Opowieści wierutne

Nakładem krakowskiego Wydawnictwa Miniatura ukazał się tomik prozatorski Radomiły Birkenmajer-Walczy (Miladory) pod tytułem – Opowieści wierutne.

opowieści wierutneKsiążka zawiera dwadzieścia siedem krótkich opowiadań, często przekornych lub przewrotnych, które wzbogacił swoimi rysunkami krakowski malarz Iwo Birkenmajer. Można ją zamówić pod adresem Wydawnictwa – miniatura@autograf.pl – bądź też skontaktować się z autorką.

 

Wiktor Orzel · 20:12 09.07.2013 · 37 ·
Komentarze
Wiktor Orzel dnia 09.07.2013 20:13
Gratulacje :)
mariamagdalena dnia 09.07.2013 22:35
gratulacje! :D
kamyczek dnia 09.07.2013 22:48
Gratuluję!
Miladora dnia 09.07.2013 23:58
Dziękuję, kochani - Sagit, MM i Kamysia. :)

MM - gdzie się podziewałaś tak długo?
Pytałam o Twój tomik w wydawnictwie, ale wyszło na to, że jeszcze nie dosłałaś korekty.
A ja czekam, żeby się z Tobą wymienić.
Daj znać, gdy będzie gotowy.

Serdeczności dla wszystkich. :)
Usunięty dnia 10.07.2013 08:48
Świetny tytuł, Milu! :) Gratki, chętnie nabędę :)
Miladora dnia 10.07.2013 11:31
Dzięki, Gwiazdko. :)
Ale nie nabędziesz, bo ja zamienię wierutność na Twój tomik. ;)
Zgadzasz się?

Buziaki :)
ipsylon dnia 10.07.2013 13:27
Wierutne gratulacje :)
Zola111 dnia 10.07.2013 15:18
Miladoro,

gratuluję serdecznie. Tuż po urlopie nabędę sobie. A co?!
Usunięty dnia 10.07.2013 20:01
Jasne, Milu! Tylko nie wiem jeszcze, kiedy to będzie, bo dopiero wczoraj dostałam umowę z korektą, ale postaram się jak najprędzej. Buziaki :)
Wasinka dnia 10.07.2013 21:17
No i pewnie, że ja gratuluję! :)
zajacanka dnia 10.07.2013 23:43
Gratulacje, Miluś!
Miladora dnia 11.07.2013 01:41
Wierutne podziękowania, Ypsylon. :)

Zoleńko - dzięki - jesteśmy umówione. ;)

Gwiazdko - wyślę i poczekam - nie pali się. ;)

Wasineczko - dziękuję. Może wolisz prozę...? ;)

Zajączku - także dziękuję. A może byś pomyślała o wydaniu swoich opowiadań? ;)

Serdeczności, kochani. :)
Usunięty dnia 11.07.2013 10:12
Super! Nie pamiętam, czy masz mój adres, więc Ci podam na privie :)
Darksio dnia 11.07.2013 18:40
Idziesz jak burza. Superaśne gratulacje!
JaneE dnia 11.07.2013 22:07
Gratuluję. Tytuł zachęca. :)
al-szamanka dnia 11.07.2013 22:12
Ach, Miladoro, nie wiedziałam, że oprócz świetnej poezji piszesz jeszcze opowiadania.
Gratuluję sukcesu i wszechstronności, pozdrawiam :)
Miladora dnia 12.07.2013 00:26
Dzięki, Darksiu - pozwolisz, że uzupełnię Twoją biblioteczkę? ;)

Dziękuję, Jane - może jakaś mała wymiana? :)

Dzięki, Szamanko - właściwie zaczynałam od prozy - "poetką" jestem chyba tylko z przypadku i braku czasu na dłuższe teksty. :)))
Opowiadania z tego zbiorku były publikowane na pp, ale ze względu na wydanie niedawno je usunęłam. Zresztą i tak poszły do solidnego dopracowania.
Ale z przyjemnością wyślę tomik wszystkim zainteresowanym. :)

Serdeczności :)
Wasinka dnia 13.07.2013 10:28
Miladora napisał/a:
Wasineczko - dziękuję. Może wolisz prozę...?

Na dobrą prozę zawsze jestem gotowa. :)
Grzegorz Panek dnia 13.07.2013 13:19
Gratulacje! Akurat miałem przyjemność być z wizytą na Brackiej, jak książki fizycznie powstawały. Jakbym podjadał przed kolacją wigilijną. :)
Miladora dnia 13.07.2013 15:48
Wasinka napisała:
Na dobrą prozę zawsze jestem gotowa. :)

Tak mi się właśnie zdawało, ale czy dobra, to będziesz musiała sama ocenić. ;)))

Dziękuję, Grzesiu. :)
Byłeś na Brackiej, czy na Barskiej w Miniaturze?
Bo u nich to rzeczywiście jak stół zastawiony smakołykami.

