno się odchodzić....młodym. Z wielkim żalem.......
green dnia 14.07.2012 14:43
[*]
Wilczyca dnia 14.07.2012 15:16
Samo życie...większej tragedii nie da się wymyśleć:(
gabi dnia 14.07.2012 18:51
Bardzo przykra wiadomość :(
Zapamiętam ją jako uśmiechniętą dziewczynę i wrażliwą poetkę. Szkoda, że dopiero dzisiaj przeczytałam jej wiersze...
Stefanowicz dnia 14.07.2012 20:57
Niepojęte...
tyria dnia 14.07.2012 22:44
Uśmiech anielski, wrażliwość na twarzy, spokój Jej duszy.
Euridice dnia 14.07.2012 23:40
Tragedia... Smutek lubi przyswajać do siebie tyle osób...
Usunięty dnia 15.07.2012 02:01
Słowa potykają się o życie w słonecznym wersie
Wstając nie walczą lecz trwają
Słowa oddają się woli przetrwania o świcie
Zasypiają lecz nigdy nie pierwsze
Czekają
My też pamiętając
SzalonaJulka dnia 16.07.2012 12:00
[']
Kushi dnia 16.07.2012 12:57
Tak bardzo żal... Nie było mnie tu chwilę i taka wiadomość:(:(
Slonecznywersie...będziemy pamiętać:(
Indyphar dnia 16.07.2012 18:04
Człowiek nie potrzebuje zaświatów by dostąpić nieśmiertelności. Wystarczy pamięć.
Więc pamiętajmy.
bezbarwnaszminka dnia 16.07.2012 20:14
Ja co prawda, nie znałam Tej Pani. Myślę jednak, że jest nadal żywa i barwna - może inaczej - słoneczna...Dopóki żyje w Waszej świadomości, nie umrze nigdy ;).
Esy Floresy dnia 16.07.2012 23:06
[']
Rackham dnia 18.07.2012 10:17
:(
WholeTruth dnia 18.07.2012 23:14
Justi, miła Siostra, bliska osoba - zapamiętana.
nie wiem, jak opisać stratę. tęsknię. ale wiem, że nie jestem w tym jedyna.
Jakint dnia 19.07.2012 02:50
[*]
Samuel Niemirowski dnia 20.07.2012 04:25
Niemożliwe...
kiedy przychodzi śmierć, to jest niemożliwe,
to jakby jakiś inny świat przychodził

A twarz taka, że zakochać by się można.

I gdzieś dociera świadomość do człowieka, że jesteśmy tylko ideami w naszych umysłach.
Nalka31 dnia 20.07.2012 21:49
Wejść na PP i na dzień Dobry przeczytać taką wiadomość, to wprost niepojęte. Zwłaszcza, że odeszła tak młoda i ciepła osoba. Nie na próżno ten nick. Wielka strata. [*]
Szuirad dnia 20.07.2012 22:03
Słońce nie zachodzi...
tylko chowa się za horyzontem
alfree dnia 21.07.2012 18:57
Tak
bosski_diabel dnia 22.07.2012 00:00
Dopiero dziś, z przyczyn ode mnie niezależnych mogę przekazać Wszystkim wiadomość jak napłynęła na moje ręce od Mateusza, partnera Justyny, cytuję tę wiadomość w całości:

[b]Tadeuszu.

Za Twoim pośrednictwem chciałbym przede wszystkim /Wam szczególnie/ ale także wszystkim, z Portalu, którzy połączyli się z bólem Rodziców Justysi i moim, serdecznie podziękować.
Dziękuję za ofiarowaną mszę za duszę Justynki, oraz wieniec /biało czerwone róże/ od Was, jak też całego Portalu. Ten element bardzo wzruszł wszystkich w czasie pogrzebu, że tak daleko, nawet nie znając się byliście z Nami.
Podziękowania od Rodziców jak i całej Rodziny Patini oraz Państwa Rozwadowskich z Polski.
PP Jesteście wspaniałą rodziną. Dziękuję.
Mateusz

Macon 2012 07 20
[/b]
czarodziejka dnia 22.07.2012 18:50
dopiero dzisiaj zobaczyła wiadomość. Nie znałam jej, ale naprawdę serce pęka gdy ktoś tak młody, pełny życia musi opuścić ten świat i pogrążyć bliskich w żałobie, która będzie towarzyszyć im do końca życia. :( pokój jej duszy
kamyczek dnia 22.07.2012 19:18
[*]
Marco Petrus dnia 22.07.2012 21:51
"Kładę różę na Twych wierszach..."
Daniel Radziejewski dnia 23.07.2012 20:46
Spoczywaj w pokoju!
wierszokleta dnia 24.07.2012 22:07
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
:(
milla dnia 26.07.2012 14:05
(*)
Monia81 dnia 30.07.2012 22:54
Niech spoczywa w pokoju.

:(
Smutno,gdy ludzie odchodzą tak nagle.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
akacjowa agnes
12/08/2022 08:31
Dziękuję za miłe słowo o kapelusiku ;) Jasne, że Twój… »
pociengiel
12/08/2022 02:56
najfajowsze z tych wszystkich wagonów »
pociengiel
12/08/2022 02:35
dzięki, jako niezdeklarowany wolny duch, myślałem… »
wolnyduch
11/08/2022 23:52
Wszystko można, również za tym winklem, ale czy warto? Z… »
wolnyduch
11/08/2022 23:41
P.S Nie uleganie trendom, to właśnie świadomość siebie i… »
wolnyduch
11/08/2022 23:34
To prawda, że ludzie sami sobie podcinają gałąź na której… »
wolnyduch
11/08/2022 23:11
Witaj Akacjowa Masz rację, że dobra pewnie nie jest… »
akacjowa agnes
11/08/2022 18:05
Cieszę się, że trafił w Twój gust, Ekslibris. Bardzo ciekawa… »
ekslibris
11/08/2022 18:01
Wiersz o akceptacji siebie i o próbie odnalezienia się we… »
pociengiel
11/08/2022 17:49
podjarany »
pociengiel
11/08/2022 17:48
dzięki »
skroplami
11/08/2022 13:18
Ajw witaj. Jakie umiejętności :(? Sądowe :)? Poważnie, mogę… »
skroplami
11/08/2022 13:09
Prawdziwe poruszydło :). Z komentarzy, poruszyło wielu.… »
akacjowa agnes
11/08/2022 09:05
Dobra starość nie jest zła. Ale co, jeśli nie jest dobra?… »
akacjowa agnes
11/08/2022 08:30
Bardzo dziękuję za komentarze. Flor, ten wiersz jest… »
ShoutBox
  • Darcon
  • 14/07/2022 20:17
  • Mało osób ma czas na "betowanie", ale możesz przysłać mi na priv opowiadanie, które skasowałaś. Sprawdzę, zasugeruję i uzasadnię półkę, tylko nie od razu. Dwa w jednym, coś jak szampon. ;)
  • Wiktor Orzel
  • 12/07/2022 08:09
  • Nie czytamy wszystkich komentarzy, bo nie mamy na to czasu. Twój akurat mi się rzucił w oczy, to nic osobistego. ;)
  • ApisTaur
  • 01/07/2022 22:13
  • W sezonie ogórkowym, tłok tylko na plażach ;)
  • Materazzone
  • 28/06/2022 17:24
  • Dawno mnie tu nie było. Strasznie mało tu życia jest :(
Ostatnio widziani
Gości online:36
Najnowszy:Vitalii
Wspierają nas