Poskładać niebo

Nakładem krakowskiego wydawnictwa Miniatura ukazał się tomik poetycki Inesy Kruszki (Julandy) pod tytułem – Poskładać niebo. Sto dwadzieścia siedem wierszy zebranych w trzech częściach: Powroty, Na Poetyckiej – zanutki i Rozmowa z Julią, tworzą liryczny spacer.

Ozdobą książki są fotografie autorki, dobrane z własnego zbioru. Dopełniają one klimat wierszy, w których nie brak nawiązań do świata przyrody.

Tomik można zamówić pod adresem mailowym wydawnictwa – miniatura@autograf.pl – lub skontaktować się z autorką.

poskładać niebo

Wiktor Orzel · 21:52 24.04.2013 · 22 ·
Komentarze
julanda dnia 24.04.2013 22:10
Kochani, z całego serca dziękuję Wszystkim, jestem wdzięczna PP, który jest kolebką mojego powrotu do pisania.
Zapraszam. "Poskładać niebo" - jest dla Was. :)
Wasinka dnia 24.04.2013 22:52
Jeszcze raz gratuluję, Julando. Niezmiernie się cieszę :).
Leszek Sobeczko dnia 24.04.2013 23:42
Gratulacje, a teraz kurs na drugi tomik :)
Wiktor Orzel dnia 24.04.2013 23:42
Gratulacje! :yes: ;)
mike17 dnia 25.04.2013 09:12
Gratuluję, Jula, cieszę się razem z Tobą :)
al-szamanka dnia 25.04.2013 10:29
Ach, Julando... Twój tomik - raj też się niekiedy spełnia :)
Cieszę się bardzo i sił życzę na następny :)
tyria dnia 25.04.2013 14:33
Ja też serdecznie gratuluję już zamówiłam:) pozdrawiam serdecznie autorkę tomiku.
Kushi dnia 25.04.2013 16:09
Julando droga moje najserdeczniejsze gratulacje:):)!!
Pozdrawiam Poetkę:):)
julanda dnia 25.04.2013 19:28
Wasinko, Leszku, Wiktorze, Mike, Al, Tyrio, Kushi - biegnę Wam podziękować, kosmicznie stremowana nie wiedzieć czemu, ale myślę, że to może być naturalne? Takie oswajanie nowego. ;)
Miladora dnia 26.04.2013 13:31
Bardzo się cieszę, Kocia - gratulacje! :)

I liczę na wymianę... ;))))

Kociocmoki :)
Darksio dnia 26.04.2013 22:14
Julando. Zawsze mnie cieszy, kiedy osoby, które poznałem tutaj, na PP, i z którymi się zżyłem, wydają papier. Czytam przeważnie ebooki, bo to dla mnie najwygodniejsze, ale najbardziej cenię wydania konwencjonalne. Gratulacje i już zataczam koła, jak sokół drapieżny, aby wzbogacić moją bibliotekę o kolejne dzieło. Mnnnniam!
julanda dnia 26.04.2013 22:54
Miladoro, dzięki, tak! Gdyby jeszcze można było się spotkać w Krakowie, taki zlocik, ech, Kraków na duże tak! :)
Darksiu, dziękuję, wiem, że ebooki, ale to niesamowite, kiedy trzyma się w ręku książeczkę, w dodatku taką, która się cudnie układa do czytania. Zapraszam, ale mam nadzieję, że może w tym roku uda się spotkać na zlocie? Wszystko wydarzy się, jak powinno, nie myślisz, że pora rozpisać miejsce i czas? :)
Darksio dnia 26.04.2013 23:19
Julko. W moim wypadku to nierealne, ale nie pytaj mnie, dlaczego.
Wiolin dnia 28.04.2013 12:00
Witaj Julando. Dołączam i j a do grona wielbicieli Twojej twórczości....GRATULUJĘ, GRATULUJĘ, GRATULUJĘ. Mam nadzieję że niedługo rozpakuję poetycki zawiniątko. Pozdrawiam.
Zola111 dnia 28.04.2013 18:30
Julando,

przeczytałam, pochłonęłam i zapewniam, że jest dużo więcej tekstów niż dwadzieścia siedem!
O równą setkę! :)