Serdeczności :)
Grzegorz Panek dnia 13.07.2013 17:04
Oj, na Barskiej oczywiście. :)
Miladora dnia 15.07.2013 01:30
Grzegorz Panek napisał:
Oj, na Barskiej oczywiście. :)

Czyżby zanosiło się na jakąś publikację, Grzesiu? ;)
julanda dnia 15.07.2013 06:26
Bardzo się cieszę, chociaż to nie całe zamówienie, bo jeszcze czekam na powieść. I, niestety, zostaje prośba o przesyłkę od Autorki. (To "niestety", to wynik niemożliwości samoobsługi w "księgarni na rogu";) Gratulacje!
Miladora dnia 15.07.2013 12:23
Cała przyjemność po mojej stronie, Kocia. :)
A co z Twoimi opowiadaniami? ;)

Buziaki wierutne :)
Anima dnia 15.07.2013 14:51
Jak wspaniale! Najserdeczniejsze pozdrowienia i gratulacje :))
Miladora dnia 15.07.2013 15:58
Dziękuję, Anima - miło mi. :)

Serdeczności :)
kamyczek dnia 15.07.2013 16:48
Mam! Opowieści wierutne otrzymałam z dzisiejszą pocztą - jeszcze ciepłe, pachnące drukarską farbą. Lekturę książki zaczynam nietypowo: od spisu treści, obejrzenia grafik krakowskiego Artysty. Kartkuję… na 110 stronie wita mnie, czytelnika, uśmiechnięta Autorka "Opowieści…" witaj, Miladoro, oduśmiecham się w myśli.
Ale wróćmy do pierwszych stronic książki.
Najpierw usłyszałem dźwięk…
- Adamie! – Dźwięk przeszedł w głos.
Było ciepło i ciemno.
Potem pojawiła się szczelina światła.
– Tak się zaczyna Prawdziwa historia Adama i Ewy. Jak się kończy ta, i inne historie? Nie zdradzę, musicie przeczytać sami. Gorąco polecam.
Dziękuję, Milu!
Buziaki:)
Grzegorz Panek dnia 15.07.2013 17:45
Miladora napisał/a:
Czyżby zanosiło się na jakąś publikację, Grzesiu?


Była z początkiem roku, krótko zanim się tu pojawiłem. :)
Miladora dnia 17.07.2013 02:34
Piękna rekomendacja, Kamysiu. :)
Dzięki serdeczne.

Grzesiu - a nie zaprezentowałbyś nam swojej publikacji? :)
Jest temat "Nasze osiągnięcia", no i dział w fotografii - "Nasze okładki".
Pochwal się, proszę. :)
Gratulacje.
Leszek Sobeczko dnia 17.07.2013 15:16
Moje Gratulacje. :) i tak trzymać, dobry kurs obrałaś :yes:
Dłużnik jetem, ale pamiętam, by się wywiązać.
Krystyna Habrat dnia 18.07.2013 06:38
Gratuluję kolejnego sukcesu. Wróżyłam Ci ich wiele od początku. Były do przewidzenia. KH.
Miladora dnia 19.07.2013 12:14
Dziękuję, Leszku. :)
I cierpliwie sobie czekam, bo wiem, że dostanę. :)

Krystynko - prawdziwa Dobra Wróżka z Ciebie. :)
Dziękuję i miło mi.

Serdeczności dla Was obojga :)
Nalka31 dnia 20.07.2013 09:57
Gratulacje Milu. Mkniesz jak burza i oby więcej. :)
Usunięty dnia 20.07.2013 12:30
Cacko! Nie czuję się kompetentna na tyle, by napisać dogłębną recenzję, powiem więc tylko, że to, co z tych opowieści promieniuje - mieszanka głębokiej refleksji, żywej autorskiej inteligencji, ciepła i (przewrotnego nieraz) humoru, a co określiłabym krótko mianem human touch - sprawia, że można się do tych historii przywiązać (nie tylko) misternym splotem narracji, ale sercem, duszą, a nawet - ciałem (biorąc pod uwagę niezwykłe piękno oprawy graficznej). Perełek jest w tej książce mnóstwo, a moja najulubieńsza, druga część "Tryptyku renesansowego", mogłaby z powodzeniem nosić tytuł "Piękniejszej wersji Dziewczyny z perłą"...
Polecam wszystkim!

