Wielki Konkurs Wakacyjny - wyniki
W imieniu redakcji Portalu Pisarskiego w składzie: coca_monka, creep, Emily, Elwira, Kaero, Pierzak, Wasinka, zawsze, zygfryd2007 oraz superadministratora Sagitariusa, mam zaszczyt ogłosić wyniki Wielkiego Konkursu Wakacyjnego.


Łącznie na konkurs napłynęły 24 prace. Niestety, trzy zostały zdyskwalifikowane, gdyż nie spełniały warunków regulaminu w punktach:

a ) opowiadanie inspirowane piosenką, czyli piegowata opowieść z piosenką w tle;

oraz

5. Tekst prozatorski nie może przekraczać pięciu stron znormalizowanego maszynopisu (znormalizowana strona to 1800 znaków, a zatem – nie więcej niż 9000 znaków ze spacjami).
Tekst poetycki natomiast nie ma ograniczeń w tej kwestii.


Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody:


W kategorii wiersz biały (wolny) pierwsze miejsce zajął wiersz łuska(nie) gwiazdy zrodlanej.

Prostota i zwięzłość w pozornie nieważkiej grze słów, z której wyłania się Uroboros z ożywczą mocą końca i początku godzącego "tak i nie"; jednoczącego przeciwieństwa. Odnawiający się świat, który wyrósł z wyłuskanego ziarna, mieniącego się niczym perły - bogactwo życia.

W kategorii wiersz rymowany zwyciężył utwór Bikini Zoli111.


Lekko, żartobliwie, z humorem - śmiała i nieśmiały, wakacyjna scena w scenerii plażowej,
a jednocześnie w tle niepokojąca Republika, z odniesieniem do próbnej eksplozji Castle
Bravo na atolu Bikini. Wybuchowa dychotomia, która sprawia, że tekst nabiera głębszych
odniesień i znaczeń.



Dodatkowo jury postanowiło wyróżnić wiersze: pestka Slovii oraz Lato czeka kamyczka.

W kategorii "Opowiadania" zwyciężył tekst green pt. W poszukiwaniu słów.

Oryginalna praca, wielowymiarowa, spowita w subtelną atmosferę wrażeń z wewnątrz i zewnątrz. Ciekawe poprowadzenie czytelnika po zawijasach duszy, wykończone optymistycznym rozwiązaniem.

Jury postanowiło wyróżnić utwór pt. Jak w gaju Izoldy.

Pierwsze miejsce wśród prac publicystycznych zajął tekst Wakacyjnymi ścieżkami, czyli Słoneczniki Vincenta zajacanki.

Autorka w lekkim stylu prowadzi nas ścieżką, której znakiem są słoneczniki - symbol słońca i lata. W dodatku nie są to pierwsze lepsze kwiaty, ale te namalowane ręką mistrza. Osobiste doznania przeżyte w kontakcie (dosłownym i metaforycznym) z dziełem, uświadamiają, jak silna jest więź pomiędzy twórcą a odbiorcą, choć oboje oddzieleni są barierą czasu.

Na wyróżnienie zasługuje również praca mateusza92 pt. Słoneczne rolety.


W sprawie nagród prosimy o kontakt z Sagitariusem. Przypominamy: nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest wybrany książkowy pakiet spośród wypisanych pod newsem ogłaszającym konkurs, zaś nagrodą-wyróżnieniem - jedna wybrana książka. O ich dostępności decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Każdy tekst pobudził czytelniczą wyobraźnię jury, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i nieśmiałych czytelników zachęcamy do lektury.
zawsze · 00:14 08.10.2012 · 16 ·
Komentarze
Leszek Sobeczko dnia 08.10.2012 01:07
Gratulacje dla Zwycięzców i słowa podziękowania za udział dla wszystkich uczestników :)
niewidoczna dnia 08.10.2012 06:56
Gratulacje. ;)
Wasinka dnia 08.10.2012 08:05
Gratuluję serdecznie :)
coca_monka dnia 08.10.2012 08:16
już Zyg podziękował, ale nie zaszkodzi raz jeszcze ;) dla wszystkich uczestników podziękowania za obcowanie i udział.
Gratulacje Zwycięzcom i Zwyciężonym! ;)))
green dnia 08.10.2012 08:57
Gratuluję Wszystkim udziału, zwycięzcom zwycięstwa :)
Kaero dnia 08.10.2012 10:37
Gratulacje :)
zajacanka dnia 08.10.2012 11:42
Gratulacje dla wszystkich uczestników! :)
Izolda dnia 08.10.2012 11:44
Podziękowania dla Organizatorów. Gratulacje dla Uczestników.
Usunięty dnia 08.10.2012 12:03
Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim Uczestnikom, cieszę się z wygranej :)
mike17 dnia 08.10.2012 14:53
Gratuluję zwycięzcom :)
Zola111 dnia 08.10.2012 17:49
Dzięki Organizatorom!
Gratuluję Nagrodzonym. A sama się cieszę, że hej! :lol::lol::lol:
Wasyl dnia 08.10.2012 21:38
Gratulacje!
kamyczek dnia 09.10.2012 21:48
Gratulacje ;)
kastor dnia 10.10.2012 09:49
Serdecznie gratuluję zwycięzcom!