Gratuluję, podziwiam zawartość i urodę edycji. Teksty ilustrują piękne fotografie "makro" - wynik wnikliwej obserwacji świata przyrody, co się pięknie spotyka z tematyką wielu wierszy. Julanda (Inesa Kruszka) poskładała swoje niebo z trzech części: Powrotów, Na Poetyckiej - zanutki i z Rozmów z Julią. Tom otwiera wiersz (Po)Wracać z refleksją:

trzeba wracać
do pierwszych słów
miłości
rzeki płynącej mlekiem
po plaster miodu
na pierwszą stronę

zacząć od progu


Zachęcam do lektury. Polecam tę urokliwą książkę. Warto ją mieć.
julanda dnia 28.04.2013 23:40
Zolu, serdecznie dziękuję, dodajesz otuchy, bo trema jest, a teraz jeszcze większa. Wiersze na papierze połączyły się trwale z pamięcią słojów drzew, których tyle w pozeji tęskniącej do natury. Rozterka i krok ku planetom, o których wiemy, że czekają...
Bardzo, bardzo się cieszę, że przeczytałaś i za te piękne słowa komentarza. :)
WholeTruth dnia 29.04.2013 10:04
serdeczne gratulacje, Julando :)
więcej Ciebie we własnych zbiorach to duma moszcząca się w duszy i na półce.
świetna sprawa z publikacją. ;)
coca_monka dnia 30.04.2013 20:43
gratulacje Julando :) Nie ma jak zapach druku świeżo złożonego na kartkach, tym bardziej, kiedy okładkę zdobi własne (mam na myśli Twoje) nazwisko. a kiedy się spojrzy wstecz, na pot i łzy i wspomni niedowiarków, to pierwszy tomik staje się jak Święty Gral ;)))
i z całego serca życzę kolejnych!
zajacanka dnia 30.04.2013 22:39
Gratuluję, Ineso! Cieszę się z Tobą!
julanda dnia 30.04.2013 23:56
Whole, bardzo, bardzo dziękuję :)
Coco, tak właśnie jest, to emocje, których się nie przewiduje w planach, gdy składa się teksty. Dziękuję. :)
Zajacanko, a ja to już czekam na Twoją prozę, przeczuwam, że już pora, a będę się cieszyć z Tobą i ja! :) Dzięki!
Krystyna Habrat dnia 01.05.2013 14:11
Moje gratulacje! Wiedziałam, że piszesz świetną prozę, ale o wierszach nie wiedziałam. Ciekawi mnie, czy miniatury prozatorskie też tam wydasz? Tam lub gdzie indziej, a może już o tym pomyślałaś, bo warto.
julanda dnia 03.05.2013 14:56
Serdecznie dziękuję Sokol, na prozę brakuje czasu, wiersze są przyjaźniejsze w czasie. Myślę o przestrzeni dla prozy, może i dla niej kalendarz będzie łaskawy. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
15/06/2024 11:36
Iwonno. Na pewno udało Ci się stworzyć klimat zabawnych… »
pociengiel
14/06/2024 16:20
W takich parkach starzy Indianie wciąż zbierają chrust z… »
Jacek Londyn
14/06/2024 11:19
Tereso, nie daj mu dłużej czekać. Stary park to dobre… »
Kazjuno
14/06/2024 09:53
Licaaszu. Zarówno Darcon, Ivoona i ja (chociaż z moją… »
Kazjuno
14/06/2024 09:27
Odpisuję Janusz z poślizgiem. Zrezygnowałem wczoraj z jazdy… »
ivonna
14/06/2024 04:05
Hej :) Ciekawy pomysł na opowiadanie, ciekawie poprowadzone… »
valeria
13/06/2024 19:54
Dzięki, po prostu skupiam się na pisaniu. Gdybym była cały… »
mike17
13/06/2024 17:31
Akcenty przyrodnicze mile widziane, zwłaszcza że doskonale… »
Janusz Rosek
13/06/2024 13:51
Kazjuno Z przyjemnością przeczytałem Twoje teksty. W… »
Janusz Rosek
13/06/2024 09:27
Kazjuno Dziękuję bardzo. Słuszne uwagi. Nie zauważyłem tych… »
Kazjuno
12/06/2024 21:51
Jak poprzednie, Januszu, wspomnienia także 3 powyższe mnie… »
Kazjuno
12/06/2024 16:15
Bardzo dziękuję Jacku za opinię i cenne uwagi. Też… »
Jacek Londyn
12/06/2024 14:47
Kazjuno, jestem. Nie będę krytykował. Przedstawię parę… »
Kazjuno
11/06/2024 12:26
Mam Jacku nadzieję na Twoją krytykę moich wypocin… »
Jacek Londyn
11/06/2024 07:53
Dzień dobry. Dziękuję za komentarz. A przesłanie...… »
ShoutBox
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 21:10
  • "Po co tu jesteśmy, skoro ciągle się boimy?"- to taka "terapia", dla duszy i ciała, ekshibicjonizm w innym wymiarze. Skoro już tu jesteś, zrzuć ostatni listek! Bądź wreszcie wolny
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 19:34
  • Gramofonie - dołącz do nas z komentarzami, a na pewno będzie się działo więcej i lepiej, bo kto, jak nie Ty, swoją siłą głosu dotrze do najdalszych zakątków "galaktyk" ;-}
  • Wiktor Orzel
  • 31/05/2024 10:32
  • Dzieje się to, co zwykle. Ktoś wrzuca tekst, inni go komentują i tak się toczy tutaj życie ;)
  • Gramofon
  • 30/05/2024 11:13
  • dzieje się tu coś?
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30