Dziękuję Milu, buziaki :)
Miladora dnia 20.07.2013 18:09
Dzięki, Nalcia - jakoś udaje mi się ostatnio płynąć z wiatrem. ;)

Gwiazdko - piękna recenzja. Aż się zarumieniłam ze wzruszenia.
No i natychmiast poleciałam sprawdzić swoje nazwisko w dowodzie, czy to na pewno o moich historyjkach napisałaś tak ciepło i z wyczuciem. :)
Bo jakoś wcale się nie dziwię, że druga część Tryptyku trafiła Ci do przekonania. Też ją bardzo lubię, zwłaszcza że temat uśmiechu Mony Lizy zadała mi córka, żartując, że skoro wszystko już o nim napisano, to będzie trudniejsze wyzwanie. :)
Dziękuję!

Buziaki i serdeczności, Dziewczyny. :)
julanda dnia 30.07.2013 09:49
Rozpisałam się, a już tu byłam. W takim razie pozdrawiam! :)
Miladora dnia 30.07.2013 22:06
Ja też, Kocia. :)

Tak na moje oko, to już powinna była dotrzeć. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
23/05/2024 22:35
Podobało mi się. Szczególnie ta reklma: Pozdrawiam »
Jacek Londyn
23/05/2024 14:32
Dzień dobry. Twój tekst jest skierowany do nielicznej… »
Jacek Londyn
23/05/2024 14:03
Zbyszku, trzymam Cię za słowo. :) »
Janusz Rosek
23/05/2024 10:23
Gabriel G. Serdecznie dziękuję za ten komentarz.… »
Kazjuno
22/05/2024 20:27
Cieszę się Gabrielu z Twoich odwiedzin i komplementów.… »
Gabriel G.
22/05/2024 17:56
Dobry tekst. Dobrze się czyta. Gdybym miał na cokolwiek… »
Gabriel G.
22/05/2024 16:03
Dzięki za komentarz Kazjuno. No właśnie muszę się… »
Gabriel G.
22/05/2024 15:46
Bardzo dobra historia. Uwielbiam klimat tamtych lat.… »
Kazjuno
22/05/2024 10:12
Sprawdziłem Januszu. W Languege Tool jest możliwość zamiany… »
Janusz Rosek
22/05/2024 09:24
Kazjuno Bardzo dziękuję za konkretny komentarz i porady.… »
Kazjuno
21/05/2024 22:07
Jacku Londyn, przesadzasz. Januszu, ten program, wprawdzie… »
Jacek Londyn
21/05/2024 21:22
Januszu, Kazjuno radzi: Kopiujesz każdy z rozdziałów… »
Kazjuno
21/05/2024 20:35
Karkołomne Januszu opisałeś przygody z dzieciństwa. Czyta… »
Janusz Rosek
21/05/2024 18:36
Valerio Cieszę się bardzo, że spodobał Ci się ten prosty… »
Zdzislaw
21/05/2024 12:36
Zbigniewie - może nie ze wszystkim się zgodzę, ale z ogólnym… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30
  • Kaziu, my to wiemy, że to czasem działa na zasadzie "łańcuszka szczęścia" ale denerwuje, gdy ktoś go "przerywa", w tedy wraca cisza i "bezkomentarz" opanowuje znowu kolejną falą
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 14:01
  • Piszcie, publikujcie i twórzcie komentarze!
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 13:58
  • Aż chce się pisać i publikować w PP. Toż to przedsionek do książkowych wydawnictw!
  • Zbigniew Szczypek
  • 14/05/2024 17:56
  • No nie może być, gwar jak dawniej! Warto było, tylko niech już tak zostanie!
  • Wiktor Orzel
  • 08/05/2024 15:19
  • To tylko przechowalnia dawno nieużywanych piór, nie jest tak źle ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 08/05/2024 10:00
  • Ufff! Kamień z serca... Myślałem, że znów w kostnicy leżę
  • Zbigniew Szczypek
  • 07/05/2024 20:47
  • Hallo! Czy są tu jeszcze jacyś żywi piszący? Czy tylko spadkobiercy umieszczają tu teksty, znalezione w szufladach (bo szkoda wyrzucić)? Niczym nadbagaż, zalega teraz w "przechowalni"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/05/2024 18:38
  • Dla przykładu, że tylko krowa nie zmienia poglądów, chciałbym polecić do przeczytania "Stołówkę", autorstwa Owsianki. A kiedyś go krytykowałem
Ostatnio widziani
Gości online:19
Najnowszy:dobibliotekipl