Debiut poetycki Krystiana Stefanowskiego

"Morza to plamy akwarel" to pierwszy tomik poetycki - debiut literacki w ogóle - autorstwa Krystiana Stefanowskiego, użytkownika Portalu Pisarskiego o nicku ks-hp; zebrane w nim wiersze pochodzą z przełomu lat 2011/2012.
Morza to plamy akwarel - debiut Krystiana Stefanowskiego
Motywem przewodnim poezji stały się, jak sam tytuł zresztą wskazuje, morza; teksty odnoszą się również w swojej symbolice do natury, tak bliskiej człowiekowi, anatomii, kosmologii.

W tomiku znajdują się obrazy Williama Turnera, prekursora impresjonizmu, co równie znacząco wpływa na odbiór wierszy; jest to również ulubiony nurt autora w malarstwie.

Tomik można zakupić prywatnie u autora przez wiadomość mailową (ks_hp@op.pl) lub u wydawcy: http://www.miniatura.info.pl/

Wiktor Orzel · 13:26 20.01.2013 · 14 ·
Komentarze
Emily dnia 20.01.2013 13:41
Stefanowski i Turner, ciekawe połączenie, nie mogę się doczekać, żeby poczytać i pooglądać.
Gratki, Kris!
Zola111 dnia 20.01.2013 15:41
Hapku,

serdecznie Ci gratuluję. Trzymam kciuki za powodzenie książki u czytelników.

Brawo, brawo!
julanda dnia 20.01.2013 18:03
:) ! I ja również gratuluję! .
Stefanowicz dnia 20.01.2013 19:55
No to szykuje się uczta. To nie jest łatwa, ale na pewno doskonała poezja! Gratuluję Hopku.
Wasinka dnia 20.01.2013 20:33
Gratulacje :)
Esy Floresy dnia 21.01.2013 00:26
Nareszcie! ;)
Usunięty dnia 21.01.2013 12:33
Fajnie! Trzymałem za Autora kciuki. Miło:)
coca_monka dnia 21.01.2013 18:50
serdeczne gratulacje :)
kamyczek dnia 21.01.2013 20:10
Gratuluję! :)
Miladora dnia 22.01.2013 14:49
Oczywiście ja też, Hipku. :)
ks-hp dnia 23.01.2013 10:54
Pięknie dziękuję! Pawle, na tę ucztę zapraszam serdecznie zarówno Ciebie, jak i całą resztę. :)
Tomek i Agatka dnia 29.01.2013 00:45
Tutaj smoków jeszcze nie było, więc też się dopisują a co : )
Krystianie, Gratulacje, gratulacje i brawa! Cieszę się ogromnie i potwierdzam słowa Pawła... - to będzie prawdziwa uczta!
ks-hp dnia 30.01.2013 23:07
Pięknie dziękuję, TiA! : )
marta raczynska dnia 31.01.2013 14:40
gratuluję! :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
19/06/2024 06:45
Tym razem, Ivonno, gwałtowny zwrot akcji. Zaczynasz inny… »
Kazjuno
19/06/2024 06:12
Ciekawy Januszu rozdział. Powiedziałbym odkrywczy, bo nigdy… »
Kazjuno
17/06/2024 21:42
Odpisuję, miła Ivonno, z opóźnieniem. Byłem parę godzin out.… »
mike17
17/06/2024 16:56
Uroczy szorcik, magiczny i jednocześnie pełen realiów, które… »
ivonna
17/06/2024 14:08
Kaziu, żadnych przeprosin! Ja tylko tu siebie… »
ivonna
17/06/2024 13:59
Halo halo :) Nie wprowadziłeś mnie w czytelniczy dyskomfort.… »
Pulsar
17/06/2024 12:38
Trudno odnieść się do treści i ocenić. Brakuje puenty,… »
pociengiel
17/06/2024 09:04
Przeczytał się ten wiersz. Nie tyle wizja, co relacja.… »
Kazjuno
17/06/2024 06:37
Ivonno Serdeczne dzięki za ciekawy i cenny komentarz.… »
Kazjuno
17/06/2024 04:52
Ivonno, to ja powinienem przeprosić za próbę wykorzystywania… »
ivonna
16/06/2024 22:35
Poczytałam sobie Kaziu, Rozumiem, że to część większej… »
ivonna
16/06/2024 20:12
Hejka! Właśnie mam na liście do poczytania Z Warszawy do… »
valeria
16/06/2024 20:11
Takie to są bzdurki, nie ma jak normalne życie, wakacje na… »
mike17
16/06/2024 17:15
Na pewno weźmie Cię ns spacer, zwłaszcza że pachniesz… »
Kazjuno
16/06/2024 07:08
Czytałaś Ivonno "Przyjazd kumple"? Przyznam się,… »
ShoutBox
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 21:10
  • "Po co tu jesteśmy, skoro ciągle się boimy?"- to taka "terapia", dla duszy i ciała, ekshibicjonizm w innym wymiarze. Skoro już tu jesteś, zrzuć ostatni listek! Bądź wreszcie wolny
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 19:34
  • Gramofonie - dołącz do nas z komentarzami, a na pewno będzie się działo więcej i lepiej, bo kto, jak nie Ty, swoją siłą głosu dotrze do najdalszych zakątków "galaktyk" ;-}
  • Wiktor Orzel
  • 31/05/2024 10:32
  • Dzieje się to, co zwykle. Ktoś wrzuca tekst, inni go komentują i tak się toczy tutaj życie ;)
  • Gramofon
  • 30/05/2024 11:13
  • dzieje się tu coś?
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30