maarynarz dnia 10.10.2012 14:01
Gratulacje!
Nuria dnia 13.10.2012 13:24
Moje też...wielkie gratulacje :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
voytek72
18/10/2021 20:13
wiersz delikatny jak mgiełka i... rękawy troszkę od tej… »
voytek72
18/10/2021 20:04
spójnie. zgrabnie. z pomysłem. fajnie :) »
wodniczka
18/10/2021 19:55
Dziekuję ślicznie Kamyczku. Tak. Pozostaje tylko wiara.… »
aniat.
18/10/2021 19:54
mozets: Jestem pod wrażeniem. Normalnie prawie jak poradnik… »
ApisTaur
18/10/2021 19:51
aniat. Chyba by się nie obraziła. Sama o sobie mówi… »
aniat.
18/10/2021 19:42
ApisTaur: Zabrakło mi argumentów na paniá Wellman. ;) »
Zbigniew Szczypek
18/10/2021 18:17
Witaj Apisie A ja jakoś przegapiłem ten wiersz, mimo… »
mozets
18/10/2021 16:44
Aniat wie co mówi. Jej wiersz zdradza kobiecość w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:34
gaga26111 w ogniu miłości się spopielamy żarem co w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:15
Zbigniew Szczypek Zwabił mnie tytuł. Bowiem przypadkiem, w… »
ApisTaur
18/10/2021 15:45
KatarzynaKoziorowska jakże jest złudne piękno świata… »
Marek Adam Grabowski
18/10/2021 13:55
Dzięki za uwagę. Storo poprzednie bardziej ci się podobały.… »
ApisTaur
18/10/2021 11:05
Czy np. taka pani Wellman, też należy do łabędzioszyich? He… »
aniat.
18/10/2021 10:19
Kobieta ma delikatną , łabędzią szyję , hihi »
ApisTaur
18/10/2021 09:54
aniat. Oj, co do palta, bym polemizował, palto nie jest… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 12/10/2021 19:26
  • Krytyka lenistwa w komentowaniu na PP, chyba coś daje. Dzisiaj było super, za co Wam wszystkim bardzo dziękuję, ciesząc się dawnym gwarem. Oby tak dalej ;-}
  • mike17
  • 05/10/2021 13:27
  • Zapraszam serdecznie do MUZO WEN 10, konkursu dla prozaików, gdzie piszemy miniaturę pod piosenkę : [link]
  • Zbigniew Szczypek
  • 04/10/2021 21:36
  • Jaka noc Iwoniko, tu dzień nie umiera nigdy - słońce odbija się od księżyca i nadal świeci, szczególnie dzisiaj dla Ciebie. Witaj serdecznie na PP
  • iwonika
  • 04/10/2021 20:45
  • Bylo ciemno, była noc
  • mike17
  • 28/09/2021 13:12
  • Przypominam o trwającym konkursie w prozie MUZO WENY 10, gdzie każdy może wykazać się umiejętnością napisania miniatury na 5000 znaków ze spacjami. To naprawdę nic trudnego. Zapraszam :)
  • Niczyja
  • 27/09/2021 21:52
  • Dobry wieczór dawnym znajomym i nowym nieznajomym. Witam po półtorarocznej przerwie. Miło tu znów być. Naprawdę. Czuję się jak w domu...:)
Ostatnio widziani
Gości online:32
Najnowszy:Padziejowa
Wspierają nas